Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

szuineg

New member
moras86 a mógłbyś wrzucić te widgety do siebie na stronę, lub na jakiś server hostujący, bo z tego linku to za bardzo nic nie rozumiem poza tym że trzeba się tam zarejestrować.
 

interaktiv

New member
Moras86 - dzięki za informacje, świetna robota!

Zainstalowałem sobie:

GoogleMaps - działa trochę wolno ale da się wytrzymać, mapowanie klawiszy działa. natomiast jest problem ze zmianą stopnia powiększenia, ale to może wina mojego połączenia bo telewizor po aktualizacji do 1.66 dość długo się "Łączy..."

Memory Game - niby powinno to być w Content ;) ale taki widget też jest fajny, ten działa szybko i dźwięk TV jest w tle.

W paczce torrenta jest jeszcze kilka widgetów ale ja ich nie próbowałem, nie pobierałem tych co się powtarzają jak YouTube czy pogoda chociaż może są to nowe wersje.

Pozdrowienia i dzięki za cynk ;)
 

interaktiv

New member
Jednak Google Maps nie działa do końca prawidłowo na B650. Szybka zmiana powiększenia Zoom In/Zoom out powoduje restart telewizora. U mnie obrazki ładują się do drugiego powiększenia potem tylko wyświetlają się napisy, że nie ma takiego powiększenia dla tego obszaru.
Wygląda to trochę jak szybkie przepełnianie się bufora.
Co do gadżetu MemoryGame to działa dobrze jednak wyjście z gry powoduje zawieszenie telewizora i restart.
Wyciągnięcie iPla to kwestia czasu ale wydaje mi się, że mogą być problemy jeśli nie będzie to klon YT.
 

antor

New member
Problem z dyskiem przenośnym rozwiązany

Tak dla przypomnienia:
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc. Posiadam TV LE40B651, niedawno zakupiłem dysk przenośny Samsung HD103SI,1TB, USB 2.0 Niestety po podłączeniu, telewizor mi go nie wykrywa.

Więc za radą norbid i pedro 78 zakupiłem hub USB i przejściówkę SATA/USB (z możliwością zwrotu). W obu przypadkach dysk był widoczny przez TV. Wybrałem opcję z hubem USB, taniej i prościej z łączeniami. Bardzo dziękuję za pomoc
 

Pioro

New member
Witam mam mozliwosc kupienia settoboxu technisat (tuner telewizji kablowej) z funkcja hdmi-cec zastanawiam sie wlasmie jak ta funkcja bedzie dzialala w b650? Czy rzeczywisnie jednym pilotem mozna obsluzyc zarowno tv jak i tuner?
 

ik26

New member
Witam . za diabła nie mogę się zalogować na facebooku . Złe hasło choć sprawdzałem kilkakrotnie na yutube nie mam konta .
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak dla przypomnienia:


Więc za radą norbid i pedro 78 zakupiłem hub USB i przejściówkę SATA/USB (z możliwością zwrotu). W obu przypadkach dysk był widoczny przez TV. Wybrałem opcję z hubem USB, taniej i prościej z łączeniami. Bardzo dziękuję za pomoc
Nie ma za co, cieszymy się że wszystko Ci działa :bober:. Miłego oglądania :popcorn:
 

jufers

New member
W związku z powtarzającymi się pytaniami odnośnie uruchamiania aplikacji Content Library oraz instalacji własnych widżetów przygotowałem krótki poradnik:


Samsung | Pomoc (FAQ)
http://moras86.ugu.pl/samsung/faq/


Użytkownikom rosyjskiego forum iXBT.com udało się uzyskać dostęp do telewizora za pomocą telnetu więc pojawiła się możliwość skopiowania widżetów Apps z serii C.
Dzięki pomocy użytkownika juzis28 zdobyłem adres torrenta, z którego można pobrać kilka widżetów wyciągniętych z Samsunga C650:
  • Google Maps
  • Dailymotion
  • YouTube (nowsza wersja)
  • kilku gier
Do pobrania z tej strony - BT.Loraart***

Próbowałem przystosować kilka z nich lecz bez sukcesu. Ale powinno się udać, np. jak wynika z pliku config.xml widżet Google Maps wymaga menadżera w wersji 1.035 a mój TV po ostatniej automatycznej aktualizacji przeskoczył na wersję 1.066 ;)

Sądzę, że inne widżety też można wyciągnąć z C650 - przydało by się szczególnie nasze iPla :p

Moras -świetna robota :blagam:
i bardzo fajnie że wszystko co potrzebne do naszych TV można znaleźć w jednym miejscu.
Co do FAQ można by je rozbudować o inne artykuły np. na temat SamyGo Extension
połączenia z PC przez Sambę itd...

DZIĘKI
 

misiakrp

New member
Moras -świetna robota :blagam:
i bardzo fajnie że wszystko co potrzebne do naszych TV można znaleźć w jednym miejscu.
Co do FAQ można by je rozbudować o inne artykuły np. na temat SamyGo Extension
połączenia z PC przez Sambę itd...

DZIĘKI

no moras odwalasz kawał dobrej roboty bo na forum już ciężko cokolwiek poszukać
a tam wszystko jest jak na patelni ;)
przydała by się tylko drobna zmiana kosmetyczna wiem ze można sprawdzić z którego jest plik ale przydało by sie to bardziej uwidocznić bo za każdym razem zeby sprawdzić czy coś nowego dodałeś trzeba przelecieć cała listę szukając myszką z którego ten plik a wystarczyło by obok wer. dodać datę ;)
no i faq jest zajebisty może koledzy pomożemy morasowi w rozbudowie go zbierając materiał z forum ?

moras jedno pytanko odnośnie faq do wgrywania widgetów (wcześniej robiłem przez ten program zgodnie z opisem i wszystko śmiga) odnośnie
" 2. Rozpakuj archiwum do katalogu htdocs znajdującego się w katalogu programu XAMPP."
czy jak mam lokalny serwer to też muszę tworzyć katalog czy wystarczy że wrzucę przerobione paczki na serwer np. w glownym katalogu
bo za diabla tv mi ich nie widzi :(

zmieniłem moj NAS-media serwer WD na Qnapa który ma większe możliwości narazie testuję ale niestety Twonky media działa ale przewijać i tak nie idzie + tego NASa jest taki że można instalować paczki QPKG niebawem będę testował paczkę Kissdx i mam nadzieję że ona spełni oczekiwania i wszystko w końcu pójdzie na naszym samsungu alternatywą jest też samba ale jeszcze nie odpalałem :)
może z was ktoś ma jakieś doświadczenia z qnapem ?
 

Rafalsz1

New member
Witam
Co może być przyczyną następującego problemu? Zgodnie z instrukcja dodałem widget google maps, lecz po instalacji nie uruchamia się wcale zakładka internet a dodatkowo blokuje wszystkie funkcje z pilota i po kilku chwilach wyłącza tv. Co poszło nie tak? Mój telewizor to le37B653. Oprogramowanie to 3001 z data 21/04/2010. Dzięki za porady

Pozdrawiam
Rafał
 

awkonin

New member
Witam
Co może być przyczyną następującego problemu? Zgodnie z instrukcja dodałem widget google maps, lecz po instalacji nie uruchamia się wcale zakładka internet a dodatkowo blokuje wszystkie funkcje z pilota i po kilku chwilach wyłącza tv. Co poszło nie tak? Mój telewizor to le37B653. Oprogramowanie to 3001 z data 21/04/2010. Dzięki za porady

Pozdrawiam
Rafał

Też miałem podobnie jak wgrywałem widget swojej roboty.
Wystarczyło wyłączyć komputer, z którego TV pobrał feralny widget.
Pzdr
Andrzej
 

Rafalsz1

New member
Też miałem podobnie jak wgrywałem widget swojej roboty.
Wystarczyło wyłączyć komputer, z którego TV pobrał feralny widget.
Pzdr
Andrzej

Uff, pomogło, dzięki za radę. Chyba przeszła mi ochota na instalację dodatkowych widgetów?:) No chyba że poznam przyczynę problemów?

Pozdrawiam
Rafał
 

weteran10

New member
wifi

Witam.Próbowałem wgrać nowe sterowniki na stałe przez telenet ale przy tej komendzie :md / mtd_rwarea / modules cp / dtv/usb/sda/SamyGO/rt73.ko / mtd_rwarea / modules dostaje komunikat md nie znaleziono z usb wszystko działa super wifi belkin w czym tkwi problem.
 

reaper7

New member
@mgreat36 - trzeba po prostu w pliku/plikach config.xml pododawać linie:
Kod:
<autoUpdate>n</autoUpdate>
<type>user</type>

po prostu często jest autoupdate ustawiony na yes.
 
Do góry