Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

skorpion75

New member
I to są właśnie takie chwile kiedy wiem że trud 2-tygodniowych poszukiwań odpowiedniego sprzętu do zakupu opłaciły się. Szukanie, czytanie na forach, porównywanie różnych testów, opinii itd w takich chwilach "owocuje" i daje mi sporo satysfakcji.
Tak było kiedy po włączeniu nowego C650 i przypadkiem (wychodząc do kuchni) spojrzałem na ekran pod wielkim kątem (prawie 90stopni). Okazało się że obraz, nawet pod takim kątem patrzenia, jest b. dobry.
Podobne uczucie miałem podłączając PS3 oraz zewn. HDD z filmami w różnych formatach... Wszystkie "poszły"... a nosiłem się (wcześniej) z zamiarem zakupu odtwarzacza plików z wbudowanym hdd... okazało się że zakup tego TV zaoszczędził mi kilka stów (bo zwykły dysk zewn.+tv świetnie zastępują ten sprzęt)

Sorry za offtopic ale wiem że to forum przegląda sporo osób poszukujących dobrego sprzętu a LCD z serii C650, w mojej opinii, właśnie takim jest.

No IPLA jest i działa doskonale.
Dziś po powrocie do domu przetestuje Tube.fm..

p.s. Czy komuś coś wiadomo nt. udostępnienia red...tube?
(żartowałem!:))
 
Ostatnia edycja:

Siewicz

New member
Ulubione

Pytanka
1. Powiedzcie mi proszę czy da się ustawić ulubione kanały w C650 tak aby mieć na liście i te z sygnału cyfrowego i te z sygnału analogowego. Mam problem z przełączaniem tego, za dużo klawiszy muszę po naciskać.
2. Czy da się ustawić źródło startujące przy włączaniu TV. U mnie wybiera zawsze DVD i nie wiem po co jak ono jest wyłączone i brak sygnału.

ps. czy nie wydaje się Wam ciężke ustawienie opisów dla wszystkich kanałów?
ps. ta mnogość wejść mnie męczy bo ciągle SOURCE używam TV analogowy sygnał (koncentryk), TV cyfrowy sygnał (koncentryk), TV dekoder cyfry Mulimedii, DVD, Magnetowid, Pen-Drive, PC, i jeszcze HDD :hmm:męczy mnie to przełączanie :mrgreen:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,a ZYCIE CIĘ kolego nie MĘCZY?-poczytaj instrukcje tam znajdziesz odpowiedzi i przy okazji odpoczniesz?pozdr.
 

Siewicz

New member
Witam,a ZYCIE CIĘ kolego nie MĘCZY?-poczytaj instrukcje tam znajdziesz odpowiedzi i przy okazji odpoczniesz?pozdr.

człowieku widzę że ja Cię męczę ale to Twój problem, musiałeś coś napisać, nie wytrzymałeś nerwowo (może poczytaj instrukcje:grin:).
Niestety w instrukcji tego nie znalazłem stąd moje pytanie.
 

grzewoj

New member
człowieku widzę że ja Cię męczę ale to Twój problem, musiałeś coś napisać, nie wytrzymałeś nerwowo (może poczytaj instrukcje:grin:).
Niestety w instrukcji tego nie znalazłem stąd moje pytanie.

Panowie nie kłóćcie się jak dzieci :)

Co do kanałów cyfrowych i analogowych to u mnie jest tak, że analogowe mam za cyfrowymi (to znaczy jeśli jestem na pierwszym programie analogowym to gdy wcisnę przycisk "P-" wskakuje pierwszy kanał cyfrowy.
Jeśli chodzi o źródło sygnału - u mnie po włączeniu TV czerwonym przyciskiem na pilocie startuje on z ostatnio używanym wejściem, z tego co wiem nie da się ustawić jednego, które zawsze będzie się pierwsze włączać.
Ustawianie opisów dla kanałów już takie jest - taki firmware i taki TV, a co do przełączania źródeł - przecież masz na pilocie przycisk media oraz Internet, zawsze szybciej można tak dojść do odtwarzania wideo czy mp3 niż przy przełączaniu przyciskiem "source".

A tak wogóle to kolego trochę się "czepiasz", masz na prawdę fajny TV, doceń go :)

Pozdrawiam !
 

Siewicz

New member
panowie nie kłóćcie się jak dzieci :)

co do kanałów cyfrowych i analogowych to u mnie jest tak, że analogowe mam za cyfrowymi (to znaczy jeśli jestem na pierwszym programie analogowym to gdy wcisnę przycisk "p-" wskakuje pierwszy kanał cyfrowy.
też tak zrobiłem ale miałem nadzieje że gdzieś jest ukryta opcja "listy kanałów" takie ulubione. W starym crt grundiga tak miałem :)
jeśli chodzi o źródło sygnału - u mnie po włączeniu tv czerwonym przyciskiem na pilocie startuje on z ostatnio używanym wejściem, z tego co wiem nie da się ustawić jednego, które zawsze będzie się pierwsze włączać.
też to wyczytałem na forum, a u mnie zawsze startuje od dvd. Ciekawe dlaczego?
ustawianie opisów dla kanałów już takie jest - taki firmware i taki tv, a co do przełączania źródeł - przecież masz na pilocie przycisk media oraz internet, zawsze szybciej można tak dojść do odtwarzania wideo czy mp3 niż przy przełączaniu przyciskiem "source".

A tak wogóle to kolego trochę się "czepiasz", masz na prawdę fajny tv, doceń go :)
tv jest super tylko to tak jakbym przeszedł z tel noki na pda z wince człowiek się musi od nowa wszystkiego uczyć ;-)
pozdrawiam !

dziękuje bardzo za odpowiedź
 

darken

New member
To ja sie dołącze do pytan czy da sie zmusic tv zeby automatycznie przełączał na wejscie hdmi jak włącze xboxa bo teraz trzeba recznie to robic i to samo po wyłączeniu trzeba ręcznie wracan na tv.

Próbowałem roznych opcji i nic nie dały, soft mam 1006
 

grzewoj

New member
To ja sie dołącze do pytan czy da sie zmusic tv zeby automatycznie przełączał na wejscie hdmi jak włącze xboxa bo teraz trzeba recznie to robic i to samo po wyłączeniu trzeba ręcznie wracan na tv.

Próbowałem roznych opcji i nic nie dały, soft mam 1006

Niestety nie, było już na forum, nawet chyba w tym temacie. Funkcjonalność o której mówisz jest dostępna tylko przy współpracy TV z urządzeniami Samsung, o ile w ustawieniach sobie to włączysz (czyli coś takiego zadziała tylko np. z kinem Samsunga).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam. PC Share Manager wersja 4.2 tv le40c650. Udostępniam pliki z dysku i nie ma problemu, jednak nie mogę udostępnić folderów z dysku zewnętrznego podłączonego pod laptopa, wyskakuje - "Możliwe jest udostępnianie tylko elementów folderu". O co chodzi i jak można temu zaradzić? W google mało info na ten temat. Próbowałem folder dodać przez configinfo.ini ale folder w tv jest wtedy pusty.
Tylko pierwsza wersja PC Share 2.0 chyba, daje możliwość udostępniania całych folderów z dysków podłączonych pod usb w kompie. Nie wiem natomiast, czy będzie współpracować z modelem C, bo oryginalnie był dołączony na płycie do mojego B651.
 

strzala666

New member
Tylko pierwsza wersja PC Share 2.0 chyba, daje możliwość udostępniania całych folderów z dysków podłączonych pod usb w kompie. Nie wiem natomiast, czy będzie współpracować z modelem C, bo oryginalnie był dołączony na płycie do mojego B651.

Dzięki za info. Poradziłem sobie przez komendę "junction" w windows 7. Tworzy on tak jakby skrót do folderu na dysku zewnętrznym i PC Share Manager widzi pliki. Zostawiam info dla innych z tym samym problemem.

Jako że nie mogę jeszcze wklejać linków, proszę w google wpisać: "junction.exe chip.pl" pierwszy wynik to artykuł z którego skorzystałem.

Jedyny problem jaki napotkałem to to, że folder z zewnętrznego dysku nie może mieć w nazwie spacji, tzn. folder o nazwie "Filmy animowane" nie przejdzie - trzeba zmienić na np. "Filmy-animowane". Może jest jakaś opcja by to ominąć ale już nie chciało mi się tego zgłębiać
 

Wigash

New member
Niestety nie, było już na forum, nawet chyba w tym temacie. Funkcjonalność o której mówisz jest dostępna tylko przy współpracy TV z urządzeniami Samsung, o ile w ustawieniach sobie to włączysz (czyli coś takiego zadziała tylko np. z kinem Samsunga).
a na starym dobrym SCART sobie radzi. Mam podłączone DVD Manty po Euro i jeśli włączę DVD telewizor automatycznie przełącza mnie na to wejscie. Po wyłączeniu wraca do ostatnio używanego (u mnie HDMI).
Niestety w przypadkui HDMI urządzenie musi obsługiwać Anynet+, taki sposób samsunga na przywiązanie nas do marki :)

edit
nigdy nie korzystalem z serwisu Tuba.fm, ale w telewizorze całkiem mi się to podoba.
 

bigos11

New member
Mam zamiar zakupić samsunga le37c650, mam takie pyt , jako ze bede zmuszony wstrzymac sie z zakupem telewizji cyfroowej to bede musial uzywac analogowej aster. czy ktos juz testowal jak to wyglada na tym tv?
 

grzewoj

New member
a na starym dobrym SCART sobie radzi. Mam podłączone DVD Manty po Euro i jeśli włączę DVD telewizor automatycznie przełącza mnie na to wejscie. Po wyłączeniu wraca do ostatnio używanego (u mnie HDMI).
Niestety w przypadkui HDMI urządzenie musi obsługiwać Anynet+, taki sposób samsunga na przywiązanie nas do marki :)

edit
nigdy nie korzystalem z serwisu Tuba.fm, ale w telewizorze całkiem mi się to podoba.

Scart ma taką funkcjonalność z założenia, jeden z pinów w gnieździe jest odpowiedzialny za automatyczne przełączanie urządzenia. Ciekawy jest fakt że HDMI nie ma tego w standardzie, bo tak na prawdę to tylko kwestia oprogramowania, gdyby projektanci TV chcieli to zrobić, na pewno byłoby to możliwe, wystarczyłoby po otrzymaniu danych ze złącza przełączyć wejście...

Co do Tuby - brakuje funkcjonalności znanej z PC - po wpisaniu wykonawcy serwis sam dobiera podobne utwory. No i Widget dość wolno działa oraz czasem zrywa się dźwięk. Ale pewnie to poprawią.
 
Do góry