Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

blubox

New member
popsuty samsung LE37B650

Witam :(

Chciałem dzisiaj opisać moje spostrzeżenia na temat tej serii.
Otóż ponad miesiąc temu zakupiłem ten telewizor, po przywiezieniu do domu ,rozpakowaniu i podłączeniu, okazało się że jest nie do końca sprawny, spalona dioda informująca pracę telewizora.
Na następny dzień pojechałem wymienić telewizor na nowy,
po niespełna 3 tygodniach telewizor znowu się popsuł,
mianowicie po włączeniu i oglądaniu telewizji po 2 godz.
pojawia się pas w lewej części matrycy o szer.10 cm od góry do dołu ,ten pas składa się z różnobarwnych cieniutkich paseczków zniekształcając cały obraz.
Nie wiem czym jest to spowodowane na zimnym wszystko jest OK dopiero po rozgrzaniu się pokazuje.

Nie wiem czy wadliwa seria czy mi się tylko tak przytrafiło.
W każdym bądź razie czekam na serwis, o dalszych postępach napisze. :(
 

orionez

New member
znalazłem coś takiego w sieci Demo HD Samsung i mam pytanie skąd można pobrać jeszcze pare takich krótkich filmów HD lub obrazów pod Samsunga podaje linki jak by ktoś chciał


Na tej stronce jest trochę demek w HD. Dźwięku brak z wiadomego powodu. Dodać www przed adresem.

.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php


 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Panowie mam maly problem z napisami w filmach wiem ze trzeba przerobic na srt przerobione napisy niestety sa opuznione wzgledem filmu plik txt jest ok czyli normalnie idzie tak jak ma byc niewiem dlaczego srt tak sie opuzniaja plik przerabialem w w odtwarzaczu subeditplayer z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam
Spróbuj programem Subtitle Workshop. Otwierasz napisy tym programem, potem klikasz "zapisz jako" i wybierasz format SubRip, czyli srt.
 

orionez

New member
Witam
Panowie mam maly problem z napisami w filmach wiem ze trzeba przerobic na srt przerobione napisy niestety sa opuznione wzgledem filmu plik txt jest ok czyli normalnie idzie tak jak ma byc niewiem dlaczego srt tak sie opuzniaja plik przerabialem w w odtwarzaczu subeditplayer z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Takie proste pytanie usunąłeś plik txt z katalogu z filmem? Zostaw sam plik srt. Ja nigdy nie miałem problemu z napisami srt a txt były właśnie opóźnione.

pozdro
 

Xristof

New member
Witam,
czy ktoś z Was ma taki problem: podczas oglądania filmu (.avi - dvdrip) po DLNA czy to z programu PCSM czy to z WMS film po kilku minutach przełącza mi się na drugi (podłączenie do routera: laptop-wifi, tv-lan). W tym czasie ping-uje się na router i pojawia mi się informacja że "upłynął limit czasu żądania" jak tylko pojawi się taka informacja po chwili film się rozłącza i przechodzi na kolejny film.
Nie wiem dlaczego, ale czasami oglądam bez problemów, a czasem nawet po 4-5 minutach oglądania film się przełącza. Już tyle kombinacji różnych robiłem i nie wiem co jest grane. Już zaczynam się poddawać. Wy nie macie takich problemów? Zmieniałem nawet na inny router, zamieniłem w sklepie na drugi Tv i cały czas dzieją się takie rzeczy.
Mam dysk zewnętrzny na usb, który podłaczam do oglądania filmów, ale czasami chciałbym obejrzeć korzystając z opcji DLNA i to przecież nie są duże pliki - zwykłe dvdrip, więc nie powinno być problemów.
Mialem podobny problem. Podlaczylem sie do routera kablem bo uruchamialem filmy HD. Po kilku minutach DLNA mi sie rozlaczal i ponownie podlaczal. Okazalo sie, ze mam polaczenie po kablu i wi-fi jednoczesnie. Zakladam, ze masz podlaczenie tylko po wi-fi, tak wiec nie masz takiego problemu. Moze jednak moja podpowiedz zaoszczedzi komus wiele czasu poszukiwan.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
to w drugiej kolejności zrobiłem, zaraz po wymianie routera i TV. Najpierw miałem XP, a teraz Windows 7 i nadal to samo. Już poprostu nie wiem za co i gdzie mam szukać problemów.
Myślałem również że może karta wifi w laptopie. Ale na innym routerze u kumpla działa bez problemów, poza tym do laptopa zainstalowałem drugą kartę wifi na usb i również to samo.
A nie masz w sąsiedztwie innych sieci nadających na tym samym kanale co twoja? Może musisz zmienić kanał na którym nadaje Twój router.
 

leszcz-yk

New member
A Ty przestań nabijać sobie posty i udzielaj odpowiedzi w jednym ...
Dobry dowcip :) ... ależ sobie postów nabiłem.
Zazwyczaj nie miesza się różnych wątków w jednej odpowiedzi.

wielkość pliku nie jest wykładnią jakości.
Nie jest.
... jeśli jeszcze okaże się, że mkv będzie większy niż BR to powiesz, że jakość BR jest lepsza niż mkv?
Nie wchodźmy w obszary sc-fi, ludzie nie dodają kilkunastu ścieżek dzwiękowych do MKV.

Tobie kolego przydałoby się ...
Mnie kolego przydałoby się więcej wolnego czasu i tego mi możesz życzyć w Nowym Roku ;-)
PS: teraz możesz dopisać, że mógłbym być także mniej bezczelny ;)
Minimum wiadomości na temat "co to jest forum i do czego służy" polecam google, albo wiki.
A ja bym polecił sprawdzenie w jakim wątku piszesz. O ile się nie mylę to jest wątek o TV, a nie o filmach Bluray i subiektywnych odczuciach jakości ripów...

Terminator.Salvation.x264 ma bit rate 13,5 Mb/s i jest wielkości 13Gb to czy ....
Brawo, tego BRAKOWAŁO w pytaniu. Bit rate lub chociażby rozmiar... Przyjrzyj się jeszcze raz swojemu mądremu pytaniu.
Po za tym, gdyby usunąć wszystkie zbędne dane z płyty blu-ray jak menu, dodatki, kilkanaście ścieżek audio z których nie rzadko jedna, lub dwie to nieskompresowane PCM
Poproszę bez megalomanii. Menu i dodatki to zazwyczaj mały % zawartości. Kilkanaście ścieżek audio??? Ja widziałem zazwyczaj trzy ale może masz inne krążki.

Gdybyś przeczytał moje wcześniejsze posty, wiedziałbyś z jakiej odległości oglądam TV.
Przykro mi(kłamię oczywiście) ale nie widziałem jakiegokolwiek związku twoich wcześniejszych wypowiedzi z pytaniem - to jedno.
Druga uwaga jest taka, że nie jesteś pępkiem świata ani żadną laską na którą lecę, żebym studiował twoje wszystkie wypowiedzi - zadałeś pytanie => dostałeś głupią odpowiedź(jakie pytanie ...) - chociaż reasumując dostałeś odpowiedź dużo bardziej fachową niż zadane pytanie.
 

marklask

New member
A nie masz w sąsiedztwie innych sieci nadających na tym samym kanale co twoja? Może musisz zmienić kanał na którym nadaje Twój router.

Zmieniałem kanały i ciągle to samo. Całe forum przejrzałem i wszystkie problemy, jakie się pojawiały w tych 394 stronach, testowałem oraz eksperymentowałem. Niestety ciągle bez żadnego skutku.
 

wredota

New member
Witam
Panowie mam maly problem z napisami w filmach wiem ze trzeba przerobic na srt przerobione napisy niestety sa opuznione wzgledem filmu plik txt jest ok czyli normalnie idzie tak jak ma byc niewiem dlaczego srt tak sie opuzniaja plik przerabialem w w odtwarzaczu subeditplayer z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam
proszę ... "opóźniają"

przy konwersji txt->srt czy poprawnie ustawiona została ilość klatek?
 

wredota

New member
Zmieniałem kanały i ciągle to samo. Całe forum przejrzałem i wszystkie problemy, jakie się pojawiały w tych 394 stronach, testowałem oraz eksperymentowałem. Niestety ciągle bez żadnego skutku.
Spróbuj pożyczyć od kogoś mały przełącznik i przetestuj łącząc tylko laptopa i telewizor
 
Ostatnia edycja:

tomus76

New member
proszę ... "opóźniają"

przy konwersji txt->srt czy poprawnie ustawiona została ilość klatek?

Witam
w ktorym miejscu w tym programie ustawia sie ilosc klatek bo szczerze mowiac niewidze takiej opcji :confused: a moze uzyc jakiegos innego programu do konwersji napisow prosze o podpowiedz :) dziekuje z gory

pozdrawiam
 

Radzymin

New member
Witam
w ktorym miejscu w tym programie ustawia sie ilosc klatek bo szczerze mowiac niewidze takiej opcji :confused: a moze uzyc jakiegos innego programu do konwersji napisow prosze o podpowiedz :) dziekuje z gory

pozdrawiam

Ja używam programu "PrzeliczText" - wcześniej jednak musisz znać ilość klatek (FPS)- odczytasz ją nawet prosto z odtwarzacza - np BestPlayer -> Otwórz/Informacje o pliku lub klawisz I ew korzystając z innych specjalistycznych programów np. Gspot. Potem otwierasz w PrzeliczText napisy zwracając uwagę czy zgadza się FPS. Znaczysz radiobuttona srt i zapisujesz w nowym formacie. Program robi kopię starych napisów, a nowe zapisuje z rozszerzeniem *.txt. Konwertować trzeba tylko napisy do filmów z FPS innym niż 23,976, oraz te które posiadają w formacie klatkowym nawiasy inne jak {} - często są to np [].

Pozdrawiam;)
 

Angus

New member
Witam mam takie male pytanko mozliwe ze gdzies bylo ale nie udalo mi sie znalesc wiec sorry za powtarzanie ewentualnego tematu. Mam Samsunga B650 i Dekoder Philipsa z HD od UPC po wlaczeniu dekodera i TV musze za kazdym razem klikac source i ustawiac wyjscie HDMI czy da sie jakos ustawic zeby automatycznie po wlaczeniu odpalal sie sygnal z dekodera? Dzieki i pozdrawiam
 

ik26

New member
Witam mam takie male pytanko mozliwe ze gdzies bylo ale nie udalo mi sie znalesc wiec sorry za powtarzanie ewentualnego tematu. Mam Samsunga B650 i Dekoder Philipsa z HD od UPC po wlaczeniu dekodera i TV musze za kazdym razem klikac source i ustawiac wyjscie HDMI czy da sie jakos ustawic zeby automatycznie po wlaczeniu odpalal sie sygnal z dekodera? Dzieki i pozdrawiam
Witam ja również mam ten sam problem tylko z Arivą 200. Jest to diabelnie uciążliwe za każdym razem wybieranie zródła sygnału. Mam połączone kablem HDMI Arive z B650 do gniazda HDMI 1. Pozdrawiam
 

januszkop

New member
power

Witam ja również mam ten sam problem tylko z Arivą 200. Jest to diabelnie uciążliwe za każdym razem wybieranie zródła sygnału. Mam połączone kablem HDMI Arive z B650 do gniazda HDMI 1. Pozdrawiam
jeżeli uruchamiam TV przyciskiem POWER to odpala mi z kanałem dekodera (n-BOX), natomiast gdy uruchamiam TV przyciskiem kanału np. 1 to uruchamia mi się na kanale "kablówki"
 
Do góry