Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

chele

New member
Edimax nMAX WiFi USB 2.0 adapter

Witam, czy ktoś ma może jakies doświadczenia z tą kartą Edimax nMAX WiFi USB 2.0 adapter, 802.11n Draft 2.0, 300Mbps, 2T2R, WPS, zamiast oryginalnej WIS09ABGN? Podobno działa? Na Allegro za 130 zl, w sklepach internetowych jeszcze taniej. Bo 350 zl, po tyle mieli oryginal Samsunga w Saturnie w Poznaniu to przesada.
 

glenior

New member
common interface - zamiast dekodera

Witam.
Czy ktoś ma pomysł na coś takiego - mam Samsunga b650 i w opisie jest, że posiada tuner DVB-T/C. Mam też kablówkę cyfrową (Spray - czy teraz już Vectra). Drażni mnie używanie dekodera i kolejny pilot i chciałem kanały cyfrowe oglądać bezpośrednio na TV. Po wyszukaniu pojawiła się lista kanałów cyfrowych - działa na nich nawet Guide - jest opis aktualnie nadawanego programu itp. Niestety brak obrazu i fonii - jest jedynie napis "Sygnał zakodowany". Skontaktowałem się z kablówką i dowiedziałem się, że sygnał kodują w systemie Conax. Załatwiłem sobie kartę Conax - wsadziłem do niej kartę SIM z dekodera cyfrowego z kablówki, umieściłem w Common Interface i nic :( Samą kartę w ustawieniach widzi (można zobaczyć moduł CAM i wejść na menu CI gdzie jest jakaś lista subskrypcji).
Jeśli jest jakaś możliwość oglądania kablówki cyfrowej bez zewnętrznego dekodera to proszę o info.
 

asd1

New member
glenior napisał:
Witam.
. Załatwiłem sobie kartę Conax - wsadziłem do niej kartę SIM z dekodera cyfrowego z kablówki, umieściłem w Common Interface i nic :( Samą kartę w ustawieniach widzi (można zobaczyć moduł CAM i wejść na menu CI gdzie jest jakaś lista subskrypcji).
Jeśli jest jakaś możliwość oglądania kablówki cyfrowej bez zewnętrznego dekodera to proszę o info.
Karty kodowe są z reguły parowane z dekoderami,
więc trzeba by wyciągnąć z dekodera jego dane identyfikacyjne i wgrać do karty Conax , może spece od łamania Cyfry+ to by potrafili...
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
Są rózne odmiany systemu Conax. Jedna z nich zakłada parowanie modułu CI z kartą (to co nazywasz kartą to moduł CI, a to simem to karta kodowa). Musiałbyś się dowiedzieć w twojej kablówce czy stosują parowanie. Jeśli tak to pozostaje tylko zakup od nich karty ze sparowanym modułem, jeśli mają coś takiego w ofercie.
 

grzechodg

New member
Serwisy INT@RNET

Jak ogolnie wiadomo na dzien dzisiejszy w naszych Samsungach mamy dostepne 2 serwisy: YAHOO! oraz YouTube + Accuweather.
Wcześniej mialem YAHOO! - aktualnie uzywam YouTube + Accuweathe - po przywroceniu ustawien fabrycznych. Powrót do YAHOO! pewnie powiedzie sie po wgraniu firmware.
Czy istnieje jakiś swobodny sposób na przełączanie się pomiędzy ww. serwisami ?
Generalnie chcialbym korzystac z YouTube (w serwisie YAHOO! nie dziala) oraz z FLICKR.
 

amadeo

New member
roberto18 napisał:
... dalem 1920x1080 i ustawilem na 100 hz odswiezanie ale gdy wlaczylem test byl czarny ekran (komunikat brak sygnalu).
To zrozumiałe ponieważ ustawiłeś tryb nieobsługiwany przez TV. Przy 1920x1080 maksymalne odświeżanie to 60Hz.

Telewizor w trybie PC (wg instrukcji HDMI3 i etykieta "DVI PC" lub "DVI") ma prawdopodobnie wyłączone obróbkę obrazu (100Hz) aby zmniejszyć opóźnienie (input lag). Być może jest możliwość włączenia 100Hz w trybie TV (HDMI1, 2 lub 4, a może wystarczy zmiana etykiety dla HDMI3?).
 
amadeo napisał:
To zrozumiałe ponieważ ustawiłeś tryb nieobsługiwany przez TV. Przy 1920x1080 maksymalne odświeżanie to 60Hz.

Telewizor w trybie PC (wg instrukcji HDMI3 i etykieta "DVI PC" lub "DVI") ma prawdopodobnie wyłączone obróbkę obrazu (100Hz) aby zmniejszyć opóźnienie (input lag). Być może jest możliwość włączenia 100Hz w trybie TV (HDMI1, 2 lub 4, a może wystarczy zmiana etykiety dla HDMI3?).
ja mam podłączonego kompa kablem dvi - hdmi do wejścia hdmi3. Jak ustawię w opcjach karty odświeżanie 60Hz to w ustawieniach samsunga część ustawień jest niedostępna (np. 100Hz i itp). Natomiast po zmniejszeniu odświeżania do 50Hz w ustawieniach karty graficznej ww. opcje są dostępne. Dodam, że wejście hdmi3 ma nadaną nazwę DVI PC.
 

sam650

New member
aktualizacja firmware

Jestem świeżo po aktualizacjach firmware i odnoszę wrażenie, że firmware nie wpływa na zawartość Internet@TV. Za to zawartość ta jest zależna od wybranego kraju. Po zmianie kraju należy wykonać reset (przytrzymać przycisk EXIT). Sprawdzałem zestaw widgetów Yahoo ale jednak powróciłem do YT+AW, bo dla mnie jest wygodniejszy.

Parę osób pytało, jakie zmiany wprowadzają poszczególne firmware. Ja wykryłem następujące:
- kwietniowe 1008: dodanie funkcji pokazywania poziomu sygnału DVB-T po przytrzymaniu klawisza INFO; nie zawiesza się zmiana regionu w AccuWeather; drobne zmiany w menu
- czerwcowe 2001: zasadnicza zmiana działania INFO na kanałach cyfrowych (można strzałkami przesuwać się w czasie jak i zobaczyć co nadają inne kanały, a w dodatku czerwony przycisk pokazuje szczegółowe informacje); zmiana układu menu - pewne opcje zostały pogrupowane)
Pozostaję przy najnowszym firmware. Nie stwierdziłem żadnych usprawnień DLNA / USB / Content Library. Upgrade firmware nie wpływa na treści CL, natomiast zmiana języka lub reset kasuje kanały TV (znany wszystkim ból).
 

glenior

New member
satman777 napisał:
Są rózne odmiany systemu Conax. Jedna z nich zakłada parowanie modułu CI z kartą (to co nazywasz kartą to moduł CI, a to simem to karta kodowa). Musiałbyś się dowiedzieć w twojej kablówce czy stosują parowanie. Jeśli tak to pozostaje tylko zakup od nich karty ze sparowanym modułem, jeśli mają coś takiego w ofercie.
dzięki za wyjaśnienia - już nasmarowałem do nich maila, ciekawe co odpiszą;
generalnie ten dekoder zewnętrzny to tylko dodatkowy grat i bardziej mi nie jest na rękę taki układ jeśli TV z modułem CI i kartą kodową powinien wszystko rozwiązac
 

roberto18

New member
Witam ponownie !

ostatnio pisalem o swoim problemie dotyczacym braku opcji w tv 100 hz motion plus przy podlaczonym kompie przez kabel hdmi-dvi.

Zrobilem tak jak kolega wyzej pisal, dalem odswiezanie ekranu na 50 hz zamiast 60 hz i opcja pojawila sie ale podlaczylem tv rowniez przez kabel crossover na lan do kompa i mam wrazenie ze film (full hd) ma lepsza jakosc przez lan niz przez kabel hdmi-dvi. zdecydowalem ze filmy bede ogladal przez lan a grac bede przez hdmi-dvi.

niestety jak ktos wczesniej pisalem w ktorym poscie (nie pamietam strony) ze film w formacie .mkv chodzi ladnie ale zeby byl dzwiek odtwarzany nie moze byc on w systemie DTS.

moje pytanie: znacie jakis dobry i latwy program to konwersji audio zeby przerobic na DD albo zwykle stereo ? (nie wiem czy DD odtworzy).

do tego przydalby sie jakas instrukcja krok po kroku co z robic zeby przekonwertowac (nigdy nie robilem wczesniej) dzwiek :)

moze byc na priv :)

z gory dzieki za poprzednia odpowiedz i za następne równiez :)

Pozdrawiam :)
 

danger1986

New member
roberto18 napisał:
moje pytanie: znacie jakis dobry i latwy program to konwersji audio zeby przerobic na DD albo zwykle stereo ? (nie wiem czy DD odtworzy).

do tego przydalby sie jakas instrukcja krok po kroku co z robic zeby przekonwertowac (nigdy nie robilem wczesniej) dzwiek :)


Pozdrawiam :)

Ktoś wcześniej już podawał przykładowy program - PopCorn MKV AudioConverter. Obsługa prosta jak konstrukcja cepa. Jeżeli MKV jest nie uszkodzony to działa w 100%, dodaje ścieżke AC3 przed DTS i ustawia ją na domyślną. Przerobiłem tak duużo filmów dlatego polecam ten program.
 

biglyk

New member
roberto18 napisał:
Witam ponownie !

moje pytanie: znacie jakis dobry i latwy program to konwersji audio zeby przerobic na DD albo zwykle stereo ? (nie wiem czy DD odtworzy).
DD telewizor wypuszcza po optyku do amplitunera. Sprawdzone.
 

sam650

New member
mac

qbanet napisał:
Jak można sprawdzić adres MAC telewizora b650 ?

Prosto: jest wyświetlany na planszy testu połączenia sieciowego (LAN) - jest to jedna z opcji menu w TV. Można też od strony komputera, ale po co skoro tak jest łatwiej.
 

mecedo

New member
Zakłócenia obrazu przy podłączeniu poprzez HDMI

Podłączyłem kompa pod HDMI. Ustawiłem tryb bez overscanu, tak by było mapowanie 1:1. Wyłączyłem wszystkie ulepszacze obrazu.
Jak w Total Commanderze zaznaczam pliki to kolor czcionki zmienia się na czerwony i pojawia się wtedy taki efekt "ghostingu". Co dziwne przy innych kolorach czcionki jest ok.

Może ktoś sprawdzić u siebie czy też ma taki efekt jak na obrazku w załączniku?
 

Attachments

  • LE40B650 HDMI Ghosting.jpg
    LE40B650 HDMI Ghosting.jpg
    421,8 KB · Wyś: 176

Eleonor

Member
Wgrałem firmware ver.T-CHL7DEUC-2001.0 - mam podłaczony dysk 2.5 cala który usypia sie po 5 min nieaktywnosci
Zauwazyłem ze na tym firmware tv nie potrafi go obudzic i musze wtyczke wyciągac z usb ... ( na poprzednim firmware było dobrze i budził dysk )
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
Eleonor napisał:
Wgrałem firmware ver.T-CHL7DEUC-2001.0 /

(...)

T-CHLCIPDEUC.exe

p.s.

nie wiem czy niemcy maja inne tv bo cos jeszcze wyczytałem o :
firmware do modeli + CI (PXZG) nie działa w przypadku modeli z CI (WXZG) czyli ze tu mozliwe ze to firmware nie bedzie pasowac .... moge sie mylic jesli ktoś wie wiecej prosze o poinformowanie

Wyczyść ten link bo ktoś sobie może narobić problemów z TV.
Do b65x ma być T-CHL7DEUC
 

primo102

New member
37B650 a sygnał 4:3 z n-ki

witam

może pytanie stare jak świata ale poprosze o waszą opinie na temat ogalądania kanałów z n-ki nadawanych w formacie obrazu 4:3, obecnie posiadam stary telewizor wiec nie mam takiego problemu jednak w weekned wybieram się do EuroRtvAgd po SAM37B650 i zastanawia mnie jak będzie wygladał obraz 4:3 (wiekoszość programów z N-ki SD) w samsungu 37B650 po skalowaniu bo wiadomo ze bez tego na ekranie będą czarne pasy ? i jeszcze jedno pytanie- obraz rozciągacie poprzez opcie w dekoderze czy w TV, martwię się czy przypadkiem obraz będzie nienaturalnie rozciągnięty , jak jest z tym wg was osob ktróe posiadają juz ten TV i platforme N

da rade to oglądać ???

bede wdzięczy za opinie i ewentulane info w jaki sposbo to najlepiej ustawieć w dekoderze lub w TV
 
Do góry