Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pablos84

New member
Podłączone mam i scart i hdmi i niestety jak wyjmę scart to na hdmi nie działa, brak sygnału.
Dzwoniłem już do vectry przyjęli zgłoszenie i mają wymienić na nowy dekoder. Nie mam za bardzo innego urządzenia na hdmi żeby sprawdzić czy porty hdmi w tv są ok.
 

darken

New member
A czy zanim odlanczasz scart zmieniasz w ustawieniach dekodera na hdmi?? moze dekoder sam nie przestawia zrodla bo raczej na pewno nie podaje na oba wyjscia sygnalu.
 

pablos84

New member
przestawiam na hdmi i 1080 i odłączam euro.

Niepokoi mnie ten wpis w instrukcji dekodera, może tu leży problem:

"Protokół HDCP jest standardem zabezpieczającym prawa autorskie do programów przesyłanych między dekoderem a telewizorem poprzez złącze HDMI; w praktyce standard ten jest samodzielnie implementowany przez producentów telewizorów i w związku z tym nie gwarantujemy, że każdy telewizor będzie współpracować z naszymi dekoderami cyfrowymi.
UWAGA
Do wykorzystania złącza HDMI niezbędny jest telewizor zapewniający ochronę praw
autorskich nadawanych programów (HDCP). W przypadku gdy telewizor nie zapewnia
tej ochrony, nie należy używać złącza HDMI. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj – dekoder
sam poinformuje o problemach i zaproponuje zmianę sposobu podłączenia do
telewizora."
 

darken

New member
TV ma hdmi zgodne z HDCP wiec to nie problem jestes nie 1 uzytkownikiem vectry i tego tv wiec wydaje mi sie ze problem to dekoder ktory jest uszkodzony - lub w jajgorszym razie masz wlasnie w tv problem z hdcp a wzasadzie z jego uszkodzeniem - najlepiej podpiac inne uzadzenie po hdmi i sprawdzic czy dziala.
 

tarinQ

New member
Witam
1.Czym sie rozni w ustawieniach antena(naziemna /kablowa?)
Kablowa to DVB-t??
2.Czy ktos z was probował podlaczac dyski zewnetrzne do tego tv??
Jakie lepsze 2.5 czy 3.5"
Zasilanie zew czy bez?
podajcie wasze przygody z tym:p

Do ilu GB widzi tv?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ile razy mamy Ci pisać to samo? Zejdz niżej i na tej samej stronie masz informacje :)

Jak Ci nie przeszkadza bieganie z cegłą i plątanie sięz kablami to bierz dysk zewnętrzny 3,.5 z zasilaniem zewnętrznym. Jak chcesz szybko, ładnie i pewnie to bierz jakiś 2.5 bez zasilania zewnętrznego, tylko najlepiej jakiś markowy a nie firmy krzak i też spokojnie obejrzysz full hd bez żadnych przycinek. TV daje radę zasilić taki dysk.

Weźmiesz co Ci bardziej pasuje.
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
TV daje radę zasilić taki dysk.

Tak jest, ale nie wiem dlaczego u mnie dysk (2,5" Seagate 7200 RPM) uruchamia się tylko na dolnym USB. Na górnym dysk nie może wystartować (słychać co chwile rozruch głowic ale nie uruchamia się do końca). Dodam jeszcze że np. pendrive-y działają na obu USB.
 

RXer

New member
Tak jest, ale nie wiem dlaczego u mnie dysk (2,5" Seagate 7200 RPM) uruchamia się tylko na dolnym USB. Na górnym dysk nie może wystartować (słychać co chwile rozruch głowic ale nie uruchamia się do końca). Dodam jeszcze że np. pendrive-y działają na obu USB.

Górny port nie daje rady zasilić dysku. Chyba nawet w instrukcji pisze, żeby HDD podłączać tylko do portu "USB1 (HDD)"
 

dominikgd

New member
Tak jest, ale nie wiem dlaczego u mnie dysk (2,5" Seagate 7200 RPM) uruchamia się tylko na dolnym USB. Na górnym dysk nie może wystartować (słychać co chwile rozruch głowic ale nie uruchamia się do końca). Dodam jeszcze że np. pendrive-y działają na obu USB.
widziałeś napis HDD ?
cycki opadają:evil:
 

ChrisB

New member
Górny port nie daje rady zasilić dysku. Chyba nawet w instrukcji pisze, żeby HDD podłączać tylko do portu "USB1 (HDD)"
No na to wygląda, dlatego podłączam pod dolne i no problem. Po prostu zastanawiałem się tylko czy to normalne że jedno USB daje radę a drugie nie.

widziałeś napis HDD ?
cycki opadają:evil:

Znaczy się Ty zobaczyłeś napis HDD i opadły Ci cycki? Współczuję. Też bym się zdenerwował (choć w sumie sam cycków nie posiadam... na swoim ciele ;)
 
Ostatnia edycja:

dominikgd

New member
No na to wygląda, dlatego podłączam pod dolne i no problem. Po prostu zastanawiałem się tylko czy to normalne że jedno USB daje radę a drugie nie.



Znaczy się Ty zobaczyłeś napis HDD i opadły Ci cycki? Współczuję. Też bym się zdenerwował.

Znaczy się opadły mi cycki gdy przeczytałem twój post ale spoko wysłałem już dla Ciebie sms o treści pomagam.
Wesołych
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
Witam.

Czy miał już ktos problem z odtwarzaniem filmów w .mkv po wgraniu tego nowego softu z 15.12.2010r.? U mnie po ok. 50 min. odtwarzania obraz sie zatrzymuje /stopklatka/ i TV /Samsung LE40C650/ na nic nie reaguje.Czy jest jakaś rada na to? A moze to nie wina softu....tyle, ze wczesniej tego nie bylo.
 

pablos84

New member
dekoder hd - vectra

Tylko tak informacyjnie, dziś przeszedł technik z Vectry wymienił dekoder na ten sam (5810cd) i od razu zaskoczyło, tak więc problemem był port HDMI w poprzednim dekoderze (technik stwierdził, że pierwszy raz mu się to zdarzyło ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć :p ). Ważne, że działa :p Dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
Paweł

Witam
Kupiłem tv le40c650 w sobotę, przedwczoraj przyszedł technik z vectry z dekoderem hd (5810cd) przez łącze scart wszystko działa sprawnie natomiast przed kabel hdmi (Hama Standard 1,5 za 9.18 w tesco) nie ma żadnej raeakcji na każdym z 4 portów hdmi w tv. Technik stwierdził, że problemem może być kabel. Pożyczyłem od znajomego kabel 3m Lexton Lx HD12 i na nim również nie ma żadnego sygnału poprzez łącze hdmi. Resetowałem dekoder do ustawień fabrycznych, tv również w źródłach sygnału ustawiałem wszystkie 4 porty hdmi i na żadnym nic się nie dzieje ( wyskakuje tylko komunikat brak sygnału sprawdź połączenie). Czy ktoś z Was miał podobny problem z dekoderem vectry, czy może zgłaszać już to zagadnienie do vectry?


PS. Co jakiś czas na ekranie pojawia się komunikat "Telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem, odłącz kabel HDMI". (Podłączone są dwa kable: Scart i HDMI).

Pozdrawiam
Paweł
 

Mqriusz

New member
Mam pytanie. Posiadam LE32c650. I chyba mam usterke. Gdy ogladam np film z komp. obraz jest na cały ekran. ale pojawia mi sie rozmycie, w takiej ramce gdzieś 15cm od brzegu tv. Czy też tak macie??
 

marder

Member
Mam pytanie: czy materiał wideo niskiej rozdzielczości odtwarzany przez port USB telewizora jest upscalowany do 1080p? Bo jeśli nie, to taki film odtwarzany na pierwszym lepszym odtwarzaczu DVD/BR z portem HDMI i upscalingiem będzie dużo lepiej wyglądał niż odtwarzany bezpośrednio na telewizorze.
 

Wigash

New member
Mam pytanie: czy materiał wideo niskiej rozdzielczości odtwarzany przez port USB telewizora jest upscalowany do 1080p? Bo jeśli nie, to taki film odtwarzany na pierwszym lepszym odtwarzaczu DVD/BR z portem HDMI i upscalingiem będzie dużo lepiej wyglądał niż odtwarzany bezpośrednio na telewizorze.
Jak niskiej rozdzielczości?? Bo nie wiem czy film ze starej komóry przeskaluje jakikolwiek odtwarzacz.
Za to zwykły divx w rozdziałce 256 skalowany jest zajebiscie. Widać to bardzo dobitnie jak podczas odtwarzania włączy się tryb oryginalny :)
 

Pikuu

New member
Mam kablówke i internet(8 MB) z vectry. Chciałem podłączyć do swojego le32c650 internet. Jak sie wogóle do tego zabrać, co mi będzie potrzebne??internet mam przez modem który dostałem z vectry i jest podłączony do kompa, a chciałbym mieć na kompie i na tv.
 
Do góry