Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mac222

New member
Witam kolegów mam TV Samsung LE32C650 i chciałem uaktualnić FW obecnie mam 1015 Niestey nie widzi nowego fw tj. 2004 (bo taki chcę) mów TV Proszę o pomoc - dzięki
P.S. rozpakowałem FW i wgrałem na pena Crying or Very sad
 

coolbaczek

New member
czesc drodzy samsungowcy :)
Własnie odbyłem korespondencję mailowa z samsungiem która na nasze ostatnie wątpliwości udzieli odpowiedzi, Ponizej najpierw treść mojega zapytania:

Witam Państwa,
mam pytanie dot. firmware do tv LCD seria 6.
Na waszej witrynie figuruje ze dla modelu LE 32cale C650 dostępny jest firmware o nazwie T-VALDEUC-3009.2 natomiast jak wybieram w menu opcje aktualizuje przez online firmware to pokazuje ze najnowsze jest T-VALDEUC-3010.1. Prosze o wyjasnienie
1) czy powinniem swój TV do nowego firmware aktualizowac?
2) dlaczego jest rozbieżność w danych na stronie a tym co wyszukuje sam telewizor?
3) czy firmware T-VALDEUC-3010.1. pomimo negatywnych komentarzy na forum w internecie faktycznie zawiera błędy o pogarsza obraz wyświetlanego obrazu?
4)Kiedy pojawi się TVNPLAYER do serii C? czekam na odpowiedź i z góry za nia dziękuje

----------------------------------------------------
----------------------------------------------------

A TREAZ PONIZEJ ZAMIESZCZA ODPOWIEDŹ Z SAMSUNGA:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Rozbieżne wersje aktualizacji mogą rzeczywiście pojawić się zarówno przy bezpośrednim połączeniu odbiornika do Internetu jak również korzystając z naszej strony internetowej.
Nasza infolinia nie śledzi wszelkiego rodzaju forów internetowych i nie jesteśmy wstanie powiedzieć dla Pana czy właśnie ta wersja jakoś diametralnie pogarsza jakość obrazu.
Aby aplikacja TVN Player była dostępna to nie ma innej opcji jak
zaktualizować oprogramowania dodatkowo pragnę nadmienić, że aplikacja ta będzie powoli wprowadzana do odbiorników czy tez innych urządzeń z serii C i serii D do końca bieżącego roku.
Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
Z poważaniem
Anna .....

--------------------------------------
--------------------------------------
moja refleksja
powyższa odpowiedź z całym szacunkiem do pani Anny nie świadczy dobrze o komtetencji pracownków chociazby po zdaniu: "nie jesteśmy wstanie powiedzieć dla Pana czy właśnie ta wersja jakoś diametralnie pogarsza jakość obrazu"
po tym zdaniu moje uznanie wobec samsunga zmalało.... i powoli zastanawiam sie czy moze nie warto było kupic tv innej firmy nawet tak opluwanego na formach LG....
pozdrawiam
 

Wigash

New member
ciach
Aby aplikacja TVN Player była dostępna to nie ma innej opcji jak
zaktualizować oprogramowania dodatkowo pragnę nadmienić, że aplikacja ta będzie powoli wprowadzana do odbiorników czy tez innych urządzeń z serii C i serii D do końca bieżącego roku.
Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
Z poważaniem
Anna .....

--------------------------------------
--------------------------------------
moja refleksja
powyższa odpowiedź z całym szacunkiem do pani Anny nie świadczy dobrze o komtetencji pracownków chociazby po zdaniu: "nie jesteśmy wstanie powiedzieć dla Pana czy właśnie ta wersja jakoś diametralnie pogarsza jakość obrazu"
po tym zdaniu moje uznanie wobec samsunga zmalało.... i powoli zastanawiam sie czy moze nie warto było kupic tv innej firmy nawet tak opluwanego na formach LG....
pozdrawiam
no ciekaw jestem czy faktycznie jest potrzebna aktualizacja, żeby TVN player mógł być zastosowany. Na razie nie ma go chyba na naszą serię. Ja tam wolę poczekać z aktualizacją.

a jeśli chodzi o ocenianie jakości sprzętu po jakości infolinii to nie wiem czy to dobry kierunek :mrgreen:
 

Singularity

New member
w/g mnie oprogramowanie tv nie ma nic wspólnego z webTV, aby tvnplayer zadziałał wystarczyć powinna aktualizacja webTV.
Samsung twierdzi, że pod koniec roku uświadczymy tvnplayer na C...
 

Adryjon

New member
Inteligentny kabel 1,8m iHDMI plus CEC z sklepu Hollex czy przez taki kabel będzie można sterować naszym TV tuner z Cyfry + Pace HD PVR 500GB funkcją Anynet
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mozecie usiebie sprawdzic czy tez macie taka przypadlosc?

Dzwiek ustawiony na standardowy, basy pociagniete na maxa, wlaczony dzwiek HD. Podczas ogladania czasami slyszalne jest "pierdzenie" glosnikow. Sciszenie na poziom 1 badz wylaczenie dzwieku HD likwiduje pierdzenie.
Pierdzi na kablowce, na filmach z pena i na necie. Nie ma reguly.
 

CzarnyElo

Member
Witam,

jestem posiadaczem LE40C650 i mam niestety odwieczny problem z zacinającymi się filmami z USB. Posiadam kartę microSDHC Adata class 10 (Adata microSD 16GB Class10 Super Szybka+CzytnikUSB (1936909267) - Aukcje internetowe Allegro) i nie obejrzałem jeszcze ani jednego filmu, żeby kilka razy się nie zaciął, rozjechał... Testowałem też na dysku Samsunga 320GB i jakimś pendrive i jest to samo... Czy to avi, czy mkv nie ma znaczenia, chociaż przy mkv problem występuje częściej... Jak temu zaradzić?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam,

jestem posiadaczem LE40C650 i mam niestety odwieczny problem z zacinającymi się filmami z USB. Posiadam kartę microSDHC Adata class 10 (Adata microSD 16GB Class10 Super Szybka+CzytnikUSB (1936909267) - Aukcje internetowe Allegro) i nie obejrzałem jeszcze ani jednego filmu, żeby kilka razy się nie zaciął, rozjechał... Testowałem też na dysku Samsunga 320GB i jakimś pendrive i jest to samo... Czy to avi, czy mkv nie ma znaczenia, chociaż przy mkv problem występuje częściej... Jak temu zaradzić?
Sprobowac zaktualizowac soft, albo reklamowac.
 

pavio

New member
Witam,

jestem posiadaczem LE40C650 i mam niestety odwieczny problem z zacinającymi się filmami z USB. Posiadam kartę microSDHC Adata class 10 (Adata microSD 16GB Class10 Super Szybka+CzytnikUSB (1936909267) - Aukcje internetowe Allegro) i nie obejrzałem jeszcze ani jednego filmu, żeby kilka razy się nie zaciął, rozjechał... Testowałem też na dysku Samsunga 320GB i jakimś pendrive i jest to samo... Czy to avi, czy mkv nie ma znaczenia, chociaż przy mkv problem występuje częściej... Jak temu zaradzić?

Też mam delikatnie takie coś:( Co ciekawe problem znika przy ogladaniu przez kino domowe .
 

bugger

New member
Hej, ja mam LE32C650 z softem 3011.01 wcześniej 3009.XX, XX bo nie pamiętam i mkv chodzą bez żadnych zacięć z pendrive jak i dysku samsung M2.
 

coolbaczek

New member
Hej, ja mam LE32C650 z softem 3011.01 wcześniej 3009.XX, XX bo nie pamiętam i mkv chodzą bez żadnych zacięć z pendrive jak i dysku samsung M2.

hej
widze masz u siebie w TV nowy soft 3011.01, nieukrywam ze czytałem duzo rozbieznych opinii na temat tego softu i wciąz waham się z aktualizacją tv,
Jesli możesz to prosze podziel się jakie zmiany zauwazyłes w jakości obrazu, otrości, motionplus, itp po przejściu z 3009 na 3011? czy warto było aktualizowac?

Co do odtwarzania z pena filmów to polcam najpeirw pełny format nośnika, ustawienie zaleconaj wielkości klastra, etc i zrobic test szybkości pena wtedy może okazac sie za za wolny transfer danych....
Z doświadczenia wiem ze dane co do szybkości są zawyzone i byc może z tego powodu przycina transfer
 

zbyszko C650

New member
Picasa - aktualizacja ...

Z Picasą rzeczywiście jest coś nie tak z wyświetlania ilości albumów. U mnie też widzi 10 ostatnich, a szkoda bo przez to używanie tego widgetu na C650 właśnie z tego powodu traci sens.

W dniu dzisiejszym nastąpiła w moim telewizorze aktualizacja oprogramowania "PICASA". Po instalacji wyświetlają się już wszystkie katalogi na koncie.
 

bugger

New member
hej
widze masz u siebie w TV nowy soft 3011.01, nieukrywam ze czytałem duzo rozbieznych opinii na temat tego softu i wciąz waham się z aktualizacją tv,
Jesli możesz to prosze podziel się jakie zmiany zauwazyłes w jakości obrazu, otrości, motionplus, itp po przejściu z 3009 na 3011? czy warto było aktualizowac?

Co do odtwarzania z pena filmów to polcam najpeirw pełny format nośnika, ustawienie zaleconaj wielkości klastra, etc i zrobic test szybkości pena wtedy może okazac sie za za wolny transfer danych....
Z doświadczenia wiem ze dane co do szybkości są zawyzone i byc może z tego powodu przycina transfer

Wg. opisu:
Np. z forum SamyGO:
1. Title
2010 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
UE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3011.0

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked
- fixed power on/off issue when connected by network

Co do pytania to ja nie zauważam żadnych zmian.
I jeszcze jedno -soft to T-VALDEUC-3011.0, więc wcześniej wkradł się błąd.
 
Wg. opisu:
Np. z forum SamyGO:
1. Title
2010 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
UE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3011.0

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked
- fixed power on/off issue when connected by network

Co do pytania to ja nie zauważam żadnych zmian.
I jeszcze jedno -soft to T-VALDEUC-3011.0, więc wcześniej wkradł się błąd.

Dlaczego piszecie o sofcie na UE**C6, 7, 8 jsli to jest temat LE(XX)C650? Wprowadzacie w ten sposób posiadaczy C650 w błąd ze softem.
 
Witam
Kolego, ale TV sam wykrył aktualizację softu i zaktualizował się online, więc nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza.
Druga sprawa na stronie Samsung Firmware Updates der C Serie | Robins Blog napisane jest: Samsung Firmware Updates der C Serie

Jeśli masz LED (UE**C6500) a nie LCD (LE**C650) to TV wykrył Ci taką aktualizację, jak również na stronie Samsunga z pewnością taka jest. W LCD LE**C650 takiego firmware nie ma i jest to temat dotyczący LCD LE**C650 a nie LED UE**C6500. Kolego przeczytaj uważnie temat :)
 

bugger

New member
Jeśli masz LED (UE**C6500) a nie LCD (LE**C650) to TV wykrył Ci taką aktualizację, jak również na stronie Samsunga z pewnością taka jest. W LCD LE**C650 takiego firmware nie ma i jest to temat dotyczący LCD LE**C650 a nie LED UE**C6500. Kolego przeczytaj uważnie temat :)
Witam
tv.JPG

fotka dla niedowiarków.
 
Do góry