Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

rexer23

New member
thor2010 napisał:
Mam pytanie odnośnie obrazu w LE40B651
jakie ustawienia zastosować aby obraz był bardziej naturalny i aby wydobyć detale z cieni?

Przy oglądaniu zdjęć z lustrzanki zdjęcia są za bardzo "pojechane" i cienie zlewają się w czarny kolor.

Bardzo proszę o poradę bo jakbym nie kombinował to nie mogę osiągnąć zadowalających mnie rezultatów.

Jakby nie patrzył to do pewnych odczuć wizualnych w LCD trzeba przywyknąć ale należy przedtem zajrzeć do "głębokości czerni" w ustawieniach parametrów obrazu
 

thor2010

New member
rexer23 napisał:
Jakby nie patrzył to do pewnych odczuć wizualnych w LCD trzeba przywyknąć ale należy przedtem zajrzeć do "głębokości czerni" w ustawieniach parametrów obrazu

"głębokość czerni" wyłączyłem i nadal w cieniach nie ma za dużo detali - zlewają się w czarny :(
 

Nolan

New member
Chcialbym zapytac czy u Was tez jest taki efekt, mam wlaczone 100Hz w trybie standard oraz testowalem tez plynny ale nie widze specjalnej roznicy. Ponadto zauwazylem, ze obraz czasami na moment troche podszarpuje/skacze/przytnie sie a juz po chwili znow plynnie. Wada tv? Mam cyforwy dekoder, podlaczony przez HDMI
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Edimax 7718u

Po tym jak pojawily sie informacje w sieci ze ten model karty usb (7718Un) jest odpowiednikiem samsunga do B650 zakupilem owa karte. Niestety nie moge przelaczyc sieci kablowej na bezprzewodowa.
Niektorzy pisali ze karta dziala wiec prosze o jakis mini tutorial/podpowiedz jak ja uruchomic aby smigala z TV.

Z gory dzieki za opdowiedz
 

dzidek59

New member
whiteman napisał:
Po tym jak pojawily sie informacje w sieci ze ten model karty usb (7718Un) jest odpowiednikiem samsunga do B650 zakupilem owa karte. Niestety nie moge przelaczyc sieci kablowej na bezprzewodowa.
Niektorzy pisali ze karta dziala wiec prosze o jakis mini tutorial/podpowiedz jak ja uruchomic aby smigala z TV.

Z góry dzięki za opdowiedz

Potrzebny jest router obsługujący cableNet z usługą WiFi (czyli punktem dostępowym WiFi). Reszta jak w instrukcji TV. Możesz mieć kłopot z konfiguracją karty 7718Un - nie wiem czy będzie łączyć się z ruterem.
 

arsh

New member
na co zwrócić uwage?

jakoś na dniach będzie do odbioru 40B651 i mam pytanie na co zwrócić szczególną uwagę podczas wstępnego oglądania tv w sklepie zanim zapłacę ?
 

szymuR

New member
Dawno tu nie zaglądałem i nie wyobrażam sobie przeglądania 100 stron postów :p Dlatego mam pytanie, czy macie jakieś dobre ustawienia tego telewizora do gier (PS3) żeby nie tracić jakości w trybie gry?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
do ARSH

Na równomierność podświetlenia przy czarnym tle po rozgrzaniu matrycy oraz na to czy nie ma jakichś smug plam czy innych zjawisk (czarne i białe zdjęcia w rozdz 1920x1080p z pendrivea zrobione w paintcie). Druga sprawa to bad/stuck pixele ale to też wypatrzysz na czarnym lub białym. Możesz też obczaić czy obraz nie mruga (miałem tak w lg).
 

grajen

New member
SierzantHarris napisał:
do ARSH

Na równomierność podświetlenia przy czarnym tle po rozgrzaniu matrycy oraz na to czy nie ma jakichś smug plam czy innych zjawisk (czarne i białe zdjęcia w rozdz 1920x1080p z pendrivea zrobione w paintcie). Druga sprawa to bad/stuck pixele ale to też wypatrzysz na czarnym lub białym. Możesz też obczaić czy obraz nie mruga (miałem tak w lg).
polecalbym też od razu przygotowanie czerwonego, zielonego, niebieskiego, zoltego, fioletowy/rozowy (magenta) (RGB: 255, 0, 255) i cyjan (0, 255, 255) zeby zobaczyc czy nie ma bad pixeli lub czesciowo uszkodzonych pixeli
 

whiteman

Member
dzidek59 napisał:
Potrzebny jest router obsługujący cableNet z usługą WiFi (czyli punktem dostępowym WiFi). Reszta jak w instrukcji TV. Możesz mieć kłopot z konfiguracją karty 7718Un - nie wiem czy będzie łączyć się z ruterem.
Na konfiguracji sieci znam sie bardzo dobrze. Natomiast pisze ze mam problem taki, iz funkcja przelaczenia sieci z przewodowej na bezprzewodowa jest nie aktywna, tak jakby tv nie wspolpracowal z ta karta. Zastanawiam sie czy moze niektore modele nie beda z nia dzialac. Na weekend jak odbiore samochod pojade do MM i sprawdze na innych TV.
Jesli moglbys podaj mi wiecej informacji na temat swojego tv. Model i firmware na ktorym dziala ta karta.
 

arsh

New member
kurde dotarł tv ale na kablówce jest masakra :/ śnieży.. wiedziałem, że nie będzie rewelacji na kablówce no ale żeby do tego stopnia:/
 

szymuR

New member
Proszę o podanie ustawień pod PS3, żeby nie tracić jakości w trybie gry! I mam jeszcze jeden problem, TV nie wykrywa w ogóle TVNu. Na starszych telewizorach normalnie w moim pokoju jest TVN, co może być nie tak?
 

serfer123

New member
pocisk1 napisał:
Po podpięciu pena jak biorę "bezpieczne usuwanie sprzętu" po chwili pokazuje mi komunikat że nie można bezpiecznie usunąć sprzętu.

mam 2 peny jeden kingstona 32gb drugi 2gb i dysk zewnetrzny 1Tb i na każdym tym urzadzeniu nie chce mi odpiac bezpiecznie sprzetu to wina tego firmvera w tv mogli by już wypuścić nowy ile można czekać przydały by się kodeki nowe tez bo dzwieku nie mam jak ogladam filmy kręcone samsung omnia

piszcie do samsunga ja pisze może w końcu wezmą się za robotę :)
 

pocisk1

New member
serfer123 napisał:
mam 2 peny jeden kingstona 32gb drugi 2gb i dysk zewnetrzny 1Tb i na każdym tym urzadzeniu nie chce mi odpiac bezpiecznie sprzetu to wina tego firmvera w tv mogli by już wypuścić nowy ile można czekać przydały by się kodeki nowe tez bo dzwieku nie mam jak ogladam filmy kręcone samsung omnia

piszcie do samsunga ja pisze może w końcu wezmą się za robotę :)
Czyli na razie nie warto uzywac opcji "bezpiecznego usuwania sprzetu" :?:

Co do kłopotów z dziwekami to mam jedynie przy odtwarzaniu plikow HD z "Vuze". Np sciagam z Vuze teledysk i zapisuje mi go w postaci 2 plikow (AVS DVD Player Files (.mkv) i Plik listy odtwarzania Winampa (.asx)) Wrzucam je na pena i odpalam plik mkv i mam jedynie obraz bez dzwieku.
Da rade cos z tym zrobic (na Pc-ecie teledysk dziala ok) :?:
 

cbdu

New member
Witam
Przeczytalem troche watku, groch z kapusta. Mam pytanie.LE651

Czym konwertujecie audio DTS na DD? (nie w .mkv) Convert audio DTS to Dolby Digital DD.
Czym konwertujecie videp FLV na jakosc HD? Convert FLV to HD.

Nie polecam Divix Converter. Divix hd nie czyta, polecam do tego tv LGLH7000 bo kupilem dwa;)

Na dzis tyle.
Dziekuje.
 

ruphert

New member
cbdu napisał:
Witam

Czym konwertujecie audio DTS na DD? (nie w .mkv) Convert audio DTS to Dolby Digital DD.
Nie do końca rozumiem pytanie, bo dlaczego nie w mkv? ;) Ale DTS w mkv konwertuję na windzie przy użyciu PopCorn MKV AudioConverter - bardzo wygodny. Na linuxie równie wygodnym skryptem mkvdts2ac3 (full automat).

Filmów nie w mkv z DTS jeszcze nie spotkałem, ale VirtualDub powinien sobie z nimi poradzić.
 

Samsung1975

New member
serfer123 napisał:
mam 2 peny jeden kingstona 32gb drugi 2gb i dysk zewnetrzny 1Tb i na każdym tym urzadzeniu nie chce mi odpiac bezpiecznie sprzetu to wina tego firmvera w tv mogli by już wypuścić nowy ile można czekać przydały by się kodeki nowe tez bo dzwieku nie mam jak ogladam filmy kręcone samsung omnia

piszcie do samsunga ja pisze może w końcu wezmą się za robotę :)
Ja mialem ten problem z pierwszym firmwarem (chyba 1008), potem wgralem nowszy i problem zostal rozwiazany. Czytalem wczesniej na forum ze problem moze polegac na zlym prztlumaczeniu z angielskiego na polski. Wiec jezeli uzywasz jezyka angielskiego to problemu nie bedzie (pokaze ci ze odlaczanie pendriva po angielsku jest ok), natomiast jezeli TV operuje w jezyku polskim pokaze ze odlaczenie pendriva nie jest mozliwe (ale odlaczy i tak wporzadku bo po prostu tlumaczenie jest zle).

Czy to prawda to nie wiem ale sprobujcie ustawic TV na jezyk angielski i wtedy odlaczyc pendriva.
 
Do góry