Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
U mnie do 6% jednolity czarny.
A jaka masz matryce i na jakich ustawieniach - jasnosc, podswietlenie, kontrast?

Dzisiaj porobilem testy w sklepie i:
55C650 na AA01 - gradiacja od 9%
46C650 na AA01 - pen nie poszedl
40C550 na SQ01 - gradiacja od 8%
40C650 na SQ01- gradiacja od 20%!!!
40C650 na AA03 - gradiacja od 9%
40C630 na SQ03 - gradiacja od 20%!!!
37C550 na AA01 - gradiacja od 20%!!!
40C6000 - gradiacja od 20%


Wszystkie TV mialy domyslne ustawienia obrazu - dynamiczny, podswietlenie 20.
Ustawienie jasnosci na 100 nie zmienialo poziomu widocznosci gradiacji.


W lekko przyciemnionym pomieszczeniu pobawilem sie pozniej 40C650 na AA03 i zonk - czy te wszystkie LCDki tak swieca po ciemku? Fakt, przez wiekszosc czasu TV byl polozony na plecach na wyskosci ok 1,5m, bo nie mozna bylo go zlozyc, a ja stalem nad nim/przy nim. Wczesniej nie zwracalem na to uwagi w sklepach, ale po zapuszczeniu swoich fotek i filmu testowego szczena mi opadla ze zdziwienia jaka kicha.
Pojechalem do MM zweryfikowac obserwacje i stwierdzilem, ze na powyzszych modelach rowniez widac podswietlenie mimo duzego naswietlenia w sklepie, szczegolnie gdy nic nie jest wyswietlane na ekranie. Fakt obserwacje robilem z bliska z ok 1 - 1,5m. Nie bylo to swiatlo odbite od zarowek, bo gdy TV wylaczylem ekran robil sie czarny.

Zastanawiam sie teraz czy takie podswietlenie nie bedzie widoczne w domu w nocy.
Widzialem amatorskie zdjecia tego TV w nocy i tego efektu prawie nie bylo widac.

Nie wiem czy ustawienia ekranu jakie zrobilo sie np na HDMI, beda te same co na USB. Na dynamicznym podswietlenie bylo ustawione na 20 czyli max, gdy mialem wlaczone wyswietlanie zdjec z USB i chcialem sprawdzic ustawienia obrazu to wyrzucalo mnie do wczesniejszego zrodla obrazu i pokazywalo mi to co wyzej.
Po przelaczeniu na tryb standardowy podswietlenie minimalnie zmniejszalo sie, innych trybow i mocy podswietlenia nie sprawdzalem.
Czy po zmniejszeniu podswietlenia wiekszosc niedoskonalosci matrycy (nierowne podswietlenie w rogach, clouding itd) staje sie mniej widoczny??

Poradzi ktos cos? ;)
 
Ostatnia edycja:

janusdel

New member
A jaka masz matryce i na jakich ustawieniach - jasnosc, podswietlenie, kontrast?


Matryca SQ01 ustawienia obrazu domyślne - dynamiczny, podświetlenie 12.
Jak chcesz to mogę sprawdzić na innych ustawieniach.

Co do świecenia "czarnego" to troszkę świeci. W oglądaniu to ZUPEŁNIE nie przeszkadza (przynajmniej mnie). I to też zależnie chyba od kąta patrzenia.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Matryca SQ01 ustawienia obrazu domyślne - dynamiczny, podświetlenie 12.
Jak chcesz to mogę sprawdzić na innych ustawieniach.

Co do świecenia "czarnego" to troszkę świeci. W oglądaniu to ZUPEŁNIE nie przeszkadza (przynajmniej mnie). I to też zależnie chyba od kąta patrzenia.
THX. Niezla rozbieznosc - u Ciebie 6%, a na tym samym modelu w sklepie od 20% ;). Moze to podswietlenie na to tak wplywa, albo moze teoria ze oznaczenie SQ, AA, CN itd nie ma nic wspolnego z zastosowana matryca.

ps. prosze sprawdzic inne ustawienia ;)
 
Ostatnia edycja:

myszat

New member
Dzięki za odpowiedź - aktualizowałem soft kilka dni temu i niestety problem nadal występuje....
Ponadto mam jeszcze pytanie - czy ktoś bawił się w obrabianie listy programów na komputerku??
Próbowałem otworzyć pliki pod SamyGO ale nie udało się, natomiast pod Channel List PC Editor niby jest OK, ale po imporcie na TV nie aktualizuje listy - komuś udało się coś zdziałać w tym temacie ??

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2002.0
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle.


Tu jest cos na temat USB :)
 

Wigash

New member
chodziło o nawiasy, tego nie wiedziałem.
Co do zmiany formatu napisów wystarczy zmienić nazwe pliku w eksplorerze (o ile macie widoczne rozszerzenia plików Narzędzia/Opcje folderów) nie trzeba subedita urzywać :grin: działa napewno przy txt na srt
Wiesz co podejrzewam, że jednak tu bardziej chodzi o FORMAT napisów a nie rozszerzenie.
Witam
Obiecałem że napisze jak poszło w sprawie wymiany podstawy swojej nowej zabawki 40c650
Dzięki sprawnej akcji sklepu (tu ukłon w stronę *************) po wczorajszej rozmowie dziś zawitała do mnie nowa podstawa.Chwila napięcia...rozpakowanie paczki...i...takie same ryski/pęknięcia i w takich samych miejscach jak u mnie :)...można powiedzieć że jednak samsung robi powtarzalne egzemplarze.pozdrawiam noman
załamka :( Ciśniesz dalej czy pass-ujesz?
Z ciekawości zobaczyłem u siebie czy występują ryski na podstawce i... są ale nie przejmuję się tym:) Za mocno Chińczycy skręcają:(:p
a myślałem, że Słowacy???
(...) czy te wszystkie LCDki tak swieca po ciemku?
(...)
Zastanawiam sie teraz czy takie podswietlenie nie bedzie widoczne w domu w nocy.
Widzialem amatorskie zdjecia tego TV w nocy i tego efektu prawie nie bylo widac.
Trochę mnie zaskoczyłeś teraz, chyba czas na podstawy zerknij tu: Telewizory LCD, LED i plazmowe
w sumie nic straconego zacznij rozglądać się za plazmą
 

ghostek69

New member
Ponadto mam jeszcze pytanie - czy ktoś bawił się w obrabianie listy programów na komputerku??
Próbowałem otworzyć pliki pod SamyGO ale nie udało się, natomiast pod Channel List PC Editor niby jest OK, ale po imporcie na TV nie aktualizuje listy - komuś udało się coś zdziałać w tym temacie ??

to oprogramowanie od SmayGo chodzi tylko na telewizorkach z serii B,niestety nasza seria jeszcze nie jest rozwijana przez SamyGo. Może niedługo ....
 

msgd

New member
Witam,
niestety u mnie również występuje problem z podłączeniem karty wifi D-Link DWA-140 do LE40C650. Próbowałem na oprogramowaniu 1016 oraz najnowszym 2003, wersja DWA-140 to B2 (firmware: 1.31(E)).

Na kablu wszystko śmiga, natomiast wkładanie karty do portu USB nie powoduje żadnej reakcji..
pozdr
 

Siewicz

New member
Witam,
niestety u mnie również występuje problem z podłączeniem karty wifi D-Link DWA-140 do LE40C650. Próbowałem na oprogramowaniu 1016 oraz najnowszym 2003, wersja DWA-140 to B2 (firmware: 1.31(E)).

Na kablu wszystko śmiga, natomiast wkładanie karty do portu USB nie powoduje żadnej reakcji..
pozdr

Jest nas kilku z tym problemem, ja kupiłem w końcu AP W tej samej cenie i działa bez zarzutów i wej. usb mam wolne :)

ODRADZAM KUPOWANIE D-Link DWA-140 do LE40C650 BO NIE DZIAŁA
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
tak z ciekawości odpaliłem dziś tryb sklepowy na 40C650
ładnie pięknie lecą reklamy tylko zastanawiam dlaczego

tam leci ze owa seria 6

ma

Clear Motion Rate 200
 

slawko_23

New member
Bez reklam
a no w pewnej serii dodali do paska na ekranie, oraz rysunek na pudełku clear motion rate 200, na ekranie jest animacja 50X4=200 i opisane jako clear motion rate 200. W menu masz Motion Plus i ustawienia:
wyłączone
wyraźny
standardowy
płynny
użytkownika
demo
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Po za tym nawet jeśli samsung nie uzna reklamacji to nie wiąże się to dla nas z kosztami - można więc spróbować ja bym spróbował. Dodatkowo mamy opcję rękojmi sklepu z którego kupiliśmy - oczywiście rękojmia też nie obejmuje celowego uszkodzenia. Niezależnie czy gwarancja czy rękojmia to ja bym powalczył, bo z tego co pamiętam to ten element podstawy jest już fabrycznie zmontowany od

Rękojmia dla konsumentów już nie obowiązuje do ładnych paru lat. Tylko dla firm rękojmia ma zastosowanie, dla konsumentów "ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej"
 

kradek

New member
To i ja wtrącę swoją opinie na temat tego telewizora. Byłem już decydowany na plazmę nawet wybrałem sobie model ( Samsung PS50C6500) ale z uwagi na kompletną zmianę ustawienia mebli w salonie rozmiar zaczął mieć znaczenie. W nowym miejscu na TV zostało 1 m co dało mi rozmiar 40-42 cale maksimum. Po zrobieniu rozeznania wśród modeli TV plazmowych byłem zmuszony zrezygnować i zacząć poszukiwania wśród LCD/LED . Dlaczego zrezygnowałem z plazmy ? Samsung nie ma dobrego modelu 42 cale , LG odpuściłem , Panasonic G20 ma niezbyt przychylne opinie , VT20 jest za drogi . Kompromisem okazała się technologia LCD i model C650.
Telewizor kupiony w lokalnym sklepie RTV choć sklep sprzedaje też przez internet RTVAGD Sklep Internetowy Merkury - AGD, RTV, wyposażenie kuchni, łazienki, ogrzewanie. Transakcja szybka i bezproblemowa ale bez mozliwości wyboru matrycy. Niestety TV przyjeżdza i już.
Z tym że do mnie przyjechał na matrycy SQ01 i bez szumiąco piszczącej elektroniki.
Soft - jesli dobrze podejrzałem w wersji 1003 czyli dośc starej. Warto aktualizować ??
Design - ładny przyciągający wzrok po wyjęciu z pudła- plus
Pilot podświetlany - pomysł świetny - plus
Wielkość ? Drobne rozczarowanie - dla mnie mógłby być większy. Ale jesli myślało się o 50" to żadne zaskoczenie.
Menu- intuicyjne , z tym ,że trzeba doczytac gdzie i co ustawić - plus
Multimedialność - super . DO TV podpiąłem dysk zewnętrzny WD 1,5 TB - czyta póki co wszystko i bez problemu - plus
Intermet - jeszcze nie uruchomiony.
Teraz clou czyli jakość obrazu . Niestety z uwagi na koniecznośc dodatkowej regulacji anteny SAT ( CYfrowy Polsat) na dziś poziom sygnału jest taki sobie . TV podpiety po HDMI
Najlepiej wyglądją kanały TVN-owskie , najgorzej TVP-owskie ale przy poziomie sygnału 50 kilka procent tak to może wyglądać. mam nadzieje na poprawę .
Filmy Blue Ray - bajka.
Reasumując - jestem zadowolony choć nadal twierdzę że jakość obrazu z plazmy jest lepsza.
 

balast

New member
a no w pewnej serii dodali do paska na ekranie, oraz rysunek na pudełku clear motion rate 200, na ekranie jest animacja 50X4=200 i opisane jako clear motion rate 200. W menu masz Motion Plus i ustawienia:
wyłączone
wyraźny
standardowy
płynny
użytkownika
demo

dobra.. a teraz serio.. kto tego uzywa i oglada filmy z tym motion plus? bo ja osobiscie nie
 
Do góry