Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

endriu73

New member
No to niezle, a online aktualizowałeś? Jak dla mnie to tylko serwis

tak , aktualizowałem niestety online, wcześniej nie było problemu przy takich aktualizacjach.
Czy jest jakiś sposób aby wymusić na nim włączenie bądź wgranie aktualizacji przez USB ?

Problem rozwiązany :)
Wypiąłem kabel sieciowy i antenowy i podpiąłem komputer przez wejście PC OUT. Następnie na kompie ustawiłem TV jako projektor i TV włączył się za pierwszym razem.
Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności czy może rzeczywiście jakieś rozwiązanie ale u mnie zadziałało.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bpiq

New member
A masz podłączony TV do sieci internetowej? Jeśli tak to odłącz zasilanie (wtyczka), odłącz kabel sieciowy Ethernet). Włącz zasilanie i.... napisz czy coś pomogło??
 

deywies

New member
Bez reklam
ciezko bedzie, jak tv nawet sie nie chce odpalic. Moze i by się dało, ale od czego jest serwis. Niech sie oni martwią, awaria wynikła z ich winy
 

endriu73

New member
We wcześniejszym poście dodałem że problem został rozwiązany
"Wypiąłem kabel sieciowy i antenowy i podpiąłem komputer przez wejście PC OUT. Następnie na kompie ustawiłem TV jako projektor i TV włączył się za pierwszym razem.
Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności czy może rzeczywiście jakieś rozwiązanie ale u mnie zadziałało."

Niestety, działał do momentu aż sam się wyłączył (około 1h pracował) i niestety znów padł. Włączyłem go znów poprzez komputer i próbowałem zainstalować poprzednio posiadaną aktualizację 3009 (obecna to 3011) ale niestety nie widzi starszej i znów po około 0,5h się wyłączył, tym razem już na dobre.
Odepnę na noc kabel sieciowy i zasilanie i zobaczę czy rano coś pomogło.
 

Wigash

New member
Jak wygląda w ogóle taka „procedura serwisowa”? Czy po kontakcie z infolinią umawiam się z serwisantem czy jak? W karcie gwarancyjnej coś pisze o dostarczeniu sprzętu do punktu gwarancyjnego czyli musiałbym zdejmować telewizor z wieszaka, wygrzebać pudełko i zawieźć tv do takiego punktu?

Pytam, bo jakiś czas temu „padły” mi porty USB. Obecnie żaden pendrive/dysk nie jest rozpoznawany przez 40C650. Żadne normalne akcje nie działają i wydaje się że jest to problem sprzętowy.

A i jeszcze dodatkowe pytanie. Kiedyś „bawiłem” się menu serwisowym. Wiem, że podobno serwis będzie wiedział że wchodziłem do menu i że mogą odmówić naprawy telewizora. Czy w takim przypadku mogę być obciążony kosztami „diagnozy”? Jaki to może być koszt? Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji?

Przyłączam się do pytanie :) To można serwisanta ściągnąć do domu i nie trzeba telewizora zawozić do sklepu? To wszystko w ramach reklamacji?

sorry panowie, nie odwiedzałem forum. Już wam mówię. Serwis wysyła kogoś jeżeli tv ma 37 cali i więcej. Przy tv 32 cale i mniejszych chyba trzeba go samemu zawieźć do serwisu.
U mnie wyglądało to tak, że na infolinii przyjęli zgłoszenie i przekazali do serwisu. Ja nie wybierałem serwisu, został wybrany prawdopodobnie ten najbliższy mojej lokalizacji. Potem zadzwonił do mnie ktoś z serwisu - też jakby z infolinii, ale już serwisu nie samsunga i ustaliłem termin.
No i najważniejsze, był dziś w końcu umówiony serwisant, a nawet dwóch. Poważni goście w średnim wieku nie jakieś małolaty. Co najśmieszniejsze serwisant w kurtce Sony! To pytam od razu o co kaman? OD konkurencji kurtkę dostał czy jak :) a on mówi że oni serwisują i sony i samsungi. Cała akcja trwała faktycznie może z 15 minut. Odkręcili obudowę wyjeli jedną płytkę wsadzili na jej miejsce nową i zakręcili obudowę. Przed akcją nawet nie sprawdzali co jest nie tak. Nie włączali TV itd, ale jak mówię już gościu wiedział co jest nie tak jak tylko podałem objawy. Już nawet wiem co jest tego przyczyną. Indukcja! :krol:
Podobno tworzywo którym była zalana cewka lubiło pękać (jeden z serwisantów mówił, że w tym modelu, a drugi że nie ma znaczenia). Jak pękło to robił się luz i cewka dostawała wibracji i stąd buczenie/bzyczenie. Z tego co mi powiedział serwisant nowa część jest nie tyle nowa co w nowszej wersji i nie ma prawa ta usterka się powtórzyć. Pożyjemy zobaczymy. Jak na razie efekt miodzio. Znowu mogę zmieniać obraz ze standardowego na dynamiczny, filmowy czy jaki tam jest. Cisza jak złoto! :krol:
 

Duris

New member
Mi odpisali z Samsunga:

"W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Nowe aplikacje internetowe takie jak TVN PLAYER, IPLEX będą sukcesywnie wprowadzenie również do telewizorów z serii ,,C,,. Powinny być dostępne przed końcem roku 2011."

Fajnie że jest zapowiedz ze TVN Player bedzie i w C. Oby tylko Pani odpisujaca mi na maila byla zorientowana, bo IPLEX juz w C przeciez jest.
 

rosol69

New member
Komunikat prasowy SAMSUNG:
Najpopularniejsze programy i seriale TVN na platformie Samsung Smart TV.

TVN oraz Samsung podpisały umowę, na mocy której multimedialna aplikacja tvn player stała się częścią platformy Samsung Smart TV. Tym samym użytkownicy telewizorów Samsung uzyskali dostęp do wielu znanych seriali, programów oraz kanałów tematycznych TVN, TVN Style i TVN Turbo.

tvn player pozwala oglądać wybrane programy emitowane przez TVN. Wystarczy podłączyć telewizor lub odtwarzacz Blu-Ray do Internetu, pobrać widget, aby zawsze mieć dostęp do ulubionych seriali. Dostępne są one bezpłatnie, a emisja wybranego programu czy ulubionego odcinka serialu poprzedzona jest reklamą.

Aplikacja tvn player umożliwia oglądanie najciekawszych i najpopularniejszych pozycji w ramówce TVN. W ofercie znajduje się aż 117 pozycji, a wśród nich tak znane i lubiane seriale jak: „Przepis na życie”, „Prosto w serce”, „Usta Usta”, „Magda M.”, „Brzydula”. Nie zabraknie też takich programów jak: „Ugotowani”, „Kuchenne rewolucje”, „Mam talent”, „X-factor”, „Top Model. Zostań modelką” czy „You Can Dance. Po prostu tańcz”, „Miasto Kobiet” oraz „Automaniak”.

Aplikacja tvn player dostępna jest w telewizorach Samsung Smart TV serii D. Wkrótce będzie również dostępna w telewizorach serii C oraz odtwarzaczach i kinach domowych Blu-Ray z serii D i C.

Obecnie posiadacze telewizorów z funkcją Samsung Smart TV mają już dostęp do ponad 28 tysięcy filmów. Mogą korzystać z 300 różnych programów i widgetów, w tym z 17 polskojęzycznych aplikacji. Do końca roku będzie ich już około 30.
 

maciejwl

New member
a seria B to juz zapomniany wwynalazek, fak jakie to chamskie
Nie chcę tu bronić Samsunga czy coś w tym stylu, ale gdzieś granica marketingowa czy to możliwości sprzętowych musi być no i w tym przypadku (jeżeli chodzi o widgety itp.) granica padła pomiędzy serią B a C. To równie dobrze ktoś inny mógł by narzekać, że telewizor serii A został zapomniany w którym np. z USB prócz mp3 i JPG nic więcej nie można uruchomić :(
 

deywies

New member
Bez reklam
wydaje mi sie ze to kwestia liczby uzytkownikow jest decydujaca, dlatego seria b jest olewana.

nie jest to zadna kwestia sprzetowa, bo seria c i d to praktycznie to samo, a jednak na d jest tego troche wiecej.
 

KaYteck1

New member
Jednak chyba jest, seria D ma nowszy InternetTV czyli SmartTV, mają przeglądarkę internetową. Wynika z tego, że obsługuje JAVA i na pewno flasha powyżej v8. Seria B ma jeszcze starszą wersję ITV, dlatego nie ma nowych widgetów na telewizory z 2009 roku. Przynajmniej tak mi się wydaje. :mrgreen:
 

maciejwl

New member
wydaje mi sie ze to kwestia liczby uzytkownikow jest decydujaca, dlatego seria b jest olewana.

nie jest to zadna kwestia sprzetowa, bo seria c i d to praktycznie to samo, a jednak na d jest tego troche wiecej.
Dlatego też napisałem, że również wchodzi tutaj w grę marketing (nie tylko sprzęt). Skoro jest to samo, chociaż ja również się przychylam do wypowiedzi KaYteck1 (no ale może oboje się mylimy), to Marketing Samsunga na naszą niekorzyść podjął taką a nie inna decyzję. I nie ukrywam, to działa i mnie samego już kusi by sprzedać C (mimo że bardzo jestem zadowolony z tego TV) i kupić serię D - chociaż mamy już listopad, więc może warto poczekać na E :) ??

Ta sama rzecz się ma w technologii IT i puszczanie co miesiąc coraz to szybszy, chociaż nie wiele od poprzednika, procesor a tak naprawdę intel czy amd na chwilę obecną technologicznie mógłby puścić zegar np. "3x" szybszy. Tylko po co? Jak można po drodze zarobić na procku o "200 MHz" szybszym, póżniej 400 idt. a my w większości przypadków podpaleni nowoścą i tak to kupimy – to jest właśnie marketing :D
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
Niezapomnijmy ze Samsung obiecal IPLA TV serie B po czym zrobic na C i olal Nas, a jakby nie bylo wydalem na TV 3100 a nie jak C 2200, jest roznica :p
 

KaYteck1

New member
To i tak SATAn dałeś niedrogo, ja swojego b650 w 37 calach kupiłem za 3k.

maciejwl korci Cię sprzedać TV, w serii D brak jest modelu 650:cry:, a ledowy 6500 to już marketingowy badziew 3D.
 

maciejwl

New member
To i tak SATAn dałeś niedrogo, ja swojego b650 w 37 calach kupiłem za 3k.

maciejwl korci Cię sprzedać TV, w serii D brak jest modelu 650:cry:, a ledowy 6500 to już marketingowy badziew 3D.
No kręci mnie przede wszystkim owy Smart TV ;-) samo 3D to już trochę mniej, ale kto wie co wymyśla w serii E :D

TVN player już działa na TV serii D ?? Wiecie coś w tym temacie?
 

fazy2

New member
Prędkość łącza podczas testu

Mam łącze 4megowe i podczas testy na kompie łącząc się z różnymi serwerami po przez speedtest.net wynik mam ok 2mega, a robiąc test łącza rzez TV to ok. 1 mega a często poniżej. Czy serwer Samsunga jest tak obciążony, czy może inna przyczyna. Jaki są wasze odczyty z TV?
Na iplexe mam częste buforowanie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam łącze 4megowe i podczas testy na kompie łącząc się z różnymi serwerami po przez speedtest.net wynik mam ok 2mega, a robiąc test łącza rzez TV to ok. 1 mega a często poniżej. Czy serwer Samsunga jest tak obciążony, czy może inna przyczyna. Jaki są wasze odczyty z TV?
Na iplexe mam częste buforowanie.
Masz lacze 4, a speedtest.ent pokazuje ci ze faktycznie 2 megabity. Speedtest laczy sie z dedykowanym serwerem, gdzie wyniki zawsze powinny byc wysokie, jesli nie sa to cos masz ze swoim netem nie tak.

Mi TV pokazuje dobrze test lacza, gdy mialem 8 i teraz gdy mam 15megabitow.
 
Do góry