Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

lobo25

New member
Sq01

Witam. nabyłem wczoraj ten TV i mam matryce SQ01.... co oznacza to SQ01, wyczytalem ze to znaczy ze matryca jest produkcji Samsunga.

To dobrze?

czy warto zmieniac soft? narazie wszystko jest dobrze i niemam zamiaru zmieniac. ale pytam co i jak ;)

pozdrawiam
Lobo.
 

madrej

New member
i co daje ta funkcja?


Możliwość zapisywania programów na pen drive/HDD takie cos jak magnetowid
nie mogę tego sprawdzić bo mam w Multimedi telewizje cyfrowa przez dekoder
jak ktos ma DVB-C lub DVB-T to może sprawdzić.
U mnie jak nacisnę ta funkcje na analogowym programie to jest komunikat ze działa tylko kanałach cyfrowych.
Pozdrawiam.
 

madrej

New member
Prv

no to i ja nie sprawdzę mam Vectrę przez dekoder
ale napisz jak to zrobiłeś,w naszym języku,może ktoś protestuje

PVR activation on Samsung TV C series without firmware downgrade (tested on LE40C653)

Nie trzeba zmieniać na niższy soft mam 3005.1 i działa. !!!!!!!!!


1. Turn on TV, push on remote control: MUTE-1-1-9-ENTER, set HOTEL MODE to ON and then turn off TV.

1. Na włączonym TV naciskamy MUTE-1-1-9-ENTER włączamy tryb hotelowy i wyłączamy TV.



2. Invoke service menu by pushing INFO-MENU-MUTE-POWER on remote control. (If this doesn't work try MUTE-1-8-2-POWER)

2. Na wyłączonym TV INFO-MENU-MUTE-POWER - u mnie to dział

3. Put in USB HDD/flash formated to FAT32.
UPDATE: This step is not necessary, it works without USB flashdisk too.

3. Wkładamy jakiegoś pendriva do usb.

4. In service menu go to Control - Hotel Option and click on Clone TV to USB, then push on remote control return and choose Sub Option category.

4. W menu wchodzimy do Control - Hotel Optioni klikamy Clone TV to USB, wracamy do menu głównego wchodzimy do Sub Option.




5. In this menu set PVR to ON. (Move to PVR by pressing down button, no right!)

5. Ustawiamy PVR to ON



6. Go back and set Hotel mode to OFF and power off your tv.

6. Wracamy do meny hotelowego i go wyłączamy.


7. ENJOY your PVR.

7. Bawimy sie funkcją PRV.


Przetłumaczone po chłopsku wiec się nie przyczepiać :)


Ps. Poniżej funkcji PRV jest u nas funkcja 3D wyłączona ja ją włączyłem ale to nic nie dało :).


Pozdrawiam.
 

domingut

New member
Witam,
Mam ten telewizor (40 cali) od dwóch, trzech miesięcy, odtwarzałem filmy i avi i mkv w różnej jakości i z pendrive i przez HDMI z laptopa. Zauważyłem pewien dziwny objaw, otóż obraz co jakiś czas robi takie leciutkie przycięcie obrazu, tak jakby nie nadążał przetwarzać, jest to także widoczne na kanałach HD z dekodera. Chciałbym sie dowiedzieć, czego to może być wina? Czy telewizora, może jakieś opcje trzeba zmienić w TV, czy kabla HDMI, czy innych czynników. Zauważyłem także, że przy filmach w dźwięku słychać takie lekkie strzelanie. Dzieje się to przy filmach typu 700MB oraz przy mających ponad 8 GB 1080p.
JBC, to na laptopie widać wszystko b. dobrze (laptop na pewno jest w stanie pociągnąć filmy w jakości Bluray).
Piszę, ponieważ jest to bardzo denerwujące, aby co 40-50 sekund było takie zaciecie, oraz ten strzelający dźwięk...

Liczę na szybką Waszą odpowiedź,
Pozdrawiam, WiKiH


Z tymi strzelającymi głośnikami to ja mam to samo. tylko u mnie strzela na filmach MKV i na kanałach hd. Zniwelowałem strzelanie prawie do zera przez wyzerowanie korektora na ustawienia fabryczne. Zrób to samo, a pomoże. Jest to wina niestety telewizora za czuła głowica i nic z tym nie zrobisz, chyba , że użytkownicy zaczną informować drogą mailową SZAJSUNGA o tym problemie to może wypuszczą poprawkę do zniwelowania czułości tej części. Pozdrawiam
 

WiKiH

New member
Napisał WiKiH
Witam,
Mam ten telewizor (40 cali) od dwóch, trzech miesięcy, odtwarzałem filmy i avi i mkv w różnej jakości i z pendrive i przez HDMI z laptopa. Zauważyłem pewien dziwny objaw, otóż obraz co jakiś czas robi takie leciutkie przycięcie obrazu, tak jakby nie nadążał przetwarzać, jest to także widoczne na kanałach HD z dekodera. Chciałbym sie dowiedzieć, czego to może być wina? Czy telewizora, może jakieś opcje trzeba zmienić w TV, czy kabla HDMI, czy innych czynników. Zauważyłem także, że przy filmach w dźwięku słychać takie lekkie strzelanie. Dzieje się to przy filmach typu 700MB oraz przy mających ponad 8 GB 1080p.
JBC, to na laptopie widać wszystko b. dobrze (laptop na pewno jest w stanie pociągnąć filmy w jakości Bluray).
Piszę, ponieważ jest to bardzo denerwujące, aby co 40-50 sekund było takie zaciecie, oraz ten strzelający dźwięk...

Liczę na szybką Waszą odpowiedź,
Pozdrawiam, WiKiH

Z tymi strzelającymi głośnikami to ja mam to samo. tylko u mnie strzela na filmach MKV i na kanałach hd. Zniwelowałem strzelanie prawie do zera przez wyzerowanie korektora na ustawienia fabryczne. Zrób to samo, a pomoże. Jest to wina niestety telewizora za czuła głowica i nic z tym nie zrobisz, chyba , że użytkownicy zaczną informować drogą mailową SZAJSUNGA o tym problemie to może wypuszczą poprawkę do zniwelowania czułości tej części. Pozdrawiam

Dzięki z informację co do dźwięku, a co do tego przycinania obrazu wie ktoś, jak to zniwelować, oraz czego to jest wina? (opis wyżej)

Pozdrawiam, WiKiH
 
Ostatnia edycja:

domingut

New member
wyzeruj sobie korektor w telewizorze na ustawienia fabryczne - przestaną strzelać głośniki - na pewno pomoże (bas max na +2 - więcej zaczynają strzelać). Jest to wina tv. Poszukaj osobnego wątku na temat strzelających głosników w le-40c650
 

duber

New member
witam,od kilku dni jestem posiadaczem c650 dzieki wam wiedzialem jakiej matrycy szukac itp...teraz mam pytanie.przerylem z 200 stron i nie moge dojsc do ładu z udostepnieniem filmu na kompie.tv widzi mego kompa ale zadnych zdjec itp nie widzi.w programie na kompie odswierzam ... trwa to kilka minut ale niby jest ok a jednak tv nic nie widzi z tego folderu,w czym problem.tv mam na razie podpiety do rutera kablem a komp przez wi fi
 

WiKiH

New member
wyzeruj sobie korektor w telewizorze na ustawienia fabryczne - przestaną strzelać głośniki - na pewno pomoże (bas max na +2 - więcej zaczynają strzelać). Jest to wina tv. Poszukaj osobnego wątku na temat strzelających głosników w le-40c650

No ok, z dźwiękiem muszę sobie poradzić, ale ten obraz, bo to przycinanie to masakra!
 

tommek82

New member
No ok, z dźwiękiem muszę sobie poradzić, ale ten obraz, bo to przycinanie to masakra!

kombinowałeś coś z MotionPlus ??

Ja mam MotionPlus na Standartowy i czasami coś tam widać lekkie zwolnienie, przyhaczenie ale to sporadycznie. Zawsze możesz wyłączyć MotionPlus lub ustawić go indywidualnie (poszukaj na wcześniejszych stronach ktoś dawał ustawienia manualne)
 

tommek82

New member
A moze ktos wie jakby zrobic cos takiego zeby mozna bylo na le37c650 wyswietlacz napisy w dwoch roznych jezykach do filmu. Np zeby podczas filmu na gorze pojawialy sie napisy po hiszpansku a na dole po polsku. jak myslicie da rade jakos to wykombinowac?

Jakby nasz C650 miał taką funkcję, to wcale nie zdziwiłbym się jakby jeszcze loda robił :p:p
 
Do góry