Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

cypiz

New member
asd1 napisał:
Odpowiadając ponownie na twoje pytanie :
Tak ustawione NIE będzie działać.

A ja powiem w ten sposób: Będzie działać, tylko musiałbyś ustawić odpowiednie trasy rutingu na ruterze. Tylko po co? Wszystko może dsziałać w tej samej podsieci.
 

zxcasd

New member
Witam!
Kupiłem Samsunga 32B650 i po podłączeniu go kablem HDMI-HDMI do kompa (wejścia na płycie głównej - ASRock M3A790GXH/128M, zintegrowana karta graficzna Radeon HD 3300, Windows XP SP3) nic nie wykrywa. Dodam, że tym samym kablem kolega ma połączone DVD ze swoim TV i wszystko działa jak należy. Wnioskuję zatem, że to nie wina kabla, skoro u kolegi działa, a u mnie nie. Podejrzewam, że problem leży po stronie kompa, bo telewizor widzi, że coś jest podłączone, ale przy wybraniu odpowiedniego wejścia w menu pokazuje komunikat o braku sygnału. Próbowałem ze wszystkimi czterema wejściami HDMI w tv, za każdym razem było to samo. Przy łączeniu innym kablem (HDMI-DVI, podpinanym do karty graficznej - Radeon HD 4890) obraz był widoczny na monitorze i telewizorze.
Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Delaney

New member
zxcasd napisał:
Witam!
Kupiłem Samsunga 32B650 i po podłączeniu go kablem HDMI-HDMI do kompa (wejścia na płycie głównej - ASRock M3A790GXH/128M, zintegrowana karta graficzna Radeon HD 3300, Windows XP SP3) nic nie wykrywa.

Musisz próbować bawić się ustawieniami na kompie - pogrzeb w CCC. Zakładam, że kiedy podłączasz tę wbudowaną grafę to jest ona ustawiona jako aktywna (nie masz innej grafy w gniazdach pciex). Spróbuj innych wyjść - DSub albo DVI czy karta wystawia tam obraz.
 

zxcasd

New member
Podłączam ją tylko dlatego do portu HDMI na płycie, bo moja karta graficzna nie ma tego wejścia, a zależy mi na tym, żeby dźwięk i obraz leciały po jednym kablu. Tak jak pisałem, po podłączeniu do DVI na karcie graficznej, obraz jest na telewizorze (chociaż występuje problem z rozdzielczością, ale nie próbowałem go rozwiązywać, gdyż jednak wolę to mieć po jednym kablu).
 

pl_k

New member
zxcasd napisał:
Podłączam ją tylko dlatego do portu HDMI na płycie, bo moja karta graficzna nie ma tego wejścia, a zależy mi na tym, żeby dźwięk i obraz leciały po jednym kablu. Tak jak pisałem, po podłączeniu do DVI na karcie graficznej, obraz jest na telewizorze (chociaż występuje problem z rozdzielczością, ale nie próbowałem go rozwiązywać, gdyż jednak wolę to mieć po jednym kablu).

Jak podłączasz tv przez HDMI to masz podłączone coś przez DVI ?
Z tego co wiem to obraz idzie albo jednym albo drugim.
 

bobby_69

New member
zxcasd napisał:
Witam!
Kupiłem Samsunga 32B650 i po podłączeniu go kablem HDMI-HDMI do kompa (wejścia na płycie głównej - ASRock M3A790GXH/128M, zintegrowana karta graficzna Radeon HD 3300, Windows XP SP3) nic nie wykrywa. Dodam, że tym samym kablem kolega ma połączone DVD ze swoim TV i wszystko działa jak należy. Wnioskuję zatem, że to nie wina kabla, skoro u kolegi działa, a u mnie nie. Podejrzewam, że problem leży po stronie kompa, bo telewizor widzi, że coś jest podłączone, ale przy wybraniu odpowiedniego wejścia w menu pokazuje komunikat o braku sygnału. Próbowałem ze wszystkimi czterema wejściami HDMI w tv, za każdym razem było to samo. Przy łączeniu innym kablem (HDMI-DVI, podpinanym do karty graficznej - Radeon HD 4890) obraz był widoczny na monitorze i telewizorze.
Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tak to działa że nie możesz równocześnie korzystać z dwóch gniazd cyfrowych. A więc albo bedzie działać D-SUB i DVI albo D-SUB i HDMI.
Pobaw się ustawieniami na kompie gdzieś powinna być opcja zmiany wyjśc sygnału. Mozliwe że trzeba zmienic też domyślne urzadzenie odtwarzania audio na zainstalowane urządzenie HDMI.
 

Delaney

New member
zxcasd napisał:
Podłączam ją tylko dlatego do portu HDMI na płycie, bo moja karta graficzna nie ma tego wejścia, a zależy mi na tym, żeby dźwięk i obraz leciały po jednym kablu. Tak jak pisałem, po podłączeniu do DVI na karcie graficznej, obraz jest na telewizorze (chociaż występuje problem z rozdzielczością, ale nie próbowałem go rozwiązywać, gdyż jednak wolę to mieć po jednym kablu).

No moja też nie ma (4770) ale do tego są przejściówki DVI-HDMI. Mam taki kabel - z jednej strony DVI, z drugiej HDMI i niestety też nie mam dźwięku po HDMI. Podobno konieczna jest oryginalna przejściówka dołączana do karty ale nie sprawdzałem bo nie mam kabla HDMI-HDMI. Z tego co zrozumiałem to chcesz zrobić coś takiego, że używając karty w pciex, chcesz mieć z niej obraz na wbudowanym w mobo HDMI. Tak to się chyba nie da. Tamto HDMI jest od grafy wbudowanej w chipset. Jak chcesz go używać to musisz zrezygnować z karty w pciex. Chyba, że obie karty są od ATI i można je połączyć w jakiś CrossFire. Nie wiem, nie mam tej płyty, nie wiem czy ona takie coś umożliwia. A co za kartę masz na pciex? Ona nie ma dedykowanej przejściówki?

EDIT: nie doczytałem: masz 4890. Nie ma dołączonej przejściówki? Trzeba było kupić Sapphire. :)
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
bobby_69 napisał:
Tak to działa, że nie możesz równocześnie korzystać z dwóch gniazd cyfrowych. A więc albo będzie działać D-SUB i DVI albo D-SUB i HDMI.
Dokładnie tak jest. Ja dodam, że odpowiednie ustawienia znajdziesz w biosie płyty głównej. Przestaw na D-SUB + HDMI. Jeszcze jedna uwaga: HD3300 puszcza przez HDMI jedynie dzwięk dwukanałowy LPCM.
 

Lazi11

New member
Panel dotykowy

Witam
Może mi ktoś powiedzieć czy ten przedani panel dotykowy na telewizorze jest podświetlany w jakiś sposób?
 

jufers

New member
@bla
Było już na forum coś takiego:

MR1979
To może ja napisze małe DLAN HowTo - czyli oglądanie udostępnionych plików po sieci:

1. Podlanczanie TV do routera. Router musi mieć uruchomiony serwer DHCP, a w TV trzeba wybrac automatyczna konfiguracje polaczenia. Zwykle w ciagu kilku minut TV sie konfiguruje i pomyslnie przechodzi testy. W razie gdyby coś nie chcialo zadziałać to polecam "restart" TV/rotera.

2. Instalacja software na PC. Bardzo prosta z CD uruchamiasz program instalacyjny i po chwili serwer dziala.

3. Serwer działa cały czas w tle. A do konfiguracji używamy Samsung PC Share Manager'a do którego skrót bedzie na pulpicie

4. Pierwsze co należy zrobić zaraz po uruchomieniu PC Share Managera to wybrać w menu głównym -> Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Pojawi się okno gdzie bedzie lista TV podłączonych do naszej sieci. Przy wybranym TV należy wcisnąć przycisk [POTWIERDZ]

5. Dodawanie katalogów z multimediami. Bardzo proste. Wybieramy katalog w lewym okienku i klikamy w "ikonke folderu podlaczonego do sieci z zielonym haczykiem" :)

6. Gdy juz spożądzimy listę udostępnionych folderów należy kliknąć ikonkę "Ustaw zmieniony stan" - taka biala karteczka ze strzalkami :) Teraz uwaga. Zaleznie od tego ile plikow chcemy udostepnic ta operacja moze potrwac dosc dlugo. Moze sie nawet wydawac ze komputer sie zawiesil. Nie wpadac w panike.

7. Dostep do multimediow w TV. Jezeli wszystko bedzie ok to uruchamiamy Playera w TV. Mozna to zrobic wciskajac na pilocie przycisk lub [Source] a nastepnie wybierajac DLNA pod ktorym wykryty jest Wise Server na naszym PC. W Playerze mozna tez w kazdej chwili wybrac nasz komputer przy uzyciu CZERWONEGO przycisku na piocie.

8. Pojawi sie okno Playera, gdzie wybieramy np Video, pozniej wybrany plik. Dalej juz powinno byc ok. Szkoda tylko ze Wise Server nie zachowuje podzialu na foldery jaki mamy na komputerze. Tzn wszystkie pliki filmowe sa dostepne zaraz po wejsciu w opcje Video w Playerze.

Mam nadzieje ze ta instrukcja sie komus przyda. Testowana na Samsungu LE46B650 i PC z Winows Vista.

Pozdr :)


Nawiasem mówiąc sam używam dwóch ruterów bezprzewodowych tp-link`a (WR340G, WR543G) ten przy telewizorze ma funkcję APC, ale ktoś mi je konfigurował, ja za słabo się na tym znam żeby Ci pomóc.
Jeżeli chcesz to spróbuję sprawdzić konfiguracje ruterów i telewizora, tylko powiedz co mam odczytać.

jufers
 

swojak1

New member
Lazi11 napisał:
Witam
Kupiłem tv Samsunga LE40B650 za 3600zł i musze przyznać że televizor dysponuje bardzo ładnymi kolorami. Panel dotykowy umieszzceony z dołu ciekawie sie prezentuje ale od razu dostrzegłem pewien dyskomfort. Nie wiem czy jest on podświetlany, szukałem w instrukcji obsługi, nie znalazłem nic na ten temat. Może wie ktoś jak to jest z tym podświetleniem panelu dotykowego w tym tv bo wystarczy że lekko sie zachmurzy i już nic na nim nie widać.

Lazi11 napisał:
Witam
Może mi ktoś powiedzieć czy ten przedani panel dotykowy na telewizorze jest podświetlany w jakiś sposób?

Panel dotykowy niestety nie jest podświetlany?
 
Ostatnia edycja:

zxcasd

New member
Na wstępie chciałbym wszystkim bardzo podziękować za wiele rad, nie spodziewałem się aż takiej pomocy (szczególnie Delaney - trafiłeś w samo sedno). Oczywiście pogrzebałem trochę w rzeczach do kompa i znalazłem oryginalną, dołączaną do karty graficznej przejściówkę (nie miałem pojęcia, że takową w ogóle posiadam). Wszystko działa na kablu kumpla, już kupiłem jakiś tani kabel 10m na allegro i czekam na przesyłkę.
Mam jeszcze pytanie - czy mając ustawioną rozdzielczość ekranu np. 1440x900, mimo wszystko filmy w 1080p puszczane z komputera będą odtwarzane bez żadnych strat jakości? Bo w Catalyst Control Center mogę ustawić rozdzielczość 1920x1080, ale wówczas obraz na ekranie telewizora wydaje się być dziwnie nieostry. Poza tym nie mogę wówczas ustawić wyższego odświeżania niż 60Hz, podczas gdy przy 1440x900 max. to 75Hz.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 

grajen

New member
zxcasd napisał:
Na wstępie chciałbym wszystkim bardzo podziękować za wiele rad, nie spodziewałem się aż takiej pomocy (szczególnie Delaney - trafiłeś w samo sedno). Oczywiście pogrzebałem trochę w rzeczach do kompa i znalazłem oryginalną, dołączaną do karty graficznej przejściówkę (nie miałem pojęcia, że takową w ogóle posiadam). Wszystko działa na kablu kumpla, już kupiłem jakiś tani kabel 10m na allegro i czekam na przesyłkę.
Mam jeszcze pytanie - czy mając ustawioną rozdzielczość ekranu np. 1440x900, mimo wszystko filmy w 1080p puszczane z komputera będą odtwarzane bez żadnych strat jakości? Bo w Catalyst Control Center mogę ustawić rozdzielczość 1920x1080, ale wówczas obraz na ekranie telewizora wydaje się być dziwnie nieostry. Poza tym nie mogę wówczas ustawić wyższego odświeżania niż 60Hz, podczas gdy przy 1440x900 max. to 75Hz.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
mozesz sprobowac ustawic odswiezanie na 50hz i wlaczyc 100hz na tv - daj znac czy lepsze wrazenia :)

co do rozdzielczosci, to nawet jak film beidze w 1080p to i tak bedzie wysylany obraz przeskalowany do rozdzielczosci ustawionej na karcie graficznej i pozniej przez tv skalowany spowrotem do 1080, ale to tylko rozwazania - jesli dla Ciebie lepszy obraz jest przy ustawieniu 1440x900 to trzymaj sie tego - nie daj sobie wmowic przez innych co lepiej wyglada
 

bobby_69

New member
bla napisał:
Witam,

Mam nowy problem z DLNA.

Na wstępie napisze ze sieć w TV jest widoczna i pogoda jak i YT działa bez problemu.

opis sieci:
- Sieć w domu rozprowadzana jest poprzez WIFI (nie lubie kabli);
- do TV podłączony jest kabelkiem z routerem WIFI w trybie APC

ponieważ jeden z routerów działa jako APC konieczne było utworzenie dwóch podsieci:
- sieć podstawowa 192.168.0.X
- sieć pod TV 192.168.1.X
- obie podsieci działają pod maską 255.255..255.0

:confused: PROBLEM:
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu oprogramowania samsunga do DLNA tv nie widzi udostępnionych katalogów.

Czy ktoś miał już z tym styczność jeżeli tak to proszę o pomoc.

Pozdr.
A próbowałeś dodać IP TV do DMZ na swoim APC ?
Nie wiem czy przydzielasz adres TV dynamicznie czy masz ustawiony na stałe.
Jak dla mnie wystarczy ustwić stałe IP w TV i wpisać go do DMZ spowoduje to tak jabky wystawienie TV poza router.
 

jashiu

New member
xxb6xx a wieszak wmn5290a

Witam,
Wiec jestem szczesliwym posiadaczem telewizora le40b620 i musze powiedziec ze wszystko super, mam tylko w pytania ...
1)nie wiem jak w menu w ustawienia zrobic zeby opcje nie byly "szare" i nieaktywne. Nie moge wejsc do plug and play ani do preferencje...

2)nie do konca zadowolony jestem z wieszaka firmy Meliconi model TVS System TVS LCD-503A ... tani byl, racja, ale nie podejrzewalem ze telewizor bedzie sie tak na nim chybotal. Nie przypatrzylem sie dokladnie ze caly telewizor zamocowany jest do wieszaka na jednej srubie (plytka w standardzie VESA 200x200 wkreca sie w wieszak na jedna srube)

Zdecydowalem sie na zakup wieszaka Samsung WMN5290A. Jest on regulowany elektronicznie z menu, jednak nie na wszystkich modelach. Nawet bez regulacji powinien byc stabilny i zapewnial bedzie jakas regulacje, jednak chcialbym uruchomic go w opcji z elektroniczna regulacja... Czy jest na to jakis sposob? Oprogramowanie, przejsciowka, opcja uruchamiana w menu serwisowym? Cokolwiek?

Prosze o jakakolwiek pomoc i odpowiedz, bede bardzo wdzieczny... mozliwe ze gdzies ktos napomknal o tych kwestiach ale 240 stron... masakra... :)
 
Do góry