Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

slawek1946

New member
donkroko napisał:
Ja jakoś nie mogę znaleźć na "guglach", może nie potrafię tak dobrze szukać i nie znam wszystkich zawiłości przeglądarki.
Dobrze, że Tobie się udało....ale ciiiiii :eek:k:

Przepraszam link przestał działać, ale z GOOGLE jest
 
Ostatnia edycja:

mzurek79

New member
Domowe centrum sieci a Omnia i900

Witam

prośba gorąca o pomoc...
jak w SAMSUNG LE40B650 skonfigurować tv i omnie żebym widział smsy i połączenia przychodzące w domowym centrum sieci????
mam w omni DLNA i w source tv mi widzi komórke..ale już nie widzi jej w domowym centrum sieci...
co musze i jak skonfigurować????na pomocy tech samsunga nic kompletnie nie wiedzą... słuchałem ich głupiej muzyczki przez poł godziny..to jakiś scandal...
pomocy !!!!
 

asd1

New member
mzurek79 napisał:
Witam

prośba gorąca o pomoc...
jak w SAMSUNG LE40B650 skonfigurować tv i omnie żebym widział smsy i połączenia przychodzące w domowym centrum sieci????
mam w omni DLNA i w source tv mi widzi komórke..ale już nie widzi jej w domowym centrum sieci...

funkcjonalność DLNA jest bardzo ograniczona i jeśli kiedyś coś nie poprawią w FW i sofcie to tak zostanie :(

Zakładam że dzwoniłeś do Samsung Polska na ich dezinformację;)

coś sensownego to pewnie w Korei byś się dowiedział...
 

mzurek79

New member
Słuchajcie...
tak dzwoniłem do nich i d...
ale..wysłąlem też maila...
i w odp. wysłąli mi instrukcje obsługi omni i...dzieki samemu DLNA..właśnie ze względu na jego okrojone możliwośći...takie coś jest niemożliwe...
ta usuługa czytania smsów, połączeń przychodzących na tv możliwa jest wtedy..kiedy w Omni jest program ROADSYNC i podobno dzięki temu bede mógł czytac smski na SAMSUNG LE40B650.

Właśnie zciągam ten program na omnie...zaraz ładuje...jak się uda podzielę się uwagami ;-))))
pozdro all
 

ravaelus

New member
donkroko napisał:
Ja jakoś nie mogę znaleźć na "guglach", może nie potrafię tak dobrze szukać i nie znam wszystkich zawiłości przeglądarki.
Dobrze, że Tobie się udało....ale ciiiiii :eek:k:
chciałem oczywiście wrzucić linka ale jakieś restrykcje odnośnie wstawianie linków i coś tam że spam mi przeszkodziły :???:

jakby ktoś nie mógł znaleźć
trza wpisac w guglach T-CHL7DEUC.exe

i czemu nie moge dodac linka skoro mam juz 5 odp !
 

slawek1946

New member
mzurek79 napisał:
Słuchajcie...
tak dzwoniłem do nich i d...
ale..wysłąlem też maila...
i w odp. wysłąli mi instrukcje obsługi omni i...dzieki samemu DLNA..właśnie ze względu na jego okrojone możliwośći...takie coś jest niemożliwe...
ta usuługa czytania smsów, połączeń przychodzących na tv możliwa jest wtedy..kiedy w Omni jest program ROADSYNC i podobno dzięki temu bede mógł czytac smski na SAMSUNG LE40B650.

Właśnie zciągam ten program na omnie...zaraz ładuje...jak się uda podzielę się uwagami ;-))))
pozdro all

http://www.dataviz.com/solutions/enterprise/roadsync/feature_matrix.html
 

mzurek79

New member
Zgadza się Sławek...
też na to trafiłem...
tylko.. że ...ten sofcik torche kosztuje...a ja szukam w necie wersji darmowej i nie chodzi mi o triala....

nie wydam 50 dolców..na program..zeby pozniej sie okazalo że jednak nie chodzi lub coś jest nie tak...

hmmm a ktoś z Was już może tego próbował? ma taki programik?
 

yel1

New member
Na poczatku chciałbym powitac wszystkich forumowiczów,twórców strony oraz odwiedzajacych strone!

A teraz do rzeczy,od 2 dni stałem sie szcześliwym posiadaczem telewizora LCD Samsung LE40B650,ale mam pewiem kłopot,mianowicie telewizor podłaczony poprzez HDMI z dekoderem cyfrowym "technisat"-siec kablowa inea.Problem polega na tym ze na 90% kanałow obcina mi boki,pojawiają sie czarne pasy po lewej i prawej stronie TV oraz czasami od góry i dołu,czyli pełna ramka wokół programow.Np. TVN24 lub Fakty TVN leca na całym ekranie i jest oki,wiem ze to ma zwiazek z nadawaniem w formacie 16:9,nawet niektore reklamy sa okrojone,zalezy jak kto nadaje.TV oraz dekoder ma mozliwosc dostosowania wyswietlania ale gdy wybiore pełny ekran lub rozciagniecie zeby nie było pasów czarnych zawsze ma to zwiazek z utrata jakosci ogladania,zdecydowanie bardziej widac piksele,obraz bardziej zamazany.
Przeczytalem cały watek dotyczacy tego modelu,ale nie trafilem na to co mnie interesuje,mianowicie te czarne pasy przeszkadzaja mi tak srednio,ale bardziej martwi mnie to ze na pierwszej stronie instrukcji od TV jest napisane: "Nieruchomy obraz lub czesciowo nieruchomych obrazów nie nalezy wysw. na ekranie LCD dłuzej niz przez 2h,gdyz moze to spowodowac wypalenie lub utrwalenie obrazu..." oraz druga uwaga " ze nie nalezy zbyt czesto wyswietlac obrazu w formacie 4:3 bo tez mozna uszkodzic matryce mowiac w skrócie" I teraz moje pytanie brzmi,jesli ogladam film ktor jest okrojony lub cokolwiek innego nie w pełnym 16:9,wiec częśc obrazu jest nieruchoma,lub czesciowo nieruchoma bo sa czarne pasy to czy moge uszkodzic ekran,bo na wiekszosci kanałow mam czarne pasy po bokach lub,i z góry i dołu,czy moge w ten sposób uszkodzic telewizor?.
Przepraszam za tak długi wywód ale bede wdzieczny za objasnienie moich watpliwości.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
yel1 napisał:
Na poczatku chciałbym powitac wszystkich forumowiczów,twórców strony oraz odwiedzajacych strone!

A teraz do rzeczy,od 2 dni stałem sie szcześliwym posiadaczem telewizora LCD Samsung LE40B650,
(...)

mam czarne pasy po bokach lub,i z góry i dołu,czy moge w ten sposób uszkodzic telewizor?.
Przepraszam za tak długi wywód ale bede wdzieczny za objasnienie moich watpliwości.Pozdrawiam.

http://www.telewizor.przed-zakupem.pl/format.html

Nic mu nie grozi (nie zwracać uwagi na pasy tylko na treść programu)
 
Ostatnia edycja:

Delaney

New member
Problem z FW 2001.0?

Mam chyba problem z najnowszym firmware? Jak oglądam film z napisami i np. wcisnę pauzę, to pojawia się menu. Teraz wciskam pauzę ponownie, film startuje, są napisy ale po chwili znikają wraz z menu. Żeby przywrócić wyświetlanie napisów muszę wyjść z pauzy poprzez return zanim menu automatycznie nie zniknie. Czy u Was też tak jest? Nie chce mi się przywracać poprzedniego fw, żeby sprawdzić jak było pierwotnie.
 

dzidek59

New member
Tryb gry w B650

devildriver85 napisał:
Dołączam się do prośby poprzednika z prośba o odpowiedź gdzie w samsungach b650 jest tryb gry?


Należy wybrać na pilocie: [SOURCE] dalej jedno z wejść np. [Złącze 1] [Złącze 2] lub [PC].
Następnie lawisz MENU i zejść do submenu Ustawienia (ikona [Koła zębate]). Po prawej wybrać Ogólne i opcję Tryb gry Wł/Wył.
Te ustawienia są zlokalizowane tak samo dla wszystkich złącz [firmware v.2001.0).
 

mecedo

New member
Wysoki pobór prądu w trybie standby

Sprawdziłem u siebie pobór prądu w trybie standby dla 40B650 i miernik pokazał 15W. To trochę dużo w stosunku do tego co podaje Samsung: <0.3W.

Miernik jest ok, a pobór mierzyłem przez kilka godzin po wyłączeniu.

Czy ktoś jeszcze sprawdzał to u siebie?
 

asd1

New member
mecedo napisał:
Sprawdziłem u siebie pobór prądu w trybie standby dla 40B650 i miernik pokazał 15W. To trochę dużo w stosunku do tego co podaje Samsung: <0.3W.

Miernik jest ok, a pobór mierzyłem przez kilka godzin po wyłączeniu.

Czy ktoś jeszcze sprawdzał to u siebie?

po pierwsze typ i klasa miernika, co to za miernik?
po drugie aktualne świadectwo wzorcowania miernika (certyfikat kalibracji ) posiadasz?
bo jak nie to nic nim nie zmierzyłeś ;) tylko ci "coś" pokazał

wiele "mierników" ma minimum od którego w miarę sensownie pokazuje (bo nie mierzy...)

tak więc więcej szczegółów...
 

swojak1

New member
mecedo napisał:
Sprawdziłem u siebie pobór prądu w trybie standby dla 40B650 i miernik pokazał 15W. To trochę dużo w stosunku do tego co podaje Samsung: <0.3W.

Miernik jest ok, a pobór mierzyłem przez kilka godzin po wyłączeniu.

Czy ktoś jeszcze sprawdzał to u siebie?
To jest jakieś nieporozumienie to co napisałeś, Mam licznik niemieckiej firmy PEREL i jest on niewiarygodnie dokładny i wykonuje wiele różnych pomiarów prądu, napięcia, czasu etc. I TV Samsung 37b650, 40b650, 46b650 w standby pobiera dokładnie 0,3 W.Oczywiście na godzine.
 
Ostatnia edycja:

Eleonor

Member
TV 32b651 = nie uzywam wogółe analogowej tv tylko cyfrowa naziemna i tu chciałbym zapytac :

czy jest jakas kombinacja lub przycisk na pilocie który powoduje ze tv przechodzi na ATV - czyli na analog ?

pytam gdyz własnie takie cos mi sie zdazyło i musiałem troche głabiej pogrzebac by znowu miec DIGITAL

ktos cos wie ? czytałem instrukcje i nic takiego tam nie widze
 

korczyniak

New member
Eleonor napisał:
TV 32b651 = nie uzywam wogółe analogowej tv tylko cyfrowa naziemna i tu chciałbym zapytac :

czy jest jakas kombinacja lub przycisk na pilocie który powoduje ze tv przechodzi na ATV - czyli na analog ?

pytam gdyz własnie takie cos mi sie zdazyło i musiałem troche głabiej pogrzebac by znowu miec DIGITAL

ktos cos wie ? czytałem instrukcje i nic takiego tam nie widze

Nie wiem czy oto ci chodzi, ale jeśli oglądasz np. pierwszy kanał DIGITAL to wciskając "1" automatycznie przchodzi na pierwszy kanał ANALOGOWY i odwrotnie.
 

Madab

New member
kuba259 napisał:
Witam
Czytam wasze forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie:
Czym różnią się modele
LE32B650
LE32B651
LE32B652
LE32B653
oprócz różnicy cenowej?

kowal801 napisał:
To słabo czytasz, bo tak się składa że te pytanie pojawia się dość często w tym wątku.:p

Kuba ma rację. Ja też szukam tej róznicy. Także w googlu, oraz w sklepach.
Nie znalazłem dotąd żadnej różnicy.
Te zaś, które czasem są podawane są obalane przez oferty innych sklepów i podawane specyfikacje.

Na forum znalazłem:
boss131 napisał:
...jak ktoś się zastanawia nad różnicami poniędzy LE37B650 LE37B651 LE37B652 i LE37B653 jest tylko jedna - KOLOR RAMKI (LE37B650 - czarny, LE37B651 - bordo, LE37B652 - szary, LE37B653 - czerwony nie bordo)

Ja w sklepie widziałem LE37B653 z ramką czarną, a nie czerwoną.

Nawet jeśli gdzieś występują inne ramki, to nie usprawiedliwiają kilku stów różnicy w cenie.

Zaczynam juz mysleć, że jedyne różnice to cenowe :rolleyes:
 

mecedo

New member
Wysoki pobór prądu w trybie standby cd.

Miernik to PeakTech 9024.
Pisałem już wcześniej że jest ok. Z moimi ustawieniami do oglądania filmów pokazuje 63W (podświetlenie matrycy na 0). Przy maksymalnym podświetleniu matrycy 210W.
Jeżeli chodzi o pobór małych mocy, to pokazuje np:

Dla amplika Denon w standby 0W.
Dla monitora LCD Eizo w standby 0W.
Subwoofer w standby 5W.
Zegarek elektroniczny podczas pracy 6W.

Tak więc jak widać superprecyzyjny to on nie jest w dolnym zakresie, ale na pewno nie ma on tu błędu pomiarowego 500%! Co najwyżej z kilkanaście, góra kilkadziesiąt procent by się pomylił i pokazałby 0W tak jak przy amplitunerze czy monitorze.
 
Do góry