Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

whiteman

Member
Mój system to Windows7 , sterowniki najnowsze,przejściówki nie mam kabel DVI->HDMI.
W Viscie i W7 pewnie też, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikone głośniczka w prawym dolnym rogu => Urzadzenia do odtwarzania
Tam powinno byc kilka mozliwosci do wyboru glosniki, sluchawki jesli masz podlaczone i ATI-HDMI Audio czy jakos tak. Zaznaczasz to i ustawiasz jako domyslne. W tym momencie powinien byc dzwiek na TV, tracimy dzwiek na innym zrodle.
U mnie nie ma z tym problemu a mam HD4850 i Viste ultimate.

Pozdrawiam
 

eMHz

New member
Dokładnie jak poniżej przede wszystkim DVI-D czyli 24+1 pyzatym w przypadku przejściówki koniecznie ta oryginalna ATI (szara) +ustawienia w windzie i doinstalowany dodatkowy sterownik dźwięku ATI (zazwyczaj przy samej grafice sie go nie instaluje).
 

misiakrp

New member
"DZIĘKI" panowie sami sobie "ała" robicie zaśmiecając temat problemami z karta graficzną
a później nic nie możecie poszukać albo nie chce wam sie czytać 619 stron gdzie z tego moze polowa dotyczy tematu a reszta to problemy które powinny być w innym miejscu !!!
proszę przenieś sie z problemem na inne forum albo wątek ten dotyczy Samsunga i serii B650
dla przypomnienia :
Temat: Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

gdzie jest admin/moderator ??:(


ScreenCap OSDcap





Aby aktywować funkcję należy wcisnąć klawisz PRE_CH a następnie: Aby zrzucić ekranAby skonfigurować
  • 0 - przechwytywanie automatycznie wybranego bufora nakładki OSG

  • 1 - włączenie skalowania (komunikat TV oznacza włączenie, zaś DVD = wyłączenie)

  • 8 - przechwyt pierwszego bufora nakładki OSG

  • 2 - włączenie kanału alfa (tylko OSG; TV = wł, DVD = wył)

  • 9 - przechwyt całej ramki bufora (zalecane)

  • 3 - zmiana formatu obrazu (TV = bmp, DVD = png)
K

chodzi o jednoczesne wciśnięcie czy energiczne najpierw pre_ch a później np 8
qrde coś mi nie działa czy potrzeba jest na starcie konfiguracji ?
czy obraz z hdmi (n-ka) też przechwyci ?
 

reaper7

New member
@misiakrp - chodzi o kolejne wciśnięcie...spokojnie i bez nerwów :)
Najpierw PRE_CH a potem np 9
Sprawdź w pliku konfiguracyjnym ścieżkę zapisu bo chyba jest SDA1 a u mnie np pen zawsze jest SDA
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Obsługa DTS dostępna będzie jako aplikacja uruchamiana z menu Content Library. Od admina SamyGO wiem, że nie radzi sobie z obsługą 7. kanałów dźwięku oraz czasami dźwięk jest zaszumiony.

Nie pozostaje nic innego jak czekać - Samsung NetSurf | Lista aplikacji.

Przypominam że plik SamyGO DCA 0.1.zip jest już dostępny.
Moja pierwsza próba:

X-Men.Origins.Wolverine.720p.BluRay.x264-METiS.MKV

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x544 23.98fps [Video]
Audio: DTS 48000Hz 6ch [Audio]

Dźwięk jest! :eek:k:
 

kwasior21

New member
Przypominam że plik SamyGO DCA 0.1.zip jest już dostępny.
Moja pierwsza próba:

X-Men.Origins.Wolverine.720p.BluRay.x264-METiS.MKV

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x544 23.98fps [Video]
Audio: DTS 48000Hz 6ch [Audio]

Dźwięk jest! :eek:k:

Cos nie bardzo to smiga:/ No chyba ze robie cos zle.
Soft 2005 , restartuje tv i lipa, progz wgrany i uruchamiany z tv.

Pozdro.
 

Eleonor

Member
potwierdzam działa ....

moze mozna byłoby jakoś zrobic by uruchamiało sie to razem z włączeniem TV ? ktoś wie co by trzeba zrobic ? ew jakos mozna do firmware dodac ?

pozdrawiam
 

ferguss

New member
Krotkie info o SamyGO DCA 0.1, zrodlo - Samy Go forum. Program obecnie wykonuje downmixing sygnalu DTS do 2-kanalowego stereo PCM, taki tez format sygnalu pojawia sie na wyjsciu optycznym. Dziala jak najbardziej poprawnie. Pierwsze okolo 20 sekund sciezki dzwiekowej jest "nieczytelne" poniewaz nastepuje pre processing zawartosci DTS przez CPU telewizora. Generalnie caly proces mocno obciaza CPU dlatego zaleca sie uruchomienie programu z pamieci TV, widac tez to po reakcjach np pilota. Ponad to stwierdzono konflikty jak ktos uzywa juz zaladowanych aplikacji PVR i audio switcher. to chyba tyle. Tak czy inaczej uklony dla tworcow:eek:k:.
 

kwasior21

New member
Krotkie info o SamyGO DCA 0.1, zrodlo - Samy Go forum. Program obecnie wykonuje downmixing sygnalu DTS do 2-kanalowego stereo PCM, taki tez format sygnalu pojawia sie na wyjsciu optycznym. Dziala jak najbardziej poprawnie. Pierwsze okolo 20 sekund sciezki dzwiekowej jest "nieczytelne" poniewaz nastepuje pre processing zawartosci DTS przez CPU telewizora. Generalnie caly proces mocno obciaza CPU dlatego zaleca sie uruchomienie programu z pamieci TV, widac tez to po reakcjach np pilota. Ponad to stwierdzono konflikty jak ktos uzywa juz zaladowanych aplikacji PVR i audio switcher. to chyba tyle. Tak czy inaczej uklony dla tworcow:eek:k:.

No i wszystko jasne, wielki krok do przodu ...a jednak sie dalo, megamozgi sa na tym swiecie :)

Pozdro.
 

eny120

New member
A w moim tv padł panel :(

Tak stwierdzili w serwisie. Jutro mają przyjechać i wymienić. Mam przygaszoną co szóstą linię... Im bliżej prawej krawędzi ekranu tym wyraźniej to widać. Głupio by wyszło jakby stało się to tuż po gwarancji... Ciekawe ile kosztuje taka naprawa pogwarancyjna?
 

_Wrobel_

New member
Witam,
Mam kilka pytań dotyczących sposobu wyboru źródła sygnału:

1) Czy można wgrać jakąś modyfikację, aby z każdym naciśnięciem przycisku "SOURCE" wybierać kolejne źródła sygnału TV, HDMI1 itd. (tak, aby, nie pojawiało się menu z wyborem źródła sygnału)?

2) Ponieważ mam wykorzystane trzy złącza HDMI czy jest możliwość, aby telewizor po wykryciu sygnału na którymś z nich sam wybierał odpowiednie źródło sygnału - to które się pojawiło?

pozdrawiam
 

pucpuc

New member
Ciesząc się nieustannie dobrodziejstwami PVR+ borykałem się z małą prędkością zapisu na moim tanim i wolnym pendrivie Cruzer Mikro o pojemności 8GB. Przy nagraniach ścinał niemiłosiernie. 8GB nie daje się oczywiście sformatować na FAT (FAT16) - musi być FAT32. Jest jednak prościutkie rozwiązanie - do formatowania można użyć np. programiku "guiformat", w którym można wybrać dowolny rozmiar jednostki alokacji (Allocation unit size). Po wybraniu możliwie dużego rozmiaru jednostki w stosunku do wartości domyślnej, pendrive staje się demonem szybkości. Nic nie ścina przy nagrywaniu, szara ikonka "rec" po zakończeniu nagrania prawie się nie pojawia, a aplikacje w Content Library ładują się natychmiast. Oczywiście okupione to jest "nieekonomicznym" zapełnianiem dostępnej pamięci na pendrivie, ale nie jest to tutaj takie istotne, bo przecież przy nagraniach zawsze zapisujemy stosunkowo duże pliki!
Geo650 i inni dobrodzieje z SamyGo za PVR+ mają zapewnione miejsce w historii. Jak miło czyta się na różnych forach zagranicznych komentarze po opublikowaniu przedwczoraj aplikacji na cały świat. Popatrzcie, jak dzięki tym ludziom, bezcennym jest cieszyć się codziennie, iż ma się nie najnowszy model telewizora. A przecież mamy nadzieję na jeszcze lepsze rzeczy - integrację z PVR+ dobrodziejstw z innych aplikacji np. ARfix, BigYellowFont, ScreenCap czy nawet DCA. Super byłoby też, gdyby jednym naciśnięciem klawisza pilota można było wywołać PIP i zmianę proporcji obrazu. Ewentualnie wybór funkcji klawisza FAV.CH mógłby być jednym z pierwszych pozycji w menu PVR+
Przy nagrywaniu z wyłączeniem wg EPG czeskich programów, zawsze mamy na końcu kilka minut reklam. Możemy się ich łatwo pozbyć - po prostu oglądając nagranie w Media Playerze należy znowu właczyć nagrywanie i w odpowiednim momencie przed reklamami wyłączyć. Zapisze nam się przycięta kopia oryginalnego nagrania, które przy okazji usuniemy na komputerze. Przypominam, że możemy nagrywać programy cyfrowe DVB-T/C w czasie oglądania innego programu np. z tunera satelitarnego podpiętego pod złącze EURO.
W PVR 0.10.2 wśród opcji oszczędzania energii była możliwość wyłączenia na czarno np. tła odtwarzacza muzyki, uzyskiwało się to klawiszami "zielonym + 2". Fajnie gdyby taka możliwość znalazła się w kolejnej wersji PVR+ i pewnością często by się z niej korzystało. A tak dla bezpieczeństwa - myślę, że opcja włączenia nagrywania do wewnętrznej pamięci telewizora powinna być niemożliwa do uzyskania z pilota, bez konieczności np. uprzedniej edycji pliku "pvrplus.cfg". Dzieci (i dobrze) są dziś otwarte na eksperymenty i zawsze pod naszą nieobecność sprawdzą wszystkie możliwe opcje.
I jeszcze pytanie o aplikację ScreenCap - czy możliwa byłaby opcja zapisu zrzutów w fomacie *.jpeg co umożliwiało by ich bezpośrednie przejrzenie w Media Playerze telewizora. Cennym jest w tej aplikacji to, że działa w każdym trybie - również na źródłach analogowych, Media Playerze i chyba nawet YouTube.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,
Mam kilka pytań dotyczących sposobu wyboru źródła sygnału:

1) Czy można wgrać jakąś modyfikację, aby z każdym naciśnięciem przycisku "SOURCE" wybierać kolejne źródła sygnału TV, HDMI1 itd. (tak, aby, nie pojawiało się menu z wyborem źródła sygnału)?

2) Ponieważ mam wykorzystane trzy złącza HDMI czy jest możliwość, aby telewizor po wykryciu sygnału na którymś z nich sam wybierał odpowiednie źródło sygnału - to które się pojawiło?

pozdrawiam
1) Nie ma takiej modyfikacji
2) Ta opcja działa tylko jeżeli urządzenia obsługują Anynet+ i o ile mi wiadomo jeżeli mamy złącze HDMI 1.4, którego nasz tv nie posiada.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ciesząc się nieustannie dobrodziejstwami PVR+ borykałem się z małą prędkością zapisu na moim tanim i wolnym pendrivie Cruzer Mikro o pojemności 8GB. Przy nagraniach ścinał niemiłosiernie. 8GB nie daje się oczywiście sformatować na FAT (FAT16) - musi być FAT32. Jest jednak prościutkie rozwiązanie - do formatowania można użyć np. programiku "guiformat", w którym można wybrać dowolny rozmiar jednostki alokacji (Allocation unit size). Po wybraniu możliwie dużego rozmiaru jednostki w stosunku do wartości domyślnej, pendrive staje się demonem szybkości. Nic nie ścina przy nagrywaniu, szara ikonka "rec" po zakończeniu nagrania prawie się nie pojawia, a aplikacje w Content Library ładują się natychmiast. Oczywiście okupione to jest "nieekonomicznym" zapełnianiem dostępnej pamięci na pendrivie, ale nie jest to tutaj takie istotne, bo przecież przy nagraniach zawsze zapisujemy stosunkowo duże pliki!
Lepiej dolozyc 50-100 zl i kupic zewn dysk twardy, ktory ma duzo wyzsze transfery od pena, pomijajac bezkonkurencyjna pojemnosc samej pamieci. No ale zawsze jakies to rozwiazanie podales dla posiadaczy penow ;)
 
Do góry