Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Windy

New member
silent22 napisał:
Pi pierwsze nie mogę zaktualizować firmware, mam tylko jeden folder na pendrive z aktualizacja i wkladam do telewizora i caly czas mi wyskakuje że nie ma oprogramowania na usb. ktoś wie czemu?
A czy ten folder nazywa się jak należy?
Tzn. plik z aktualizacją ze strony należy rozpakować z nazwami katalogów i to co się rozpakuje (ten jeden folder właśnie) przegrać na pendrive'a.

silent22 napisał:
do tego mam problem z share managerem nie widzi mi go telewizor, widzi mi ps3 media server i z windows media playera a share managera nie widzi, puszczam film z wmp przez dlna i otwiera mi w obraz na pół ekranu nic nie pomaga zmiana trybu obrazu. Mam podłączony telewizor do routera kablem, a laptopa do routera wi-fi.
A tu coś kolega miesza przeraźliwie...
Puszczasz film w Windows Media Player przez DLNA? Coś chyba nie tenteges...
 

Joshua74

New member
Witajcie!
Mam prośbę, mam problem z wyborem telewizora lcd będę używał go jak przeciętny użytkownik z forum. Wybrałem trzy telewizory Samsung Le32b650, Philips 32PFL8408 i SONY BRAVIA KDL-32W5500. Chciałbym podłączyć wybrany już telewizor do kompa. Czy jest z którymś z tych modeli możliwość podłączenia kompa z tv zapomocą WIFI jeśle jest to z którym.
No i nie jest to piorytet przy wyborze tv, z tego co się oriętuję to wszystkie można podłaczyć za pomocą kabla. Jesli można to proszę o szybką odpowiedź.
 

knodr

New member
strasznie mi muli obraz podczas gry.

Mam pare pytań , co to jest ten tryb Gry ku czemu on słuzy .
2 Pytanie mam Monitor Gateway Hd ready w gry " call of duty , left 4 dead dragon age " gram na max detalach i sie nie przycina . Jak podłączam pod tv i ustawiam wiesza albo mniejsza rozdziale nawet 860 xxx to gra ma okolo 15 fps . Czy to wina ze im wiekszy obraż musi komputer przeskanować tym trace na wartosci . Moja karta to Ati 4670 512ddr3 nie jest ona dobra ale na HdGateway przy 1650 śmiga .

Proc e4400
4gb ramu ddr.

Czy to wina komputera , za słabej karty procka ?

Czemu tak sie dzieje .

Prosił bym o odpowiedz

Czego to jest wina

TV mam 32B650

Czy mozna to jakos zmienić , by tak nie bylo .

Ustawienia ekranu mam HD max 19xx na 12xx + tryb gry

podłaczone HDMI kablem , za 30 zł
 
Ostatnia edycja:

knodr

New member
jeszcze jak lacze sie z internetem to wykrywa mi ze nie mozna polaczyc .
Klikam na Internet na pilocie , uzywam neostarady i polaczenie test wydaje sie byc ok
 

jufers

New member
Za radą @hdmaniac walczę z SamyGO Extensions [v0.03 Released] wytłumaczcie mi proszę jak to rozumieć:

1) "you usb device must be formated with vfat filesystem" - nie wystarczy zwykły fat32? Jakim programem pod Windows formatować na vfat?

2)"...and put the SamyGO directory to usb -> and you know gallery -> game"
czy ściżka na USB powinna wyglądać: SamyGO/gallery/game/zawartość_archiwum ?

P.S. TV z oryginalnym fw.2005
Sorki za lamerskie pytania, ale myślę że odp. przyda się nie tylko mnie.
 
Ostatnia edycja:

marklask

New member
luki 1000 napisał:
ok, zrobiłem tak, internet działa,... youtube;) Niestety jest problem z DLNA, ściągnąłem Samsung PC Share Manager 2.3, zrobiłem tak jak mówiłeś wyłączyłem zapore i TV dalej nie widzi serwera. czy aktualizacja firmware pomoże? szczerze mówiąc to nie wiem nawet jak to zrobić.
2.po ok pół godziny komputer się zawiesza i muszę resetować, nie wiem czy to wina karty sieciowej(najzwyklejsza zintegrowana na płycie),czy systemu(XP SP2)? miał ktoś taki problem?

w programie PC Share Manager wejdź w menu "udostępnij" następnie "ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" i tam w kolumnie "stan" musisz kliknąć na opcję "zezwalaj". Spowoduje to że twój Tv będzie widział dane z dysku twojegu komputera. Oczywiście musisz wcześniej udostępnić katalogi które chcesz aby widział twój TV.
2. Może być dużo problemów. Napewno od tego że zainstalowałeś PCSM nie powinno się tak dziać.
pozdrawiam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
jufers napisał:
Za radą hdmaniac walczę z SamyGO Extensions [v0.03 Released]</b> wytłumaczcie mi proszę jak to rozumieć:

1) "you usb device must be formated with vfat filesystem" - nie wystarczy zwykły fat32? Jakim programem pod Windows formatować na vfat?

2)"...and put the SamyGO directory to usb -> and you know gallery -> game"
czy ściżka na USB powinna wyglądać: SamyGO/gallery/game/zawartość_archiwum ?

P.S. TV z oryginalnym fw.2005
Sorki za lamerskie pytania, ale myślę że odp. przyda się nie tylko mnie.
Dzisiaj rano miałem chwilke żeby przetestować to cudo i sprawa wygląda następująco: Pendrive musi być sformatowany w fat32, rozpakowujemy ściągnięty wcześniej ze strony SamyGo plik SamyGO Extensions [v0.03 Released]. Na pena wystarczy skopiować folder SamyGo który waży ok 7,40Mb. Podłączamy pena do TV, uruchamiamy Content Library, wybieramy USB i pena na którym mamy SamyGo Extensions, wchodzimy do folderu GRY i tam się pokaże SamyGo Extensions. Uruchamiamy i przez kilkanaście sekund na ekranie TV będą się pojawiać kolorowe paski, potem wszystko wraca do normy. Teraz tylko trzeba udostępnić folder na kompie i powinno wszystko działać. W niektórych modelach naszych TV można kopiować zawartość pendriva do pamięci TV, mnie się udało więc SamyGo mogę uruchamiac teraz bezpośrednio z Content Library/GRY z pamięci TV.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Małe sprostowanie. Z tego co wyczytałem na forum SamyGo, przed skopiowaniem folderu SamyGo na pendriva trzeba uruchomić plik 04_04_samba.init przy pomocy programu notepad++ (nie mylic ze zwykłym notepadem w windowsie) i wpisać nazwę użytkownika (USER) i hasło (PASSWD). Nazwa użytkownika i hasło muszą być takie same jak do logowania do systemu windows. Jeżeli ktoś używa linuxa to musi edytować plik 03_03_nfsmount.init. Oba pliki znajdują się w folderze \SamyGO\etc\init.d\. Poprawcie mnie jeżeli się mylę:wink:
 

MiNos

New member
moze mi ktos na PW napisac jak ustawic dokladnie mkvtool ustawic by przekodowac dzwiek dts na inny wielokanalowy format obslugiwany przez tv?
 

knodr

New member
juz sobie poradzilem , a moze mi ktos teraz powiedzieć czemu jak mam ustawiona rozdziałke HD 1920 na 1080 to po bokach z lewej i prawej strony i na gorze mam czarne pasy. Przy 16xx tego nie ma . Jak to ustawić by bylo na całym TV
 

pldeczek1

New member
pedro_78 napisał:
Małe sprostowanie. Z tego co wyczytałem na forum SamyGo, przed skopiowaniem folderu SamyGo na pendriva trzeba uruchomić plik 04_04_samba.init przy pomocy programu notepad++ (nie mylic ze zwykłym notepadem w windowsie) i wpisać nazwę użytkownika (USER) i hasło (PASSWD). Nazwa użytkownika i hasło muszą być takie same jak do logowania do systemu windows. Jeżeli ktoś używa linuxa to musi edytować plik 03_03_nfsmount.init. Oba pliki znajdują się w folderze \SamyGO\etc\init.d\. Poprawcie mnie jeżeli się mylę:wink:
a jesli ktos nie ma chasla do windowsa to co wpisujemy ???
 

jarhen

New member
witam
wyedytowałem i wgrałem pliki z SamyGo na pena, uruchomiłem serwer, TV widzi komputer (wyświetla katalog z nazwą komputera), nie widzi jednak żadnych plików (muzycznych, filmowych), podejrzewam, że problem tkwi w braku udostępnienia plików - które konkretnie katalogi należy udostępnić? win7
pozdr.

pytanie nieaktualne - serwer śmiga ;))
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

weteran10

New member
pedro_78 napisał:
Dzisiaj rano miałem chwilke żeby przetestować to cudo i sprawa wygląda następująco: Pendrive musi być sformatowany w fat32, rozpakowujemy ściągnięty wcześniej ze strony SamyGo plik SamyGO Extensions [v0.03 Released]. Na pena wystarczy skopiować folder SamyGo który waży ok 7,40Mb. Podłączamy pena do TV, uruchamiamy Content Library, wybieramy USB i pena na którym mamy SamyGo Extensions, wchodzimy do folderu GRY i tam się pokaże SamyGo Extensions. Uruchamiamy i przez kilkanaście sekund na ekranie TV będą się pojawiać kolorowe paski, potem wszystko wraca do normy. Teraz tylko trzeba udostępnić folder na kompie i powinno wszystko działać. W niektórych modelach naszych TV można kopiować zawartość pendriva do pamięci TV, mnie się udało więc SamyGo mogę uruchamiac teraz bezpośrednio z Content Library/GRY z pamięci TV.
Witam.Robiłem wszystko jak w opisie ale nie działa tv nic nie widzi żadnych dodatkowych urządzeń a pliki udostępnione
 

pedro_78

New member
Bez reklam
weteran10 napisał:
Witam.Robiłem wszystko jak w opisie ale nie działa tv nic nie widzi żadnych dodatkowych urządzeń a pliki udostępnione
Sprawa wygląda następująco. Wszystko co wiem na temat SamyGo Extensions przeczytałem na forum SamyGo,w dziale software jest temat o SamyGo Extensions. Drugim źródłem było www wiki com (kropki zamiast przerw). Niestety nie wiem dlaczego nie mogę jeszcze wstawiac linków do stron:x, ale jak w wyszukiwarce wiki wpiszecie SamyGo to napewno znajdziecie. Z resztą ten link był podany parę stron wcześniej.

Osobiście temat będę zgłębiał dopiero w czwartek, wtedy mam wolne. Jeżeli natknę się na jakieś problemy to na pewno je opisze.
Póki co tym co nie działa doradziłbym sprawdzić czy jakiś firewall lub antywir nie odrzuca połączeń.
 
Do góry