Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Delaney

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie chciałem uaktualnić firmware
w opisie aktualizacji jest napisane aby USB podłączane miało tylko jeden folder
z firmware T-CHL7DEUC.
ja mam sporo plików na PEN-drivie czy musze je skasować, czy cos sie moze stac nie tak jak dokonam upgrad-u nie na czystym PEN-drivie?
jakie macie doświadczenia w tym zakresie
pozdrawiam

Nic się nie stanie. Ja po prostu kopiuję katalog z fw na pena, na którym mam sporo filmów i innych rzeczy i tv grzecznie sobie z tego aktualizuje. Nic nie trzeba kasować.
 

arkadiuszdworza

New member
sam650 napisał:
cóż, nie siedzę cały czas przy kompie; czasem trzeba trochę przy TV ;)



Dokładnie tak.



albo dowolny inny klawisz pilota.


Ale należy się sprostowanie: nie da się (albo nie umiem) wyłączyć ekranu przy odtwarzaniu mp3. Mogę wyłączyć ekran w momencie, w którym mam dostęp do głównego menu. Niestety podczas odtwarzania mp3 wciskanie przycisku MENU skutkuje napisem "Niedostępne".

Programiści Samsunga znów się nie popisali. Brak mozliwości wyłączenia obrazu podczas słuchania mp3 czyni tę funkcję bezużyteczną. Jednak to, że wprowadzili taką mozliwość do głównego menu daje nadzieję na przyszłość. Chłopaki idą jednak (powoli) w dobrym kierunku. Czekam dalej.
 

truman23

New member
Prodze O Porade

:(

Prosze O Porade Jaki Telewizor Polecilibyście Mi
Myślałem O Plazmie Lg
42pq200r Dostępna Za 2000

A Teraz Rozmyślam O Lcd Samsunga 40b650 Dostepny Za 3200


Prosze O Porade Czy Lepiej Dołożyć Te 1200 Zł Do Samsunga
Czy Nie Zobacze żadnej Różnicy W Tych Telewizorach

Wiem Ze Ciezko Poruwnywac Te Dwie Różne Technologie
Ale Prosze O Dorade

Telewizor Będe Używał Do Oglądania Telewizji Satelitarnej Z Telewizji Na Karte I Do Oglądania Dvd

Prosze Opomoc Co Myślicie :(
 

Xristof

New member
truman23 napisał:
:(

Prosze O Porade Jaki Telewizor Polecilibyście Mi
Myślałem O Plazmie Lg
42pq200r Dostępna Za 2000

A Teraz Rozmyślam O Lcd Samsunga 40b650 Dostepny Za 3200


Prosze O Porade Czy Lepiej Dołożyć Te 1200 Zł Do Samsunga
Czy Nie Zobacze żadnej Różnicy W Tych Telewizorach

Wiem Ze Ciezko Poruwnywac Te Dwie Różne Technologie
Ale Prosze O Dorade

Telewizor Będe Używał Do Oglądania Telewizji Satelitarnej Z Telewizji Na Karte I Do Oglądania Dvd

Prosze Opomoc Co Myślicie :(

Na tym forum chyba wiadoma jest odpowiedz :grin:.
 

ryki67

New member
Witam
Panowie czy ktoś uruchomił YOUTUBE po upgrade do nowego firmware ???
mam kraje ustawione na inne
i YOU TUBE nie chodzi, poza tym wszystkie inne serwisy z YAHOO chodzą?
macie jakieś pomysły?
pozdrawiam:)
 
hehe, niech ktoś w końcu napisze jakiś FAQ do B650 bo już chyba setny raz to pisze

dłużej przytrzymaj EXIT
wraca się do ustawień fabrycznych
ale wiąże się to z nowym strojeniem programów
 

mastair

New member
Problem z dzwiekiem

Witam wszystkich na forum, to moj pierwszy post.
Wczoraj kurier przywiozl telewizor (LE40B650) i wszystko fajnie poza pewnym problemem z dzwiekiem/glosnikami. Otoz gdy wlaczam telewizor to zamiast melodyjki samsunga slysze trzaskanie/trzeszczenie glosnikow, tak samo jest gdy telewizor wylaczam. Podczas ogladania TV dzwiek jest, nie wiem czy normalny czy nie, nie mialem okazji porownac, w kazdym razie glosniki nie trzaskaja. Gdy w menu wybralem test dzwieku slychac tak samo wylacznie trzaski. No i przed chwila przeprowadzilem kolejna probe: film z pendrive'a. Obraz wyswietlal sie normalnie ale zamiast glosu same trzaski. Ktos wie o co moze chodzic? Czy to tylko wina firmware'u czy cos powazniejszego? Na infolinii samunga polecili najpierw aktualizowac soft a pozniej jeszcze probowac resetu...

Dzieki za pomoc i pozdrawiam
 

ryki67

New member
lolekanabolek napisał:
hehe, niech ktoś w końcu napisze jakiś FAQ do B650 bo już chyba setny raz to pisze

dłużej przytrzymaj EXIT
wraca się do ustawień fabrycznych
ale wiąże się to z nowym strojeniem programów
Hej, słuchaj czy to napisałeś do mnie? w sprawie YouTube?
bo nie wiem, a co to daje? czy to jest w tym wypadku swoisty reset?
ale czy to przywraca poprzednie firmware również czy tylko kasuje ustawienia kanałów i innych strojeń TV.
A czy będę miał wtedy inne widgety YAHOO i chodzące Youtube?
 

Delaney

New member
mastair napisał:
Czy to tylko wina firmware'u czy cos powazniejszego? Na infolinii samunga polecili najpierw aktualizowac soft a pozniej jeszcze probowac resetu...

Skoro dźwięk jest na tv, to może to być uszkodzony firmware. Ale równie dobrze mógł pójść procesor (np. wbudowany weń przetwornik C/A) . Tak jak radzą na infolinii - spróbuj najpierw przeflaszować najnowszy FW, zrobić reset (przytrzymaj exit przez 10 sekund), a jak to nic nie da, to reklamuj.
 

zxcasd

New member
Witam!
Także rozważam zakup B650 (32"), ale mam jedno pytanie. Pewnie było to już poruszane w tym wątku, ale przejrzenie tylu stron wymagałoby masy czasu. Jaka jest zasadniczo różnica między modelem B650 a B652-T ? Gdzieś czytałem, że ostatnia cyfra odpowiada za obudowę. Czy oprócz tego czymś jeszcze się różnią (co oznacza to T?). Pytam, gdyż o ile w jednym sklepie widziałem, że się nie różnią ceną, o tyle w drugim ta różnica wynosiła 200 zł (tańszy był model 650). Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam.
 

krupcio

New member
Witam!.
Może będzie mi ktoś umiał pomóc z tym TV (40"B651) i podłączonym do niego PS3 przez HDMI. Mianowicie chodzi mi o rozdzielczość w grach. Grając np. w NBA 2k9 (obsługuje ona rozdziałki 720p, 1080i, 1080p) na telewizorze wyskakuje mi tylko rozdzielczość 1280x720 60Hz, a więc czy jest możliwość zmiany rozdzielczości na wyższą?
pozdrawiam
 

slawek1946

New member
zxcasd napisał:
Witam!
Także rozważam zakup B650 (32"), ale mam jedno pytanie. Pewnie było to już poruszane w tym wątku, ale przejrzenie tylu stron wymagałoby masy czasu. Jaka jest zasadniczo różnica między modelem B650 a B652-T ? Gdzieś czytałem, że ostatnia cyfra odpowiada za obudowę. Czy oprócz tego czymś jeszcze się różnią (co oznacza to T?). Pytam, gdyż o ile w jednym sklepie widziałem, że się nie różnią ceną, o tyle w drugim ta różnica wynosiła 200 zł (tańszy był model 650). Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam.

http://ars.samsung.com/customer/ctr..._ID=-1&AT_ID=157393&PROD_SUB_ID=0&PROD_ID=154

Trzeba "kliknąć" lewym klawisem myszy na linku.
 

Pioro

New member
witam, a powiedzcie mi jak czy tez macie smugi podczas ogladania meczy przy slabym sygnale np polsat sport, czy tez piłka w powietrzu zachowuje sie jak "kometa"?
druga sprawa: czy da sie podlaczyc glosniki creative z subwooferem (te komputerowe) z serii Inspire 5.1? jak najlepiej podlaczyc?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Pioro napisał:
witam, a powiedzcie mi jak czy tez macie smugi podczas ogladania meczy przy slabym sygnale np polsat sport, czy tez piłka w powietrzu zachowuje sie jak "kometa"?
druga sprawa: czy da sie podlaczyc glosniki creative z subwooferem (te komputerowe) z serii Inspire 5.1? jak najlepiej podlaczyc?

Wyłącz cyfrową redukcje szumu
 

sam650

New member
ryki67 napisał:
...ale czy to przywraca poprzednie firmware również czy tylko kasuje ustawienia kanałów i innych strojeń TV.
A czy będę miał wtedy inne widgety YAHOO i chodzące Youtube?

Reset nie przywraca firmware. Jeśli masz ustawiony kraj "Inne", to reset spowoduje usunięcie widżetów Yahoo i późniejszą instalację innych widżetów: obecnie są to 3 (YouTube, AcuuWeather, USA Today). Po resecie kasowane są ustawienia zaprogramowanych kanałów TV (i inne ustawienia).

Osobiście wolę te 3 widżety niż kilkanaście widżetów Yahoo. Ale to już kwestia upodobań. O ile wiem, nie można mieć zainstalowanych jednocześnie wszystkich widżetów (np. Yahoo i AccuWeather).
 

mastair

New member
Delaney, dzięki za odpowiedź

Aktualizowałem firmware i resetowałem TV, bez rezultatu niestety. Jeszcze w międzyczasie uruchomiłem zawartość "Contents" i tam również zamiast głosu/melodii były trzaski. Tak więc faktycznie chyba jest to coś poważniejszego ze sterownikiem czy też procesorem dźwięku... Na razie próbuję skontaktować się ze sklepem...
 

artsaulo

New member
witam szanownych kolegów
dołączyłem także do grona użytkowników serii b650
Jestem zadowolony, aczkolwiek mam jedno ale: mój tv ma firmware z 22.05.2009 001004, chciałem wgrać najnowszy ale nic z tego.
Tv wyświetla komunikat,że nie znaleziono pliku.
Próbowałem wgrać na tv z firmware 1001 i nie było problemu.
Czy to jest normalne?
 
Do góry