Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

zukero

New member
Witam wszystkich, dotarł dzisiaj do mnie zamówiony tv Samsung LE32C650. Wszystko jest w porządku poza jednym, otóż jedyną wartość odświeżania jaką mogę uzyskać to 60Hz. Nawet w instrukcji jest podane: "Rozdzielczość natywna - 1920@1080 / 60Hz." Niezależnie od źródła sygnału HDMI, antena itd. Czy to normalne ?? Sądziłem, że ten tv wyciąga 100Hz. No i w nazwie modelu na końcu jest literka L - LE32C650L. Czy czasem nie zostałem zrobiony na szaro przez sklep ??
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam wszystkich, dotarł dzisiaj do mnie zamówiony tv Samsung LE32C650. Wszystko jest w porządku poza jednym, otóż jedyną wartość odświeżania jaką mogę uzyskać to 60Hz. Nawet w instrukcji jest podane: "Rozdzielczość natywna - 1920@1080 / 60Hz." Niezależnie od źródła sygnału HDMI, antena itd. Czy to normalne ?? Sądziłem, że ten tv wyciąga 100Hz. No i w nazwie modelu na końcu jest literka L - LE32C650L. Czy czasem nie zostałem zrobiony na szaro przez sklep ??
BYLO!
Czytanie nie boli! Przeczytaj temat od poczatku to ci sie rozjasni i unikniesz pisania dodatkowych pytan.

A "L" na koncu to jest skrot od LOW, czyli nizszy/gorszy model w tej samej serii ;)
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Witam wszystkich, dotarł dzisiaj do mnie zamówiony tv Samsung LE32C650. Wszystko jest w porządku poza jednym, otóż jedyną wartość odświeżania jaką mogę uzyskać to 60Hz. Nawet w instrukcji jest podane: "Rozdzielczość natywna - 1920@1080 / 60Hz." Niezależnie od źródła sygnału HDMI, antena itd. Czy to normalne ?? Sądziłem, że ten tv wyciąga 100Hz. No i w nazwie modelu na końcu jest literka L - LE32C650L. Czy czasem nie zostałem zrobiony na szaro przez sklep ??

poczytaj uważnie forum ....albo zagogluj a nie od razu z ....

http://www.hdtv.com.pl/forum/592668-post2557.html
 

stroozyk

New member
Ad.1. Bylo na pewno w temacie o B650. Problemu nie rozwiazano. Pozostaje ci petycja do Samsunga.
Ad2. Zatwierdzic przyciskiem OK, lub wpisywac dwa zera na poczatku. Zreszta jak mialem ten TV to nie przypominam sobie zeby czekal nieskonczonosc (maks 2sek) na wpisywanie wszystkich cyfr i zeby bylo ich az cztery.
Ad3. Przewodnik bedzie dzialal na kanalach cyfrowych sciagnaych bezposrednio z anteny domowej. Na kablowce nie mam pojecia.
Ad.4. Nie.


Masz jeszcze ktorys, czy juz dales sobie spokoj ? :)

Właśnie widze, że źle sformułowałem pyt. 3. EPG Działa na dtv kablowej, jednak chodzi mi o to aby Info wyświetlało się po każdym przełączeniu na dany program, tak jak ma to miejsce we wszelkich innych dekoderach z funkcją EPG z jakimi miałem do tej pory do czynienia.

Ale rozwala mnie kolejna rzecz, którą teraz zauważyłem. Tryby obrazu Standardowy/Naturalny/itp mogą być różne dla każdego źródła, co oznacza również że mogą być inne dla programów atv i dtv.. booożżee.. Paradoks.. tryb Standardowy zawiera inne ustawienia np. dla Polsatu ogladanego z cyfry i inne dla Polsatu ogladanego z analoga.. no to faktycznie jest baardzo "Standardowy" ://
..A tak bardzo zastanawiałem sie nad Philipsem.. :/
 

go4it

New member
Witam

Bardzo dokładnie prześledziłem cały temat ponieważ jestem nowym użyttkownikiem i stąd moje pytanie ponieważ w którymś wcześniejszym poście ktoś napisał że po rejestracji na stronie samsunga można wybrać prezent do 250zł :) więc czym prędzej się zarejestrowałem (nie podałem tylko nr seryjnego tv ponieważ dopiero dziś powinien do mnie przyjść) i dostałem meila z podziękowaniami od samsunga ale ani słowa o możwliwości wyboru prezentu? Ktoś miał podobnie ?
 

MarcinM.

New member
Jakiś czas temu opisywałem 3 sztuki 40C650.
Dzisiaj chciałbym zamieścić fotki wyglądu ich matryc.
a. 2 fotki AA03 (chmurki)
b. 3 fotki AA03 (batman)
c. 2 fotki SQ01 (czerwony) - aktualnie go posiadam

Każdy może wybrać jaką chce mieć matrycę :)

:shock: A wydawało mi się, że matryca w moim pierwszym LE40C650 z matrycą CN02 była nierównomiernie oświetlona, ale to co tu zobaczyłem przerosło najśmielsze oczekiwania :shock:

Teraz mogę powiedzieć, że podświetlenie w moim obecnym egzemplarzu jest idealne. Chociaż faktycznie pod bardzo dużym kątem pojawia się bordowa poświata, tyle, że to w niczym nie przeszkadza, bo z takich kątów telewizora normalnie nie oglądam.
 

rappek

Member
Czy działa Ci internet@tv oraz podgląd dysku komputera? Jeżeli tak, to gdzie łączy się Twój komp: pod AP czy router? Pytam, ponieważ znalazłem takie forum:

w w w.elektroda.pl/rtvforum/topic1781146.html]Samsung LE40C650 i TP-Link TL-WR543G jakod APC problem[/url]

tam jest opisany problem z Tp-linka tl-wr543g.

Z internetem@tv nie ma problemu wszystko śmiga bardzo dobrze ale jest problem z udostępnianiem niestety ale się nie widzą wczesniej nie było problemu gdy nie było routera TP-linka tak jak w topicu na elektrodzie podobno w tym modelu tp-linka nie ma mozliwości wyłączenia rutowania, moze ktoś z użytkowników pomoże rozwiązać problem

wszystko mam ustawione według poradnika http://nhdtv.pl/forum/files/faq_images/hk/Poradnik-nbox_do_internetu_Wi-Fi.pdf

a połączenie router wifi d-link dir 300 podpięty do kablówki wszystko chodzi bez problemowo internet po kablu i wifi. Po zakupie telewizora Samsung LE40C650 dokupiłem TP-LINK TL-WR543G, który ustawiłem obok telewizora skonfigurowałem go jak Access Point Client telewizor podłączyłem kablem a system windows xp no i tylko jest problem z udostepnianiem
 

Duris

New member
Witam

Bardzo dokładnie prześledziłem cały temat ponieważ jestem nowym użyttkownikiem i stąd moje pytanie ponieważ w którymś wcześniejszym poście ktoś napisał że po rejestracji na stronie samsunga można wybrać prezent do 250zł :) więc czym prędzej się zarejestrowałem (nie podałem tylko nr seryjnego tv ponieważ dopiero dziś powinien do mnie przyjść) i dostałem meila z podziękowaniami od samsunga ale ani słowa o możwliwości wyboru prezentu? Ktoś miał podobnie ?

Nie wiem czy śmiać się czy płakać ...
 

slimak

New member
Bez reklam
Właśnie widze, że źle sformułowałem pyt. 3. EPG Działa na dtv kablowej, jednak chodzi mi o to aby Info wyświetlało się po każdym przełączeniu na dany program, tak jak ma to miejsce we wszelkich innych dekoderach z funkcją EPG z jakimi miałem do tej pory do czynienia.

Trzeba zmienić przyzwyczajenia. Zamiast przełączać kanały i czekać na obraz i pasek info z EPG, należy przeglądać EPG na całym ekranie lub wyświetlić sam pasek info i go strzałkami przełączać na kolejne programy. Ta metoda jest o wiele szybsza.

booożżee.. Paradoks.. tryb Standardowy zawiera inne ustawienia np. dla Polsatu ogladanego z cyfry i inne dla Polsatu ogladanego z analoga.. no to faktycznie jest baardzo "Standardowy" ://

:shock: A Ty chciałbyś oglądać rozmydlony zaszumiony obraz z atv z takimi samymi ustawieniami jak ostry bez sumów obraz z dtv????
 

Tom69

New member
:shock: A wydawało mi się, że matryca w moim pierwszym LE40C650 z matrycą CN02 była nierównomiernie oświetlona, ale to co tu zobaczyłem przerosło najśmielsze oczekiwania :shock:

Teraz mogę powiedzieć, że podświetlenie w moim obecnym egzemplarzu jest idealne. Chociaż faktycznie pod bardzo dużym kątem pojawia się bordowa poświata, tyle, że to w niczym nie przeszkadza, bo z takich kątów telewizora normalnie nie oglądam.

Zrób zdjęcie, pokaż jak wygląda idealne podświeltenie. :D
 

MarcinM.

New member
Zrób zdjęcie, pokaż jak wygląda idealne podświeltenie. :D

Idealne w porównaniu z tym co na zdjęciach i tym co było w poprzednim egzemplarzu u mnie (tam to były po prostu chmury widoczne już przy lekko ciemniejszych scenach). Delikatne rozjaśnienie na całkowicie czarnym ekranie mam w jego górnej, środkowej części. Tyle, że w ciemnym pokoju widzę to tylko stosując metodę "zerkania" (kto się interesuje astronomią, to wie o co chodzi) lub wzrok musi być po prostu przez dłuższy czas przyzwyczajony do ciemności. W normalnym oglądaniu nawet bardzo ciemnych scen tego nie widzę.
Ale zmobilizowałeś mnie do tego, żeby dzisiaj wieczorem podłączyć do telewizora laptop i dogłębnie sprawdzić matrycę. Szczerze mówiąc aż się boję, że coś znajdę :D, bo przy normalnym oglądaniu wszystko wydaje się być idealne.
 

Tom69

New member
Idealne w porównaniu z tym co na zdjęciach i tym co było w poprzednim egzemplarzu u mnie (tam to były po prostu chmury widoczne już przy lekko ciemniejszych scenach). Delikatne rozjaśnienie na całkowicie czarnym ekranie mam w jego górnej, środkowej części. Tyle, że w ciemnym pokoju widzę to tylko stosując metodę "zerkania" (kto się interesuje astronomią, to wie o co chodzi) lub wzrok musi być po prostu przez dłuższy czas przyzwyczajony do ciemności. W normalnym oglądaniu nawet bardzo ciemnych scen tego nie widzę.
Ale zmobilizowałeś mnie do tego, żeby dzisiaj wieczorem podłączyć do telewizora laptop i dogłębnie sprawdzić matrycę. Szczerze mówiąc aż się boję, że coś znajdę :D, bo przy normalnym oglądaniu wszystko wydaje się być idealne.

No ja patrząc na swoją AA03 widzę lekkie rozjaśnienie lewej strony matrycy. Ale wystarczy zrobić fotkę z dłuższym czasem naświetlania i wszystko wtedy wychodzi. Do tego zależy jeszcze jaki jest ustawiony tryb obrazu, "dynamiczny" napewno będzie miał bardziej widoczne niedoskonałości niż "film". Dlatego uważam że nie ma idealnego podświeltlenia CCFL :)
 

As Kier

New member
Z internetem@tv nie ma problemu wszystko śmiga bardzo dobrze ale jest problem z udostępnianiem niestety ale się nie widzą wczesniej nie było problemu gdy nie było routera TP-linka tak jak w topicu na elektrodzie podobno w tym modelu tp-linka nie ma mozliwości wyłączenia rutowania, moze ktoś z użytkowników pomoże rozwiązać problem

wszystko mam ustawione według poradnika http : //nhdtv.pl/forum/files/faq_images/hk/Poradnik-nbox_do_internetu_Wi-Fi.pdf

a połączenie router wifi d-link dir 300 podpięty do kablówki wszystko chodzi bez problemowo internet po kablu i wifi. Po zakupie telewizora Samsung LE40C650 dokupiłem TP-LINK TL-WR543G, który ustawiłem obok telewizora skonfigurowałem go jak Access Point Client telewizor podłączyłem kablem a system windows xp no i tylko jest problem z udostępnianiem

Alternatywą mógłby być prawdopodobnie WA500G. Jednak nie mam pewności czy przepcham filmy w HD. No i spodziewam się zakupu PS3 za pół roku więc przydałby się jakiś Router/AP z kilkoma wyjściami LAN.


Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi spostrzeżeniami w oglądaniu filmów (HD) z kompa bezprzewodowo?
 

jed1m4ster

New member
Witam.
Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i dzięki niemu parę dni temu stałem się szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem LE40C650. Trafiłem na matrycę SQ02 i jakość obrazu jest znakomita (na razie na fabrycznych ustawieniach). Kąty bardzo dobre, matryca podświetlona równomiernie. Odpaliłem testowo kilka filmów z usb i dlna i w jednym przypadku nie został rozpoznany kodek dźwięku. Mkv 1080 po dlna po kablu co chwilę niestety się przycinał (używam PC Share Manager). W tej chwili mam wersję softu 2004 i zastanawiam się czy aktualizować do nowszej wersji.
 

Cutin

New member
Zastanawiałem się pomiędzy Sony 32EX500 (1860 PLN w MM) a Samsung LE32C650 (1999 PLN w RTVeuroAGD). Chodziłem sobie po sklepie i zajechał kurier z telewizorami i mi sie chwali ze te ladnie owinieta tasmą z logo MM to telewizory do reklamacji i wszystko 32EX500. Decyzję podjąłem i mam siamsunga.

Panowie, chciałbym sobie skalibrować TV (TV chodzi na analogowym sygnale i ogladam rzeczy typu M jak Masakra, Wiadomości i głupawy Taniec z gwiazdami itp.).Znalazlem jakies ustawienia pod LE40650 ale one sa do d....
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi spostrzeżeniami w oglądaniu filmów (HD) z kompa bezprzewodowo?
Moi drodzy nie miejcie złudzeń, w dzisiejszych czasach, gdy każdy sąsiad ma sieć wifi, mikrofalówkę i telefon z bluetoothem, będzie ciężko oglądać filmy HD bezprzewodowo. Na domiar złego ten samsungowy PC Share Manager jest tragiczny, u mnie na tym samym sprzęcie (laptop z wifi 802.11g i dwa pokoje dalej router Netgear wrt54g podłączony kablem do TV) PC Share zacina czasami filmy Divx, lub przerywa, a o mkv można zapomnieć, natomiast używając udostępniania plików w windowsie+SamyGO w TV byłem w stanie oglądać praktycznie każdy film, czasami zacinały się mkv.
Podsumowując jeżeli chcecie oglądać filmy HD bezprzewodowo, to musicie zainwestować w sprzęt pracujący w standardzie 802.11n i najlepiej w paśmie 5GHz, żeby się nie gryzł z sygnałami innych urządzeń bezprzewodowych zazwyczaj pracujących w paśmie 2,4GHz. No chyba że w waszym otoczeniu panują warunki niemal laboratoryjne i nie ma urządzeń powodujących zakłócenia.

PS. Dodam że przez jakiś czas miałem w lapku kartę wifi w standardzie 802.11b i divixy można było oglądać bez problemów.
 

speedi

New member
Witam.
Czy oznaczenie na TV Model: LE32C650L1W oznacza ze to model nizszy(gorszy) z tej samsj serii???
Musze miec pewnosc na 100%
Prosze o info.
 

holoais

New member
Właśnie zakupiłem LE40C650@sq01 w electro.pl

Wszystko wygląda super. Montion Plus na dzień dobry wywaliłem bo content wyglądał
jak w teatrze albo z VHS. Filmy z pena i hdd czyta bez problemu.
Jedyny problem w tym, że nie da się przewijać filmów udostępnionych z kompa.
Podczas próby przewijania mam komunikat "niedostępne". Dotyczy to wszystkich formatów.

ma ktoś taki problem?
 
Do góry