Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

grajen

New member
Nolan napisał:
Czym roznia sie modele LE37B650, LE37B651, LE37B652, LE37B653? Ceny sa rozne, jest jakas roznica w sprzecie albo funkcjach?
bylo juz walkowane na forum - roznice funkcjonalne zadne - roznia sie wygladem dolnej krawedzi telewizora (ksztalt rozciagnietego U lub V), kolorem tej krawedzi (czern lub bordowy) i rozmieszczeniem przyciskow funkcyjnych (na srodku lub z prawej strony)
 

danger1986

New member
Pytanie do posiadaczy le32b650 . Czy wasz tv ma obrotową podstawę ?? Ja skręciłem swój zgodnie z instrukcją i ani drgnie. Natomiast znajomy ma ten sam model i jego tv obraca się :roll:. Albo ja nadgorliwie skręciłem albo on nie dokręcił ;)
 

grajen

New member
danger1986 napisał:
Pytanie do posiadaczy le32b650 . Czy wasz tv ma obrotową podstawę ?? Ja skręciłem swój zgodnie z instrukcją i ani drgnie. Natomiast znajomy ma ten sam model i jego tv obraca się :roll:. Albo ja nadgorliwie skręciłem albo on nie dokręcił ;)
posiadam opcje 40" - u mnie jest mozliwy obrot do ok +/- 20 stopni od normalnego ustawienia, a pozniej juz sie blokuje - jak dla nie wyglada to na "niedokrecenie"
 

molupl

New member
hi

hi
Pytanko do tych co ostatnio rozgladali sie za seria 650 w sklepach - w jakim le40b600 znalezliscie najtaniej/ewentualnie w promocji? (nie pytam o sklepy wirtualne no chyba ze pewniak jakis ;-) )
pozdro
 

asd1

New member
molupl napisał:
hi
Pytanko do tych co ostatnio rozgladali sie za seria 650 w sklepach - w jakim le40b600 znalezliscie najtaniej/ewentualnie w promocji? (nie pytam o sklepy wirtualne no chyba ze pewniak jakis ;-) )
pozdro

hmm a po co ci pewniak???

bierzesz dowolny sklep ze skąpca lub allegro i opcję za pobraniem i płacisz dopiero jak przywiozą.
 

Oconnel

New member
Ledwo wczoraj przyszedł do mnie LE55B650. Zakupiłem przez Internet w bardzo dobrym sklepie (który polecam) - Electro.pl. Mają dobre ceny, wysyłają natychmiast, masz oczywiście cały czas podgląd co się dzieje z paczką. Nic tylko kupować. Telewizor wymiata.
 

OSP110233

New member
molupl napisał:
hi
Pytanko do tych co ostatnio rozgladali sie za seria 650 w sklepach - w jakim le40b600 znalezliscie najtaniej/ewentualnie w promocji? (nie pytam o sklepy wirtualne no chyba ze pewniak jakis ;-) )
pozdro

W Saturnie w promocji bez VAT ... taniej na razie nie znajdziesz ...
 

Wiccan

New member
rozgałęźnik USB

Mam szybkie pytanko. Mam kilka dysków twardych. Czy za pomocą rozgałęźnika usb telewizor będzie w stanie wykryć prawidłowo wszystkie podłączone dyski i odczytać z nich filmy hd?
 

Galczych

New member
Tez polecam sklep electro.pl, kupowalem tam swojego 55B650 i jak zwykle bylo wszystko idealnie. Kupowalem tam juz kilka sprzetow m.in. latopa, ps3, psp, aparaty cyfr. Jak cos mam kupic to zawsze najpierw sprawdzam tam a potem dopiero na ceneo czy skapcu. Oni zazwyczaj sa na 2 czy 3 pozycjii :) w ceneo - pod warunkiem ze akurat handluja szukanym towarem. A sklep pewny.
 

obloz

New member
Samsung le37B650 czy nieco tańszy le37B550 ?

Witam, od kilku dni nurtuje mnie pytanie który z modeli telewizorów samsunga wybrać - le37B650 czy nieco tańszy le37B550 ?

Różnica w cenie nie jest kosmiczna, ale czy warto dopłacić ? W szczególności jeżeli przeważnie będę oglądał programy telewizyjne (i to nie w jakości HD jak na razie) oraz filmy z PC ?

Czy matryca w tych modelach jest wykonana w tej samej technologii ? Z moich obserwacji jakość obrazu na obu telewizorach była jak dla mnie bardzo zbliżona, ale może ktoś z was ma jakieś ciekawe spostrzeżenia z porównania tych modeli ?

 

kaminma8

New member
Galczych napisał:
Tez polecam sklep electro.pl.

Witam,

Otrzymałem idealną paczkę od kuriera z żelazkiem. Rozpakowałem ją po 5min po wyjściu kuriera. Nie było potrzeby rozpakowywania przy nim bo paczka byłą idealna - zresztą kurier się spieszył na bazę bo kończył pracę i nawet nie wpadłem na to.

W środku było połamane żelazko i kubeczek na wodę. W przeciągu 30 min zgłosiłem reklamację do firmy kurierskiej i do sklepu. Moja reklamacja nie została uwzględniona bo nie rozpakowałem przesyłki przy kurierze. Wiem moja wina. Niestety na zamówieniu napisałem info dla kuriera, że można paczkę zostawić u ochrony jakby nikogo nie było w domu. I to pozwoliło im przypuszczać, iż tak czy inaczej nie sprawdzę zawartości przy kurierze i można wsadzić co popadnie a zgodnie z regulaminem wtedy nie uwzględniają reklamacji :).

Najprawdopodobniej spadło im żelazko z pudełkiem, połamany towar został przełożony do nowego pudła i tak do mnie wysłany - stąd brak śladów na pudle, a cały towar w innym pogiętym pudle do innego klienta.

Opinie o tym sklepie w necie to lipa. Najlepiej je czytać w niedzielę wieczorem lub rano w poniedziałek jak negatywy jeszcze nie zostały wykasowane przez administratorów. Moją usunięto po dwóch dniach. Ten sklep działa nadzwyczaj sprawnie w takich sprawach.

Ciekawe kiedy ten wpis usuną?

Nie polecam.

A żeby nie było zupełnie OT to mój B650 od kilku miesięcy działa super - na szczęście kupiony w prawdziwym sklepie.

Pozdrawiam MK
 

Pioro

New member
kilka pytan:
-jak sprawa wyglada ze skalowaniem?
-czy obraz jest płynny przy meczach, scenach dynamicznych?
-czy matryca za bardzo nie odbija swiatlo?:)
 

Stig123

New member
Napisy w filmach

W przypadku gdy napisy do filmu są zbyt małe, w złym kolorze, formacie, lub po prostu się rozjeżdżają proponuję skonwertować film np. bardzo dobrym programem Media Coder. Program pozwala ustawić prawie każdy parametr filmu, poza tym jest darmowy i dość prosty w obsłudze.
 

MAdam

New member
Zamiana 32 cale na 40 cali

Jeśli któryś z użytkowników 32B650, 32B651 stwierdził po jakimś czasie, że kupił za mały rozmiar, a nie chce tracić na sprzedaży używanego i kupnie nowego to proszę o kontakt. Ja mam w idelanym stanie 40B651, którego chce zamienić do pokoju dziecka na wersje 32 calową. Szczegóły w dziale "Giełda". Pozdrawiam.
 

dzidek59

New member
Pioro napisał:
kilka pytan:
-jak sprawa wyglada ze skalowaniem?
-czy obraz jest płynny przy meczach, scenach dynamicznych?
-czy matryca za bardzo nie odbija swiatlo?:)

Jestem użytkownikiem LE32B650 od 4 m-cy. Żadnych problemów z TV, odtwarzaniem filmów przez USB, LAN, HDMI, itp.
1. Skalowanie O.K. w każdym zakresie sygnału. Przy sygnale 4:3 - powiększa i obcina góra-dół. Przy kinowym są pasy na górze i dole ekranu.
2. Tak obraz jest bardzo płynny. Można dostosować indywidualnie ale nawet na Standardzie fabrycznym jest O.K. zarówno w meczach jak i szybkich scenach.
3. Nie odbija światła i nie zbiera kurzu ale zbiera go obudowa.
 

qbanet

New member
Witam posiadam recorder LG rh387h i telewizor b650.
Czy jest możliwośc połączenia tych urządzeń w taki sposób żeby antena była włożona do telewizor , a obraz z telewizora był do recordera przesyłany przez HDMI ? Jak to skonfigurować ?

Zależy mi żeby antena szła do telewizora , bo chce na telewizorze przełączać programy a nie na recorderze.
 

mecedo

New member
Matryce w B650

Posiadam LE40B650 na matrycy AUO i po przeczytaniu wątku OSP110233 odnośnie matryc trochę się zmartwiłem, ponieważ w moim TV najbardziej doskwierają mi słabe kąty i czerń, ale przy oglądaniu w całkowicie zaciemnionym pokoju. Do reszty nie mam zastrzeżeń, a to co mi się najbardziej podoba w TV, to poprawa płynności ruchu. Przy odświeżaniu karty graficznej 24Hz, dobrze skonfigurowanym Reclocku i odpowiednio dobranych ustawieniach "Motion Plus" obraz masełko. Można zniwelować do minimum ułomności technologii 24fps, tak że nawet 3 godzinny film nie męczy oczu.

Chcąc sprawdzić czy faktycznie matryce Samsunga są lepsze od AUO udałem się do MM i niestety nie podzielam opinii kolegi OSP110233. Na tych niby matrycach Samsunga nie zauważyłem by czerń czy kąty były lepsze. Na jednym z zagranicznych forów pojawiła się nawet teoria, że oznaczenia AA SQ czy CN w polu Version na naklejce nie oznaczają producentów matryc, tylko gdzie produkowany był TV.

Zauważyłem natomiast, na co wcześniej nie zwracałem uwagi, że modele 37" mają wyraźnie gorszą czerń i kąty od modeli 40".
 

kwasior21

New member
Ehm, doslownie szkoda slow. Ale robiscie metlik w glowach ludziom, nie wiedza czy brac 37, czy 40 cali .... czy bedzie matryca od samsunga czy tez nie, ludzie zawsze beda szukali dziury w calym :/ Przebic sciane, ustawic tv dalej o 4 metry i juz katy nie przeszkadzaja :) Tylko zooma bedzie trzeba powiekszyc w galkach ocznych :p
Dajta juz spokoj z tymi roznicami :/

Pozdro @ll
 

pszyszek

New member
Witam!
Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup 32b650 gdy dowiedziałem się (tak, właśnie na tym forum :) ) o modelu b679 wzbogaconym o tuner dvb-s2. Napaliłem się szybko, zdecydowałem, no i tu zaczęły się problemy. Model ten nie jest oferowany na nasz kraj. Wg odpowiedzi mailowej od samsunga sprzed paru tygodni nie wiedzieli kiedy się pojawi ale sugerowali jakoby miało to kiedyś nastąpić. Przedwczoraj dzwoniłem na infolinię i gość rozwiał moje nadzieje stwierdzając że jeżeli jeszcze się nie pojawił to już raczej nigdy to nie nastąpi. Pozostaje mi więc dokonać zakupu w Niemczech, ale poza kłopotami logistycznymi dochodzi jeszcze kłopot z gwarancją (nie będzie uwzględniona w naszym kraju gdyż ten model nie był przeznaczony na Polskę). Dodatkowo zastanawiająca jest jeszcze ogromna różnica w cenie w stosunku do modelu b650 (ponad 300 euro) podczas gdy różnica w cenie między modelami b550 i b579 (odróżnia je również tylko głowica dvb-s2) to około 100 euro.
Bardzo zależy mi na głowicy dvb-s2, jest coraz więcej kanałów w tym systemie (oczywiście odbiera ona również dvb-s) a wiadomość sprzed kilkunastu dni o uruchomieniu do końca 2009 r przez TVP platformy kilkunastu niekodowanych programów na Astrze właśnie w dvb-s2 przekonała mnie ostatecznie (źródło satkurier.pl). Mam oczywiście tuner satelitarny (bardzo fajny, nie chcę go zmieniać) ale brak w nim dvb-s2 i HD, telewizor byłby dla mnie świetnym uzupełnieniem brakujących kanałów.
Czy miał ktoś styczność z tym modelem samsunga? Jak działa odbiór kanałów z dvb-s2, w tym kanałów HD? Czy poprawnie współpracuje z modułami CI? Czy warto sobie wogóle zawracać głowę tą dodatkową głowicą? Możliwe że napaliłem się jak szczerbaty na suchary bo solidne telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym (Loewe, Humax) kosztują znacznie więcej, powyżej 10 tys.
I czy ktoś wogóle spotkał się z tym typem samsunga w Polsce?

PS. Starsznie wkurzające jest to olewanie polskiego klienta przez "światowe" firmy. Sprzedawca w salonie Sony bez ogródek przyznał że to norma i "jego" Sony też ma polaków w d..ie:hmm:
 
Do góry