Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Ironkos

New member
Komus takze bardzo dlugo wczytuja sie kanaly cyfrowe? Posiadam DVB-C z modulem CI. Szczegolnie dlugo laduje sie TVP 1 i TVP 2 - chyba dlatego ze w mojej kablowce sa nadawane w Mpeg-4.
Bardzo irytujace to... Nie da sie tego jakos przyspieszyc/usprawnic ?
 

Firel246

New member
Cześć.
1.Mam AspectRatio oraz DCA na pendrivie - Czy da się je jakoś skopiować bezpośrednio do Content Library?
Jakieś serwery FTP etc. odpadają, nie mam podłączenia internetowego do TV.

2. Gdy mamy filmy na pendrivie, mają one ikonkę rolki filmowej, lecz gdy je odtworzymy, zamiast rolki filmowej, mamy kadr z początkowych sekund/minut filmu.
Od pewnego czasu, zamiast kadru, mam cały czas rolkę filmową, nawet jeśli odtworzę film.
Poprzednio, ktoś powiedział mi, że skończyło się miejsce na telewizorze i dlatego.
Jeśli uważacie podobnie - Jak zwolnić ,,trochę miejsca"?
Jeśli nie - Co według Was jest problemem?

Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
Cześć.
1.Mam AspectRatio oraz DCA na pendrivie - Czy da się je jakoś skopiować bezpośrednio do Content Library?
Jakieś serwery FTP etc. odpadają, nie mam podłączenia internetowego do TV.

2. Gdy mamy filmy na pendrivie, mają one ikonkę rolki filmowej, lecz gdy je odtworzymy, zamiast rolki filmowej, mamy kadr z początkowych sekund/minut filmu.
Od pewnego czasu, zamiast kadru, mam cały czas rolkę filmową, nawet jeśli odtworzę film.
Poprzednio, ktoś powiedział mi, że skończyło się miejsce na telewizorze i dlatego.
Jeśli uważacie podobnie - Jak zwolnić ,,trochę miejsca"?
Jeśli nie - Co według Was jest problemem?

Dziękuję.

Ad1 Jak masz aktywne kopiowanie to żółty i kopiuj, jak nie masz to menu serwisowe i włącz.
Ad2 Ja rozumiem że ponad 600 stron to dużo, ale na poprzedniej jest i wyjaśnienie i link do tego jak to zrobić, jeżli nie masz podłączonego TV do PC to nic nie zrobisz, chyba że ktoś napisze skrypt do czyszczenia pamięci.
 

Firel246

New member
@szuineq
A połączyć można się TYLKO przez internet?


Jeszcze jedno:
Od czego zależy sortowanie filmów w Media Play?
Czasami mam filmy o nazwie A, B, C a ich kolejność jest np. B, A, C
 
Ostatnia edycja:

c650

New member
Mam LE40C650 i proszę o pomoc posiadaczy tego TV.
============================================
Problem dotyczy kanałów Cyfrowych i informacji o nich. Po zmianie czasu na czas Letni - Nie zgadza się godzina - zamiast 16:00 mam 15:00.
Resetowanie w „Plug & Play” nic nie daje, bowiem przy wyborze Auto nie pyta o strefę czasową.
W instrukcji jest napisane że opcja strefy czasowej występuje w MENU przy wyborze Auto, jednak u mnie NIGDZIE tego ustawienia nie ma?! Zorientowanych proszę o Info.
 
Ostatnia edycja:

tweggy

New member
PC share i av receiver

Witam mam tv podlaczone do av receiver i ustawione glosniki zewnetrzne w menu ale czy da sie puscic dzwiek przez av receiver kiedy sie korzysta z pc share?Jakos nie moge na to wpasc.
 

jmahorow

New member
Przywrócenie softu i dodatkowych contentów w TV. Czy po wgraniu oprogramowania przywróci się też content i nadpiszą się widżety? chciałbym taką operację przeprowadzić.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
@szuineq
A połączyć można się TYLKO przez internet?

Jeszcze jedno:
Od czego zależy sortowanie filmów w Media Play?
Czasami mam filmy o nazwie A, B, C a ich kolejność jest np. B, A, C
Wystarczy kabel lan z kompa do tv.
W Media Play na samej górze zmieniasz widok, według jakich parametrów mają być posortowane pliki.

Witam mam tv podlaczone do av receiver i ustawione glosniki zewnetrzne w menu ale czy da sie puscic dzwiek przez av receiver kiedy sie korzysta z pc share?Jakos nie moge na to wpasc.
A co ma piernik do wiatraka? Nie zależnie z jakiego źródła w TV korzystasz dźwięk musi być przesyłany do ampli. Ja osobiście mam ustawione w menu głośniki tv i dźwięk kablem optycznym do ampli.
 

c650

New member
Downgrade firmware

Nie wiem czy komuś się przyda, ale natrafiłem na skrypt jak przywrócić poprzednie firmware (How to downgrade):

www#goo#gl/NGcMT

PS. w miejsce # wpisz kropkę
 

norbid

New member
Jak masz taką możliwość to napisz ten skrypt - przyda się w przyszłości :)
Wiele osób pyta jak to zrobić więc skrypt załatwi sprawę

oto skrypcik
Kasowanie miniatur

Kasuje wszystkie katalogi z miniaturami.


ps.
Jesli jest ktos zainteresowany to moge napisac skrypcik umozliwiajacy przegladanie miniatur w media playerze jak i calej zawartosci pamieci TV. Oczywiscie tylko te pliki jakie rozpozna mediaplayer.


ps.
ciekawe do czego potrzebne sa pliki w katalogu /database/
oba pliki maja u mnie po 1MB.


Czy na nasze TV "napisal" ktos filesystem unionfs?
Przydaloby sie do "wirtualnej" zmiany nazw plikow na plytach CD/DVD
 
Ostatnia edycja:

sirtrotyl

New member
oto skrypcik
Kasowanie miniatur

Kasuje wszystkie katalogi z miniaturami.


ps.
Jesli jest ktos zainteresowany to moge napisac skrypcik umozliwiajacy przegladanie miniatur w media playerze jak i calej zawartosci pamieci TV. Oczywiscie tylko te pliki jakie rozpozna mediaplayer.


ps.
ciekawe do czego potrzebne sa pliki w katalogu /database/
oba pliki maja u mnie po 1MB.


Czy na nasze TV "napisal" ktos filesystem unionfs?
Przydaloby sie do "wirtualnej" zmiany nazw plikow na plytach CD/DVD

Może dałoby się napisać skrypt, który za naszym przyzwoleniem skasuje film, który już oglądneliśmy lub inny z listy - mało wygodne jest podłączanie dysku do kompa w celu skasowania. Tego mi brakuje... :)
 

komar12

New member
oto skrypcik
Kasowanie miniatur

Kasuje wszystkie katalogi z miniaturami.


ps.
Jesli jest ktos zainteresowany to moge napisac skrypcik umozliwiajacy przegladanie miniatur w media playerze jak i calej zawartosci pamieci TV. Oczywiscie tylko te pliki jakie rozpozna mediaplayer.


ps.
ciekawe do czego potrzebne sa pliki w katalogu /database/
oba pliki maja u mnie po 1MB.


Czy na nasze TV "napisal" ktos filesystem unionfs?
Przydaloby sie do "wirtualnej" zmiany nazw plikow na plytach CD/DVD


Dzięki za skrypt.Możesz napisać jak skasować??wgrać na pendriva czy musi byc podpiety TV pod komputer?
p.s. proszę nie krzyczeć na lamera
 

tweggy

New member
Obędzie się bez optyka, przecież jest analogowe wyjście audio z tyłu.
Myslalem ze jak polaczylem tv z ampli przez hdmi to dzwiek bedzie w pc share ale widze ze musialbym drugim kablem hdmi polaczyc tv z hdmi in w ampli,tak mi sie wydaje jesli nie chce sie uzywac innych kabli.Zalezy mi zeby miec dzwiek 5.1 przez pc share.
 

Firel246

New member
Wystarczy kabel lan z kompa do tv.
W Media Play na samej górze zmieniasz widok, według jakich parametrów mają być posortowane pliki.

A gdy jest ustawione ,,Widok podstawowy", to w folderach, według czego jest sortowanie?


Dzięki za skrypt.Możesz napisać jak skasować??wgrać na pendriva czy musi byc podpiety TV pod komputer?
p.s. proszę nie krzyczeć na lamera

Wgrywasz na USB, potem USB do TV, otwierasz Content Library->Zarządzanie->Potem druga opcja po lewej(zapomniałem nazwy)->wybierasz swój USB->Gry->Kasowanie miniatur(uruchamiasz raz i Ci skasuje miniatury)
Mam nadzieję, że pomogłem.
 

komar12

New member
A gdy jest ustawione ,,Widok podstawowy", to w folderach, według czego jest sortowanie?




Wgrywasz na USB, potem USB do TV, otwierasz Content Library->Zarządzanie->Potem druga opcja po lewej(zapomniałem nazwy)->wybierasz swój USB->Gry->Kasowanie miniatur(uruchamiasz raz i Ci skasuje miniatury)
Mam nadzieję, że pomogłem.


Wszystko skasowane i tv od nowa pokazuje aktualne miniaturki :mrgreen::mrgreen:
Dzięki wielkie:krol:
 

zielony94

New member
Witam mam B650 może ktoś wie czemu nie mogę odtworzyć tego filmu
Dodam że mam zainstalowana najnowsze SamyGO DCA, ktoś pomoże ewentualnie poradzi co zrobić żeby działało?
 
Do góry