Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Moje dyski podłączam do kompa bezpośrednio, żadnych hubów nie mam a co do zagrożenia dla TV to chyba nie ma bo zawsze najpierw odłączam zasilanie dysku a dopiero potem go odłączam od TV. Dziwne jest to że wczoraj podłączyłem do kompa ten 80 Gb i dalej niewidoczny ale włączyłem program everest i w nim ten dysk jest widoczny ale pokazuje że ma około 7 GB. Dyski są na 100 % sprawne. Przeszukałem już dziesiątki linków w googlach z takimi problemami niestety nie znalazłem rozwiązania.
Znalazłem taką poradę ale trochę mam obawy to zastosować. Co Wy na to :

Na stronie microsoftu znalazłem jeszcze ostrzeżenie:
Przestroga: Może istnieć wiele wystąpień podklucza rejestru wymienionego w kroku 2. Przed zmodyfikowaniem wartości UpperFilters i LowerFilters upewnij się, że znajdujesz się w odpowiednim podkluczu rejestru. Aby sprawdzić, czy znajdujesz się w odpowiednim podkluczu rejestru, upewnij się, że wartość danych podklucza Default to DVD/CD-ROM, a wartość danych podklucza Class to CDROM.
Tak więc musisz znaleźć odpowiedni podklucz dla twoich dysków. Powodzenia i napisz jak poszło.
PS. Odłączanie z zasilania przed usunięciem z TV raczej nic nie da, bo port usb w tv podaje napięcie i tu mogą wystąpić problemy.
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
Na stronie microsoftu znalazłem jeszcze ostrzeżenie:
Przestroga: Może istnieć wiele wystąpień podklucza rejestru wymienionego w kroku 2. [...]

Zanim zaczniesz grzebać w rejestrze zrób coś takiego (nie gwarantuję że pomoże ale miałam kiedyś takie problemy z kilkoma penami w pracy):
1. Wejdź w menedżer urządzeń
2. Rozwiń kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. (USB) i stacje dysków.
3. Następnie podłącz dysk i poczekaj aż w menedżerze pojawią się urządzenie pamięci masowej USB i "nazwa dysku" w stacjach dysków.
4. Następnie bez odłączania dysku od kompa kliknij prawym na "nazwa dysku" i odinstaluj (uważaj żebyś odinstalował odpowiedni dysk a nie "systemowy")
5. To samo zrób z "urządzenie pamięci masowej USB".
6. Obie operacje spróbuj zrobić jak najszybciej i Wtedy szybko odłącz dysk od kompa.
7. Restart i podłącz dysk ponownie jak gdyby nigdy nic. System powinien na nowo zainstalować sterowniki i być może będzie OK.

Powodzenia i daj znać jak poszło
 

AS33

New member
Zanim zaczniesz grzebać w rejestrze zrób coś takiego (nie gwarantuję że pomoże ale miałam kiedyś takie problemy z kilkoma penami w pracy):
1. Wejdź w menedżer urządzeń
2. Rozwiń kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. (USB) i stacje dysków.
3. Następnie podłącz dysk i poczekaj aż w menedżerze pojawią się urządzenie pamięci masowej USB i "nazwa dysku" w stacjach dysków.
4. Następnie bez odłączania dysku od kompa kliknij prawym na "nazwa dysku" i odinstaluj (uważaj żebyś odinstalował odpowiedni dysk a nie "systemowy")
5. To samo zrób z "urządzenie pamięci masowej USB".
6. Obie operacje spróbuj zrobić jak najszybciej i Wtedy szybko odłącz dysk od kompa.
7. Restart i podłącz dysk ponownie jak gdyby nigdy nic. System powinien na nowo zainstalować sterowniki i być może będzie OK.

Powodzenia i daj znać jak poszło


Na forum o Windowsach, won!!!

Panie i Panowie, to jest forum o TV LCD Samsunga a nie o dyskach, partycjach, i rejestrach. Przesadzacie.

Jest tu jakiś Admin, który nad tym panuje? Prośba o usuwanie wpisów nie na temat.

P.S.
A potem się dziwią, że ktoś musi czytać 350 stron, musi bo bzdury wypisują i się powtarzają.:twisted:
 

zurekman

Member
A co z DVD?

Witam. Robiąc porządki w swojej kolekcji filmowej na dysku, naszła mnie pewna myśl. Czy te TV przez USB lub DLNA czytają filmy jakości dvd? Te zgrywane z płyt z folderami Video_TS i Audio_TS? Jeśli nie, to na jaki format je najlepiej przekonwertować żeby nie stracić jakości. Pozdrawiam.
 

leszcz-yk

New member
Czy ktoś z Was porównywał już obraz z odtwarzacza Blue-Ray podłączonym przez HDMI z obrazem z pliku MKV 1080p odtwarzanym przez port USB? Czy jest jakaś znacząca różnica?

Tak, porównywałem z lupą w dłoni.....
Co za GŁUPIE pytanie.

1. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o formatach video.
2. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o kompresji.
3. NAUCZ SIĘ ZADAWAĆ PYTANIA.

A może Ty mi odpowiesz na moje pytanie?
"Czy słoń mnie zaboli????" .... umiesz? nie umiesz bo je debilnie zadałem.


PS: Jeśli BIT RATE(czy nawet ROZMIAR PLIKU) Bluray jest większy od MKV to znaczy, że różnica jest(czy Ty ją dostrzeżesz to nie wiem, ja ją dostrzegam).
ZAKŁADAM, że będziesz oglądać z odległości ODPOWIEDNIEJ, żeby dostrzec szczegóły HD - ale tego pewnie też NIE WIESZ.
 

leszcz-yk

New member
Możesz sobie kupić dysk bez żadnego zasilania ostatnio odtwarzałem z dysku 350
giga i widział go bez problemów.

To, że Twój dysk widział bez żadnego zasilania nie oznacza, że zobaczy każdy dysk bez zasilania, więc PROSZĘ nie wprowadzać ludzi w błąd.
Samsung podał w specyfikacji ile amperów ma na wyjściu gniazdko "USB HDD" => podłączysz dysk, który pobiera więcej = nie będzie działać.
 

leszcz-yk

New member
Telewizor jest w bardzo dobrej cenie i naprawde wyswietla jakosciowo swietny obraz. Jednakze ma wysoki input lag, a ma byc uzywany do grania glownie, firmware cos naprawil, czy dalej bez game mode jest kolo 100 ms?
Kup sobie MONITOR 40cali i będziesz grał bez input laga. A po zakupie tunera - będziesz miał TV. Czy może rodzicom taki układ nie pasuje, bo chcą mieć TV? :p

PS: a sprawdziłeś chociaż input lag w grach na własnej skórze? Czy tak bełkoczesz po innych?
 

leszcz-yk

New member
Witam.
Szukałem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Komputer mam podłączony przez przejściówkę do hdmi3/dvi.

Czy możliwe jest włączenie trybu gra. Nie wiem czy to kwestia ustawień w komputerze czy jakiś innym sposobów czy się po prostu nie da. Druga sprawa to czy można włączyć tryb 100hz? Dzięki za pomoc wszystkim życzliwym.

INSTRUKCJA <= tam jest napisane, kiedy można włączyć tryb "gra".
 

AS33

New member
Kup sobie MONITOR 40cali i będziesz grał bez input laga. A po zakupie tunera - będziesz miał TV. Czy może rodzicom taki układ nie pasuje, bo chcą mieć TV? :p

PS: a sprawdziłeś chociaż input lag w grach na własnej skórze? Czy tak bełkoczesz po innych?

Też mi się zdaje, że większość uprawia "bełkot", i to nie tylko na temat imput lagu. Trzeba mieć jakiś super-stoper w oczach, aby coś zauważyć (no chyba, że się wyrabia taką umiejetność grając po 20h na dobę). Ja gram dla przyjemności od czasu do czasu i nic nie zauważyłem, jakichkolwiek opóźnień mój wzrok nie doświadcza - testwane na NFS, NBA 2K10, Medal Of Honour, WipeOut HD, F1, Buzz!.

Zatem, albo podejdziemy do tego obiektywnie-praktycznie, albo naukowo i 100ms, czy 63ms będzie wykładnikiem. Ja zdecydowanie podchodzę obiektywnie. Ale znajdą się pewnie "naukowcy" i nie kupią TV, bo wyczytali albo ich super-mózg zauważa te 100ms :shock:... Jak kto woli.
 

mcold

New member
Też mi się zdaje, że większość uprawia "bełkot", i to nie tylko na temat imput lagu. Trzeba mieć jakiś super-stoper w oczach, aby coś zauważyć (no chyba, że się wyrabia taką umiejetność grając po 20h na dobę). Ja gram dla przyjemności od czasu do czasu i nic nie zauważyłem, jakichkolwiek opóźnień mój wzrok nie doświadcza - testwane na NFS, NBA 2K10, Medal Of Honour, WipeOut HD, F1, Buzz!.

Zatem, albo podejdziemy do tego obiektywnie-praktycznie, albo naukowo i 100ms, czy 63ms będzie wykładnikiem. Ja zdecydowanie podchodzę obiektywnie. Ale znajdą się pewnie "naukowcy" i nie kupią TV, bo wyczytali albo ich super-mózg zauważa te 100ms :shock:... Jak kto woli.

Zgadzam się z przedmówcą. W ramach "aktywnego relaksu" zanabyłem konsolę Wii (wiecie, te czułe na ruch pady, prawie jak fintees+siłownia) i bez problemu można grać w dowolną gierkę - żadnego input laga. I to bez opcji Game, na normalnych ustawieniach, przy podłączeniu przez złącze komponentowe 480i. Czysty, klarowny obraz bez opóźnień czy zniekształceń. Przynajmniej nic co się da zauważyć.
 

andrzeej

Member
Aac

Witam dawno mnie tu nie bylo więc mam prośbę do tych co są tu stale... może mi ktoś powiedziec czy jest jakaś szansa by telewizor przesłał mi dzwięk
AAC 5.1 na kino domowe z filmu odtwarzanego z dysku zewnętrznego ........
Dzwięk AC3 idzie bez problemu
pozdrawiam.....
 

RNS

New member
Witam ! Mam pytanie i prośbę o pomoc. W samsungu 651, z ustawieniami kraj kablowy cyfrowy inne nie moge wyszukując automatycznei odebrać sygnau cyfrowego. Znajduje mi tylko kanały analogowe. Mam kablówkę lokalną. Czy wie ktoś może dlaczego tak się dzieje ?? Pozdrawiam
 

weteran10

New member
Witam ! Mam pytanie i prośbę o pomoc. W samsungu 651, z ustawieniami kraj kablowy cyfrowy inne nie moge wyszukując automatycznei odebrać sygnau cyfrowego. Znajduje mi tylko kanały analogowe. Mam kablówkę lokalną. Czy wie ktoś może dlaczego tak się dzieje ?? Pozdrawiam

Witam.Mam pytanie czy wszystkim skasował się widget gazety i dlaczego.
 

RNS

New member
Operator lokalny przesłał informację że sygnał będzie możliwy do odbrania dla odbiorników mpeg 4 umożliwiających odbiór sygnału w systemie DVB-C i DVB-T czy samsung 651 nie ma takiego dekodera ??
 

surfer

New member
Tak, porównywałem z lupą w dłoni.....
Co za GŁUPIE pytanie.

1. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o formatach video.
2. Zaznajom się z MINIMUM wiedzy o kompresji.
3. NAUCZ SIĘ ZADAWAĆ PYTANIA.

A może Ty mi odpowiesz na moje pytanie?
"Czy słoń mnie zaboli????" .... umiesz? nie umiesz bo je debilnie zadałem.


PS: Jeśli BIT RATE(czy nawet ROZMIAR PLIKU) Bluray jest większy od MKV to znaczy, że różnica jest(czy Ty ją dostrzeżesz to nie wiem, ja ją dostrzegam).
ZAKŁADAM, że będziesz oglądać z odległości ODPOWIEDNIEJ, żeby dostrzec szczegóły HD - ale tego pewnie też NIE WIESZ.

A Ty przestań nabijać sobie posty i udzielaj odpowiedzi w jednym - jak nie wiesz jak to robić, to poczytaj zanim zaczniesz tworzyć głupie formy odpowiedzi.
A co do meritum - wielkość pliku nie jest wykładnią jakości. Co powiesz jak będziesz miał ten sam bitrate obrazu (i ktoś nie będzie potrafił tego sprawdzić ale różne ścieżki dźwiękowe ? Wielkość pliku będzie różna - i jeśli jeszcze okaże się, że mkv będzie większy niż BR to powiesz, że jakość BR jest lepsza niż mkv?
 
Do góry