Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sam650

New member
webbrowser

Odgrzewając stare kluchy...
Pryk99 napisał:
pochwal się i ty jak odpaliłeś FIREFOX-a
...podaję, że powoli temat się rozkręca:
allenab650.jpg

hihi
(i nie jest to żadne oszustwo: ta strona została wciągnięta do TV przez gniazdo LAN i wyświetlona - czyli może da się zrobić choć uproszczoną przeglądarkę). Próbował ktoś coś więcej?
 

tomek_fcb

New member
webpiotr napisał:
chcialem potwierdzić, że WI-FI USB: TP-LINK TL-WN827N działa z naszymi Samsungami :) - wykrywa sieć bezprzewodowa :)
Masz może pojęcie czy będzie działać na modelu B750? Ewentualnie czy jesteś to w stanie jakoś sprawdzić? Byłbym wdzięczny:)
 

dragon79

Member
luki 1000 napisał:
mam zwykły komputer stacjonarny, internet(netia) przez prosty modem USB podpięty do kompa, TV chciałbym podpiąć przez karte sieciową(Enthernet)
1.Czy to jest możliwe aby korzystać z DLNA i internetu(udostępnienie połączenia)?
2.jaki kabel kupić prosty czy skrosowany.
3. jak to skonfigurować

Ad.1: tak

Ad.2: skrosowany

Ad.3: W Windows XP i nowszych robisz tak: Włączasz udostępnianie połączenia internetowego (tego przez modem USB). System automatycznie konfiguruje kartę sieciową, nadaje jej adres IP 192.168.0.1 oraz włącza serwer DHCP to znaczy, że telewizor automatycznie otrzyma odpowiedni adres IP i inne takie potrzebne numerki ;-). Zasadniczo to powinno wystarczyć. Jeśli nie, to znaczy, że możesz mieć firewalla i trzeba dodatkowo w nim pozwolić na ruch ze stworzonej podsieci lokalnej.
Jeśli chodzi o DLNA to instalujesz odpowiednie oprogramowanie (Samsung PC Share Manager 2.3), włączasz program, wybierasz zasoby do udostępniania, zatwierdzasz, pozwalasz telewizorowi na dostęp do udostępnionych danych i powinno działać (jeśli aplikacja nie widzi telewizora, to sprawdź ustawienia firewalla).
 

Grzegorz82

New member
Witam, zdecydowałem się an zakup modelu 32B652 i mam taki problem gdyż go nie mogę kupić z braku dostępności a jak jest to w cenie znacznie wyższej niż B650 (np. MM 2449 - 2999), czym to jest spowodowane jak różnica jest tylko w obudowie? Chyba ze o czymś nie wiem to proszę o info.
 

marklask

New member
hdmaniac napisał:
Mam dokładnie to samo odkąd Samsung coś namieszał.


Miałem dokładnie to samo przy połączeniu via wifi z routerem Linksys WRT54. Problem rozwiązałem przez zmianę kanału na routerze z 6 na 4. Okazało się że po przeskanowaniu sieci większość sieci bezprzewodowych na osiedlu gdzie mieszkam siało w eter właśnie na kanale 6 często ustawianym standardowo przez producenta i nie zmienianym przez użytkowników na inny. Wybrałem kanał 4 bo było na nim najmniej sieci, a te które były, odbierałem z bardzo niskim poziomem sygnału więc praktycznie mało zakłócają mój kanał.

Niestety zmiana kanału nie pomogła. Pomogła natomiast zmiana routera. Sprawdzałem przy odtwarzaniu filmy, że router gubił pakiety danych, dlatego też przełączał się na kolejny film. Teraz na innym routerze pliki mkv (4 GB, 7GB) częściej doczytuje dane, więc aby i tego uniknąć bedę miał 2 rozwiązania: albo zmiana na router i adapter obsługujące technologię n, albo podłączanie kablem sieciowym do routera. Pewnie dopiero wtedy wyeliminuje się częstego pobierania danych przy dużych plikach HD 720p.

Czy u Was takie pliki mkv 720p przy 802.11g też co ok. 2-3 minuty pobiera dane? przez co przerywa się na kilka sekund film?
 

hdmaniac

New member
Napisał marklask
Niestety zmiana kanału nie pomogła. Pomogła natomiast zmiana routera. Sprawdzałem przy odtwarzaniu filmy, że router gubił pakiety danych, dlatego też przełączał się na kolejny film. Teraz na innym routerze pliki mkv (4 GB, 7GB) częściej doczytuje dane, więc aby i tego uniknąć bedę miał 2 rozwiązania: albo zmiana na router i adapter obsługujące technologię n, albo podłączanie kablem sieciowym do routera. Pewnie dopiero wtedy wyeliminuje się częstego pobierania danych przy dużych plikach HD 720p.

Czy u Was takie pliki mkv 720p przy 802.11g też co ok. 2-3 minuty pobiera dane? przez co przerywa się na kilka sekund film?

Zanim wymienisz router proponuję zmienić soft na alternatywny o ile na Twój model routera są dostępne. Polecam jednak połaczenie kablem jeśli masz taką możliwość bo co kabel to kabel.

Jeśli chodzi o udostępnianie plików to polecam rozwiązanie ze strony SamyGo - SamyGo Extension Pack, nie trzeba grzebać w firmware telewizora, wszystko uruchamiamy z pendrive włączonego w USB, trzeba tylko dodać username i pass do pliku startowego dla servera samby jeśli chcemy udostępniać pliki z Windowsa. W samym Windowsie po prostu udostępniamy katalog i musimy mieć w systemie wykreowane konto usera z hasłem. Działa wówczas przewijanie, wszystko chodzi szybko nic się nie tnie i nie przerywa. Gwarantuję że zapomni się o badziewnym DLNA. TV w ten sposób udostępniony zasób sieciowy identyfikuje jako podłączony do portu USB i znikają wszelkie ograniczenia jakie są w DLNA.
Jeśli ktoś chce pozbyć się PC i udostępniać pliki z dysku sieciowego to polecam Airlive OvisLink WMU-6500FS. Posiada on wbudowany server samby i wszystko pięknie działa.
 

pldeczek1

New member
Mam pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem iż zaraz po włączeniu telewizora przez jakieś 15-20 sekund nie reaguje na pilota tzn. nie da sie ani zmieniać kanału ani zgłosić lub ściszyć porostu nic. czy u was jest tak samo? :eek:
 

pldeczek1

New member
hdmaniac napisał:
Jeśli chodzi o udostępnianie plików to polecam rozwiązanie ze strony SamyGo - SamyGo Extension Pack, nie trzeba grzebać w firmware telewizora, wszystko uruchamiamy z pendrive włączonego w USB
a czy mogbyspodac link lub wyslac mi na maila poldeczek1@poczta.onet.pl poniewaz na stronie ktorej adres poałes nie mogę znaleść nic o nazwie Extension Pack.:confused:
 

pedro_78

New member
Bez reklam
pldeczek1 napisał:
a czy mogbyspodac link lub wyslac mi na maila poldeczek1@poczta.onet.pl poniewaz na stronie ktorej adres poałes nie mogę znaleść nic o nazwie Extension Pack.:confused:
Wchodzisz na stronę SamyGo, na dole strony jest odnosnik "SamyGo file downloads" potem w tabelce szukasz SamyGO All Extensions v0.03.zip,bo chyba o to chodziło koledze hdmaniac
 

tribon

New member
Windy napisał:
A poważniej to mnie działa z większością filmów bezproblemowo. Spotkałem się też z sytuacją, że film przewijał się albo przyciskami przewijania (dół pilota), albo kursorami. Od czego to zależy jakoś póki co nie chciało mi się analizować bo jak wspomniałem, większość filmów bezproblemowo mi się przewija.

aa... jeszcze jeden przypadek mi się przypomniał... trafił mi się jeden film co tylko do przodu dał się przewijać a w tył już nie..
Faktycznie czasem działa przewijanie. Spróbuję w wolnej chwili system bez DLNA z magicznym samy go (wspomniany kilka postów wyżej przez hdmaniac). Przydałby się jakiś dogłębniejszy manual.

Edit:
Mam to:
Kod:
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=SamyGO_Extensions_Pack
 
Ostatnia edycja:

luki 1000

New member
dragon79 napisał:
Ad.1: tak

Ad.2: skrosowany

Ad.3: W Windows XP i nowszych robisz tak: Włączasz udostępnianie połączenia internetowego (tego przez modem USB). System automatycznie konfiguruje kartę sieciową, nadaje jej adres IP 192.168.0.1 oraz włącza serwer DHCP to znaczy, że telewizor automatycznie otrzyma odpowiedni adres IP i inne takie potrzebne numerki ;-). Zasadniczo to powinno wystarczyć. Jeśli nie, to znaczy, że możesz mieć firewalla i trzeba dodatkowo w nim pozwolić na ruch ze stworzonej podsieci lokalnej.
Jeśli chodzi o DLNA to instalujesz odpowiednie oprogramowanie (Samsung PC Share Manager 2.3), włączasz program, wybierasz zasoby do udostępniania, zatwierdzasz, pozwalasz telewizorowi na dostęp do udostępnionych danych i powinno działać (jeśli aplikacja nie widzi telewizora, to sprawdź ustawienia firewalla).
ok, zrobiłem tak, internet działa,... youtube;) Niestety jest problem z DLNA, ściągnąłem Samsung PC Share Manager 2.3, zrobiłem tak jak mówiłeś wyłączyłem zapore i TV dalej nie widzi serwera. czy aktualizacja firmware pomoże? szczerze mówiąc to nie wiem nawet jak to zrobić.
2.po ok pół godziny komputer się zawiesza i muszę resetować, nie wiem czy to wina karty sieciowej(najzwyklejsza zintegrowana na płycie),czy systemu(XP SP2)? miał ktoś taki problem?
 

pldeczek1

New member
pedro_78 napisał:
Wchodzisz na stronę SamyGo, na dole strony jest odnosnik "SamyGo file downloads" potem w tabelce szukasz SamyGO All Extensions v0.03.zip,bo chyba o to chodziło koledze hdmaniac
ok sciagnalem i co dalej sa tam same pliki zadnych aplikacji co dalej trzeba z tym zrobic ?:confused:
 

pedro_78

New member
Bez reklam
pldeczek1 napisał:
ok sciagnalem i co dalej sa tam same pliki zadnych aplikacji co dalej trzeba z tym zrobic ?:confused:
W linku który podał tribon kilka postów wcześniej jest dosyć dobrze opisane co trzeba zrobić. Ja dopiero się będę za to zabierał jak znajdę trochę wolnego czasu.
 

pldeczek1

New member
pedro_78 napisał:
W linku który podał tribon kilka postów wcześniej jest dosyć dobrze opisane co trzeba zrobić. Ja dopiero się będę za to zabierał jak znajdę trochę wolnego czasu.
No dobra ale w poscie o ktorym piszesz jest opis modyfikacji softu akolega wyżej pisze o metodzie bez grzebania w oprogramowaniu telewizora
 

pedro_78

New member
Bez reklam
pldeczek1 napisał:
No dobra ale w poscie o ktorym piszesz jest opis modyfikacji softu akolega wyżej pisze o metodzie bez grzebania w oprogramowaniu telewizora
Nie wiem gdzie przeczytałeś o modyfikacji softu? Pierwsze zdanie jakie się pokazuje po kliknięciu na linka podanego przez kolegę tribon to ""SamyGO Extensions" enhance your tv's functionality without patching or modify the firmware! ". Więc wyraźnie pisze że nie trzeba modyfikować softu.
 
Do góry