Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

darecki_z

New member
sciagnalem przepisy wrzucilem tam telnet enabler a i tak odpalaja mi sie przepisy a telnet sie nie zalacza, w sekcji gry z usb jest SamyGo ale przy jego uruchamianiu mam informacje Nieszyfrowane za pomocą UDN,
czytalem na forach ze wlasnie dzieki podpisanej udn grze mozna bedzie wlaczyc ponownie telnet w firmware 3000.2

U mnie ten sposób zadziałał na firmware 3000.2. Przepis musisz ZAPISAĆ w Connect Library gotowanie. Prawdopdobnie będziesz miał za mało miejsca, więc będziesz musiał usunąć stary przepis. Telnet enabler odpal po zapisaniu (nie z USB), obraz mignie tylko raz. Po tych czynnościach będziesz mógł się połączyć przez telnet. Potem tylko następujące komendy:
localhost login: root
-sh: id: not found
# cd mtd_rwarea/
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x 1 root 0 44 Jan 1 1980 Version.1
# cat Version.1
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
# echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.0
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x 1 root 0 44 Jan 1 00:00 Version.0
-rwxr-xr-x 1 root 0 44 Jan 1 1980 Version.1
# cat Version.*
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
#

I na końcu wybór wcześniejszego softu z menu. Powodzenia.
 

mgreta36

New member
# echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.0

I na końcu wybór wcześniejszego softu z menu. Powodzenia.

Czyli najprostszy sposob na przewrocenie poprzedniej v.softu sprzed 3000.2 :)

Moze to sprawdzic ktos kto ma 3000.2 - czy ma plik Version.0 ? i czy jak utworzy to w menu pojawi mu sie Alternatywne oprogramowanie.
 
Ostatnia edycja:

f_tomas

New member
Czyli najprostszy sposob na przewrocenie poprzedniej v.softu sprzed 3000.2 :)

Moze to sprawdzic ktos kto ma 3000.2 - czy ma plik Version.0 ? i czy jak utworzy to w menu pojawi mu sie Alternatywne oprogramowanie.

moge potwierdzić to dziala :)

Kod:
localhost login: root
-sh: id: not found
# cd mtd_rwarea/
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
# cat Version.1
cat: Version.1: No such file or directory
# cat Version.0
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
# echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.1
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
-rw-r--r--    1 root     0              44 Jan  1 00:17 Version.1
# cat Version.*
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
#
 

maly1981

New member
przywrocilem poprzednia wersje oprogramowania z 3000.1 na 2005.1 ale po wlaczeniu pvr w contest mam wczytywanie ale po wyjsciu z contes. jak wcisne rec na ekranie pojawia sie ramka vcr po czym obraz zamraza sie slychac dzwiek a po chwili tv sie restartuje ktos wie o co chodzi
 

mgreta36

New member
przywrocilem poprzednia wersje oprogramowania z 3000.1 na 2005.1 ale po wlaczeniu pvr w contest mam wczytywanie ale po wyjsciu z contes. jak wcisne rec na ekranie pojawia sie ramka vcr po czym obraz zamraza sie slychac dzwiek a po chwili tv sie restartuje ktos wie o co chodzi

Tez tak mam z ostatnią wer. PVR - wczesniejsza śmiga...
 

interaktiv

New member
Pewnie masz, źle ustawiony folder w pliku z ustawieniami PVR (pvr.cfg)
Przyjmijmy ze twój pendrive to E:\
Pierwsza rzecz to jeśli zgrywasz do folderu to ten folder musi istnieć np E:\movies\
Druga rzecz sprawdź czy masz podaną prawidłowo ścieżkę do usb - ten błąd pochodzi od autora, który źle ją zdefiniował.
Dla USB HDD powinno to wyglądać tak: /dtv/usb/sda1/movies
Pamiętaj, żeby edytować w w edytorach takich jak Notepad++
------------------------
Aaaa inną sprawą mogą być polskie litery w EPG, aplikacja słabo sobie radzi ze znakami narodowymi (typu ą,ę,ć,ś,ź,ż,ó,ł,ń), narazie aplikacja wspiera czeskie litery i część niemieckich :p
 
Ostatnia edycja:

maly1981

New member
dzieki za podpowiedz teraz jeszcze tylko jeden problem tv sie nie restaruje natomiast wlacza sie ramka vcr a nastepnie ramka tv czyli rozumiem ze wlacza nagrywanie i nastepnie przechodzi w tryb tv. tworza sie puste pliki kiedy przytrzymalem przycisk rec pokazala sie ramka vcr i nagralem troche materialu ale wydaje mi sie ze powinno to dzialac tak ze raz naciskam pojawia sie ramka vcr i nagrywa drugi raz naciskam pojawia sie ramka tv przestaje nagrywac
 

interaktiv

New member
lepiej używać przycisku rec do nagrywania i rec do przerywania nagrywania - przycisk stop moze powodować błędy
teraz tak, rozumiem ze nagrywasz sygnał cyfrowy DVB-T\C bo tylko taki można nagrywać.
 

maly1981

New member
tak nagrywam sygnal dvb-c tylko tak jak opisalem wczesniej po jednorazowym nacisnieciu przycisku rec pojawia sie ramka vcr i zaraz tv i tworzy sie pusty plik. jezeli przycisk rec przytrzymam wcisniety wlacza sie ramka vcr i zaczyna nagrywac do momentu puszczenia przycisku - wtedy pojawia sie ramka tv i przestaje nagrywac i wlasnie o to pytam czy cos trzeba zmienic w ustawieniach czy cos innego moze
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
tak nagrywam sygnal dvb-c tylko tak jak opisalem wczesniej po jednorazowym nacisnieciu przycisku rec pojawia sie ramka vcr i zaraz tv i tworzy sie pusty plik. jezeli przycisk rec przytrzymam wcisniety wlacza sie ramka vcr i zaczyna nagrywac do momentu puszczenia przycisku - wtedy pojawia sie ramka tv i przestaje nagrywac i wlasnie o to pytam czy cos trzeba zmienic w ustawieniach czy cos innego moze

No dobra ale powiedz czy nagrywasz na Pendrive czy USB HDD? Bo to cholerna różnica. Większość Penów USB średnio się nadaje do PVR. Przez to że są za wolne w zapisie tworzy się tylko plik zerowy. Musisz posiadać Pena z szybkim zapisem lub robić testy z HDD.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
nagrywam na pendrive zastanawia mnie tylko dlaczego jak przytrzymam przycisk to nagrywa a jak tylko go nacisne to tworzy sie pusty plik

No teraz się zapytam czy masz kilka różnych modeli pendrive do testów. Ja testowałem na kilku żeby mieć jakiś obraz eksperymentów. Na każdym modelu był inny wynik. Plik zerowy, TS bardzo rwany, TS troszkę rwany i tak na prawdę tylko na próbach z HDD byłem zadowolony. Zaznaczam że nie posiadałem do testów naprawdę szybkiego /drogiego/ pendraka.
 

maly1981

New member
mam kilka modeli pendrive niestety na kazdym jest ten sam problem pojedyncze nacisniecie przycisu rec pusty plik przytrzymanie przycisku rec plik nagrany bez rwania czyli tak jak trzeba i tu nasuwa sie pytanie dlaczego tak jest i czy jest to przyczyna za wolnego napedu skoro plik nagrany przez przytrzymanie nagrywa sie dobrze
 

agatomil

New member
PVR cd.

Cześć wszystkim.

Z moich doświadczeń z PVR mogę powiedzieć tyle, że naprawdę stabilnie i dobrze jak do tej pory działa mi tylko pierwsza wersja, nazwana PVR2.
Druga nie działała wcale (wieszała TV), a ostatnia (od Morasa, post: 5181) - zatytułowała, co prawda, ładnie nagranie - ale nagrała jeden plik, po czym przestała działać - nie wiem czemu.
W związku z tym zostaję na razie z pierwszą wersją, nie ma z nią żadnych problemów.

Mam do wszystkich jedno zasadnicze pytanie, które wiąże się z korzystaniem z PVR, bez względu na wersję:

- czy ktoś ma patent, jak z poziomu TV, pilotem, pousuwać niepotrzebne nagrania z dysku USB?
Podłączanie HDD do kompa tylko po to, by usunąć śmieci jest chol...nie uciążliwe.

Dzięki za ew. pomysły

Ps. Dodam, że mam soft 2004.1; Le46 B651 T3W
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Aaaa inną sprawą mogą być polskie litery w EPG, aplikacja słabo sobie radzi ze znakami narodowymi (typu ą,ę,ć,ś,ź,ż,ó,ł,ń), narazie aplikacja wspiera czeskie litery i część niemieckich :p

Polskie literki można załatwić dopisując następujący kod w pvr.c:
Kod:
//		Polskie
		if ( *pbuffer == 0x0501 ) *pszbuffer = 'a'; else
		if ( *pbuffer == 0x0401 ) *pszbuffer = 'A'; else
		if ( *pbuffer == 0x0701 ) *pszbuffer = 'c'; else
		if ( *pbuffer == 0x0601 ) *pszbuffer = 'C'; else
		if ( *pbuffer == 0x1901 ) *pszbuffer = 'e'; else
		if ( *pbuffer == 0x1801 ) *pszbuffer = 'E'; else
		if ( *pbuffer == 0x4201 ) *pszbuffer = 'l'; else
		if ( *pbuffer == 0x4101 ) *pszbuffer = 'L'; else
		if ( *pbuffer == 0x4401 ) *pszbuffer = 'n'; else
		if ( *pbuffer == 0x4301 ) *pszbuffer = 'N'; else
		if ( *pbuffer == 0xF300 ) *pszbuffer = 'o'; else
		if ( *pbuffer == 0xD300 ) *pszbuffer = 'O'; else
		if ( *pbuffer == 0x5B01 ) *pszbuffer = 's'; else
		if ( *pbuffer == 0x5A01 ) *pszbuffer = 'S'; else
		if ( *pbuffer == 0x7A01 ) *pszbuffer = 'z'; else
		if ( *pbuffer == 0x7901 ) *pszbuffer = 'Z'; else
		if ( *pbuffer == 0x7C01 ) *pszbuffer = 'z'; else
		if ( *pbuffer == 0x7B01 ) *pszbuffer = 'Z'; else
i skompilować na nowo. Niestety ja nie mam przez jakiś czas możliwości przekompilowania kodu, więc jak ktoś sam nie może tego zrobić, to można podesłać powyższe info autorowi.
 

pablompy

New member
moge potwierdzić to dziala :)

Kod:
localhost login: root
-sh: id: not found
# cd mtd_rwarea/
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
# cat Version.1
cat: Version.1: No such file or directory
# cat Version.0
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
# echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.1
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
-rw-r--r--    1 root     0              44 Jan  1 00:17 Version.1
# cat Version.*
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
#

mi niestety to nie pomoglo nie udalo sie wgrac wczesniejszego firmwaru a do tego chyba tv sie nie włacza. tzn włacza sie na okolo 10 sekund w czym przez pierwsze 2 sekundy po pojawieniu sie obrazu dzialaja klaswisze na pilocie i na tv, po tym czasie tv sie wiesza (obraz leci dalej) i po kolejnych 8 sekunach wylacza sie wlacza ponownie.
Macie jakies sposób na to czy pozostaje juz tylko serwis ??
 

myca

New member
- czy ktoś ma patent, jak z poziomu TV, pilotem, pousuwać niepotrzebne nagrania z dysku USB?
Podłączanie HDD do kompa tylko po to, by usunąć śmieci jest chol...nie uciążliwe.

Dzięki za ew. pomysły

Ps. Dodam, że mam soft 2004.1; Le46 B651 T3W

Jest programik SamyGo Control Center. Posiada on explorera plików ale nie sprawdzałem czy da się nim usuwać. Ja usuwam pliki przez FTP. W sumie to szkoda, że wysyłanie przez FTP działa wolno, bo wgrywałbym sobie też w ten sposób pliki na dysk.
 
Do góry