Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak, porównywałem z lupą w dłoni.....
Co za GŁUPIE pytanie.

1. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o formatach video.
2. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o kompresji.
3. NAUCZ SIĘ ZADAWAĆ PYTANIA.

A może Ty mi odpowiesz na moje pytanie?
"Czy słoń mnie zaboli????" .... umiesz? nie umiesz bo je debilnie zadałem.


PS: Jeśli BIT RATE(czy nawet ROZMIAR PLIKU) Bluray jest większy od MKV to znaczy, że różnica jest(czy Ty ją dostrzeżesz to nie wiem, ja ją dostrzegam).
ZAKŁADAM, że będziesz oglądać z odległości ODPOWIEDNIEJ, żeby dostrzec szczegóły HD - ale tego pewnie też NIE WIESZ.
To bie kolego przydałoby się:

  1. Minimum tolerancji
  2. Minimum dobrego wychowania
  3. Minimum wiadomości na temat "co to jest forum i do czego służy" polecam google, albo wiki.​
Co do twojej głupiej odpowiedzi, to nie dla wszystkich wykładnikiem jest bit rate, czy wielkość pliku, nie mówię oczywiście że są one nie ważne, ale jeżeli np. film Terminator.Salvation.2009.Director's.Cut.1080p.BluRay.DTS.x264-WiKi ma bit rate 13,5 Mb/s i jest wielkości 13Gb to czy na prawdę będzie się aż tak różnił od oryginału? Oczywiście dla kogoś z sokolim wzrokiem jak Ty, napewno.Po za tym, gdyby usunąć wszystkie zbędne dane z płyty blu-ray jak menu, dodatki, kilkanaście ścieżek audio z których nie rzadko jedna, lub dwie to nieskompresowane PCM, to tak naprawdę ile będzie zajmował plik video?
PS. Gdybyś przeczytał moje wcześniejsze posty, wiedziałbyś z jakiej odległości oglądam TV.
 

agatomil

New member
działaja wam pendrive w formacie NTFS , czy tylko działa FAT32 ?

Działają NTFS. Testowałem też Dysk zewnętrzny USB 2.5 350GB (bez zewnętrznego zasilania) - NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW, a docelowo stanęło na HDD 1TB Samsung EcoGreen w obudowie z Lan i z USB, z zewnętrznym zasialniem i działa pięknie. Odpuściłem DLNA.
 

agatomil

New member
Nagrywarka do naszych TV?

Cześć, dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tej kwestii w poprzednich postach, oczywiście bardzo przydatne!
Ale w dalszym ciągu nie wypowiedzial się jeszcze nikt, kto by to cacko testował na swoim sprzęcie. Dlatego ponawiam apel:
"Zauważyłem, że pojawił się w polskich sklepach w sprzedaży moduł Neotion Pocket Recoder do cyfrowego nagrywania z TV na karty SD, przez wejscie CI+.
Czy ktoś już sprawdzał czy to działa z naszymi TV B650-B651? Dzwoniłem na infolinię Samsunga - powiedzieli, że powinno działać pięknie - ale pewności nie mają.
Jak ktoś sprawdzi - pochwalcie się na forum.
Pozdrawiam wszystkich!
 

Miker88

New member
Też mi sie wydaje że powinno działać tylko że cena robi swoje szybko sie nie przekonamy czy to działa chyba ze przetestują je na forum :)
 

biglyk

New member
Witam, Czy ktoś z drogich forumowiczów pomógłby w takiej sprawie... Chodzi o nauczenie pilota uniwersalnego takiego makra, żeby włączał mi telewizor i satkę, ale problem pojawia się jaką kombinacją klawiszy przejść na HDMI2 ? jest do tego jakiś dostęp poza tym znanym mi czyli source kilka przycisków "w dół" i enter? Chyba musi być jakiś prostszy ewentualnie jakiś jeden sposób.
Nie wiem czy wyrażam się jasno, ale jak naucze pilota nawet kombinacji przyciskow source-raz w dół- raz w dół- raz w dół i enter to wszystko będzie działało ale przy przełanczaniu z TV ale już z HDMI1 wszystko nawali!
Nie wiem czy ktoś zrozumiał o co mi chodzi bo to dość cięzko napisać ale chyba wiecie o co mi chodzi... Proszę o pomoc
 

luchuma

New member
znalazłem coś takiego w sieci Demo HD Samsung i mam pytanie skąd można pobrać jeszcze pare takich krótkich filmów HD lub obrazów pod Samsunga podaje linki jak by ktoś chciał;)

http://www.storage.to/get/Q2068ubi/HD Demo Samsung.part1.rar

http://www.storage.to/get/9NcFa6u9/HD Demo Samsung.part2.rar

http://www.storage.to/get/YF9lvgld/HD Demo Samsung.part3.rar

http://www.storage.to/get/cqUhuSDn/HD Demo Samsung.part4.rar

z tego co pamietam to demo nie dziala na TV po USB bo jest zbyt dobra jakosc :) profile high@level 5.1 a TV max 4.1 obsluzy, wiec po przekodowaniu dopiero lub z innego urzadzenia ktore to obsluzy PC / blu ray itd.
co do takich pokazowek to chyba lepiej sample filmow posciagac lub samemu zrobic.
 

Miker88

New member
Te Dema HD normalnie działają nawet przez USB sam pobrałem i sprawdziłem nic nie trzeba konwertować przynajmniej u mnie nic nie musiałem takiego robić:)
 

marklask

New member
Witam,
czy ktoś z Was ma taki problem: podczas oglądania filmu (.avi - dvdrip) po DLNA czy to z programu PCSM czy to z WMS film po kilku minutach przełącza mi się na drugi (podłączenie do routera: laptop-wifi, tv-lan). W tym czasie ping-uje się na router i pojawia mi się informacja że "upłynął limit czasu żądania" jak tylko pojawi się taka informacja po chwili film się rozłącza i przechodzi na kolejny film.
Nie wiem dlaczego, ale czasami oglądam bez problemów, a czasem nawet po 4-5 minutach oglądania film się przełącza. Już tyle kombinacji różnych robiłem i nie wiem co jest grane. Już zaczynam się poddawać. Wy nie macie takich problemów? Zmieniałem nawet na inny router, zamieniłem w sklepie na drugi Tv i cały czas dzieją się takie rzeczy.
Mam dysk zewnętrzny na usb, który podłaczam do oglądania filmów, ale czasami chciałbym obejrzeć korzystając z opcji DLNA i to przecież nie są duże pliki - zwykłe dvdrip, więc nie powinno być problemów.
 

wredota

New member
Chodzi o nauczenie pilota uniwersalnego takiego makra, żeby włączał mi telewizor i satkę, ale problem pojawia się jaką kombinacją klawiszy przejść na HDMI2 ? jest do tego jakiś dostęp poza tym znanym mi czyli source kilka przycisków "w dół" i enter?
Jeśli chodzi o piloty Logitech Harmony to mają one możliwość wyboru źródła sygnału jednym przyciskiem
 

wredota

New member
W tym czasie ping-uje się na router i pojawia mi się informacja że "upłynął limit czasu żądania" jak tylko pojawi się taka informacja po chwili film się rozłącza i przechodzi na kolejny film.
Router ma 5-8 portów i tv oraz komputer są podłączone do niego?
Jeśli tak jest i w trakcie oglądania filmu nagle ping wskazuje na problem z komunikacją do urządzenia które jest przełacznikiem oraz routerem to nic dziwnego że nie ma komunikacji przez to urządzenie do tv. Wygląda na problem z siecią lokalną
 

sharez

New member
Witam,

Czy ktoś z Państwa miał problemy z plikami MP4? Mój B651 odtwarza ~2min potem obraz staje i słychać tylko głos.

Pozdrawiam
 

marklask

New member
Router ma 5-8 portów i tv oraz komputer są podłączone do niego?
Jeśli tak jest i w trakcie oglądania filmu nagle ping wskazuje na problem z komunikacją do urządzenia które jest przełacznikiem oraz routerem to nic dziwnego że nie ma komunikacji przez to urządzenie do tv. Wygląda na problem z siecią lokalną

też tak myślałem, dlatego też sprawdziłem na innym routrze (który był używany bez awaryjnie) czy to występuje. Niestety również był problem. :(
 

whiteman

Member
Witam,
czy ktoś z Was ma taki problem: podczas oglądania filmu (.avi - dvdrip) po DLNA czy to z programu PCSM czy to z WMS film po kilku minutach przełącza mi się na drugi (podłączenie do routera: laptop-wifi, tv-lan). W tym czasie ping-uje się na router i pojawia mi się informacja że "upłynął limit czasu żądania" jak tylko pojawi się taka informacja po chwili film się rozłącza i przechodzi na kolejny film.
Nie wiem dlaczego, ale czasami oglądam bez problemów, a czasem nawet po 4-5 minutach oglądania film się przełącza. Już tyle kombinacji różnych robiłem i nie wiem co jest grane. Już zaczynam się poddawać. Wy nie macie takich problemów? Zmieniałem nawet na inny router, zamieniłem w sklepie na drugi Tv i cały czas dzieją się takie rzeczy.
Mam dysk zewnętrzny na usb, który podłaczam do oglądania filmów, ale czasami chciałbym obejrzeć korzystając z opcji DLNA i to przecież nie są duże pliki - zwykłe dvdrip, więc nie powinno być problemów.
Mi to wyglada na to, że laptop wylacza cos po kilku minutach. Sproboj poszperac w systemie w opcjach oszczedzania energi i powylaczac wszystko co moze miec wspolnego z siecia lub dyskami. Nawet glupi wygaszacz ekranu i sproboj ponownie.
 

marklask

New member
Mi to wyglada na to, że laptop wylacza cos po kilku minutach. Sproboj poszperac w systemie w opcjach oszczedzania energi i powylaczac wszystko co moze miec wspolnego z siecia lub dyskami. Nawet glupi wygaszacz ekranu i sproboj ponownie.

to w drugiej kolejności zrobiłem, zaraz po wymianie routera i TV. Najpierw miałem XP, a teraz Windows 7 i nadal to samo. Już poprostu nie wiem za co i gdzie mam szukać problemów.
Myślałem również że może karta wifi w laptopie. Ale na innym routerze u kumpla działa bez problemów, poza tym do laptopa zainstalowałem drugą kartę wifi na usb i również to samo.
 

tomus76

New member
Witam
Panowie mam maly problem z napisami w filmach wiem ze trzeba przerobic na srt przerobione napisy niestety sa opuznione wzgledem filmu plik txt jest ok czyli normalnie idzie tak jak ma byc niewiem dlaczego srt tak sie opuzniaja plik przerabialem w w odtwarzaczu subeditplayer z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam
 
Do góry