Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

dzonson

New member
Sorka nie zauwazylem.Mam jeszcze jedno pytanko.Skopiowałem ta najnowsza aktualizacie na pendriva to znaczy plik T-VALDEUC_2002.0 i jak wybieram aktualizacja to wyskakuje komunikat nie znaleziono pliku do aktualizacji.Moj tvto 40 c650.Ma ktos z was taki problem.
 

grzewoj

New member
Sorka nie zauwazylem.Mam jeszcze jedno pytanko.Skopiowałem ta najnowsza aktualizacie na pendriva to znaczy plik T-VALDEUC_2002.0 i jak wybieram aktualizacja to wyskakuje komunikat nie znaleziono pliku do aktualizacji.Moj tvto 40 c650.Ma ktos z was taki problem.

wypakuj to do głównego folderu na pendrivie
 

BadBoy475

New member
Nie wiem czy warto aktualizować do najnowszej wersji ale poprzednia 2001.2 przyniosła dramatyczne zmiany na lepsze w działaniu Motion Plus. Wreszcie ten system zaczął pracować jak należy. Szczególnie widać to w wersji Avatara 1080p 11GB. Na poprzednim firmware na ustawaniu standardowy lub płynny Motion Plus bardzo często się gubił co skutkowało bardzo nieprzyjemnymi zatrzymaniami obrazu. Firmware 2001.2 rozwiązuje ten problem i wszystkie filmy jakie testowałem chodzą idealnie płynnie nawet przy ustawieniu Motion Plus na maksa. A jak spisuje się nowy firmware 2002.0, ktoś już testował ??
 

karhan

New member
Firmware 2001.2 rozwiązuje ten problem i wszystkie filmy jakie testowałem chodzą idealnie płynnie nawet przy ustawieniu Motion Plus na maksa.

wlasnie zakupilem ten TV (wersje 630 bez internet@tv)
masz moze ten strszy firmware? i czy on sie sprawdzi do mojego tv czy musze poszukac docelowo do 630?

na stronie samsunga jest jednak inne oprogramowanie... takze jest z 16/09...ale znowu niespodzianka bo sa dwa pliki...
T-VAL6DEUC-1013.0
T-MSX6DEUC-1002.1
ktory brac? i czym sie roznia? ten drugi jest wiekszy o 20mb...

a moze da sie jakos zmienic oprogramowaniem tv630 na 650 (internet tv) bo chyba to jest jedyna roznica?
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
Zmiany w 2002:
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ja korzystam, glownie z Youtube i Dailymotion, ale tez sprawdzam pogode i ogladam zdjecia na picasa. Rzadziej czytam newsy z Gazety, czesciej z onetu po przez dekoder n-ki. Moja żona korzysta tylko z Youtube.
Ale te aplikacje to nie tylko internet, moze kiedys ktos stworzy widgeta do nagrywania albo do przegladania internetu. Choć jak patrze na rozwój i pojawianie sie nowych dodatków to zaczynam w to wątpić :D
Thx.
Na Youtube mozna obejrzec wszystkie filmiki czy tylko ich czesc. Interesuja mnie min. polskie kabarety ;), lub filmy calometrazowe, bo tez kiedys ludzie wrzucali.
 

Wigash

New member
Thx.
Na Youtube mozna obejrzec wszystkie filmiki czy tylko ich czesc. Interesuja mnie min. polskie kabarety ;), lub filmy calometrazowe, bo tez kiedys ludzie wrzucali.
no niestety nie jest to 1:1 to co masz w komputerze. Pewnie chodzi o prawa autorskie, ale zawsze co trzeba to się w ten czy inny sposób znajdzie. Nie sprawdzalem tych filmów w tv, a kiedyś na kompie nawet jeden film tak obejrzałem :) Death Race chyba :) trzeba to sprawdzić
 

WiKiH

New member
Witam,
Planuję zakup telewizora Samsung LE40C650, ale mam kilka pytań, otóż chciałbym dowiedzieć, jaka jest jego awaryjność, ponieważ w sklepach zdania są na ten temat podzielone, czy ten telewizor odtwarza mkv i czy do tego formatu ma możliwość włączenia napisów (jeśli tak to w jakim formacie). Pytałem się w sklepach oto, czy wszystkie znaki w napisach są wyświetlane (również otrzymałem podzielone odpowiedzi), dlatego pytam się Was użytkowników, jak to jest naprawdę.
A może Panowie/Panie mają jakieś inne propozycje telewizorów w cenach (2500-2900zł), które spełniały by takie wymagania jak ten telewizor (liczy się, by odtwarzał format mkv, z polskimi napisami, był bezawaryjny, miał jako taki design)

Pozdrawiam, WiKiH
 

cactusek

New member
Bez reklam
. Firmy monitorują zapotrzebowanie rynku, czytają fora opinie i wszystko co wiąże się z ich produktami. Analizują i instalują w nowe produkty, a nie w nowy soft do sprzętu bo to już się nie opłaca.
Gdyby tak było to Samsung w koncu zrobiłby coś z tym okropnym buczeniem w swoich tv, zwłaszcza w plazmach a nie rozwijał bzdurną technologię 3D na którą zapotrzebowanie na rynku na razie jest znikome w stosunku do oczekiwan producentów.
 

squibosh

New member
Witam,
Planuję zakup telewizora Samsung LE40C650, ale mam kilka pytań, otóż chciałbym dowiedzieć, jaka jest jego awaryjność, ponieważ w sklepach zdania są na ten temat podzielone, czy ten telewizor odtwarza mkv i czy do tego formatu ma możliwość włączenia napisów (jeśli tak to w jakim formacie). Pytałem się w sklepach oto, czy wszystkie znaki w napisach są wyświetlane (również otrzymałem podzielone odpowiedzi), dlatego pytam się Was użytkowników, jak to jest naprawdę.
A może Panowie/Panie mają jakieś inne propozycje telewizorów w cenach (2500-2900zł), które spełniały by takie wymagania jak ten telewizor (liczy się, by odtwarzał format mkv, z polskimi napisami, był bezawaryjny, miał jako taki design)

Pozdrawiam, WiKiH

Jak jest z awaryjnoscia tych telewizorow - to trzeba by zrobic jakas statystyke. W sklepie rozne rzeczy mowia, w zaleznosci od tego, ktore telewizory moglyby sie juz laskawie sprzedac. Odtwarza mkv i ma napisy z polska czcionką (formaty da sie zmieniac, wiec nie panikuj).

Alternatywa - zaden tv nie jest w 100 procentach pewny jesli chodzi o bezawaryjnosc, design kazdy producent daje inny, bo swiadczy to o "unikalnosci" danego produktu.

Alternatywa, przy twoich wymagach, jest wlasciwie zadna. Nie znam innych telewizorow, ktore by czytaly mkv.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Witam,
Planuję zakup telewizora Samsung LE40C650, ale mam kilka pytań, otóż chciałbym dowiedzieć, jaka jest jego awaryjność, ponieważ w sklepach zdania są na ten temat podzielone, czy ten telewizor odtwarza mkv i czy do tego formatu ma możliwość włączenia napisów (jeśli tak to w jakim formacie). Pytałem się w sklepach oto, czy wszystkie znaki w napisach są wyświetlane (również otrzymałem podzielone odpowiedzi), dlatego pytam się Was użytkowników, jak to jest naprawdę.
A może Panowie/Panie mają jakieś inne propozycje telewizorów w cenach (2500-2900zł), które spełniały by takie wymagania jak ten telewizor (liczy się, by odtwarzał format mkv, z polskimi napisami, był bezawaryjny, miał jako taki design)

Pozdrawiam, WiKiH
hehe design to już jest kwestia gustu, ale mkv i polskie napisy odtwarza. Co odtwarza i z jakim skutkiem wyczytasz dokładnie w tym wątku, bo już to było wielokrotnie maglowane :)
Co do kwestii awaryjności to są dwie kwestie. Zdarzają się egzemplarze które buczą, ponad normę. Druga sprawa - ja mam ten TV (37") od kwietnia i nic się z nim nie działo i nie dzieje.
 

posejdon82

New member
Witam rowniez zainteresowalem sie seria c650, dzis mialem okazje testowac le46c630 tez telewizorek z tego roku ale powiem ze sie rozczarowalem,obraz byl przecietny z kamery panasonic tm 700.Natomiast ten sam material wyswietlony na 52 lacach B650 (telewizor z 2009 roku) byl duzo zywszy , kolory nasycone i bardziej realistycznie, nie, nie bylo sie do czego doczepic...dodam ze oba byly z ustawieniami fabrycznymi(bez kalibracji).Wiem mowa tutaj o C650 ale C630 to bardzo podobny telewizorek.Troche mnie to zasmucilo poniewaz sam sie zastanawiam nad le55c650, musze go zobaczyc w "akcji" ktos moze sie wypowiedziec na temat 55 cali z tej serii?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam rowniez zainteresowalem sie seria c650, dzis mialem okazje testowac le46c630 tez telewizorek z tego roku ale powiem ze sie rozczarowalem,obraz byl przecietny z kamery panasonic tm 700.Natomiast ten sam material wyswietlony na 52 lacach B650 (telewizor z 2009 roku) byl duzo zywszy , kolory nasycone i bardziej realistycznie, nie, nie bylo sie do czego doczepic...dodam ze oba byly z ustawieniami fabrycznymi(bez kalibracji).Wiem mowa tutaj o C650 ale C630 to bardzo podobny telewizorek.Troche mnie to zasmucilo poniewaz sam sie zastanawiam nad le55c650, musze go zobaczyc w "akcji" ktos moze sie wypowiedziec na temat 55 cali z tej serii?
C630 ma polmatowy ekran co w porownaniu do szklanego w C650 pogarsza troche jakosc obrazu - przynajmniej ja tak stwierdzilem porownujac te TV.
 

Wigash

New member
Nie ma czegos takiego, ze nie widzial "napisow z filmu". Napisy to osobny plik, ktory musi miec taka sama nazwe jak plik filmowy, i byc w odpowiednim formacie. To musial byc przypadek.
w MKV sa czasem zaszyte napisy (czasem kilka wersji, tak jak DVD) - podejrzewam, że o takie napisy chodziło.

posejdon82 - a jak odtwarzales te filmy z kamery? bezpośrednio podłączone kablem HDMI i czy zgrane na pendrive przez USB?

Ja mam kamere Tochiby (low end) i jak puszczam filmiki bezposrednio z kamery to maja gorsza jakość niż puszczone z USB czy przez DLNA
 

Frauka

New member
Bez reklam
Witam,
Planuję zakup telewizora Samsung LE40C650, ale mam kilka pytań, otóż chciałbym dowiedzieć, jaka jest jego awaryjność, ponieważ w sklepach zdania są na ten temat podzielone, czy ten telewizor odtwarza mkv i czy do tego formatu ma możliwość włączenia napisów (jeśli tak to w jakim formacie). Pytałem się w sklepach oto, czy wszystkie znaki w napisach są wyświetlane (również otrzymałem podzielone odpowiedzi), dlatego pytam się Was użytkowników, jak to jest naprawdę.
A może Panowie/Panie mają jakieś inne propozycje telewizorów w cenach (2500-2900zł), które spełniały by takie wymagania jak ten telewizor (liczy się, by odtwarzał format mkv, z polskimi napisami, był bezawaryjny, miał jako taki design)

Pozdrawiam, WiKiH

Tv odtwarza mkv bez problemu. Przyciskiem Tools na pilocie mozna zmienić ścieżkę dzwiękową, ustawić wielkość napisów itp. Jeśli napisy mamy z krzaczkami to w opcjach TV zmieniamy styl kodowania na Europę Środkową.
Dużym plusem jest fakt że TV odtwarza też format m2ts z Blue Raya. Zmieniam tylko rozszerzenie pliku ( bez konwersji, tak jakbym zmieniała nazwę ) m2ts na mkv i cieszę się filmem.

Dla mnie ten TV pod względem oglądania filmów jest idealny :) Nawet słaby jakościowo plik odtwarza tak, że wygląda on lepiej niż na moim 24 calowym monitorze LG przy kompie :D
 
Do góry