Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mcold

New member
miki82 napisał:
Witam

Mam nastepujące pytanie .
Posiadam TV 40B650 i podłączyłem do niego dekoder HD DSB 370 samsunga przez kabel HDMI.
I od tego czasu TV po włączeniu dekodera nie przełącza się automatycznie na żródło HDMI,a podłączając złącze Scart to działało automatycznie,po za tym telegazeta przez HDMI tez nie działa,ale to chyba wina złacza HDMI.

Przez SCART działa (przełącza automatycznie), przez HDMI tak nie działa i nie będzie działać. Telegazeta powinna działać bezproblemowo.
 

Windy

New member
menu serwisowe

Czy ktoś może potwierdzić na 100% (albo zdementować - co byłoby lepsze;)), że wejście w menu serwisowe jest rejestrowane w pamięci TV.

Wiem, że był tu już podawany sposób na ew. wytłumaczenie się w serwisie gdyby coś, ale lepiej byłoby wiedzieć czy w ogóle trzeba się będzie tłumaczyć czy nie.


W innym wątku wyczytałem jak włączyć opcję kopiowania zawartości do pamięci TV ale wymaga przejścia 2 razy przez menu serwisowe. Raz żeby włączyć a drugi żeby wrócić do normalnej pracy.
 

Pryk99

New member
Windy napisał:
Czy ktoś może potwierdzić na 100% (albo zdementować - co byłoby lepsze;)), że wejście w menu serwisowe jest rejestrowane w pamięci TV.

Wiem, że był tu już podawany sposób na ew. wytłumaczenie się w serwisie gdyby coś, ale lepiej byłoby wiedzieć czy w ogóle trzeba się będzie tłumaczyć czy nie.


W innym wątku wyczytałem jak włączyć opcję kopiowania zawartości do pamięci TV ale wymaga przejścia 2 razy przez menu serwisowe. Raz żeby włączyć a drugi żeby wrócić do normalnej pracy.

Witam,
1. TAK
2. TAK
3. Podaj ten wątek, bo pierwsze słyszę, że aby coś skopiować do pamięci TV trzeba wchodzić do meni serwisowego.:shock:

Pozdrawiam
 

Windy

New member
Pryk99 napisał:
3. Podaj ten wątek, bo pierwsze słyszę, że aby coś skopiować do pamięci TV trzeba wchodzić do meni serwisowego.:shock:
Na niektórych modelach/egzemplarzach da się ponoć kopiować (nawet w tym wątku ktoś screena puszczał jak dobrze pamiętam), ale u wielu (w tym i u mnie) tak opcja się nie pojawia.

Znalazłem za to coś takiego:
"Jeśli nie można skopiować bo nie ma takiej opcji należy:
Wejść w Service Menu -> Control -> Sub Option
i zmienić InfoLinkCountry: UK oraz WiseLinkWrite: ON"

i ciekawe jestem czy faktycznie pomaga bo parę rzeczy bym sobie do content przerzucił.
 

Pryk99

New member
Windy napisał:
Wejść w Service Menu -> Control -> Sub Option
i zmienić InfoLinkCountry: UK oraz WiseLinkWrite: ON"

i ciekawe jestem czy faktycznie pomaga bo parę rzeczy bym sobie do content przerzucił.

Witam, a tobie chodzi o pamięć TV czy Content Library ?
Sprawdziłem u siebie i w InfoLinkCountry mam = None a WiseLinkWrite = on
i do pamięci TV te 180 MB mogę przenosić natomiast do Content Library swoich np.zdjęć nie, tylko te ze strony Samsunga UK.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Windy

New member
Pryk99 napisał:
Witam, a tobie chodzi o pamięć TV czy Content Library ?
Sprawdziłem u siebie i w InfoLinkCountry mam = None a WiseLinkWrite = on
i do pamięci TV te 180 MB mogę przenosić natomiast do Content Library swoich np.zdjęć nie, tylko te ze strony Samsunga UK.
U mnie nie mogę nigdzie. Ani do TV ani do Content.
Bardziej narazie zależy mi na content i właśnie na wrzuceniu innych treści od Samsunga niż te fabrycznie wbudowane.
Dokładniej: do galerii zwierzątka, do ćwiczeń faktycznie ćwiczenia a nie tylko muzykę relaksacyjną i do gier dwie gierki.
 

miki82

New member
mcold napisał:
Przez SCART działa (przełącza automatycznie), przez HDMI tak nie działa i nie będzie działać. Telegazeta powinna działać bezproblemowo.

Dziwne bo u mnie własnie nie działa telegazeta jak mam podłączone przez HDMI,pisze niedostępna.
Czy może to być wina kabla HD czy może dekodera? chociarz słyszałem opinie że złącze HDMI nie przepuszcza telegazety.
 
Ostatnia edycja:

wislakpawel

New member
Demo Samsunga

Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

chiałem wszystkich was którzy mieli z tym filmikiem do czynienia zapytać czy udało się go wam uruchomić, bo mi np. wyskoczył komunikat o nieobsługiwanym formacie trochę dziwne, że samsung wypuszcza filmik, a telewizor nie może go odtworzyć Pozdrawiam proszę o wasze opinie może u innych można normalnie obejrzeć ten film
 

jufers

New member
hdmaniac napisał:


Aby SamyGo Extensions Pack zadziałał pod Win XP to w windzie musi byś stworzony user z hasłem. OK
Edycja polega na wpisaniu user i passwd takiego jak stworzyliśmy w windows pomiędzy "" OK
W windowsach ... zaznaczamy opcję udostępniaj katalog
OK

... oraz w dolnym lewym rogu informacja o podłączeniu do samba server BRAK
... i powinniśmy widzieć "Samba Server" BRAK


Gdy samba serwer nam się nie podłączy to trzeba sprawdzić:

-połączenie sieciowe - czy TV jest w sieci, BRAK
-wyłączyć firewall i program antywirusowy w windowsach OK
-być może konieczne będzie uruchomienie konta gość OK

-sprawdzić ustawienia firewall na routerze ... 3 dni zanim to namierzyłem
No to mnie zejdzie ze 3 tygodnie:-? bo mam 2 rutery zmostkowane po WIFI do jednego jest podłączony komp a do drugiego TV. W takiej konfiguracji DLNA i inne Youtuby śmigają bez problemu, czy SAMBA powinna?

-gdy chcemy korzystać tylko z "Samba Server" to ... pozostawiając tylko 04_04_samba.init OK
-gdy znudziło nam się długie patrzenie ściągamy SamyGO-All-Extensions-v0.02 v2 też są paski ale krócej OK

-vfat to fat32 DZIEKI!
-plik 04_04_samba.init najlepiej edytować przez notepad++ DZIEKI!

Windy napisał:
fat32 wystarczy.
wazne zeby po drodze nie wypakowywac na dyski ntfs.DZIEKI!
Dzięki wszystkim za rady - walczę dalej.
 

jinikao

New member
Witam, mam pewien problem, uzywam LE46b561 jako monitora:) Caly czas mialem go podlaczaonego przez wejscie d-sub czyli normalne PC, teraz kupilem kabel hdmi-hdmi bo w kompie mam wyjscie na karcie, mam radeona 4200 HD. Problem jest taki ze obraz nie jest zbyt fajny, przesycony,nienaturalny, na d-sub byl super a teraz szkoda gadac. Czy wiecie moze jak to poprawic, jakies sterowniki albo cos? pozdrawiam
 

sam650

New member
Pryk99 napisał:
Witam, a tobie chodzi o pamięć TV czy Content Library ?
Sprawdziłem u siebie i w InfoLinkCountry mam = None a WiseLinkWrite = on
i do pamięci TV te 180 MB mogę przenosić natomiast do Content Library swoich np.zdjęć nie, tylko te ze strony Samsunga UK.

Do pamięci Content Library nie można przenosić zdjęć (ani muzyki ani filmów), a jedynie specjalnie spreparowane moduły (i niekoniecznie muszą one być pobrane ze strony Samsunga UK; można sobie zrobić własne).

Ja mam takie same ustawienia (none i ON) i wszystko jest ok.


@miki82:

Według mojego wstępnego rozeznania, faktycznie HDMI nie przepuszcza sygnału teletekstu. Do tej pory nie spotkałem się z urządzeniem, które takowy sygnał przekazywałoby do TV przez HDMI. Przykładowo, tunery satelitarne, które badałem wystawiały sygnał teletekstu na SCART, natomiast nie dało się nic odebrać przez HDMI (nawet przy równoległym włączeniu SCART do TV). W sumie nie mam pewności czy blokada następuje po stronie wyjścia z dekodera czy dopiero na wejściu w TV. Jeśli ktoś ma urządzenie, które zaprzeczy tezie, że po HDMI nie może lecieć strumień teletekstu, to proszę o informację.
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
jinikao napisał:
Witam, mam pewien problem, uzywam LE46b561 jako monitora:) Caly czas mialem go podlaczaonego przez wejscie d-sub czyli normalne PC, teraz kupilem kabel hdmi-hdmi bo w kompie mam wyjscie na karcie, mam radeona 4200 HD. Problem jest taki ze obraz nie jest zbyt fajny, przesycony,nienaturalny, na d-sub byl super a teraz szkoda gadac. Czy wiecie moze jak to poprawic, jakies sterowniki albo cos? pozdrawiam

Może to nie jest przyczyna, ale przypomnę, że ustawienia obrazu w TV reguluje się oddzielnie dla każdego z wejść. Tak więc może wystarczy pomajdrować parametrami obrazu w TV ? Samsung ma masę regulatorów, więc myślę, że da się uzyskać zadowalający obraz.
 

brians

New member
content library

sam650 napisał:
Do pamięci Content Library nie można przenosić zdjęć (ani muzyki ani filmów), a jedynie specjalnie spreparowane moduły (i niekoniecznie muszą one być pobrane ze strony Samsunga UK; można sobie zrobić własne).

Ja mam takie same ustawienia (none i ON) i wszystko jest ok.


@miki82:

Według mojego wstępnego rozeznania, faktycznie HDMI nie przepuszcza sygnału teletekstu. Do tej pory nie spotkałem się z urządzeniem, które takowy sygnał przekazywałoby do TV przez HDMI. Przykładowo, tunery satelitarne, które badałem wystawiały sygnał teletekstu na SCART, natomiast nie dało się nic odebrać przez HDMI (nawet przy równoległym włączeniu SCART do TV). W sumie nie mam pewności czy blokada następuje po stronie wyjścia z dekodera czy dopiero na wejściu w TV. Jeśli ktoś ma urządzenie, które zaprzeczy tezie, że po HDMI nie może lecieć strumień teletekstu, to proszę o informację.

Jak można spreparować własne moduły do content library?
Pozdrawiam
 

slawek1946

New member
(...)
@miki82:

Według mojego wstępnego rozeznania, faktycznie HDMI nie przepuszcza sygnału teletekstu. Do tej pory nie spotkałem się z urządzeniem, które takowy sygnał przekazywałoby do TV przez HDMI. Przykładowo, tunery satelitarne, które badałem wystawiały sygnał teletekstu na SCART, natomiast nie dało się nic odebrać przez HDMI (nawet przy równoległym włączeniu SCART do TV). W sumie nie mam pewności czy blokada następuje po stronie wyjścia z dekodera czy dopiero na wejściu w TV. Jeśli ktoś ma urządzenie, które zaprzeczy tezie, że po HDMI nie może lecieć strumień teletekstu, to proszę o informację.[/quote]

Mam "Echostar DSB-7100HD" na którym jest teletext, podłączony HDMI
( bardzo przydatna funkcja poza EPG )
np. wyniki losowania LOTTO
 

mcold

New member
slawek1946 napisał:
(...)
@miki82:

Według mojego wstępnego rozeznania, faktycznie HDMI nie przepuszcza sygnału teletekstu. Do tej pory nie spotkałem się z urządzeniem, które takowy sygnał przekazywałoby do TV przez HDMI. Przykładowo, tunery satelitarne, które badałem wystawiały sygnał teletekstu na SCART, natomiast nie dało się nic odebrać przez HDMI (nawet przy równoległym włączeniu SCART do TV). W sumie nie mam pewności czy blokada następuje po stronie wyjścia z dekodera czy dopiero na wejściu w TV. Jeśli ktoś ma urządzenie, które zaprzeczy tezie, że po HDMI nie może lecieć strumień teletekstu, to proszę o informację.
Mam "Echostar DSB-7100HD" na którym jest teletext, podłączony HDMI
( bardzo przydatna funkcja poza EPG )
np. wyniki losowania LOTTO[/quote]

Mam tuner Globo Opticum 9500 HD (jak w stopce) podłaczony przez HDMI i bez problemu mam teletekst. Często używam choćby na Canal+ zamiast opcji włączenia napisów (lepsza synchronizacja, ładniejsze napisy). Śmiga bezproblemowo.
 

malwersant

New member
mcold napisał:
Mam "Echostar DSB-7100HD" na którym jest teletext, podłączony HDMI [...]Mam tuner Globo Opticum 9500 HD (jak w stopce)
podłaczony przez HDMI i bez problemu mam teletekst.
Chodzi o możliwość włączenia teletekstu na TV, nie pilotem od tunera,
a o tym chyba piszesz?
 

sam650

New member
brians napisał:
Jak można spreparować własne moduły do content library?
Pozdrawiam

Nie spotkałem nigdzie ani narzędzi do tego ani jakiegoś kompleksowego opisu jak to robić. Po prostu trzeba podpatrzeć jak są zrobione te oryginalne i popróbować zrobić podobnie. Mi w ten sposób udało się zrobić kilka modułów typu galeria czy inne. Najłatwiej zrobić moduły typu galeria. Plikami obrazów mogą być zwykłe JPG-i (oryginalnie są SEC). Najważniejszy przy tym jest opisowy plik tekstowy clmeta.dat, który można poddać edycji np. Notepadem.
 

sam650

New member
malwersant napisał:
Chodzi o możliwość włączenia teletekstu na TV, nie pilotem od tunera,
a o tym chyba piszesz?

@slawek1946 & mcold:

No właśnie. Więc uściślijmy:
Macie podłączony zewnętrzny tuner do Samsunga kabelkiem HDMI. W telewizorze macie wybrane wejście HDMI i wyświetlany jest obraz z tego tunera. Wciskacie przycisk TXT na pilocie od telewizora i co się dzieje?

Bo jeśli macie na myśli dekodowanie teletekstu przez zewnętrzny tuner, to co innego.
 
Do góry