Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

RHJG

New member
Bez reklam
dzięki za słowa pociechy:)
wkurza mnie tylko fakt, że producent robi takie numery. Dla mnie osobiście konkretny model powinien mieć takie same parametry a nie co mi się trafi!!!!!!!!!!!

Witam,kolego tak robią wszyscy producenci bez wyjatku.Jedynie samsung podaje na TV z tyłu jaka jest matryca,philips-numer po ktorym dojdziesz jaka jest matryca.Mozna tez w menu serwisowym sprawdzic. Reszta pakuje co ma w danej chwili i to jest loteria...
Wystarczy zobaczyc na stronie producenta np..AUO jakie są spore roznice w matrycach np..8-bit a 10 bit.i to w produktach jednego tylko producenta itd..itp..Ktos napisal,ze nie ma roznic-bzdura.
Jak masz ochote to zobacz tą strone..pozdr.
http://www.avforums.com/forums/lcd-...-matrices-differences-what-models-placed.html
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie oba a ( obie matryce)S-PVA. SQ01,02,03,04-b.dobre ale to juz są matryce,z 2009r.Teraz są HQ...i inne.pozdr.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Matryce xq są ale montowane tylkp w większych rozmiarach np 46. Pomiędzy tymi mniejszymi panelami sq też sa różnice nawet w jednym modele - np. w teście hdtvtest.org samsunga c550 znalezli dwa panele spva z czego jeden jest z china a drógi tajwanu czy skądś, pomiary pokazały że ten sq (hn) z chin miał gorszą czerń od sq (hn) z tajwanu tak więc całe to pitolenie o wyższości paneli sq spva nad innymi jest bzdurą. Porównywałem ostatnio w domu np. samsunga C650 na panelu aa03 amva3 z c650 na panelu sq spva Hn11 (najnowszy) i oto różnice: czerń, biel oraz kolor identyczne, kąty także - na amva3 czerń pod kątem wolniej szarzała niż na spva za to biel traciła kontrast szybciej, tak więc remis. Obecne panele Cn to tez już często nie smva a smva3 tak więc ulepszona technologia. Po co sie martwić - w praktycznie każdej (chyba tylko toshiba i sony mają "stałe" panele) firmie produkującej tv lcd można trafić na różne panele w danym modelu a tylko samsung daje jasne oznaczenia na tv jaki w środku siedzi panel i stąd te dyskusje.

Jeśli podoba się Wam obraz na waszym tv i nie ma on widocznych wad typu mega clouding,pillaring,banding,30 bad/stuck pixeli to po co sie martwić jaki jest w środku panel?
 

horseman

New member
Czy ktos ma rozwiaznie problemu a mianowicie:

20GB film w full hd czyli 1080p (MKV) uruchomiony z dysku hdd 80GB(NTFS) podłączony przez usb hdd:
- w opcjach wybór wersji audio (czyli wersji en/pl lektora)
- film da się przewijać(przewijanie z podglądem), pauzować itp
- telewizor automatycznie dzieli film na rozdziały (skok do punktu w filmie)
- cały czas płynnie, nic nie zacina, nic nie przerywa
- obraz żyleta (kocham filmy w 1080p)

20GB film w full hd czyli 1080p (MKV) uruchomiony po sieci LAN(udostępniony za pomocą SAMSUNG PC SHARE MANAGER 4.1), różnice względem usb hdd:
- w opcjach nie mam wybory wersji audio (problem opisałem we wcześniejszych postach)
- przewijania nie ma na klawiszach do przewijania ! przewijać można na strzałkach (prawo,lewo),
- przewijanie bez podglądu (ikonka buforowania, tak jakby komp nie nadążał podawać danych lub sieć)
- nie zacina filmu o ile jest dobra przepustowość sieci (w tedy wyświetla ikonkę, że buforuje i puszcza dalej)

Czy da sie jakos wlaczyc opcje po LAN aby byly wszystko jak w przypadku poprzez USB ?
 

Wigash

New member
Witam,kolego tak robią wszyscy producenci bez wyjatku.Jedynie samsung podaje na TV z tyłu jaka jest matryca,philips-numer po ktorym dojdziesz jaka jest matryca.Mozna tez w menu serwisowym sprawdzic. Reszta pakuje co ma w danej chwili i to jest loteria...
Wystarczy zobaczyc na stronie producenta np..AUO jakie są spore roznice w matrycach np..8-bit a 10 bit.i to w produktach jednego tylko producenta itd..itp..Ktos napisal,ze nie ma roznic-bzdura.
Jak masz ochote to zobacz tą strone..pozdr.
LCD -matrices,differences and what models are placed - AVForums.com
Całe szczęście, że nie oglądam TV z takiej odległości jak w linku, nieciekawie to wygląda :hmm:
Niestety nie, ten serwer samsunga to bubel. Więc zostało tylko bieganie z dyskiem.
Odtwarzanie po LAN u mnie robi się coraz dziwniejsze. Jeszcze niedawno miałem możliwość skakania po rozdziałach, teraz brak; jeszcze niedawno obslugiwane były napisy w formacie czasowym, teraz w ogóle nie są, a napisy w formacie klatkowym trzymały synchro teraz nie trzymają i tylko SRT jakoś daje rade, ech.

Jedyne rozwiazanie to dysk podlaczony pod USB i udostępniony w sieci. Raz ze nie trzeba odświeżać zawartości w PCSM, dwa mamy zalety odtwarzania po USB.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ostatnio ponownie odwiedzilem sklep MM. Staly kolo siebie 40C640 z SQ01 i Sony EX-400. Zapuszczony byl obraz w miare dobrej jakosci na wszystkich TV. Sie lekko zdzwilem jak po prowonaniu tych dwoch TV okazalo sie ze soniacz ma ladniejszy obraz - kolory, katy, czern. Zawsze jak ogladalem w sklepach tego Samsunga na SQ01 to obraz byl bez uwag, a teraz widoczne duze podswietlenie czerni z boku, czego wczesniej nie zauwazalem. Moze jest tak jak sierzantharris powiedzial, ze SQ nie rowne jest SQ ;).

Korzystacie wogole z opcji internetu? Nie chce mi sie czekac zanim cena c650 jeszcze spadnie i moze wezme C550, ktore jest pare stowek tansze, a funkcjonalnosc i jakosc obrazu niewiele gorsza. W promocji w MM byl za 1999zl 40cali.
 

kubayashi

New member
Wita.
Poszukiwania 40-stki z matrycą Sq01 jak się okazało nie były zbyt długie. Znalazłem ów Tv w sklepie media expert. Po krótkiej rozmowie ze sprzedawcą pozwolił mi on sprawdzić etykietę na obudowie. Pytam o cenę. I tu niemiła niespodzianka. 2899. Pomyślałem chyba ich pogięło. po krótkiej negocjacji cena stanęła na 2699. Porównując cene z ceną z netu - nie najgorzej.
Padła decyzja - bierzemy.
Po podłączeniu w domu gzie posiadamy UPC (bez dekodera) i po przeskanowaniu pasma częstotliwości miła niespodzianka. Kilka kanałów HD. Jak sie okazało UPC nie koduje ich do końca miesiąca. Obraz miodzio.
Odpalam WdTvLive a na nim film 720p - obraz żyleta. Już nie mogę doczekać się 1080.
I tu nasunęło mi się kilka ptań. A mianowicie:
Czy ktoś ma podobny zestawik czyli Le(xx)c650 + WdTvLive?
Czy moge pomyśleć o sprzedaży Wd-ka?
Co z tym DTS-em 2.0?
Obecnie WdTv mam podłączonego po optyku z zestawem Creativa 5.1 . Nie chciałbym rezygnować z dźwięku 5.1 który zapewnia mi takie właśnie połączenie.
 

Wigash

New member
Korzystacie wogole z opcji internetu? Nie chce mi sie czekac zanim cena c650 jeszcze spadnie i moze wezme C550, ktore jest pare stowek tansze, a funkcjonalnosc i jakosc obrazu niewiele gorsza. W promocji w MM byl za 1999zl 40cali.
ja korzystam, glownie z Youtube i Dailymotion, ale tez sprawdzam pogode i ogladam zdjecia na picasa. Rzadziej czytam newsy z Gazety, czesciej z onetu po przez dekoder n-ki. Moja żona korzysta tylko z Youtube.
Ale te aplikacje to nie tylko internet, moze kiedys ktos stworzy widgeta do nagrywania albo do przegladania internetu. Choć jak patrze na rozwój i pojawianie sie nowych dodatków to zaczynam w to wątpić :D
 

grzewoj

New member
Oby tylko Samsung nie zlał tego i nie wprowadził nowszej technologii w nowych TV w przyszłym roku. Co do przeglądarki to nie liczyłbym na to z ich strony, może ktoś złamie C650 tak jak B650 i uruchomi SamyGo na nim
 

Wigash

New member
szkoda, że samsung jak juz cos nowego wymysli to przestaje wspierac poprzednie swoje pomysly. Od pol roku na UE40B7000, nie pojawily sie zadne nowe widgety. Albo ja nie wiem jak je pobierać, bo tam to wszystko inaczej wyglada niz na moim C650
 

ChrisB

New member
Pojawiła się kolejna wersja softu ale raczej nic ciekawego nie wnosi:

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2002.0
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle.
 

dzonson

New member
Siema pojawiła sie juz wersia 2002.0
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2002.0
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle.
 
Do góry