Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wracam do problemu słuchawek . Jeśli w C650 nie można jednocześnie słuchać dźwięku z głośników i z słuchawek to czy można jakoś je podłączyć aby rozwiązać ten problem??Na marginesie szkoda, że tylko Philips ma tą funkcje ; jest naprawdę przydatna.

?? No ale po co? Tak jak jest zrobione by się odseparować od otoczenia słuchawkami. Jaki jest plus że głośniczki i słuchawki razem pracują? Troszkę szukanie na siłę niedogodności.
Ale jest rozwiązanie bo przy podłączeniu do amplitunera sami wybieramy co z czym ma w danej chwili współpracować. Tu jest kontrola. I rozwiązanie problemu.
 
w pewnych sytuacja sie może przydać
- osoby słabiej słyszące - i wtedy przez równolegle słuchawki
- nagrywanie dźwięku
itp.
nie kazdy ma amplituner

życie jest bogate w potrzeby ;-))
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
w pewnych sytuacja sie może przydać
- osoby słabiej słyszące - i wtedy przez równolegle słuchawki
- nagrywanie dźwięku
itp.
nie kazdy ma amplituner

życie jest bogate w potrzeby ;-))

OK. Bywają takie potrzeby nie neguje tego ale po to mamy głowę by takie mini niedogodności omijać.
Nie mając wzmacniacza ani amplitunera robimy tak: kupujemy albo sami robimy kabelek 2x CHINCH => gniazdo mini jack. Podłączamy z tyłu C650 a do gniazda - słuchawki z regulacją głośności.

Bez inwestycji w amplituner mamy co chcieliśmy.
Co więcej mamy oddzielne regulacje głośności.
Zrobiłem sobie takie różne kabelki bo jak sam wspomniałeś "życie jest bogate w potrzeby ;-)"
 
Ostatnia edycja:

janusdel

New member
OK. Bywają takie potrzeby nie neguje tego ale po to mamy głowę by takie mini niedogodności omijać.
Nie mając wzmacniacza ani amplitunera robimy tak: kupujemy albo sami robimy kabelek 2x CHINCH => gniazdo mini jack. Podłączamy z tyłu C650 a do gniazda - słuchawki z regulacją głośności.

Bez inwestycji w amplituner mamy co chcieliśmy.
Co więcej mamy oddzielne regulacje głośności.
Zrobiłem sobie takie różne kabelki bo jak sam wspomniałeś "życie jest bogate w potrzeby ;-)"

Mógłbyś dokładnie napisać jak to podłączyć, aby działało? to znaczy, gdzie te chinche podłączyć
 

romek111

New member
Nie mam tego telewizora jeszcze ale wydaje mi się że w C650 nie ma wyjścia audio out( było tylko w b650).
Możliwym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przejściówki na euro ale mnie są(tj euro) one potrzebne(a w c6000 jest tylko 1 euro)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie mam tego telewizora jeszcze ale wydaje mi się że w C650 nie ma wyjścia audio out( było tylko w b650).
Możliwym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przejściówki na euro ale mnie są(tj euro) one potrzebne(a w c6000 jest tylko 1 euro)

Hmmm posiadam B650 i jestem troszkę zdziwiony bo przeglądam teraz PDF'a C650 i wynika że pozbawili ten model z tego wyjścia na Chinch. No nie miła zmiana. Oczywiście że można użyć wyjście z euro ale prostsze było połączenie przez Chinch.

EDIT: Podłączałem co prawda C650 do wieży tydzień temu ale sytuacja była inna bo euro było podłączone do dekodera i dopiero z dekodera Chinch'e do wieży. Tylko dlatego że nie było innego kabla. A brak Chinch Audio Out w TV nie był wtedy potrzebny więc nie zauważony.
 
Ostatnia edycja:
W C650 jest wyjscie 2xCinch na tylnym/bocznym panelu
i jest ono w dokumentacji i działa

skad tak różne opinie?
wydaje się itp.....
 

janusdel

New member
Witam,
jest 2X Cinch ale opisany jako "AV in"

Dokładnie jest wejście audio na chinche na tylnym panelu (razem z trzema chinchami od wejścia video). Oraz na panelu bocznym wejście video (1 chinch) i wejście audio 2 chinche (L, P).
Wyjścia nie ma, sam chciałem tak podłączyć głośniki i się zakręciłem, bo myślałem, że będzie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
W C650 jest wyjscie 2xCinch na tylnym/bocznym panelu
i jest ono w dokumentacji i działa

skad tak różne opinie?
wydaje się itp.....
Gratuluje. Jestes pionierem ). Napisz do Samsunga ze nie wiedza co produkuja.

Gdzie ty widzisz AUDIO OUT na chinche?

Nizej ciekawostka: Jak uchronic TV przed spadnieciem - hehe dobre.
 

Attachments

  • tyl.JPG
    tyl.JPG
    75,5 KB · Wyś: 415
  • tyl 2.JPG
    tyl 2.JPG
    35 KB · Wyś: 1857
  • tyl 3.JPG
    tyl 3.JPG
    32,3 KB · Wyś: 1823
  • spadanie.JPG
    spadanie.JPG
    54,6 KB · Wyś: 206
Pytanko trochę z innej beczki.
Był tutaj taki krótki wątek ale się urwał.
Mam zamiar zawczasu kupić twardziela do C650, czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę ??
Pomyślałem sobie, że będzie to 3,5 cala z własnym zasilaniem, żeby nie obciążać prądowo złącza USB. No i myślę o 1TB.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Pytanko trochę z innej beczki.
Był tutaj taki krótki wątek ale się urwał.
Mam zamiar zawczasu kupić twardziela do C650, czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę ??
Pomyślałem sobie, że będzie to 3,5 cala z własnym zasilaniem, żeby nie obciążać prądowo złącza USB. No i myślę o 1TB.
Uwazam, iz temat zostal wyczerpany i nie ma co tu dodawac.
Na forum znajdziesz duzo odpowiedzi, wystarczy nauczyc sie korzystac z szukajki. Odsylam do tematu o serii B650.

Moze ten link cos ci podpowie:
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
 

romek111

New member
Słuchawki i wyjscia

Audio out nad optykiem wymaga po prostu zastosowania przejściówki Jack --> 2Xchinch.

O jakie audio out nad optykiem chodzi. Może powinni się wypowiadać autorytatywnie tylko Ci którzy maja taki model.! Inni powinni zaznaczyć ze wiedzę czerpią (swoją) z innego źródła.

Przykładowo cytat:
W C650 jest wyjscie 2xCinch na tylnym/bocznym panelu
i jest ono w dokumentacji i działa.

Ta osoba co pisze że działa jeśli nie ma takiego wyjścia powinna wytłumaczyć dlaczego tak pisze ? (lepiej napisać chyba , powinna itp jesli nie wie się na pewno)

Potem czytającym robi się mętlik.
 
@Jericho24

Może i temat się wyczerpał, może jestem na tyle leniwy, że nie chce mi się przedzierać przez setki tematów i tysiące postów, może jestem cholernym laikiem, który nie rozumie połowy sformułowań użytych przez userów... ale to i tak nie uprawnia Cię do udzielania mi tego typu lekcji.

Zadałem pytanie w temacie C650, nie mam zielonego pojęcia czy temat B650 jest odpowiedni, bo nie mam wiedzy specjalistycznej.
Oczekiwałem odpowiedzi od ludzi, którzy taka wiedzę posiadają.
Kiedy Ty szedłeś do szkoły, zapewne nie kazali Ci na nowo odkrywać reguł rządzących światem ale przekazywali wiedzę.
Jest cały temat na tym forum traktujący o trollach forumowych i ludziach leniwych, zapraszam do lektury. Trochę pokory Panie wszechwiedzący.
Jeśli chciałeś "zmusić" mnie do działania, wystarczyło nic nie pisać, a nie napinać się dobijając sobie posty.
 

janusdel

New member
Audio out nad optykiem wymaga po prostu zastosowania przejściówki Jack --> 2Xchinch.

Tak, tak. Ale to jest wyjście słuchawkowe i po podłączeniu czegokolwiek do niego głośniki wbudowane milkną i nie da się ich włączyć z poziomu tv.
Rozchodziło się o to, aby dźwięk szedł równocześnie z głośników tv i na słuchawki.
A mi zależałoby na tym, abym mógł się przełączać między wyjściem słuchawkowym i głośnikami tv (bez gmerania w kabelkach z tyłu telewizora, bo tam mało miejsca mam).
 

Horhe Ortega

New member
Zamieszanko wyniknęło z różnic miedzy wersjami LN(USA) i LE.Rysunki wstawione przez Jericho24 pochodzą z manuala wersji LN.No ale wejść z wyjściami nie mylę.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Pytanko trochę z innej beczki.
Był tutaj taki krótki wątek ale się urwał.
Mam zamiar zawczasu kupić twardziela do C650, czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę ??
Pomyślałem sobie, że będzie to 3,5 cala z własnym zasilaniem, żeby nie obciążać prądowo złącza USB. No i myślę o 1TB.
Powinieneś zwrócić uwagę na cenę, żeby nie przepłacić:p. Dobrze sobie pomyślałeś, więc czego jeszcze oczekujesz?
Stu procentowych zapewnień że będzie działał?
Uwazam, iz temat zostal wyczerpany i nie ma co tu dodawac.
Na forum znajdziesz duzo odpowiedzi, wystarczy nauczyc sie korzystac z szukajki. Odsylam do tematu o serii B650.

Moze ten link cos ci podpowie:
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
Zgadzam się, wątek został wyczerpany.
 

Razio1

New member
Witam!
Planuję kupić le37c650, w MM za 2599zł. I mam pytania.
Aktualnie mam Unimora 20 cali, dekoder z polsatu (echostar dsb-717), DVD i Video. Do dekodera mam podłączone chinche do wieży. Wszystkie kabelki podłączone są do telewizora, więc jak oglądam np. DVD, dźwięk leci z DVD przez telewizor, Dekoderem do wieży. Z tego co wiem to w "nowych" telewizorach, wybiera się z jakiego wejścia/wyjścia telewizor będzie wysyłał sygnały. Czy jeżeli podłącze kable do telewizora, to dźwięk przez scarta będzie leciał, czy trzeba będzie zastosować przejściówkę do słuchawkowego?
Za odpowiedź z góry dziękuję!
 
Do góry