Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

records

New member
Jeszcze raz zapytam, bo walcze z downgrade'm softu do 2005. Mam niestety dwa spaprane softy 3000.2 i 3001.1 Udało mi się odpalić telnet i skrypt revert.sh od SammyGo więc pojawiła mi się opcja powrotu do alternatywnego softu, ale w ten sposób mogę tylko wrócić z 3001.1 do 3000.2. Czy można zrobić tak, że telnetem zamienie soft na partycji backapowej na wersję 2005, odpalę skrypt revert.sh i w menu alternatywnego softu powróce z 3000.2 na 2005. Czy to może się udać ???
 

pedro_78

New member
Bez reklam
moze byc wiekszy niz 4GB i masz problem. ja tam mam. wtedy podpinam lapka po hdmi do tv i puszczam film na kompie (i leci tez na tv)
Człowieku przestań pisać bzdury, nie ma żadnych ograniczeń w wielkości odtwarzanego pliku mkv, było juz to opisane w tym wątku. Na penie, lub dysku zew. musisz mieć też plik .avi i media play w TV przełączony w tryb wyświetlania podstawowy. Nie trzeba kombinować z laptopem i kablami.
 

antor

New member
problem z dyskiem przenośnym

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc. Posiadam TV LE40B651, niedawno zakupiłem dysk przenośny Samsung HD103SI,1TB, USB 2.0 Niestety po podłączeniu, telewizor mi go nie wykrywa. Domyślam się, że mogłaby pomóc aktualizacja oprogramowania. TV kupiony w wrześniu 2009 z oryginalnym softem, jeszcze takiej operacji aktualizacji nie przeprowadzałem. Na stronie Samsunga są obecnie dwa pliki do mojego modelu TV: T-CHL7DEUC_3000.2_Step1.exe, oraz: T-CHL7DEUC_3001.1_Step2.exe i pytanko, czy powinienem najpierw wgrać wersję 3000.2, a później 3001.1, czy od razu tą nowszą. Będę wdzięczny za porady, a może jakieś inne rozwiązanie.
 

antor

New member
Dzięki maxis69, a byłbyś tak uprzejmy i bardziej łopatologicznie wytłumaczyć:) Ściągnąłem i mam na dysku (rozpakowany już) CD_DVD USB Devices i co dalej z tym robić. Z tym SamyGO, zetknąłem się dopiero wczoraj na forum. Mam też pytanie czy to ingeruje jakoś w oprogramowanie telewizora w sensie takim nieodwracalnym
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc. Posiadam TV LE40B651, niedawno zakupiłem dysk przenośny Samsung HD103SI,1TB, USB 2.0 Niestety po podłączeniu, telewizor mi go nie wykrywa. Domyślam się, że mogłaby pomóc aktualizacja oprogramowania. TV kupiony w wrześniu 2009 z oryginalnym softem, jeszcze takiej operacji aktualizacji nie przeprowadzałem. Na stronie Samsunga są obecnie dwa pliki do mojego modelu TV: T-CHL7DEUC_3000.2_Step1.exe, oraz: T-CHL7DEUC_3001.1_Step2.exe i pytanko, czy powinienem najpierw wgrać wersję 3000.2, a później 3001.1, czy od razu tą nowszą. Będę wdzięczny za porady, a może jakieś inne rozwiązanie.
Nie ma dysków przenośnych Samsunga o takich danych, więc domyślam się ze kupiłeś go na alledrogo z jakąś badziewną obudową. Spróbuj podłączyć ten dysk innym kablem, jeżeli masz taką możliwość to pożycz od kogoś inną obudowę i włóż do niej twój dysk, albo dokup sobie samą przejściówkę SATA/USB. Osobiście podłączałem przeróżne dyski do mojego B651 i nie zdarzyło się żeby któryś nie działał. Zmiana softu w TV na nic Ci się zda, a tylko pogorszy sprawę, jak będziesz chciał używać aplikacji od SamyGO.

PS.Ta aplikacja CD-DVD USB Devices służy do podłączania i obsługi zewnętrznych napędów optycznych, więc raczej nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

antor

New member
Nie ma dysków przenośnych Samsunga o takich danych, więc domyślam się ze kupiłeś go na alledrogo z jakąś badziewną obudową.
Zgadza się alledrogo:), obudowa badziewna, ale w środku dysk samsunga HD103SI. Jako magazyn danych wydał mi się całkiem OK. Również podłączałem inne dyski i zawsze TV wykrywał. Problem zapewne jest w tym interfejsie z serial ata na usb. Przyjdzie mi chyba inną obudowę kupić...
 

m13czu

New member
Człowieku przestań pisać bzdury, nie ma żadnych ograniczeń w wielkości odtwarzanego pliku mkv, było juz to opisane w tym wątku. Na penie, lub dysku zew. musisz mieć też plik .avi i media play w TV przełączony w tryb wyświetlania podstawowy. Nie trzeba kombinować z laptopem i kablami.

Ty mi tu o plikach AVI a ja o pliku MKV.
Oczywiście że uruchamiam usb, dalej media play. Dalej Movie i przeglądam katalogi. NA górze mam Widok podstawowy (zwykle foldery) ,wchodzę do katalogu z filmem mkv 720p ktory ma ponad 4GB i jest problem. widzi 300 mb czyli koncówke pliku (bo zajmuje oryginalnie 4300MB).
Poza tym wchodze na plik i klikam na pilocie INFO. pojawia mi sie informacja ze plik ma wlasnie 300MB
Ja tu nie mowie o bajkach tylko o life experience. Poza tym, kazdy soft moze byc inny, ja mam oryginalny. Moze tak ma?
Ja mam wersje 2000/01/01_000104

Tak więc wrzuć na luuuuz bo się za bardzo spinasz:mrgreen:
 

m13czu

New member
Ty mi tu o plikach AVI a ja o pliku MKV.
Oczywiście że uruchamiam usb, dalej media play. Dalej Movie i przeglądam katalogi. NA górze mam Widok podstawowy (zwykle foldery) ,wchodzę do katalogu z filmem mkv 720p ktory ma ponad 4GB i jest problem. widzi 300 mb czyli koncówke pliku (bo zajmuje oryginalnie 4300MB).
Poza tym wchodze na plik i klikam na pilocie INFO. pojawia mi sie informacja ze plik ma wlasnie 300MB
Ja tu nie mowie o bajkach tylko o life experience. Poza tym, kazdy soft moze byc inny, ja mam oryginalny. Moze tak ma?
Ja mam wersje 2000/01/01_000104

Tak więc wrzuć na luuuuz bo się za bardzo spinasz:mrgreen:

P.S. jak sie bedziesz rzucał to ci fotke wrzuce. zreszta zaraz to zrobie i sie skonczy niedowierzanie
 

m13czu

New member
... Osobiście podłączałem przeróżne dyski do mojego B651 i nie zdarzyło się żeby któryś nie działał. .

A to dziwne, bo ja znam pare przypadkow. Teraz moze dyski duze na usb (takie 400GB) sa juz takie ze dysk rusza (fizycznie) przy jednym porcie USB. Ja mam dysk sprzed dwóch trzech lat (100GB) i kupilem specjalnie kabel z rozgalezieniem USB tj wpinam dwa w telewizor jeden (male usb) w dysk.

ale nie ma tak lekko:) dysku nie wykryje czesto jak tv dziala. najlepiej wiec wlaczyc i wylaczyc tv (pewnie boost prądu) i wtedy wykrywa od razu.
 

norbid

New member
Jesli masz hub usb to podlacz go do TV, a twardy dysk do niego.
Mialem podobna sytuacje z CD/DVD IDE podlaczanym przez przejsciowke IDE-USB.
Dopiero zastosowanie huba usb spowodowalo ze TV zobaczyl CD/DVD.
 

antor

New member
Jesli masz hub usb to podlacz go do TV, a twardy dysk do niego.
Mialem podobna sytuacje z CD/DVD IDE podlaczanym przez przejsciowke IDE-USB.
Dopiero zastosowanie huba usb spowodowalo ze TV zobaczyl CD/DVD.

Niestety nie posiadam huba usb, ale rozważę i taką opcję. Problem jest na 99% z tym wewnętrznym (w obudowie dysku przenośnego) interfejsem SATA na USB. Podłączałem inny dysk zamiast tego co jest w obudowie, ale z wykorzystaniem tego interfejsu i jest to samo. Czyli dysk raczej można wykluczyć. Komputer (i to nie jeden) oczywiście ten dysk przenośny widzi.
Spróbuję z jakąś inną przejściówką SATA na USB, pomijając tą wewnątrz w obudowie.
Dysk jest dokładnie taki jak tu: Dysk zewnętrzny przenośny Samsung 1TB USB 2.0 (1274663051) - Aukcje internetowe Allegro
 

pedro_78

New member
Bez reklam
P.S. jak sie bedziesz rzucał to ci fotke wrzuce. zreszta zaraz to zrobie i sie skonczy niedowierzanie

przed kliknieciem INFO
Samsung – Pokazywarka.pl

po kliknieciu INFO
Samsung 2 – Pokazywarka.pl

a teraz przepros:)
Po pierwsze wcześniej nie napisałeś dokładnie jak wygląda twój problem, jak ktoś pisze że nie czyta mu mkv, to zazwyczaj oznacza, tak jak pisałem wcześniej, że Media Play musi być w trybie podstawowym i dodatkowo na dysku powinien się znajdować przynajmniej jeden plik avi. Po drugie nie powinieneś wmawiać innym użytkownikom tego TV że tak jest, bo ewidentnie twój problem jest wyjątkiem i wiedziałbyś to gdybyś przeczytał ten temat.

Jest mi niezmiernie przykro, że nie potrafisz sobie z tym poradzić, może aktualizacja fw do wersji 2005 pomoże, mój aktualnie na tej wersji śmiga, ale na oryginalnym fw też wszystkie filmy działały.

O dyskach też coś tam napisałeś, ale nie dokładnie, bo nie wiemy jaki to masz stary dysk, domyślam się tylko że 2,5 cala, bo pisałeś o rozgałęźniku. Ja mam 5-cio letniego seageta 320Gb włożonego do dokupionej obudowy i działa, do tej samej obudowy wkładałem 10-cio letniego maxtora 40Gb i też ruszył, w drugiej obudowie mam dwu letniego maxtora 500Gb sata/usb i też bez żadnych problemów, kilka 2,5 calowych WD też się przewinęło.

PS. Na przyszłość radzę korzystać z opcji EDYTUJ na takie elaboraty ;)
 

solaris08

New member
jak do cholery zejść do niższego softu. Próbowałem tak jak na samygo piszą -

"://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware#Trojan_Horse]SourceForge.net: Forced revert back to older firmware - samygo[/url]

ale nie czaje tego albo coś żle robię. Jak wezme "Run Activate Alternative firmware menu" obraz mignie na sekunde i nic się nie dzieje. No i co z softem 2005 gdzie go wsadzic i kiedy. Ja wrzucilem go na pena ale i tak nic się nie dzieje. Na forum nie znalazłem info jak to zrobić.
 

as1970

New member
a może w końcu ktoś opisze krok po kroku jak wrócić do wersji niższej bo ja też nie czaję jak to zrobić , bo każdy opisuje temat zbyt ogólnikowo i wcale się nie dziwię że niektórzy nie wiedzą jak to zmienić nie każdy jest alfą i omegą
 
Do góry