Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ideJ

New member
O ile dźwięk będzie w AC-3 (jeśli będzie w DTS to w najlepszym razie usłyszysz ciszę, w najgorszym powie Ci, że nie odtworzy pliku).

Co do konwersji m2ts to można spróbować jakimś narzędziem do obsługi formatu MKV (mkvtoolnix?) spróbować konwersji formatu. M2TS przeważnie zawierają video kodowane h.264 w takich sytuacjach wystarczy tylko konwersja kontenera z m2ts do mkv (bez przekodowania obrazu)
 

sam650

New member
ideJ napisał:
Co do konwersji m2ts to można spróbować jakimś narzędziem do obsługi formatu MKV (mkvtoolnix?) spróbować konwersji formatu. [...] wystarczy tylko konwersja kontenera z m2ts do mkv (bez przekodowania obrazu)

Niestety mkvmerge z Toolnixa nie umie otwierać formatu M2TS (nie obsługuje kontenera MPEG TS). Chyba, że ktoś wie jak spowodować żeby potrafił...

Natomiast program DSMux konwertuje na MKV, ale dalej dźwięku w TV brak (w PC jest).
 

MAdam

New member
Zmiana 32 cale na 40 cali za 1000 zł

Posiadacze 32B650,32B651, którzy są zadowoleni ze swojego tv, ale żałują, że kupili za mały mogą teraz "powiększyć" swój tv :) z 32 cali na 40. Jestem poważnym forumowiczem, więc ew.transakcja też byłaby poważna. Bardzo zależy mi na zamianie na 32 calowy model, ponieważ jest taki właśnie potrzebny mi do małego pokoju. Mój 40B651 jest w stanie idealnym, bez ukrytych wad i bez bad/subpikseli, z Polską gwarancją. Dopłata wyniesie 1000 zł. Szczegóły na PW, ew. GG: 9986213. Ogłoszenie na zamianę znajduje się w dziale Giełda. Pozdrawiam właścicieli B650, B651 :)
 

bobby_69

New member
Napisy w *mkv

Czy uda ło się może komuś odpalić napisy wmuxowane w film w formacie *mkv.
Jak pisałem parę postów wcześniej wmuxowane w *avi odtwarzają się bez żadnych problemów i dodatkowych ustawień.
W *mkv jakoś ni cholery nie mogę tego zrobić. Co ciekawe w opcjach narzędzi funkcja dostosowania napisów jest aktywna a napisy nie działają.
Nie wiem może ja coś źle ustawiam(choć próbowałem różnych kombinacji).

Co ciekawe na odtwarzaczu w kompie te napisy też raz są raz ich nie ma.
Od czego to może zależeć byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
 

biglyk

New member
ideJ napisał:
O ile dźwięk będzie w AC-3 (jeśli będzie w DTS to w najlepszym razie usłyszysz ciszę, w najgorszym powie Ci, że nie odtworzy pliku).

Co do konwersji m2ts to można spróbować jakimś narzędziem do obsługi formatu MKV (mkvtoolnix?) spróbować konwersji formatu. M2TS przeważnie zawierają video kodowane h.264 w takich sytuacjach wystarczy tylko konwersja kontenera z m2ts do mkv (bez przekodowania obrazu)

Nie wiem zupełnie co to m2ts, ale potwierdzam, że DTSu nie wypuszcza natomiast kilkukrotnie oglądałem mkv a amplituner widział "Dolby Digital 5.1". Wiec da się natomiast okrutna prawda jest taka, ze większość plików mkv ma DTS, a wtedy cisza....
 

ruphert

New member
Z tego co wiem Samsung nie obsługuje napisów wmuxowanych w MKV, trzeba dorzucić pliczek z napisami w formacie SRT żeby ładnie działało.
bobby_69 napisał:
Czy uda ło się może komuś odpalić napisy wmuxowane w film w formacie *mkv.
Jak pisałem parę postów wcześniej wmuxowane w *avi odtwarzają się bez żadnych problemów i dodatkowych ustawień.
W *mkv jakoś ni cholery nie mogę tego zrobić. Co ciekawe w opcjach narzędzi funkcja dostosowania napisów jest aktywna a napisy nie działają.
Nie wiem może ja coś źle ustawiam(choć próbowałem różnych kombinacji).

Co ciekawe na odtwarzaczu w kompie te napisy też raz są raz ich nie ma.
Od czego to może zależeć byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
 

bobby_69

New member
ruphert napisał:
Z tego co wiem Samsung nie obsługuje napisów wmuxowanych w MKV, trzeba dorzucić pliczek z napisami w formacie SRT żeby ładnie działało.

Wiem że ekstra pliczek z napisami *srt działa. Sęk w tym że niedziała przy odtwarzaniu z moim NAS,em.
Skoro zadziałało wmuxowanie w avi myślałem że tu powinno zadziałać również.
Może to zafixują w nowym FW.
 

cypiz

New member
Siege napisał:
Witam.

Mam prosbe o ustawienia obrazu.Zwykla kablowa sygnal analogowy.Podlaczone przez tuner przez eurozlacze+kabel antenowy.Mam film szklana pulapka 4 na blu rayu i odpalilem go na ps3 podlaczone do tego tv.Obraz jst jakby troche teatralny nie "filmowy" tak mi sie wydaje.Moze ktos ma ps3 podlaczone do tego modelu i moglby mi podac ustawienia dla tv i filmow blu ray ?

Pozdrawiam.

Ja ustawiłem według hdtvtest*co*uk/Samsung-LE40B650/Settings*htm

dla "teatru telewizji" najważniejszy parametr to 100Hz - albo wyłączasz albo ustaw na "użytkownika" i przestaw suwaki wg. instrukcji.

p.s. zastąp gwiazdki kropkami w linku
 

mecedo

New member
m2ts to mkv remuxing

sam650 napisał:
Niestety mkvmerge z Toolnixa nie umie otwierać formatu M2TS (nie obsługuje kontenera MPEG TS). Chyba, że ktoś wie jak spowodować żeby potrafił...

Najpierw zdemuxuj m2ts programem tsMuxeR.
A potem zdemuxowane pliki można wrzucić do mkvtoolnixa. Trzeba tylko będzie ustawić fps dla ścieżki video, bo mkvtoolnix sam nie jest w stanie tego stwierdzić.

Ale uwaga! Jak m2ts ma video zakodowane kodekiem AVC to ok. Natomiast jak VC-1 to d..a. Samsung już nie otworzy takiego mkv.
 

andrzeej

Member
ideJ napisał:
O ile dźwięk będzie w AC-3 (jeśli będzie w DTS to w najlepszym razie usłyszysz ciszę, w najgorszym powie Ci, że nie odtworzy pliku).

to sa dane pliku , da rade otworzyc dzwiek 5,1

[Movie Title ]....[ The Dark Knight
[Release Year ]...[ 2008
[iMDb Rating ]....[ 9.0/10
[Genre ]..........[ Action | Crime | Thriller
[Runtime ]........[ 152 mins
[File Size ]......[ 2.80 GB
[Source ].........[ The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA

[Resolution ].....[ 1280*720
[Frame Rate ].....[ 23.976 fps
[Video C/B ]......[ x264 ~ 2380 kbps
[Audio C/B ]......[ NDAAC 6ch ~ 256 kbps
[Language ].......[ English
[Subtitle ].......[ English (Not hardsubbed)
[Container ]......[ MatRoska (.mkv)

lub
  1. [Movie Title ]....[ Live Free Or Die Hard
  2. [Release Year ]...[ 2005
  3. [iMDb Rating ]....[ 7.6/10
  4. [Genre ]..........[ Action | Crime | Drama | Thriller
  5. [Runtime ]........[ 2h 8mn
  6. [File Size ]......[ 2483 MB
  7. [Release ]........[ Die.Hard.4-Live.Free.Or.Die.Hard.2007.BDRip.720p-AdiT
  8. [Source ].........[ 720p.DTS.x264-ESiR
  9. [Resolution ].....[ 1280*532
  10. [Frame Rate ].....[ 23.976 fps
  11. [Aspect Ratio ]...[ 2.35:1
  12. [Video ]..........[ x264 ~ 2191 Kbps
  13. [Audio1]..........[ AC3 6ch ~ 384 kbps
  14. [Language ].......[ English
  15. [Subtitle ].......[ English, Finnish, Swedish, Danish, Norwegian Nynorsk, Romanian (Not Hardcoded)
  16. [Container ]......[ MatRoska (.mkv)
dodam ze zrobiłem z tych filmów sample i poszedłem do euro rtv zobaczyc jakosc obrazu... dzwięk na tv był
 
Ostatnia edycja:

ideJ

New member
andrzeej napisał:
dodam ze zrobiłem z tych filmów sample i poszedłem do euro rtv zobaczyc jakosc obrazu... dzwięk na tv był
Pewna dawka logiki powinna wystarczyć do rozwiązania problemu =o)
Skoro dźwięk w samplach był to i w nie-samplach też powinien prawda?
 

Ironkos

New member
Mam pytanko. Myslicie ze taki zamiennik allegro.pl/item720261408_wis09abgn_zamiennik_polowe_ceny(kropka)html nadawalby sie do b650 czy raczej trzeba zainwestowac w oryginalny samsunga zeby wszystko sprawnie dzialalo?

Pozdrawiam
 

Zlevikk

New member
Panowie jak usunąć z pliku mkv ścieżke dźwiękową z komentarzem reżysera. po cholere mi to wole żeby była tylko ściężka z filmu.
 

korczyniak

New member
sam650 napisał:
Niestety mkvmerge z Toolnixa nie umie otwierać formatu M2TS (nie obsługuje kontenera MPEG TS). Chyba, że ktoś wie jak spowodować żeby potrafił...

Natomiast program DSMux konwertuje na MKV, ale dalej dźwięku w TV brak (w PC jest).

Witam.
Po przeprowadzeniu kilku kombinacji na programach ,które polecaliście udało mi się zmienić kontener m2ts na MKV i uzyskać dźwięk w telewizorze.
1. Połączyłem wrzystkie pliki m2ts w jeden w programie tsMuxeR
2. Plik wynikowy konweruje na MKV w DS Mux
3. Potem wrzucam do mkvmerge i startuje muxing.
I już jest dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

bobby_69

New member
Zlevikk napisał:
Panowie jak usunąć z pliku mkv ścieżke dźwiękową z komentarzem reżysera. po cholere mi to wole żeby była tylko ściężka z filmu.



lolekanabolek napisał:
bodajże mkvtoolnix powinien zdać egzamin

Po odpaleniu mkvmerge z pakietu toolnixa i dodaniu filmu wszystkie ścieżki dźwiękowe i napisów bedą widoczne w okienku "Tracks,chapters...." wystarczy tylko odfajkować te których się nie chce i zmuxować materiał od nowa.
 

c_l_i_n_t

New member
Stacja dokująca a B650

Witam

Chciałbym podłączyć swój dysk 500GB (3,5) do telewizora 46B650 oraz wyprowadzić port USB na przód i dodać czytnik kart.
Czy ktoś testował i może napisać że działa z tym telewizorem
stacja dokująca Techtop UNITEK Y-1040B (2xUSB2.0+ stacja 2.5/3,5 + czytnik kart wszystko to na jednym USB). Pełno ich na allegro.
Nie mam jak przetestować a nie chce kupować w ciemno.
Sprawdziłem ten dysk podłączając do TV poprzez konwerter UNITEK SATA/IDE <-> USB 2.0 i działa dobrze.
Odnośnie brzęczenia:
Pierwszy egzemplarz brzęczał i sprzedawca zamówił mi kolejny ;).
Brzęczenie było słyszalne z około 1m.
Napisy: Konwertuje do SRT (czasowy) subedit playerem i wszystko działa
DTS: Konwertuje Popcorn Audio Converterem do AC3 i działa.
 
Do góry