Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

vijay

New member
Witam, gdzieś ktoś podawał na angielską stroną samsunga linka do dodatków. (typu gry itp) czy pamiętacie gdziie to jest?
 

slavii

New member
Niestety, u mnie po wgraniu najnowszego firmware, polskie widgety internetowe zostały zamienione na angielskie na bazie Yahooo...
 

Tomeczeczek

New member
slavii napisał:
Niestety, u mnie po wgraniu najnowszego firmware, polskie widgety internetowe zostały zamienione na angielskie na bazie Yahooo...

U mnie to samo... W dodatku nie można ustawić jako Polski lokalizacji... Proponuję ustawić Niemcy, bo są w tej samej strefie czasowej... Inaczej YouTube wyświetla komunikat o błędzie daty i w ogóle nie działa...

W dodatku z widżetu YT usunęli możliwość logowania się do własnego konta... A przynajmniej ja nie znalazłem :/
 

ryc3rz

New member
LE40B650 czy LE40B651

Pytanie laika:
Jak w temacie... ja spotkałem się z oznaczeniem LE40B651, a tutaj wszyscy pisza 650.... czy jest jakas różnica i jaka???
 

FPPfan

New member
W parametrach żadna...jedynie w modelu B651 obudowa na dole jest zabarwiona na bordowo a w B650 jest cała czarna :) Nawet firmware dla B651 i B650 jest ten sam (ja właśnie kupiłem B651 i w menu TV bios zgłasza się jako B650).
 

zoltar23

Member
pablosKRK napisał:
ale prawda jest brutalna, jeśli oglądasz trochę więcej avi i mkv to sam zobaczysz wiele niedoskonałości wbudowanego softu -w praktyce mocno drażniące bo co chwila albo poprawianie napisów, albo przekodowywanie dźwięku, albo jedno i drugie, pipcenie bawienie się , szkoda na to czasu poprostu, jeśli zamiast poświęcić 2 godziny na obejrzenie filmu MKV musze najpierw godzinę go przekodowywać po czym okazuje się że wychodzi jakiś błąd na końcu programu więc trzeba od nowa ruszać z innymi ustawieniami to to poprostu traci sens

z mojego punktu widzenia kasa źle wydana , trzeba było kupić taniej inny tv i do tego sensowny odtwarzacz jakiegoś popcorna ,
liczyłem że droższy samsung zrobi to samo, ale większe oglądanie filmów to na jego sofcie poprostu mordęga
A ja jestem b.zadowolony! Nic nie przerabiam i wszystko hula bez problemów - mkv itd, itp.
 

diuval

New member
No to ja choć raz jestem happy, bo mam i programy i youtube bez zmian. Jedynie za każdym razem jak włączam internet to pyta się mnie czy chce zainstalować widget wiadomości gazety polskiej. Zainstaluje, włączam powtórnie i znowu pytanie czy chce zainstalować usługę.
 

zoltar23

Member
pablosKRK napisał:
a np z wyborem różnych ścieżek dźwiękowych w MKV sobie też poradzisz ?
albo z wyświetleniem napisów zawartych w MKV

itd itd itd

powtarzam, główna myśl przewodnia jest taka, że ta seria TV jest całkiem sensowna i naprawdę niewiele jej brakuje do szczęścia

na chwilę obecną jednak niedoróbki są mocno wkurzające, mówiąc szczerze żałuje że kupiłem tego Samsunga
mogłem kupić dowolny sporo tańszy a za oszczędzoną kasę kupić jakiegoś Egreata czy Popcorna A110 i miałbym to wszystko działające bez problemów, konwertowań, przerabiania godzinami dźwięku DTS na AC3 itd itd
Tak, też sobie radzę, ogladam mkv pc-tv i nic innego nie potrzebuję.
Jak żałujesz że kupiłeś to czemu go nie sprzedaż??? Dowolny sporo tańszy??? hmmm, ja za swojego "46 dałem 4120zł.
 

ridee

New member
Witam serdecznie :)

Zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem tego cacuszka (37b651) i chciałbym prosić o kilka porad w kwestii ustawien kolorow (to mój pierwszy LCD) . OPsiadam cyfrową kablówke w Multimedia i jakoś ciężko mi dobrać odpowiednie ustawienia. Jeśli moge prosić o pomoc to będe baaaaaaaaaaardzo wdzięczny

GG 2126698

P.S.
Czy żaden plik mkv. nie odpali się z dźwiękiem ? U mnie jest tylko wizja :(
P.S.2
Czy wszystkie filmy odpalane z USB maają taką "teatralną" jakość ? Odpaliłem do testów Hitch dvdrip (avi) i wszystko idzie pięknie, ale postacie sa jakby z teatru telewizji :( Czy żeby było widać normalnie będę musiał jednak podpinać laptopa przez hdmi lub wypalać filmy na płytce dvd ?

Pozdrawiam serdecznie
 

ryc3rz

New member
Ja byc może się mylę, bo dopiero sie przymierzam do kupna HDTV, ale ten efekt "jak z teatry tv" to chyba właśnie efekt Full HD- masz tyleszczegółów,że to wygląda jak z życia- a prezyzwyczaiłeś się do tego,że na filmie wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości....
 

luchuma

New member
ridee napisał:
Witam serdecznie :)

Zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem tego cacuszka (37b651) i chciałbym prosić o kilka porad w kwestii ustawien kolorow (to mój pierwszy LCD) . OPsiadam cyfrową kablówke w Multimedia i jakoś ciężko mi dobrać odpowiednie ustawienia. Jeśli moge prosić o pomoc to będe baaaaaaaaaaardzo wdzięczny

GG 2126698

P.S.
Czy żaden plik mkv. nie odpali się z dźwiękiem ? U mnie jest tylko wizja :(
P.S.2
Czy wszystkie filmy odpalane z USB maają taką "teatralną" jakość ? Odpaliłem do testów Hitch dvdrip (avi) i wszystko idzie pięknie, ale postacie sa jakby z teatru telewizji :( Czy żeby było widać normalnie będę musiał jednak podpinać laptopa przez hdmi lub wypalać filmy na płytce dvd ?

Pozdrawiam serdecznie

- telewizor nie odtwarza dzwieku DTS (przekoduj na AC3)

- masz ustawienia plynnosci ;] dla filmow USB
 

Pryk99

New member
Witam,właśnie wczoraj wgrałem FW 2005 i znikneła w TV funkcja kanał, czyżby Samsung uznał tą funkcję za zbędną, czy wpadka Samsunga!
Chciałem dodać TV cyfrową naziemną i jak to mam zrobić?:( w 2005.
Czy macie podobnie z nowym FV?

P.S po powrocie na 2004.1 nadal brak funkcji kanał.:shock:
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
jinikao napisał:
Mam zintegrowanego radeona HD 4200 na plycie gl Asus M4A785TD-V EVO
rowniez zinterowany dzwiek
VIA 1708A HD (8 kanałów), I jak juz mowilem kiedy polacze przez hmi to mma dzwieki systemowe a z plikow nie ma, wiec kabel Spdif powinien zalatwi sprawe?
Sprawdz jeszcze ustawienia playera z jakiego korzystasz. Niektore zaawansowane playery maja mozliwosc wyboru urzadzenia wyjsciowego dla dzwieku. Mozliwe ze tam masz zle ustawione.
 

whiteman

Member
ryc3rz napisał:
Ja byc może się mylę, bo dopiero sie przymierzam do kupna HDTV, ale ten efekt "jak z teatry tv" to chyba właśnie efekt Full HD- masz tyleszczegółów,że to wygląda jak z życia- a prezyzwyczaiłeś się do tego,że na filmie wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości....
Buahhahahahaha
Dobra a teraz na powaznie. TV full HD bez zrodla full HD nie poprawi obrazu i nie doda wiecej szczegolow do niego. Nie licze najnowszysch TV toshiby ktore to dzieki zainstalowanemu na pokladzie kastratowi procesora Cell mocno obrabia obraz wyostrzajac go itp itd.

ridee napisał:
P.S.2
Czy wszystkie filmy odpalane z USB maają taką "teatralną" jakość ? Odpaliłem do testów Hitch dvdrip (avi) i wszystko idzie pięknie, ale postacie sa jakby z teatru telewizji :( Czy żeby było widać normalnie będę musiał jednak podpinać laptopa przez hdmi lub wypalać filmy na płytce dvd ?
Co do tzw. "efektu teatru" to odnosi sie to do marketingowych 100 Hz ktore polega na dodaniu dodatkowej zazwyczaj czarnej klatki pomiedzy kazde 2 w filmie. Przez to obraz wydaje sie bardzo plynny.
Jednym sie to podoba, inni tego nie nawidza. Kwestia gustu.
Poeksperymentuj z ustawieniami 100 Hz albo wylacz to dziadostwo i sprawdz czy to rozwiaze problem.
 
Ostatnia edycja:

jufers

New member
ridee napisał:
Witam serdecznie :)

Zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem tego cacuszka (37b651) i chciałbym prosić o kilka porad w kwestii ustawien kolorow (to mój pierwszy LCD) . OPsiadam cyfrową kablówke w Multimedia i jakoś ciężko mi dobrać odpowiednie ustawienia. Jeśli moge prosić o pomoc to będe baaaaaaaaaaardzo wdzięczny

GG 2126698

P.S.
Czy żaden plik mkv. nie odpali się z dźwiękiem ? U mnie jest tylko wizja :(
P.S.2
Czy wszystkie filmy odpalane z USB maają taką "teatralną" jakość ? Odpaliłem do testów Hitch dvdrip (avi) i wszystko idzie pięknie, ale postacie sa jakby z teatru telewizji :( Czy żeby było widać normalnie będę musiał jednak podpinać laptopa przez hdmi lub wypalać filmy na płytce dvd ?

Pozdrawiam serdecznie
Ja używam tych ustawień:
http //www hdtvtest co uk/Samsung-LE40B650/Settings htm
(wstaw kropki w odpowiednich miejscach)
za teatralność odpowiada Judder Reduction(Redukcja Skoków) przestaw na 0 i będzie OK
 

tresor

New member
Zauważyłem ze po zmianie firmware 2004.1 filmy , w szczególności DVDrip tv obraz zmniejsza tz dodaje z gory i z dołu paski a nie jak było wcześniej ze tv odrazu dopasowywał do szerokości ekranu , też tak macie ?
 

adamboro

New member
Pixeel napisał:
Panowie i Panie...

Pomimo, iż jestem użytkownikiem plazmy B650 zwracam się do Was, albowiem sprawa dotyczy wspólnego problemu.. oto fragment mojego posta w dziale plazm:

P.s. Dzwoniłem dziś do SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA Sp z o.o. (ul. Szturmowa 2a, budynek UBC II, 02-678 Warszawa tel: +48 22 607-93-33 (Infolinia)) i rozmawiałem z Panem X, który wydawał się być osobą dość kompetentną.

Analiza rozmowy pozwoliła mi wysnuć następujące wnioski:

Nowy frimware będzie się ukazywał w zależności od jego potrzeb, albowiem polityka firmy Samsung jest następująca.. nowy frimware ma za zadanie naprawić/usnąć/poprawić błędy, ale (niestety) nie wprowadzać nowej funkcjonalności danego urządzenia (np. DTS).
Podczas rozmowy wspomniałem o szerokim gronie użytkowników zarówno Plazmy jak i LCD której doskwiera brak DTS'u, oraz o przewidzianej petycji do producenta w tej sprawie. Odpowiedź była jednoznaczna: Jeżeli owa petycja będzie obejmowała znacząco dużą skalę użytkowników myślę, że w ramach dbałości o dobro klienta - który jest tutaj najważniejszy :wink: - na pewno nie pozostanie bez echa. Niestety Pan X nie był mi w stanie odpowiedzieć czy DTS w ramach passthrough (wyprowadzenie sygnału po przez wyjście optyczne do zew. dekodera) wymaga wykupienia licencji, czy tylko w przypadku kiedy chcielibyśmy mieć wbudowany układ dekodująco-kodujący w naszych odbiornikach TV.

Niby to co napisałem jest oczywiste, ale moim zdaniem utwierdza w przekonaniu, iż warto spróbować.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Co o tym sądzicie? złączmy się z użytkownikami LCD i plazm na różnych forach i wyślijmy taką petycję. Moim zdaniem dobrze by było zrobić to nim ukarzą się następcy naszych modeli.

Przemyślcie, za kilka miesięcy może być za późno !!!!

Pozdrawiam
Pixeel

Skoro stronka do petycji już jest petycje.pl a nikt jeszcze petycji nie zrobił, to ja to chętnie uczynię, ale podajcie mi o co mam tam prosić, oprócz passthrough DTS'a i możliwości rozciągania obrazu przy odtwarzaniu filmów z pendrive'a i możliwości wyboru napisów z tłem lub bez :)
 

Pryk99

New member
Skoro stronka do petycji już jest petycje.pl a nikt jeszcze petycji nie zrobił, to ja to chętnie uczynię, ale podajcie mi o co mam tam prosić, oprócz passthrough DTS'a i możliwości rozciągania obrazu przy odtwarzaniu filmów z pendrive'a i możliwości wyboru napisów z tłem lub bez :)

Witam,
1.w nowym FW 2005. znikneła obcja / kanał / brak możliwości zmiany kanałow.
2. możliwość ingerencji w pamięć TV i wgranie własnych np. zdjęcia. mp3.

z góry dziękuję
 

Xyhu

New member
Mam takie pytanko:

Mam podłączony Cyfrowy Polsat HD do TV 37' B651, który posiada 100Hz HD. Po wciśnięciu na pilocie INFO wyskakuje na ekranie rozdziałka 1920x1080i @50Hz. Czemu 50Hz a nie 100Hz? Dekoder mam wpięty do wejscia HDMI2. Jak ewentualnie mam to skonfigurować?

I druga sprawa:

Chciałbym wreszcie podpiąć TiVika do neta. Ale jak już wcześniej wspominałem mam zbyt dużą odległość do routera. A orginalne Wifi od Samsunga troche za drogie by kupować w ciemno. Mam u siebie w pokoju laptopa do którego podłączony jestem z netem przez WiFi routerem Linksys. Czy z tego laptopa mogę podłączyć kablem do sieci LAN owy TV? Czy muszę ciągnąć kabel z routera?

Proszę o pomoc.
Dzięki.
 
Do góry