Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ryki67

New member
Witam
Panowie dzięki za odpowiedzi, ale do rzeczy, złóżmy to do kupy.

1. po instalacji firmware ładuje się YAHOO tak?
aby zrezygnować z YAHOO i mieć YOUTUBE dostepne należy wykonać RESET
i zmienić kraj na INNE zgadza się?

2. a co należy zrobić zeby powrócić do YAHOO, też RESET i kraj na WIELKA BRYTANIA ?

oczywiście po każdym RESECIE ponowne ustawienie wszystkiego
 

artsaulo

New member
witam ponownie
sprawę firmware rozwiązałem, mianowicie; telewizor kupowany w Holandii i jest to model LE40B650T2P i potrzebuje firmware t-chlcipdeuc - czy ktoś wie czym sie różni od zwykłej B650.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące bezpiecznego odłączania usb, u mnie to nie działa - przejmować się tym,czy nie?

dowiedziałem się,że model ten obsługuje CI+
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
artsaulo napisał:
witam szanownych kolegów
dołączyłem także do grona użytkowników serii b650
Jestem zadowolony, aczkolwiek mam jedno ale: mój tv ma firmware z 22.05.2009 001004, chciałem wgrać najnowszy ale nic z tego.
Tv wyświetla komunikat,że nie znaleziono pliku.
Próbowałem wgrać na tv z firmware 1001 i nie było problemu.
Czy to jest normalne?

Sciągamy Firmware i dwa razy "klikamy" na tym co sciągnęliśmy
w oknie które widzimy ścieżka (zpisać sobie dokładnie, tam będzie rozpakowany katalog)-kopiować na PENDRIVE lub
przycisk "BROWSE", po kliknięciu wybrać PENDRIVE na którym kliknięcie przycisku INSTALL rozpakuje nam katalog.
Wtyknąć PENDRIVE do TV i czytać co pisze na ekranie.
Powodzenia

Jest również instrukcja ale ...

http://www.samsung.com/pl/consumer/...2010100&model_cd=LE32B650T2WXXH&menu=download
 

ząbek1

New member
artsaulo napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące bezpiecznego odłączania usb, u mnie to nie działa - przejmować się tym,czy nie?

dowiedziałem się,że model ten obsługuje CI+
U mnie też nie działa. Do dzisiaj jeszcze nie zrobił mi żadnego psikusa, dlatego ja się tym nie przejmuje?
 

artsaulo

New member
bezpieczne usuwanie usb działa, jeśli zmienimy język na np.angielski komunikat jest prawidłowy.
Jest to błąd w tłumaczeniu - już chyba ktoś pisał tu o tym.
 

ząbek1

New member
artsaulo napisał:
bezpieczne usuwanie usb działa, jeśli zmienimy język na np.angielski komunikat jest prawidłowy.
Jest to błąd w tłumaczeniu - już chyba ktoś pisał tu o tym.
Ja tam się nie będę bawił w żadne duperele tyle razy to robiłem że już nie pamiętam i TV Samsung mnie nie zawiódł wyjmuje i wkładam pena. a jkby kiedyś nawet? to powtórzę jeszcze raz i koniec!
 
Ostatnia edycja:

ruphert

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie dzięki za odpowiedzi, ale do rzeczy, złóżmy to do kupy.

1. po instalacji firmware ładuje się YAHOO tak?
aby zrezygnować z YAHOO i mieć YOUTUBE dostepne należy wykonać RESET
i zmienić kraj na INNE zgadza się?

2. a co należy zrobić zeby powrócić do YAHOO, też RESET i kraj na WIELKA BRYTANIA ?

oczywiście po każdym RESECIE ponowne ustawienie wszystkiego

1. TAK

2. Nie da się w ten sposób, nowy firmware posiada tylko Youtube. Musiałbyś wgrać stary firmware i zrobić reset, ale myślę że nie warto. Yahoo poprostu narazie nie jest dostępne.
 

sam650

New member
ruphert napisał:
1. TAK

2. Nie da się w ten sposób, nowy firmware posiada tylko Youtube. Musiałbyś wgrać stary firmware i zrobić reset, ale myślę że nie warto. Yahoo poprostu narazie nie jest dostępne.

Ja dodam jeszcze uwagę co do kolejności czynności: mianowicie najpierw zmieniamy kraj a potem robimy reset.

Uściślijmy, że w pakiecie Yahoo także znajduje się widżet YouTube, nieco odmienny, ale u mnie także działał. No chyba, że sytuacja jest dynamiczna i coś się w danej chwili zmieniło. To co ustaliłem kiedyś, wersja firmware nie ma wiele do zawartości widżetów. Widżety są ładowane bezpośrednio z internetu (przez złącze LAN), a nie są zaszyte w firmware.

Swoją drogą, przydałoby się "podsłuchać" transmisję widżetu do TV, to może dało by się jakoś zrobić coś własnego... No ale to zagadnienie dla sieciowych wyjadaczy by nie rzec wprost - hakerów.
 

artsaulo

New member
witam ponownie
jeszcze jedno malutkie pytanie dotyczące diody zasilania na przednim panelu, w moim przypadku nie działa.
Jak jest u was koledzy?

tv dziś wymieniony dioda już działa:bober:
 
Ostatnia edycja:

markov10

New member
panowie, mam B651, model 37''. Czy u was tez, gdy dacie glosnosc tv powyzej 80, to slychac jak buczy?
Telewizja leci eurozlaczem przez dekoder, dzwiek tylko przez TV.
 

sze

New member
jak odtworzyć filmy .mov ?

Witam,
jestem posiadaczen kamery Praktica DVC 5.4 FHD. Kamera była wyjątkowo tania. Robi nawet niezle filmy 1080p lecz zapisuje je w formacie .mov (QuickTime). Niestety, tego formatu nie czyta Samsung B650 z penów USB .
Co robić? Czekać:confused: i łudzić się nadzieją, że nowy firmware będzie obsługiwał ten format? Kupiś jakiś drogi:( konwerter, który przerobi moje filmy z kamery na inny format (np Xilisoft HD Video Converter)? Sprzedać kamerę?:-(
A może ktoś z Kolegów podsunie mi inne rozwiązanie? Z góry dziękuje za każdą sugestię.
 

bla

New member
Dlna

Witam,

Mam nowy problem z DLNA.

Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0

:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.

Czy ktoś miał już z tym styczność jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdr.
 

swojak1

New member
markov10 napisał:
panowie, mam B651, model 37''. Czy u was tez, gdy dacie glosnosc tv powyzej 80, to slychac jak buczy?
Telewizja leci eurozlaczem przez dekoder, dzwiek tylko przez TV.
Mam model B650 37cal, u mnie jak dotąd na jakimkolwiek podłączeniu nie słychać żadnych szumów czy buczeń.
Ale moim skromnym zdaniem to buczenie może wynikać ze złego połączenia lub kabla eurozłącza ja tak kiedyś miałem że kabel niby dobry a buczało?
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
bla napisał:
Witam,

Mam nowy problem z DLNA.

Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0

:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.

Czy ktoś miał już z tym styczność jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdr.
jesli widzi kompa, a nie widzi folderow to: reload programiku/odswiezenie w tym programiku biblioteki plikow, ale znajac zycie to juz pewnie robiles milion razy - sproboj firewallem sie pobawic
 

Cassius

New member
sze napisał:
Witam,
jestem posiadaczen kamery Praktica DVC 5.4 FHD. Kamera była wyjątkowo tania. Robi nawet niezle filmy 1080p lecz zapisuje je w formacie .mov (QuickTime). Niestety, tego formatu nie czyta Samsung B650 z penów USB .
Co robić? Czekać:confused: i łudzić się nadzieją, że nowy firmware będzie obsługiwał ten format? Kupiś jakiś drogi:( konwerter, który przerobi moje filmy z kamery na inny format (np Xilisoft HD Video Converter)? Sprzedać kamerę?:-(
A może ktoś z Kolegów podsunie mi inne rozwiązanie? Z góry dziękuje za każdą sugestię.
Odpowiedź zawiera się w słowach : darmowy konwerter o nazwie Mkvtoolnix ;)

Na następny raz zanim zapytasz na forum , użyj google .
 

bla

New member
grajen napisał:
jesli widzi kompa, a nie widzi folderow to: reload programiku/odswiezenie w tym programiku biblioteki plikow, ale znajac zycie to juz pewnie robiles milion razy - sproboj firewallem sie pobawic

W TV w ogole nie widze komp/dysków/katalogów.
do firewalla dodany wyjątek na oprogramowanie samsunga

Zastanawiam sie czy to nie problem tego ze są 2 podsieci - tylko skoro internet na tv dziala to dlaczego nie widać urządzań pomiedzy tymi podsieciami - nie ma czasem na forum posiadaczy b650 - informatykow???
 

asd1

New member
bla napisał:
W TV w ogole nie widze komp/dysków/katalogów.
do firewalla dodany wyjątek na oprogramowanie samsunga

Zastanawiam sie czy to nie problem tego ze są 2 podsieci - tylko skoro internet na tv dziala to dlaczego nie widać urządzań pomiedzy tymi podsieciami - nie ma czasem na forum posiadaczy b650 - informatykow???
Dokładnie to jest problemem.
 

andrzeej

Member
witam mam pytanko ponieważ mam zamiar kupic 40b650 prz internet to jak sie ma sprawa z gwarancja ... jesli bede musiał reklamowac to sam odsyłam tv czy ktos odbiera tv z domu..........
 

korczyniak

New member
bla napisał:
Witam,

Mam nowy problem z DLNA.

Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0

:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.

Czy ktoś miał już z tym styczność jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdr.


Nieraz jest tak że trzeba sprawdzić najprostsze rozwiązania
W PC share Manager w menu Udostępnij opcja "Ustaw Zabezpieczenia dla urządzenia >stan>potwierdz
Może to to.
 
Do góry