Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

swojak1

New member
Nolan napisał:
Zauwazylem w moim LE37B651 ze matryca jest jakby troche nierowno podswietlona, na czarnym tle rogi sa jasniejsze takie jakby jasniejsze smugi tez tak macie? Czy to jest wada czy te telewizory tak maja?
[FONT=&quot]Ja tak mam jak u Ciebie, kolega mój ma tak samo i podświetlanie jest widoczne jak słucham radia w całkowitej ciemności, fatalnie ale ja nie przywiązuje do tego uwagi i jakby zaczynam tego nie zauważać?
[/FONT]Dodam że przy oglądaniu w najróżniejszych opcjach to jest nie widoczne.
 
Ostatnia edycja:

ząbek1

New member
Samsung 37b650 Internet

Zrobiłem połączenie TV z Internetem i nie ma połączenia, proszę o pomoc tylko bez ochszanianki że to już było? jestem słaby z komputera, o ile można to po kolei.
Dziękuję!
 

lary504

New member
Mam na dysku 3 filmy mkv Wszystkie są zakodowane x264 720p i dzwięk AC3 i tylko jeden idzie na 2 pozostałych nie obsługiwany kodek video. Czy można jakimś programem sprawdzić dokładnie co jest nie tak i ewentualnie przerobić??
 

esselu

New member
Jezeli masz router :

Bierzesz kabel - RJ45 (to ten internetowy) podłączasz do TV a drugi koniec do routera.
W ustawieniach tv USTAW NA automatyczne
Dajesz test - powinno byc OK, jezeli tak to mozesz wejsc do INTERNETU

Jezeli nie masz routera :

Bierzesz kabel - RJ45 (to ten internetowy) podłączasz do TV a drugi koniec do drugiej karty sieciowej w komputerze (bo do pierwszej wchodzi internet od dostawcy)
robisz połączenie mostkowe
 
Ostatnia edycja:

ząbek1

New member
esselu napisał:
Jezeli masz router :

Bierzesz kabel - RJ45 (to ten internetowy) podłączasz do TV a drugi koniec do routera.
W ustawieniach tv USTAW NA automatyczne
Dajesz test - powinno byc OK, jezeli tak to mozesz wejsc do INTERNETU

Jezeli nie masz routera :

Bierzesz kabel - RJ45 (to ten internetowy) podłączasz do TV a drigo lpmoec dp drugiej karty sieciowej w komputerze (bo do pierwszej wchodzi internet od dostawcy)
robisz połączenie mostkowe
Dzięki esselu wszystko hula!
Pozdro.
 

dark99

New member
Mam pytanie- czy Ultra Clear Panel znaczaco podnosi poziom oglądanego obrazu i warto w związku ztym kupic model B650? Nie zależy mie na oglądaniu filmów z dysków zewnętrzych i na nternecie i mam dylemat B620 czy jednak B650? Różnica w cenie to ok 500zł, czyli całkiem sporo. Pozdrawiam
 

novice_man

New member
Przewód zasilający

Witam,

mam pytanie, które zapewne nie przewinęło się jeszcze przez ten wątek.
Mianowicie:

czy któryś z właścicieli telewizora cyfrowego samsung mógłby mi powiedzieć jakiego typu wtyczka zasilająca jest wykorzystywana w przewodzie przy tym telewizorze ?

czy jest ona płaska 2-bolcowa czy 3 bolcowa ?

dziękuję za informację
 

Nolan

New member
novice_man napisał:
Witam,
[...]jakiego typu wtyczka zasilająca jest wykorzystywana w przewodzie przy tym telewizorze ?

czy jest ona płaska 2-bolcowa czy 3 bolcowa ?

dziękuję za informację
Jesli chodzi o B65X wtyczka posiada 3 bolce
 

osin

New member
Cassius napisał:
marceli52 - naprawdę jestem wdzięczny za bardzo szczegółowy opis . Po jego przeczytanie ze spokojem mogę zamawiać tego edimaxa ;)

Hej, nie doczytałem jaki masz tv, u mnie karta edimaxa z B650 niestety nie działa i podejrzewam że to jest problem tv a nie karty. pozdrawiam
 

mecedo

New member
Niestety ale te chwilowe skoki przy Motion Plus 100Hz to normalka. Algorytm czasami się gubi. Im bardziej intensywnie ustawisz eliminację judderingu tym częściej te skoki będą występowały. Przy maksymalnym ustawienie praktycznie nie da się oglądać filmów.
Ale nie ma co się dziwić, bo to sztuczne poprawianie płynności, więc cudów się nie spodziewaj.
Idealnie płynny obraz będziesz miał dopiero jak wytwórnie filmowe pójdą po rozum do głowy i zdecydują się porzucić tą historyczną kulę u nogi jaką jest 24fps, a zaczną nagrywać filmy w 50 albo 60fps.
Na razie mają kretyńskie wytłumaczenie że jak filmy są w 60fps to niektórych widzów przyprawia to o mdłości i dlatego nie przechodzą na większą ilość klatek.

Nolan napisał:
Zadzwonie do Samsunga w pn i zapytam czy nierownomiernie podswietlona matryca jest podstawa do reklamacji.
A czy u kogos wystepuje jeszcze efekt skokow/przeskokow obrazu? Kombinowalem z roznymi ustawieniami 100Hz motion plus, ale czesto obraz przestaje byc plynny tzn. przy jakiejs scenie jest idealnie plynnie a juz przy nastepnej traci plynnosc i zaczyna troche przeskakiwac potem znow na innej plynnosc wraca
 

whiteman

Member
osin napisał:
Hej, nie doczytałem jaki masz tv, u mnie karta edimaxa z B650 niestety nie działa i podejrzewam że to jest problem tv a nie karty. pozdrawiam
Ja tez przetestowalem tego EDIMAXA 7718Un i nie chodzi on z B650 sprawdzilem tez w MM B750 , B620 i w zadnym nie chodzila niestesty. Wiec przestrzegam !!!
 

C7_4K

New member
C7_4K napisał:
jaka jest norma martwych pixeli bo znalazłem z 3 czerwone i kilka białych :?:
Powtarzam pytanko :p :?: Kolego od kabla tak jest to 3 żyłowy kabel komputerowy - tylko z zakrzywioną w "L" wtyczką aby nie wystawał za bardzo za tv (no i aby sie zmieścił miedzy TV a ścianę )
 

mecedo

New member
Input lag

Jakby kogoś interesował input lag LE40B650 w stosunku do CRT, to po zrobieniu pomiarów:
1080p 60Hz w trybie PC Mode - 56ms.
1080p 60Hz z włączonym Motion Plus (Blur: 8, Judder: 5) - 116ms.
1080p 24Hz z włączonym Motion Plus (Blur: 8, Judder: 5) - 161ms.

Dla porównania monitor LCD HP LP2465 ma 36ms.
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
Wyłącznik Czasowy.

Witam ponownie!

Irytuje mnie jedna funkcja, a mianowicie jej brak. Otóż podczas normalnego oglądania TV, czy to naziemnej, czy przez tuner TVSat, pod przyciskiem Tools jest dostępna funkcja automatycznego wyłączania TV po jakimś czasie (30, 60, 90min itd.). Kiedy jednak włączę jakiś film z Pendrive'a przez USB to niestety tej funkcji już nie ma. Czy ktoś wie jak włączyć funkcję wyłącznika czasowego podczas oglądania filmu przez Media Play? Jeśli tak to proszę o dokładną odpowiedź, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej funkcji.
Dodam że chodzi o LE37B651 z firmware 2001.0.

Z góry dzięki.
 

Delaney

New member
mecedo napisał:
Jakby kogoś interesował input lag LE40B650 w stosunku do CRT, to po zrobieniu pomiarów:
1080p 60Hz w trybie PC Mode - 56ms.
1080p 60Hz z włączonym Motion Plus (Blur: 8, Judder: 5) - 116ms.
1080p 24Hz z włączonym Motion Plus (Blur: 8, Judder: 5) - 161ms.

Dla porównania monitor LCD HP LP2465 ma 36ms.

Zrób jeszcze pomiar dla 50Hz odświeżania w trybie gry. To powinno dać najmniejszy input lag.
 

roxy

New member
Tryb serwisowy - przebieg TV

Witam

Z uwagi ze dzis odbieram swoj tv LE46B650 chcialem zapytac w jaki sposob sprawdzic w trybie serwisowym przebieg TV. Chodzi mi o to ze chce sprawdzic czy nie byl juz on wczesniej uzywany (wystawka lub ewentualnie jakas wadliwa sztuka po serwisie).
Druga sprawa to gwarancja. Czy powinna byc oryginalna Samsunga.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam
 

Delaney

New member
boss131 napisał:
Witam ponownie!

Irytuje mnie jedna funkcja, a mianowicie jej brak.[...]

Irytujących rzeczy w tym TV jet więcej. Np. mnie denerwuje, że nie można jednym naciśnięciem zmienić źródła z TV na PC. Mam podpięte tylko jedno urządzenie, komputer, pod HDMI3, które jest dokładnie w środku listy gniazd. Szkoda, że nie można np. ustawić dowolnego źródła pod przycisk "0". Nie ma PIP w konfiguracji główny obraz z tunera - dodatkowy z wejścia. Nie ma stopklatki (co powinno być banalne w implementacji przy monitorze z cyfrową obróbką). Zegarek nie pobiera się z teletextu (w ogóle nie zauważyłem obsługi tego zegarka). Napisy się rozjeżdżają gdy film ma inną liczbę klatek/s niż 23.976. Wyłączenie dźwięku skutkuje niemożliwym do wyłączenia piktogramem, który w dodatku cały czas się przesuwa (co to plazma, że się ghosting siakiś może pojawić?) - trzeba się fatygować i ręcznie wsadzić małego jacka do gniazda słuchawkowego. To tyle co chwilowo pamiętam.

Co zaś do Twojego pytania - to bez ingerencji w fw raczej się nie da. Chwilowo jednak szanse na to, że pojawi się modowany fw są nikłe - bo z tego co widzę pliki są szyfrowane, a klucze zna pewnie tylko Samsung. :(
 

Delaney

New member
roxy napisał:
Witam

Z uwagi ze dzis odbieram swoj tv LE46B650 chcialem zapytac w jaki sposob sprawdzic w trybie serwisowym przebieg TV. Chodzi mi o to ze chce sprawdzic czy nie byl juz on wczesniej uzywany (wystawka lub ewentualnie jakas wadliwa sztuka po serwisie).

Wejdź w tryb serwisowy i tam pisze już chyba na 1 stronie (nie chcę teraz sprawdzać, bo każde wejście w SM resetuje mi opcje obrazu). Na pewno znajdziesz to info bez problemu. Problem natomiast w tym, że z tegoż samego trybu serwisowego można tę informację zresetować, więc żadnej pewności co do rzeczywistego przebiegu raczej mieć nie będziesz.

Druga sprawa to gwarancja. Czy powinna byc oryginalna Samsunga.
Ja mam jakiś niebieski karteluszek od Samsunga ale nie wypełniony. Podobno ważna jest faktura, poświadczająca, że TV został kupiony w PL.
 
Do góry