Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pioro

New member
tak przydaloby sie faq, bo ciezko znalesc odpowiedz na pytanie przeszukujac 200 stron...
Mam router d-link czy moge sie polaczyc do netu samsung b650? na jakiej zasadzie dziala youtube?
-czy moge sie jakos bezprzewodowo polaczyc z te za pomoca laptopa? czy musze kablem np vga?
 

grajen

New member
Pioro napisał:
tak przydaloby sie faq, bo ciezko znalesc odpowiedz na pytanie przeszukujac 200 stron...
Mam router d-link czy moge sie polaczyc do netu samsung b650? na jakiej zasadzie dziala youtube?
-czy moge sie jakos bezprzewodowo polaczyc z te za pomoca laptopa? czy musze kablem np vga?
1. telewizor podłączasz z routerem za pomocą zwykłego kabla sieci lokalnej (tak samo jak byś komputer podłączał nie używając wifi) i pozniej ustawiasz polaczenie w menu telewizora

2. z youtube malo korzystalem, ale generalnie jak wlaczasz ten panel z widgetami (przycisk internet na pilocie) to na YT masz do wyboru najpopularniejsze klipy do odtworzenia (jesli masz konto na YT mozesz tez sie zalogowac na telewizorze na to konto i przegladac dodane na nim ulubione klipy)

3. jesli chcesz zeby obraz byl bezposrednio przesylany z laptopa na TV to musisz podpiac kabel (hdmi lub vga), ale jesli chcesz tylko odtwarzac filmy/obrazki/muzyke z laptopa na telewizorze to:
- laptop musi byc polaczony do tej samej sieci co tv
- na laptopie instalujesz samsung share manager (plytka dolaczana do TV) i w tym programie udostepniasz katalogi z filmami/obrazkami/muzyka
- z TV ogladasz multimedia poprzez media play i wybierasz jako zrodlo (w glownym menu media play naciskasz czerwony przycisk na pilocie) twoj laptop

instrukcja jak skonfigurowac aplikacje samsung share manager wkleil na tej/poprzedniej stronie jufers
 

kurczak80

New member
Ktoś tu pisał że po podłączeniu wieży do tv dźwięk mu się opóźnia w kolumnach. Rozwiązaniem jest przełączenie w opcjach tv głośników na zewnętrzne. Mi pomogło :)
Edit:Jednak nie pomogło :(
Tak wogóle to ostatnio dostałem swój tv wymieniony na nowy z serwisu trwało to trzy miesiące,więc lepiej żeby wam się nic nie psuło bo serwis samsunga to padlina jakiej w życiu nie widziałem. Czas naprawy taki długi ze względu na brak części miałem LEb650 a mam LE651 i powiem że ten bordowy jest według mnie dużo ładniejszy od czarnego.
 
Ostatnia edycja:

mietafix

New member
hej mam problem z dyskiem.
Mam przenosci dysk na dwa porty USB, i w telewizorze wykrywa go i co chwila gubi... w Komputerze dziala dobrze. Problem jest pewnie z kieszenia, Jakie wy dyski uzywacie do tv, bo nie wiem jaki kupic zeby zrobic sobie biblioteczke...

A moze przyczyna tkwi w jakims ustawieniu tv?

Rzecz druga, macie gdzies jakis opis jak skalibrować TV? chodzi mi głownie o ustawienia pod otwarzanie filmów...
Jakie opcje energooszczedne używacie?
Gdzie w menu serwisowym znajduje sie ilosc przepalonych godzin?
 

Loan

New member
Cześć! To mój pierwszy wpis na tym forum i na początek muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem ilości postów.
Ale wiem już dlaczego tak się dzieje. Telewizora nie kupuje się przecież codziennie i jak już ten moment nadejdzie to nie wiadomo co wybrać, bo technologia tak szybko idzie do przodu.
Ja sam spędziłem masę czasu nad wybraniem modelu i ostatecznie padło na LE37B651.

Moje pierwsze doświadczenia (może się komuś przyda)

1. DLNA
Po zainstalowaniu PC Share Manager program się wiesza przy przeglądaniu katalogów. Zanim zdążę coś udostępnić to program zalicza zwiechę. Po aktualizacji do wersji 2.1 to samo. Pewnie to wina mojego kompa. Sprawdzę jeszcze na laptopie.
Ogólnie bardzo ciekawa rzecz i dzisiaj już nie żałuje, że zainwestowałem dodatkowe pieniądze w sieć domową.
2.Divx z Pena
Nie wiedziałem początkowo, że napisy muszą być w formacie srt. Po konwersji i nadaniu plikom napisów takiej samej nazwy jak pliki filmu wszystko chodzi OK!
3.Programy HD
Mam dekoder Vectry HD i początkowo być źle ustawiony. Sygnał wejsciowy z dekodera miałem ustawiony na SD. Po zmianie na 1080i programy HD powaliły mnie z nóg. Teraz nic innego nie oglądam tylko Discovery i NatGeo HD :)
Programy SD 4:3 to kicha, o której szybko musimy zapomnieć.
 

tomaszek71

New member
mkv

Niestety nie wszystkie mkv "chodzą". Czasami wywala komunikat : " nieznany format video" Niby mkv, niby wsZystko ok a tu nic. czym to szybko zaznaczam szybko przekodować żeby film poszedł?
 

petersson1

New member
witam i mam pytanko - przeryłem juz 50% całego wątku a poniewaz zamierzam za chwile kupic to cudo to mam jeszcze ostatnie zapytanie :cool:

1. czy port usb daje rade z zasilaniem dysków 2.5" (bez zewnetrznego zasilania) np. WD-passport czy inne tego typu ?

2. czy da sie rade przeglądac net oprocz tych widgetow yahoo/Ytube i accuweather. Np. wklepac z łapy google.com czy jakis inny adres ?
 

asd1

New member
petersson1 napisał:
witam i mam pytanko - przeryłem juz 50% całego wątku a poniewaz zamierzam za chwile kupic to cudo to mam jeszcze ostatnie zapytanie :cool:

1. czy port usb daje rade z zasilaniem dysków 2.5" (bez zewnetrznego zasilania) np. WD-passport czy inne tego typu ?

2. czy da sie rade przeglądac net oprocz tych widgetow yahoo/Ytube i accuweather. Np. wklepac z łapy google.com czy jakis inny adres ?

1. TAK
2. NIE
 

gmarkow

New member
Potrzebuję pomocy!!!

Witam szanownych HDTV-maniaków:) To mój pierwszy wpis, chociaż to forum śledzę od dłuższego czasu. Noszę się z zamiarem zakupu telewizora i nie mogę się zdecydować między dwoma modelami Samsunga w podobnej cenie, a mianowicie LE55B650-653 i LE52750. Chciałbym zapytać co bardziej doświadczonych, na który z tych dwóch modeli oni by postawili. Seria 750 jest o 3 cale mniejsza ale za jest chyba sporo bardziej zaawansowana technologicznie (200Hz, WCE3) ale nie wiem czy to nie tylko mało znaczące bajery. Na LED tv w tym rozmiarze mnie nie stać więc pozostają te dwa modele. Z góry szczerze dziękuję za pomoc.
 

Nolan

New member
Zastanawiam sie nad kupnem tego modelu, chcialbym poprosic uzytkownikow tego telewizora o krotkie podsumowanie.

1. Mam watpliwosci co do jakosci obrazu, w sklepie obraz byl bardzo plynny w porownaniu do telewizorow bez 100hz i to mi sie bardzo podobalo natomiast obraz byl teatralny, wyblakly w porownaniu do modeli 50 hz czy da sie to jakos wyregulowac zeby zachowac plynnosc 100hz i jednoczenie intensywnosc kolorow jak przy 50hz?

2. Czy da sie podlaczyc zewnetrzne glosniki? Gdzies czytalem ze jest tylko wyjscie optyczne, zalezaloby mi na podlaczeniu zewnetrznych glosnikow gdyz slyszalem ze dzwiek jest kiepski

3. Rozumiem, ze nie ma problemow z odtwarzaniem filmow roznych formatow przez USB?

Glownie bede ogladal TV z kalbowki w jakosci cyfrowej SD, oraz filmy wykorzystujac wejscie USB, czy ten telewizor to dobry wybor czy lepiej rozejrzec sie za czyms innym? Ponoc Sony czy Philips oferuja lepsza jakosc obrazu

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi na pytania, ktore mnie nurtuja
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
Nolan napisał:
2. Czy da sie podlaczyc zewnetrzne glosniki? Gdzies czytalem ze jest tylko wyjscie optyczne, zalezaloby mi na podlaczeniu zewnetrznych glosnikow gdyz slyszalem ze dzwiek jest kiepski
jest wyjscie cyfrowe optyczne i analogowe audio (2x cinch)
 

lucycha

New member
mam ten model od tygodnia, bo czytałam opinie, które mnie do niego przekonały. Mam tylko jeden problem. Może ktoś jest użytkownikiem kablówki Vectra? Kablówka ta bowiem do cyfrowego nadawania daje tunery z wejściem euro. Obraz odbierany na tel. jest jakby, nie tyle nie ostry, co mam wrażenie, jakbym oglądała filmy w złej rozdzielczości, krawędzie postaci są jakby zniekształcone. Na pewno nie jest on krystalicznie czysty. Nie wiem czy to wina tunera od kablówki, sygnału, czy może dostałam wadliwy telewizor. A może powinnam kupić sobie kabel HDMI? Jestem w tej kwestii laikiem i może ktoś z Was udzieliłby mi rzeczowej odpowiedzi?
Jeżeli zaś chodzi o obraz, to rzeczywiście jest on jakby teatralny, natomiast wyczytałam gdzieś, że można ustawić na 100hz opcję "użytkownika" dać redukcję rozmycia na 7, zaś redukcję skoków na 0. zrobiłam tak i trochę pomogło.
 

ruphert

New member
grajen napisał:
jest wyjscie cyfrowe optyczne i analogowe audio (2x cinch)
Nie wiem jak z wyjściem cyfrowym, ale sygnał na analogowym z filmu z dźwiękiem wielokanałowym jest rozjechany, nakłada się echo z różnych kanałów jakby dźwięk był źle zmiksowany. Na TV ten sam dźwięk jest ok. Też tak macie?
 

lycone

Banned
lucycha napisał:
mam ten model od tygodnia, bo czytałam opinie, które mnie do niego przekonały. Mam tylko jeden problem. Może ktoś jest użytkownikiem kablówki Vectra? Kablówka ta bowiem do cyfrowego nadawania daje tunery z wejściem euro. Obraz odbierany na tel. jest jakby, nie tyle nie ostry, co mam wrażenie, jakbym oglądała filmy w złej rozdzielczości, krawędzie postaci są jakby zniekształcone. Na pewno nie jest on krystalicznie czysty. Nie wiem czy to wina tunera od kablówki, sygnału, czy może dostałam wadliwy telewizor. A może powinnam kupić sobie kabel HDMI? Jestem w tej kwestii laikiem i może ktoś z Was udzieliłby mi rzeczowej odpowiedzi?
Jeżeli zaś chodzi o obraz, to rzeczywiście jest on jakby teatralny, natomiast wyczytałam gdzieś, że można ustawić na 100hz opcję "użytkownika" dać redukcję rozmycia na 7, zaś redukcję skoków na 0. zrobiłam tak i trochę pomogło.

Zdecydowanie podłączyć tuner kablem HDMI do TV. Obraz będzie wtedy przesyłany cyfrowo, a nie analogowo. Pomiędzy tymi dwoma połączeniami (Euro, HDMI) jest przepaść jakościowa.
 

mat89

New member
Spotkał się może ktoś ze w DLNA wyskoczyła inna nazwa komputera bo ja mam podpiety telewizor do routera siec zabezpieczona i wyskakuje ze wykryl inny komp a gdy wchodze na niego nie ma zadnych udostepnionych plikow nie zdarza sie to czesto ale czasem wystepuje i nie wiem nie sadze zeby ktos sie wlamal do sieci i mial program do tego telewizorka
 

tomaszek71

New member
lucycha napisał:
mam ten model od tygodnia, bo czytałam opinie, które mnie do niego przekonały. Mam tylko jeden problem. Może ktoś jest użytkownikiem kablówki Vectra? Kablówka ta bowiem do cyfrowego nadawania daje tunery z wejściem euro. Obraz odbierany na tel. jest jakby, nie tyle nie ostry, co mam wrażenie, jakbym oglądała filmy w złej rozdzielczości, krawędzie postaci są jakby zniekształcone. Na pewno nie jest on krystalicznie czysty. Nie wiem czy to wina tunera od kablówki, sygnału, czy może dostałam wadliwy telewizor. A może powinnam kupić sobie kabel HDMI? Jestem w tej kwestii laikiem i może ktoś z Was udzieliłby mi rzeczowej odpowiedzi?
Jeżeli zaś chodzi o obraz, to rzeczywiście jest on jakby teatralny, natomiast wyczytałam gdzieś, że można ustawić na 100hz opcję "użytkownika" dać redukcję rozmycia na 7, zaś redukcję skoków na 0. zrobiłam tak i trochę pomogło.

Czeka Ciebie wycieczka do BOK-u Vectry. Mają też dekodery HD które mają HDMI wymienią dekoder i po sprawie ( oczywiście po zakupie kabla bo nie ma w komplecie )
 

qbanet

New member
Dwa pytania odnosnie b650

1. Czy komuś działa poprawnie youtube na najnowszym sofcie . Jeśli tak to jak mu się to udało zrobić ?

2. Czy jest mozliwosc odtwarzania na telewizorze filmów rmvb ? U mnie telewizor nie widzi tych plików na dysku :/
 

danger1986

New member
qbanet napisał:
Dwa pytania odnosnie b650


2. Czy jest mozliwosc odtwarzania na telewizorze filmów rmvb ? U mnie telewizor nie widzi tych plików na dysku :/

przecież samsung na stronie podaje dokładnie jakie formaty są obsługiwane...

Produkty-> Medi@ 2.0 -> Złącze USB 2.0 Movie -> FAQ -> "Jakie kodeki...?"
 

asd1

New member
qbanet napisał:
Dwa pytania odnosnie b650

1. Czy komuś działa poprawnie youtube na najnowszym sofcie . Jeśli tak to jak mu się to udało zrobić ?

2. Czy jest mozliwosc odtwarzania na telewizorze filmów rmvb ? U mnie telewizor nie widzi tych plików na dysku :/

1. czyli na jakim? Y działa na każdym, trzeba po wgraniu softu trzymać EXIT (ok 15sek) aż będzie menu resetu i wybramy reset do ustawień fabrycznych.
Po skonfigurowaniu TV od nowa, będzie można zainstalować Youtube

2. i prawidłowo, że nie widzi
 
Ostatnia edycja:

Loan

New member
lucycha napisał:
mam ten model od tygodnia, bo czytałam opinie, które mnie do niego przekonały. Mam tylko jeden problem. Może ktoś jest użytkownikiem kablówki Vectra? Kablówka ta bowiem do cyfrowego nadawania daje tunery z wejściem euro. Obraz odbierany na tel. jest jakby, nie tyle nie ostry, co mam wrażenie, jakbym oglądała filmy w złej rozdzielczości, krawędzie postaci są jakby zniekształcone. Na pewno nie jest on krystalicznie czysty. Nie wiem czy to wina tunera od kablówki, sygnału, czy może dostałam wadliwy telewizor. A może powinnam kupić sobie kabel HDMI? Jestem w tej kwestii laikiem i może ktoś z Was udzieliłby mi rzeczowej odpowiedzi?
Jeżeli zaś chodzi o obraz, to rzeczywiście jest on jakby teatralny, natomiast wyczytałam gdzieś, że można ustawić na 100hz opcję "użytkownika" dać redukcję rozmycia na 7, zaś redukcję skoków na 0. zrobiłam tak i trochę pomogło.

Na tym forum jest wątek o Vectra HD. Polecam przeczytać i tam znajdziesz rzeczowe instrukcje jak skonfigurować dekoder HD.
W skrócie:
1.Zakup kabel HDMI
2.Ustaw wejście z dekodera na 1080i
 
Do góry