Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

netron3

New member
Witam mam wielki problem !!!
Telewizor zakupiłem dwa tygodnie temu , przez pierwszy tydzień działało wszystko ok ale teraz nie wykrywa mi podłączeń hdmi . Kable sa podłonczone a telewizor ich nie widzi ( ps3 ,nki ) co może być przyczyna
 

darken

New member
Cześć

Użytkownicy samsungów oglądaliście może filmy czy inne media podłaczone do tv przez dysk twardy 3,5" IDE w takiej obudowie AK15 ALUMINIOWA OBUDOWA DYSKU 3,5 IDE ATA USB 2.0 (1362283671) - Aukcje internetowe Allegro
Jak to sie sprawuje? Nie ma problemu działania dysku w tej obudowie?

Wyglada ok ma osobne zasilanie wiec nie powinno byc z tym problemu, jedyne pytanie czy i jak dysk zostanie rozpoznany przez tv w tej cenie moze samemu sie na to skusze:)

pozdrawiam
 

mohares

New member
problemem odtwarzania dźwięku w filmach mkv

Czy spotkał się już ktoś z problemem odtwarzania dźwięku w filmach mkv
który to w trakcie odtwarzania filmu cyklicznie zanika na moment ?
Dzieje się tak przy odtwarzaniu filmów z dysku usb jak również filmów udostępnionych za pomocą programu SAMSUNG PC Share Manager poprzez net.
Oglądając np Władców pierścieni w 1080p dzwięk1 tj. ENG jest ok i dźwięk nieprzerwanie jest odtwarzany, natomiast przełączając na dzwiek2 tj. PL fonia co jakiś czas zanika. Ależ to w...wia :D

Może ktoś już znalazł na to receptę, a może muszę się poddać i z tym pogodzić ?
 

mohares

New member
To chyba nie jest problem - ten telewizor tak ma - po skrętce nie działają te funkcje, bo i dzwieku tez nie przełączysz jak film ma na przykład dwie ścieżki :(
TAK JUŻ JEST - może to poprawią w jakims upgradzie, a moze nie
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Cześć

Użytkownicy samsungów oglądaliście może filmy czy inne media podłaczone do tv przez dysk twardy 3,5" IDE w takiej obudowie AK15 ALUMINIOWA OBUDOWA DYSKU 3,5 IDE ATA USB 2.0 (1362283671) - Aukcje internetowe Allegro
Jak to sie sprawuje? Nie ma problemu działania dysku w tej obudowie?

Wyglada ok ma osobne zasilanie wiec nie powinno byc z tym problemu, jedyne pytanie czy i jak dysk zostanie rozpoznany przez tv w tej cenie moze samemu sie na to skusze:)

pozdrawiam
Panowie nie polecam, miałem ten chiński badziew i po roku zdechł zasilacz, zaraz potem układ scalony w środku, a gwarancje miałem na 12 m-cy :x.
Wtedy jeszcze nie miałem Samsunga, więc nie powiem czy działa z naszymi TV.
 

bigos11

New member
A moze ktos wie jakby zrobic cos takiego zeby mozna bylo na le37c650 wyswietlacz napisy w dwoch roznych jezykach do filmu. Np zeby podczas filmu na gorze pojawialy sie napisy po hiszpansku a na dole po polsku. jak myslicie da rade jakos to wykombinowac?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Cześć

Użytkownicy samsungów oglądaliście może filmy czy inne media podłaczone do tv przez dysk twardy 3,5" IDE w takiej obudowie AK15 ALUMINIOWA OBUDOWA DYSKU 3,5 IDE ATA USB 2.0 (1362283671) - Aukcje internetowe Allegro
Jak to sie sprawuje? Nie ma problemu działania dysku w tej obudowie?
Widzac ilosc komentarzy negatywnych ja bym sprzedawce i wszystko co sprzedaje omijal szerokim lukiem. Lepiej kupic gotowy zestaw.
A moze ktos wie jakby zrobic cos takiego zeby mozna bylo na le37c650 wyswietlacz napisy w dwoch roznych jezykach do filmu. Np zeby podczas filmu na gorze pojawialy sie napisy po hiszpansku a na dole po polsku. jak myslicie da rade jakos to wykombinowac?
Wmiksowac hiszpanskie napisy w film na kompie a polskie odtwarzac z pliku txt/srt/
 

jaguli

New member
Witam wszystkich, również posiadam tv LE40c650, AA03.
Czytam od początku ten temat, no i powiem tak:
Dziś odblokowałem sobie funkcję PVR. ( opis na SamyGo)
sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1112&p=9831#p9831
z opisu tego gościa "by freeridercz >>; Sun Dec 12, 2010 11:32 am"
 
Ostatnia edycja:

User27

New member
Mam tyle pytań, ciagle sie zastanawiam przez co oglądać filmy mkv i może poprzez siec i program pc share manager.
Czy naprawde trzeba kupić router z modemem Adsl zeby zrobić siec?
Nie można połączyć bezposrednio kablem z gniazdka Lan tv do karty sieciowej w komputerze?
 

As Kier

New member
Moi drodzy nie miejcie złudzeń, w dzisiejszych czasach, gdy każdy sąsiad ma sieć wifi, mikrofalówkę i telefon z bluetoothem, będzie ciężko oglądać filmy HD bezprzewodowo. Na domiar złego ten samsungowy PC Share Manager jest tragiczny, u mnie na tym samym sprzęcie (laptop z wifi 802.11g i dwa pokoje dalej router Netgear wrt54g podłączony kablem do TV) PC Share zacina czasami filmy Divx, lub przerywa, a o mkv można zapomnieć, natomiast używając udostępniania plików w windowsie+SamyGO w TV byłem w stanie oglądać praktycznie każdy film, czasami zacinały się mkv.
Podsumowując jeżeli chcecie oglądać filmy HD bezprzewodowo, to musicie zainwestować w sprzęt pracujący w standardzie 802.11n i najlepiej w paśmie 5GHz, żeby się nie gryzł z sygnałami innych urządzeń bezprzewodowych zazwyczaj pracujących w paśmie 2,4GHz. No chyba że w waszym otoczeniu panują warunki niemal laboratoryjne i nie ma urządzeń powodujących zakłócenia.

PS. Dodam że przez jakiś czas miałem w lapku kartę wifi w standardzie 802.11b i divixy można było oglądać bez problemów.
tego się właśnie obawiam :(
Dzięki za wypowiedź
 

WiKiH

New member
Witam,
Mam ten telewizor (40 cali) od dwóch, trzech miesięcy, odtwarzałem filmy i avi i mkv w różnej jakości i z pendrive i przez HDMI z laptopa. Zauważyłem pewien dziwny objaw, otóż obraz co jakiś czas robi takie leciutkie przycięcie obrazu, tak jakby nie nadążał przetwarzać, jest to także widoczne na kanałach HD z dekodera. Chciałbym sie dowiedzieć, czego to może być wina? Czy telewizora, może jakieś opcje trzeba zmienić w TV, czy kabla HDMI, czy innych czynników. Zauważyłem także, że przy filmach w dźwięku słychać takie lekkie strzelanie. Dzieje się to przy filmach typu 700MB oraz przy mających ponad 8 GB 1080p.
JBC, to na laptopie widać wszystko b. dobrze (laptop na pewno jest w stanie pociągnąć filmy w jakości Bluray).
Piszę, ponieważ jest to bardzo denerwujące, aby co 40-50 sekund było takie zaciecie, oraz ten strzelający dźwięk...

Liczę na szybką Waszą odpowiedź,
Pozdrawiam, WiKiH
 

User27

New member
Słuchajcie jeśli chce połączyć telewizor bezpośrednio z kartą sieciową 100MB w komputerze, to potrzebuje kabel skrosowany CAT5?
 

CEGLA74

New member
Czy spotkał się już ktoś z problemem odtwarzania dźwięku w filmach mkv
który to w trakcie odtwarzania filmu cyklicznie zanika na moment ?
Dzieje się tak przy odtwarzaniu filmów z dysku usb jak również filmów udostępnionych za pomocą programu SAMSUNG PC Share Manager poprzez net.
Oglądając np Władców pierścieni w 1080p dzwięk1 tj. ENG jest ok i dźwięk nieprzerwanie jest odtwarzany, natomiast przełączając na dzwiek2 tj. PL fonia co jakiś czas zanika. Ależ to w...wia :D

Może ktoś już znalazł na to receptę, a może muszę się poddać i z tym pogodzić ?


Miałem ten sam problem co ty, wgrałem nowy soft 3005 i dźwięk śmiga bez problemu:bober:
 

netron3

New member
Witam mam wielki problem !!!
Telewizor zakupiłem dwa tygodnie temu , przez pierwszy tydzień działało wszystko ok ale teraz nie wykrywa mi podłączeń hdmi . Kable sa podłonczone a telewizor ich nie widzi ( ps3 ,nki ) co może być przyczyna
 

madrej

New member
Prv

Witam wszystkich, również posiadam tv LE40c650, AA03.
Czytam od początku ten temat, no i powiem tak:
Dziś odblokowałem sobie funkcję PVR. ( opis na SamyGo)
sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1112&p=9831#p9831
z opisu tego gościa "by freeridercz >>; Sun Dec 12, 2010 11:32 am"


Potwierdzam właśnie odblokowałem PRV na sofcie 3005.1 wg opisu powyżej
PRV działa tylko dla kanałów cyfrowych
Pozdrawiam
 
Do góry