Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

C7_4K

New member
ryki67 napisał:
Witam

Panowie uruchomilem dzisiaj DLNA i serwer wiselink po wybraniu katalogów
synchronizowal sie ponad 2godz. czy u was tez? fakt ze mam kilka tys. plikow
moze dlatego :)

Ale pytanie moje brzmi, odtwarzam filmy divx i napisy nie zgadzają mi się
wręcz rozjezdzają, dalem w meni wyprzedzenie dla napisow 4s ale nie bardzo pomoglo,
moze film ma 25klatek a napisy zsynchronizowane na 23.946 ???
jak myslicie
prosze o porady

Na niektorych filmach rozjezdza mi sie dzwięk no i to to juz calkowicie nie wiem dlaczego
ma ktos tak ???

pozdrawiam
wgraj soft w wersji 2004 czyli najnowszy i ustaw tryb film na Auto 2
 

sam650

New member
korczyniak napisał:
Witam.
Po przeprowadzeniu kilku kombinacji na programach ,które polecaliście udało mi się zmienić kontener m2ts na MKV i uzyskać dźwięk w telewizorze.

Dziękuję za ten opis. Sam także przeprowadzam masę różnych eksperymentów, ale za wcześnie na wnioski.

Moje pliki M2TS także zaczęły grać po przepuszczeniu przez DS mux i mkvmerge. Dziwne zjawiska natomiast następują na plikach w nietypowych rozdzielczościach, np. 1440x1080. Poza tym, że TV ma problemy z "niekwadratowymi" pixelami, to obraz był odtwarzany w spowolnieniu i był wyraźnie rozciągnięty w pionie. Natomiast próby z plikami Full HD 1920x1080 wypadają chyba poprawnie.

Dziękuję również koledze mecedo za podsunięcie informacji o programie tsMuxeR. Może być bardzo przydatny.
 

slavo83

New member
witam, mój LCD LE46B651 - po 2tygodniach od zakupu wystąpiły kreski POZIOME na matrycy - co 5mm - zaczynają się od lewej strony i nasilają się do prawej strony. serwis stwierdził że wymiana matrycy na nową. 2tygodnie czekać na matrycę, przyjadą i wymienią. - na co mam zwrócić uwagę przy wymianie tej matrycy. co sprawdzić itp.
pozdrawiam
 

krzyspvfr

New member
esselu napisał:
jeszcze raz zapytam ;p
Czy SAMSUNG LE32B651 pociągnie dysk zewnętrzny (2,5 calowy - bez zasilacza) , czy wykryje cale 400gb, czy bedzie dobrze czytal filmy z tego dysku m. in. mkv. ?


link podany wyzej

Moj LE37B650 czyta dysk Seagate 2,5" 500 GB bez zadnych problemow.
Odtwarzam z niego pliki .mkv w 1080p i wszystko smiga.
 

damian474

New member
Chciałbym się dowiedzieć czy filmy mkv i divix odtwarzane przez usb da się jakoś rozciągnąć na cały ekran? Niektóre filmy odtwarzane są z 2 czarnymi paskami u góry i na dole ekranu. z góry dzięki
 

MarekWoj

New member
ząbek napisał:
Niby jak zdekodować?
Kompresja do MPG ma to do siebie, że tylko co jakiś czas jest wysyłana pełna klatka obrazu, a pomiędzy nimi są tylko różnice. Więc zanim pojawi się obraz TV musi poczekać na pełną klatkę, być może dochodzą to tego jeszcze inne szczegóły kompresji.
 

krzyspvfr

New member
damian474 napisał:
Chciałbym się dowiedzieć czy filmy mkv i divix odtwarzane przez usb da się jakoś rozciągnąć na cały ekran? Niektóre filmy odtwarzane są z 2 czarnymi paskami u góry i na dole ekranu. z góry dzięki

Telewizor nie zmienia proporcji obrazu w odtwarzanych filmach. Przeskalowuje je zachowując proporcje, czyli jeżeli film jest w innych proporcjach niż 16:9 - będą czarne pasy, po bokach bądź też na górze/dole.
 

Wiccan

New member
Nie udało mi siezyskac odpowiedzi na moje pytanie w zwiazku z powyzszym zadaje je ponownie:

-Czy ktos próbował podłączać do Telewizora dysk twardy o pojeności 1,5 TB? (1500 Gigabytów)? Czy telewizor jest w stanie obsłużyć bezproblemowo taką pojemność?

pozdrawiam
 

Galczych

New member
"Dziwne zjawiska natomiast następują na plikach w nietypowych rozdzielczościach, np. 1440x1080. Poza tym, że TV ma problemy z "niekwadratowymi" pixelami"

Tez mam ten problem, a poniewaz mam duzo filmow z kamery HDV to mi bardzo przeszkadza. Czy znasz moze jakis program ktory potrafil by zamienic - przeskalowac obraz 1440x1080 na 1920x1080 i zrobil to mozliwie bezstratnie, a przynajmniej z minimalna utrata jakości.
 

sam650

New member
Galczych napisał:
"Dziwne zjawiska natomiast następują na plikach w nietypowych rozdzielczościach, np. 1440x1080. Poza tym, że TV ma problemy z "niekwadratowymi" pixelami"

Tez mam ten problem, a poniewaz mam duzo filmow z kamery HDV to mi bardzo przeszkadza. Czy znasz moze jakis program ktory potrafil by zamienic - przeskalowac obraz 1440x1080 na 1920x1080 i zrobil to mozliwie bezstratnie, a przynajmniej z minimalna utrata jakości.

Póki co, zatrzymałem się na programie Format Factory, o którym pisałem parę(naście) postów wyżej. W sumie, to najlepiej jest nagrywać obraz Full HD (jeśli kamera na to pozwala), a potem tylko zastosować magiczną operację DSMux/mkvmerge, również tu opisywaną. Mnie jednak bardziej drażni złe odtwarzanie VOBów (czy MPEGów) w standardzie DVD 720x576 16:9, a także plików DV-AVI 16:9 z kamery cyfrowej miniDV. Bez przekodowywania nie ma możliwości poprawnego odtworzenia. Trzeba chyba pomęczyć Samsunga w tej sprawie. Generalnie - wbudowany w TV odtwarzacz plików potrafi utrzymywać proporcje filmów, w których piksel jest kwadratowy, a nie prostokątny.
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
wyłączenie ekranu

Nie zauważyłem tego wcześniej i przypuszczam, że zrobił to najnowszy firmware 2004.1: mianowicie w opcjach oszczędzania energii pojawiła się możliwość całkowitego wyłączenia ekranu, dzięki czemu można już uniknąć zużywania lampy i LCD podczas słuchania nagrań dźwiękowych lub radia z DVB-T. Sprawdziłem, że przy wygaszaniu milknie przetwornica lampy, tak więc faktycznie to funkcjonuje.
 

arkadiuszdworza

New member
sam650 napisał:
Nie zauważyłem tego wcześniej i przypuszczam, że zrobił to najnowszy firmware 2004.1: mianowicie w opcjach oszczędzania energii pojawiła się możliwość całkowitego wyłączenia ekranu, dzięki czemu można już uniknąć zużywania lampy i LCD podczas słuchania nagrań dźwiękowych lub radia z DVB-T. Sprawdziłem, że przy wygaszaniu milknie przetwornica lampy, tak więc faktycznie to funkcjonuje.

Jak tyś tego dokonał, żeby wyłączyć ekran podczas słychania muzyki z mp3? Mam nowy soft, ale nie widzę takiej możliwości. Proszę o instrukcję.
 

Pioro

New member
prosze powiedzcie mi jaki program umozliwi mi przerobke dzwieku dts na ac3? bo mi mkv z dzwiekiem dts nie chodza, fajnie jakby programik byl latwy w obsludze...
wlasnie ogladam mecz na polsacie sport (ze zwyklej kablowki) i obraz jest masakryczny, tez macie pilke lecaca jak kometa?;/

sciagnalem popcorn audio, ale nie moge sie polapac tzn w polu gdzie jest media info wyswietla mi sie komunikat... delaycutfile: missing file specification na czwerwono mi miga, niby cos tam sciagam, ale nie dziala, czy tu musze miec zainstalowe pplik-medialinfo.dll??
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
Pioro napisał:
prosze powiedzcie mi jaki program umozliwi mi przerobke dzwieku dts na ac3? bo mi mkv z dzwiekiem dts nie chodza, fajnie jakby programik byl latwy w obsludze...
wlasnie ogladam mecz na polsacie sport (ze zwyklej kablowki) i obraz jest masakryczny, tez macie pilke lecaca jak kometa?;/

sciagnalem popcorn audio, ale nie moge sie polapac tzn w polu gdzie jest media info wyswietla mi sie komunikat... delaycutfile: missing file specification na czwerwono mi miga, niby cos tam sciagam, ale nie dziala, czy tu musze miec zainstalowe pplik-medialinfo.dll??
strona 203 tego tematu
 

uznamer

New member
arkadiuszdworza napisał:
Jak tyś tego dokonał, żeby wyłączyć ekran podczas słychania muzyki z mp3? Mam nowy soft, ale nie widzę takiej możliwości. Proszę o instrukcję.
Ponieważ *sam650* milczy (może po prostu nie ma czasu) to ja podam jak wyłączyć ekran. Nie da się tego zrobić via Tools! Trzeba nacisnąć kolejno: Menu<Ustawienie<Ogólne< Oszczędzanie energii<Wyłącz obraz. Dziala, rewelka! Wbrew pozorom bardzo łatwo obudzić taki *śpiący* ekran. Wystarczy ponownie wcisnąć Menu na pilocie. Jeśli to jest jedyna nowość w nowym firmware to i tak dużo w porównaniu z poprzednimi uaktualnieniemi. Bez tego słuchanie muzy z TV mijałoby się z celem. A może ktoś dostrzegł jeszcze jakieś inne, równie fajne ulepszenia?
 
Ostatnia edycja:

ryki67

New member
Witam
Panowie chciałem uaktualnić firmware
w opisie aktualizacji jest napisane aby USB podłączane miało tylko jeden folder
z firmware T-CHL7DEUC.
ja mam sporo plików na PEN-drivie czy musze je skasować, czy cos sie moze stac nie tak jak dokonam upgrad-u nie na czystym PEN-drivie?
jakie macie doświadczenia w tym zakresie
pozdrawiam
 

sam650

New member
uznamer napisał:
Ponieważ *sam650* milczy (może po prostu nie ma czasu)

cóż, nie siedzę cały czas przy kompie; czasem trzeba trochę przy TV ;)

uznamer napisał:
Trzeba nacisnąć kolejno: Menu<Ustawienie<Ogólne< Oszczędzanie energii<Wyłącz obraz.

Dokładnie tak.

uznamer napisał:
łatwo obudzić taki *śpiący* ekran. Wystarczy ponownie wcisnąć Menu na pilocie.

albo dowolny inny klawisz pilota.


Ale należy się sprostowanie: nie da się (albo nie umiem) wyłączyć ekranu przy odtwarzaniu mp3. Mogę wyłączyć ekran w momencie, w którym mam dostęp do głównego menu. Niestety podczas odtwarzania mp3 wciskanie przycisku MENU skutkuje napisem "Niedostępne".
 

uznamer

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie chciałem uaktualnić firmware
w opisie aktualizacji jest napisane aby USB podłączane miało tylko jeden folder
z firmware T-CHL7DEUC.
ja mam sporo plików na PEN-drivie czy musze je skasować, czy cos sie moze stac nie tak jak dokonam upgrad-u nie na czystym PEN-drivie?
jakie macie doświadczenia w tym zakresie
pozdrawiam
Przekopiuj sobie tymczasowo zbędne pliki z pendriva na twardziela i zrób tak jak tego wymaga Samsung. Po co eksperymentować? No chyba, że chcesz mieć problemy. Co prawda zawsze mozna przywrócić poprzednie oprogramowanie, w razie wpadki, więc rób jak uważasz.
 

Zlevikk

New member
LE37B650 i Komputer

Jeżeli podłącze komputer za pomocą kabla HDMI-DVI to jak najlepiej podłączyć dźwięk z kompa do telewizora mały jack-mały jack?
 
Do góry