Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

jinikao

New member
whiteman napisał:
Radeony od 4k w gore wspieraja dzwiek poprzez HDMI.
GeForce od 8k w gore takze, ale trzeba podlaczyc karte graficzna pod SPDIF na plycie glownej. Oczywiscie nastepnie trzeba jeszcze ustawic w sterownikach/windowsie aby korzystac z tego wyjsca dzwieku.
Tak dla sprostowania: wejscie HDMI numer 3 (DVI/PC czy jakos tak) rowniez przyjmuje dzwiek po HDMI. Natomiast ma mozliwosc podlaczenia zrodla dzwieku osobno.

Mam zintegrowanego radeona HD 4200 na plycie gl Asus M4A785TD-V EVO
rowniez zinterowany dzwiek
VIA 1708A HD (8 kanałów), I jak juz mowilem kiedy polacze przez hmi to mma dzwieki systemowe a z plikow nie ma, wiec kabel Spdif powinien zalatwi sprawe?
 

dragon79

Member
jinikao napisał:
Mam zintegrowanego radeona HD 4200 na plycie gl Asus M4A785TD-V EVO
rowniez zinterowany dzwiek
VIA 1708A HD (8 kanałów), I jak juz mowilem kiedy polacze przez hmi to mma dzwieki systemowe a z plikow nie ma, wiec kabel Spdif powinien zalatwi sprawe?
Jeśli masz dźwięki systemowe po HDMI, to problem jest w ustawieniach głośności lub braku odpowiednich kodeków w systemie. Upewnij się, że wyjście dźwięku to ATI HDMI, a poziomy głośności w odtwarzaczach są odpowiednio ustawione.
 

cytrysek

New member
nowa wersja firmware już jest !

Dziaisj na stronie Samsung . pl pojawiła się nowa wersja firmware:
(ver.T-CHL7DEUC-2005.0)

Czy ktoś już może zbadał jakie zmiany wprowadzono?
 

roberto18

New member
widać że opis jest nowy tego firmware 2005 ale jak klikniesz na link to nadal jest stary firmware 2004.1. wydaje mi sie ze jeszcze nowego firmware nie zaladowali na strone ale mysle ze jutro juz bedzie ok :)
 

pablosKRK

New member
>Bo to jest tylko tv i służy do wyświetlania obrazu, a możliwość odtwarzania divxów i mkv to tylko dodatek. I chwała twórcom za taki dodatek, bo mi jak na razie wystarcza. Jak ktoś chce bez problemu odtwarzać filmy hd z dźwiękiem przestrzennym to niech sobie kupi blu-ray>

widzisz ja wyznaję trochę inną filozofię, jak coś robić to robić dobrze, albo wcale

natomiast Samsung zrobił marketingowy blef - niby dodał odtwarzacz, takie mrugnięcie okiem do klientów - a dopiero w szczegółach jak sie rozejrzysz to widać że jest to mocno bardzo mocno niedoskonałe

sam sie dałem nabrać - ale prawda jest brutalna, jeśli oglądasz trochę więcej avi i mkv to sam zobaczysz wiele niedoskonałości wbudowanego softu -w praktyce mocno drażniące bo co chwila albo poprawianie napisów, albo przekodowywanie dźwięku, albo jedno i drugie, pipcenie bawienie się , szkoda na to czasu poprostu, jeśli zamiast poświęcić 2 godziny na obejrzenie filmu MKV musze najpierw godzinę go przekodowywać po czym okazuje się że wychodzi jakiś błąd na końcu programu więc trzeba od nowa ruszać z innymi ustawieniami to to poprostu traci sens

z mojego punktu widzenia kasa źle wydana , trzeba było kupić taniej inny tv i do tego sensowny odtwarzacz jakiegoś popcorna ,
liczyłem że droższy samsung zrobi to samo, ale większe oglądanie filmów to na jego sofcie poprostu mordęga

przez jakiś czas miałem jeszcze nadzieje na poprawkę firmware, ale czekam już kilka miesięcy, ostatnia poprawka z sierpnia nic nie wniosła sensownego wiec powoli tracę nadzieję
 

pablosKRK

New member
>>No ja z tego co sam zauważyłem to dodali obsługę nowej wersji divx i xvida >>bo sprawdzałem pliki filmowe ktore wczesniej nie działały :)

no i przede wszystkim nauczyli sie robić aktualizacje nie kasując ustawień kanałów telewizora, hip hip hurra

jak na 3 miesiące od ostatniej aktualizacji to zmieniło sie tyle co nic

petycje.pl gotowa strona na której można napisać propozycje zmian i zacząć zbierać poparcie
 

Tomeczeczek

New member
pablosKRK napisał:
>Bo to jest tylko tv i służy do wyświetlania obrazu, a możliwość odtwarzania divxów i mkv to tylko dodatek. I chwała twórcom za taki dodatek, bo mi jak na razie wystarcza. Jak ktoś chce bez problemu odtwarzać filmy hd z dźwiękiem przestrzennym to niech sobie kupi blu-ray>

widzisz ja wyznaję trochę inną filozofię, jak coś robić to robić dobrze, albo wcale

natomiast Samsung zrobił marketingowy blef - niby dodał odtwarzacz, takie mrugnięcie okiem do klientów - a dopiero w szczegółach jak sie rozejrzysz to widać że jest to mocno bardzo mocno niedoskonałe

sam sie dałem nabrać - ale prawda jest brutalna, jeśli oglądasz trochę więcej avi i mkv to sam zobaczysz wiele niedoskonałości wbudowanego softu -w praktyce mocno drażniące bo co chwila albo poprawianie napisów, albo przekodowywanie dźwięku, albo jedno i drugie, pipcenie bawienie się , szkoda na to czasu poprostu, jeśli zamiast poświęcić 2 godziny na obejrzenie filmu MKV musze najpierw godzinę go przekodowywać po czym okazuje się że wychodzi jakiś błąd na końcu programu więc trzeba od nowa ruszać z innymi ustawieniami to to poprostu traci sens

z mojego punktu widzenia kasa źle wydana , trzeba było kupić taniej inny tv i do tego sensowny odtwarzacz jakiegoś popcorna ,
liczyłem że droższy samsung zrobi to samo, ale większe oglądanie filmów to na jego sofcie poprostu mordęga

przez jakiś czas miałem jeszcze nadzieje na poprawkę firmware, ale czekam już kilka miesięcy, ostatnia poprawka z sierpnia nic nie wniosła sensownego wiec powoli tracę nadzieję

Też wychodzę z podobnego założenia...

I niestety też mam podobne problemy... Powiedzmy, ze 80% plików działa poprawnie... Ale zawsze ten film, na którym mi bardziej zależy, żeby oglądnąć na większym ekranie sprawia problemy... Głównie z napisami. Niby wszystko ok, ale po paru minutach napisy u dźwięk się zaczynają rozjeżdżać, co strasznie denerwuje, a ciągłe poprawki sprawiają, że zamiast 1,5h film ogląda się ponad 2... Dlatego teraz jak widzę podobny problem to olewam TV i odpalam na kompie, bo szkoda nerwów ;)

Nie mówię, że te dodatki są złe, bo to na prawdę świetny pomysł, ale jest kilka niedociągnięć.


Mówicie, ze raczej nie będzie YT w HD... Szkoda...
 

krzysiekm

New member
Xyhu napisał:
Znalazłem taniej tutaj:

za 289zł ale nie mogę wkleic linku

Widze, że również posiadasz taki telewizor jak ja - czyli wiesz o czym mówisz - SUPER. Ok. Jeśli wydam tą kasę na ten stick - to mam pewność, że połącze się bez problemów z moim laptopem Lenovo Y530? Niechciałbym wydać tej kasy na marne. Będe miał wtedy dostęp przez TV do danych (muzyka, obrazy, filmy) z laptopa oraz internet@TV z widgetami z Samsunga? :D Jakieś problemy będą z podłączeniem - mam w laptopie net przez router Linksys w pokoju obok ze stacjonarnego komputera do którego on jest podłączony.

EDIT:
MAM też takiego sticka jak Ty Linksys WUSB54GC ale nie wykrywa go TV. Jak mam to zrobić?
Może pomożesz mi na gg: 7903848 ;)

TO ZNALAZŁEM NA FORUM:

Cytat:Napisał gosiabron
Przymierzam się do zakupu tego adaptera ale bardzo proszę o opinię osoby, które go zakupiły. Mam TV LE46A856, router linksys i laptopa z wifi. Połączenie kablem z siecią jest troche skomplikowane ze względu na brak gniazda sieciowego w pobliżu TV. Czy kupując ten adapter będzie można bez problemu połączyć TV z siecią bezprzewodową i przesyłać z komputera filmy tak aby dało się oglądać? Nie chcę wydawać ponad 300 zł w ciemno. Proszę o radę.

@ork10
Dzwoniłem do samsunga z tym pytaniem i usłyszałem, że nie ta się tak wszstko w jednym zrobić, dlatego sobie odpuściłem internet w tv i zakupiłem dysk zewnętrzny, stwierdziłęm, że za cenę tego adaptera moża kupić 1TB i zrobić sobie niezłe archiwum podłączone do tv, do tego komp nie musi wciąż pracować więc i na prądzie jakaś tam mała oszczędność. dodam jeszcze, że ja pytałem o ue 46b7000, więc nie wiem jak będzie w twoim.

Można jeszcze spróbować podłączyć net przez livepluga, zobacz na stronie TP.Masz 2 adaptery jeden włączasz do gniazdka z prądem przy routerze i łączysz z nim kablem a drugi do gniazdka przy tv i łączysz kablem z tv.
 

diuval

New member
Właśnie wgrałem najnowszy firmware. Programy i Youtube jest. Uff. Samsung w końcu się nauczył i nowy firmware nie psuje ustawień telewizora. Po wgraniu nowego firmware pojawił się też dźwięk przez kabel optyczny. Więc brak dźwięku z telewizora przez kino domowe przez kabel optyczny było spowodowane firmware Samsunga. A ja chciałe naprawiać kino domowe.
 

asd1

New member
diuval napisał:
Właśnie wgrałem najnowszy firmware. Programy i Youtube jest. Uff. Samsung w końcu się nauczył i nowy firmware nie psuje ustawień telewizora. Po wgraniu nowego firmware pojawił się też dźwięk przez kabel optyczny. Więc brak dźwięku z telewizora przez kino domowe przez kabel optyczny było spowodowane firmware Samsunga. A ja chciałe naprawiać kino domowe.

Hmm, jaki dźwiek? Bo u mnie zawsze był wysyłany po optyku do wzmacniacza(z wyjatkiem nierozpoznawanych przez TV formatów).
 

diuval

New member
asd1 napisał:
Hmm, jaki dźwiek? Bo u mnie zawsze był wysyłany po optyku do wzmacniacza(z wyjatkiem nierozpoznawanych przez TV formatów).

Dźwięk z telewizyjnych programów i filmów odtwarzanych z dysku podpiętego do Samsunga. Nie mam na myśli dts-u bo tego wiadomo nie odtwarza Samsung, ani nie przekazuje na kino domowe.
 

grzd1

New member
mcold napisał:
A jeszcze w kwestii samej karty - co masz pod drugiej stronie, tzn jaki router/AP? Bo jeśli 802.11g to chyba będzie jak było. Sam się przymierzam do wymiany mojego DLinka 524 na coś w standardzie n, ale ciągle koszty przewyższają korzyści :( Póki co TV podpięty dopasowanym do koloru ściany kablem UTP Cat5 :) i śmiga.

Ja mam siec wifi g, zresztą router dlink 524. telewizor podpięty kabelkiem do planet WAP 4035 (pracuje w trybie klienta) a ten przez wifi 802.11 g do dlinka. Nie mam najmniejszych problemów z płynnym odtwarzaniem filmów w 1080p z kompa też podpiętego przez wifi do dlinka (plik 9 GB na godzinę i 32 minuty filmu). Aha, całość sieci wifi ma dosyć dobry poziom sygnału i mało sieci w sąsiedztwie, wiec pracuje z szybkością 54 mb/sek. Jak dla mnie nie ma najmniejszego sensu zmiana sprzętu na 802.11 n
 

januszkop

New member
pablosKRK napisał:
>>No ja z tego co sam zauważyłem to dodali obsługę nowej wersji divx i xvida >>bo sprawdzałem pliki filmowe ktore wczesniej nie działały .......quote]
niestety nadal nie ma możliwości odtwarzania filmów formatu AVI tych pozyskanych z kamer DV
 

sampek

New member
pablosKRK napisał:
>>

no i przede wszystkim nauczyli sie robić aktualizacje nie kasując ustawień kanałów telewizora, hip hip hurra

Nie prawda. wlasnie zapuscilem ta najnowsza aktualizacje i wszystkie ustawinia kanalow ...poszly .....

Tak sobie mysle moze to nie tylko zalezy od nowego firmware tylko np od poprzedniego ze w tym poprzedni dodana byla funcja ze przy aktualizacji nei kasuje ustawien, ale dopiero teraz wgrywajac najnowszy firmware korzystaja z tego uroku.
Ja pierwszy raz robilem teraz upgrade,wczesniej nie robilem (tv kupiony wiosna)
 

diuval

New member
Teraz własnie oglądam film z dysku podpiętego i widze, że nowe firmware poprawiło jakość obrazu: zniknęły "duszki" wokół postaci i przedmiotów poruszajacych się na ekranie.

Jeszcze jak spece od Samsunga pomajstrują przy B650 to za kilka(naście) aktualizacji będziemy się cieszyć bardzo udanym telewizorem.
 

ubity

New member
nowe firmware

Wgrałem nowe firmware wszystkie kanały pozostały bez zmian (wcześniejsza wersja 2001)tak że można wgrywać bez obawy o ustawienia
 
Do góry