Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

rexer23

New member
Szanowni Panowie Forumowicze -
- rzeczywiście są różnice pomiędzy modelami w TV
Samsung serii B 65...
- rzeczywiście były już wielokrotnie opisywane w tym forum
- rzeczywiście spowodowane są designem - wyglądem zewnętrznym właśnie kolorem i odcieniem ramki - PRZY DOKŁADNIE TYCH SAMYCH PARAMETRACH WEWNĘTRZNYCH -
- wystarczy
- dobrze poszukać w necie
- będąc w sklepie samemu i naocznie przekonać się na modelach wystawionych obok siebie
- lub utwierdzić się w przekonaniu, pytając sprzedawcy...
Tak więc:
"Nawet jeśli gdzieś występują inne ramki, to właśnie usprawiedliwiają kilka stów różnicy w cenie."

Oczywiście, dla przeciętnego, potencjalnego nabywcy TV jest to nie do końca wiarygodne i zrozumiałe, lecz producent właśnie w ten sposób, stosując takie
"chwyty marketingowe"
próbuje podnieść zainteresowanie danym modelem (na razie zostawmy wnętrze a zmieńmy jego wygląd zewnętrzny)... Tak dzieje się przy produkcji innych przedmiotów... użyję może niezgrabnego ale trafnego porównania :
- samochód - ze zwykłym lakierem a samochód z lakierem "metalic" - - - i co?? marka i model ten sam, ale jak różnica w cenie !
pozdrawiam
 

rexer23

New member
różnice

rexer23 napisał:
Szanowni Panowie Forumowicze -
- rzeczywiście są różnice pomiędzy modelami w TV
Samsung serii B 65...
- rzeczywiście były już wielokrotnie opisywane w tym forum
- rzeczywiście spowodowane są designem - wyglądem zewnętrznym właśnie kolorem i odcieniem ramki - PRZY DOKŁADNIE TYCH SAMYCH PARAMETRACH WEWNĘTRZNYCH -
- wystarczy
- dobrze poszukać w necie
- będąc w sklepie samemu i naocznie przekonać się na modelach wystawionych obok siebie
- lub utwierdzić się w przekonaniu, pytając sprzedawcy...
Tak więc:
"Nawet jeśli gdzieś występują inne ramki, to właśnie usprawiedliwiają kilka stów różnicy w cenie."

Oczywiście, dla przeciętnego, potencjalnego nabywcy TV jest to nie do końca wiarygodne i zrozumiałe, lecz producent właśnie w ten sposób, stosując takie
"chwyty marketingowe"
próbuje podnieść zainteresowanie danym modelem (na razie zostawmy wnętrze a zmieńmy jego wygląd zewnętrzny)... Tak dzieje się przy produkcji innych przedmiotów... użyję może niezgrabnego ale trafnego porównania :
- samochód - ze zwykłym lakierem a samochód z lakierem "metalic" - - - i co?? marka i model ten sam, ale jak różnica w cenie !
Tak na marginesie - też niedawno kupując 40"B651 dopytywałem w Media M o co chodzi z różnicą cen bo ten model miałem upatrzony wcześniej i zbierałem o nim jak najwięcej informacji... W tymże Markecie na półce stały obok siebie B650, B651 i B653, a różnica w cenie wynosiła 480zł. :hmm:, a że B651 był najtańszy, to po co przepłacać za "to samo wyposażenie":-D
pozdrawiam...
 

czarekr

New member
naziemna telewizja cyfrowa

Szanowni, mam problem z ustawieniem kanałów naziemnej cyfrówki, może to kwestia mojej anteny pokojowej, może mi ktoś podowiedzieć jak własciwie skanować te częstotkliwości w TV aby znaleźć kanały multipleksu w Warszawie, na www podają kanał 48 oraz 690 mhz ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać (czy przez kanały analogowe czy cefrowe) ponieważ za kazdym razem i tak nic nie znajduje, dzięki za pomoc i wskazówki które opceje menu wykorzystać do ustawienia
 

colgi

New member
Czesc,

od niemal 2 miesiecy jestem (zadowolonym) uzytkownikiem B651.

TV podpiety jest kablem z routerem, dzieki czemu moge ogladac filmy divx przechowywane na dysku komputera. Czasami (choc niezbyt czesto) wykorzystuje rowniez port USB do podpiecia przenosniego dysku. Zauwazylem jeden problem (nie wiem, czy dotyczy on tylko mojego modelu, czy tez zostal tez dostrzezony przez innych): w przypadku niektorych filmow nie ma mozliwosci przewijania. Film mozna zatrzymac, nie da sie go niestety przewinac ani do przodu, ani do tylu. W przypadku przerwania ogladania i zamkniecia pliku z filmem pozostaje ogladanie go od poczatku (niemozliwe jest odtworzenie od ostatniej sceny ani przewijanie).

Problem istnieje oczywiscie tylko w przypadku odtwarzania na TV, na komputerze nie ma takich problemow. Czy ktos z Was spotkal sie juz z takim czyms?

PS: pytanie nr 2: nie moglem rowniez odtworzyc pliku .mp4, a wydaje mi sie ze B651 nie powinien miec z tym problemow. Wyskoczyla informacja o nieobslugiwanym formacie pliku. Mam najnowszy soft. Dzisiaj wieczorem sprobuje z innym plikiem .mp4 i dam znac jesli beda problemy.
 

swojak1

New member
Ja w sklepie widziałem LE37B653 z ramką czarną, a nie czerwoną.

Nawet jeśli gdzieś występują inne ramki, to nie usprawiedliwiają kilku stów różnicy w cenie.

Zaczynam juz mysleć, że jedyne różnice to cenowe :rolleyes:[/quote]


I dobrze myślisz chociaż są i tacy co dla nich ma to jakieś znaczenie dla mnie nie po prostu Samsung wypuszcza rzekomo nowy model dla nabywców mało znających się na sprzęcie inny numer modelu to niby lepszy. Zwykłe oszustwo, tak jak i ich nowe softy! wypuszczją nowy a on nic nie wnosi nowego.
 

asd1

New member
colgi napisał:
Czesc,

od niemal 2 miesiecy jestem (zadowolonym) uzytkownikiem B651.

TV podpiety jest kablem z routerem, dzieki czemu moge ogladac filmy divx przechowywane na dysku komputera. Czasami (choc niezbyt czesto) wykorzystuje rowniez port USB do podpiecia przenosniego dysku. Zauwazylem jeden problem (nie wiem, czy dotyczy on tylko mojego modelu, czy tez zostal tez dostrzezony przez innych): w przypadku niektorych filmow nie ma mozliwosci przewijania. Film mozna zatrzymac, nie da sie go niestety przewinac ani do przodu, ani do tylu. W przypadku przerwania ogladania i zamkniecia pliku z filmem pozostaje ogladanie go od poczatku (niemozliwe jest odtworzenie od ostatniej sceny ani przewijanie).

Problem istnieje oczywiscie tylko w przypadku odtwarzania na TV, na komputerze nie ma takich problemow. Czy ktos z Was spotkal sie juz z takim czyms?

.

u mnie jest tylko przewijanie 2x, jak dla mnie to tak jakby wcale nie było...
 

donkroko

New member
swojak1 napisał:
Ja w sklepie widziałem LE37B653 z ramką czarną, a nie czerwoną.

Nawet jeśli gdzieś występują inne ramki, to nie usprawiedliwiają kilku stów różnicy w cenie.

Zaczynam juz mysleć, że jedyne różnice to cenowe :rolleyes:


I dobrze myślisz chociaż są i tacy co dla nich ma to jakieś znaczenie dla mnie nie po prostu Samsung wypuszcza rzekomo nowy model dla nabywców mało znających się na sprzęcie inny numer modelu to niby lepszy. Zwykłe oszustwo, tak jak i ich nowe softy! wypuszczją nowy a on nic nie wnosi nowego.


Jestem świadomym posiadaczem LE46B651 (kolor ramki RUBINOWY, ramka "U-shape") - różnica w stosunku do modelu podstawowego ok. 300 zł.
Dla mnie (szczególnie dla małżonki) kształt i kolor obudowy miał znaczenie - telewizor to również mebel i ma pasować do wystroju wnętrza - ale to tak na marginesie.
Czytając dokładnie niniejsze forum można znaleźć link do jakiejś rosyjskiej strony z plikiem excela - specyfikacją techniczną wszystkich modeli serii B (mam ten plik gdzieś w domu).
Tam jest wyszczególnione który model z jakim oznaczeniem posiada jaką obudowę (czarną, rubinową, U-shape czy V-shape) bo tylko w tym tak naprawdę jest różniaca.
Z tego co pamiętam (a mogę się mylić):
B650 - czarna ramka, U-shape
B651 - rubinowa ramka, U-shape (tego jestem pewien na 100%)
B652 - czarna ramka, V-shape
B653 - rubinowa ramka, V-shape
 
Ostatnia edycja:

colgi

New member
asd1 napisał:
u mnie jest tylko przewijanie 2x, jak dla mnie to tak jakby wcale nie było...

U mnie, w przypadku niektorych filmow jest normalne przewijanie (nie potrafie teraz powiedziec ile dokladnie, ale z pewnoscia duzo wiecej niz 2x). Problem w tym, ze niektorych filmow NIE da sie przewijac, co jest bardzo denerwujace...
 

asd1

New member
colgi napisał:
U mnie, w przypadku niektorych filmow jest normalne przewijanie (nie potrafie teraz powiedziec ile dokladnie, ale z pewnoscia duzo wiecej niz 2x). Problem w tym, ze niektorych filmow NIE da sie przewijac, co jest bardzo denerwujace...

hmm ciekawe jeśli możesz zobaczyć jakie typy filmów jak się przewijają to byłbym wdzięczny, ja nie uruchomiłem szybszego przewijania na żadnym z oglądanych filmów:???:
 

colgi

New member
asd1 napisał:
hmm ciekawe jeśli możesz zobaczyć jakie typy filmów jak się przewijają to byłbym wdzięczny, ja nie uruchomiłem szybszego przewijania na żadnym z oglądanych filmów:???:
Chodzi mi glownie o pliki AVI. Niektore pliki avi (xvid, dx50) pozwalaja na przewijanie, inne tego samego rodzaju juz nie :???: Zupelnie nie wiem o co chodzi.
Jesli chodzi o przewijanie, to te ktore na to pozwalaja, z pewnoscia robia to szybciej niz 2x. Przytrzymanie przycisku prawej strzalki na pilocie dluzej zwieksza predkosc przewijania.

Jesli chodzi o pliki mp4 rowniez nie moge go odtworzyc... Czy ktos ma podobne problemy? (korzystam z wiselink'a).

Maly update: sprobowalem przegrac film mp4 na usb i z takiego nosnika bez problemu go odtwarza. Czy to jest normalne?
Maly update nr 2: przegralem film, ktorego nie dalo sie przewijac przez wiselink na usb i zgadnijcie co sie stalo... oczywiscie mozna go bez problemow przewijac.

Wyglada na to, ze wina lezy w PC share manager. Mam wersje 2.0. Czy ktos spotkal sie z podobnymi problemami?
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
Dzięki za info, już wiem przyciskami przewijania na dole można tylko x2 zrobić (bez sensu) a strzałkami rzeczywiście więcej jak się przytrzyma.

co do mp4, wygladą na niedopracowanie FW i oprogramowania
 

neo2006a

New member
Sprawa jest prosta. Format XVID, DIVX etc sa to formaty w duzym stopniu otwarte w dodatku ogromna ilosc wersji tych kodekow powoduje ze nie sa one w 100% zgodne z samym soba. Rozne "odstepstwa" od specyfikacji wlasnie skutkuja tym ze sa problemy z przewijaniem, jakoscia obrazu itp.
 

colgi

New member
Tez tak myslalem, dopoki nie okazalo sie, ze filmy przez usb przewijaja sie normalnie (podobnie wyglada sprawa odtwarzania mp4).

Znalazlem PC SHare Manager v2.1, sprobuje z ta wersje i zobacze czy beda dalej wystepowaly takie dziwne problemy.
pozdro
 

Wormsik

New member
colgi napisał:
Tez tak myslalem, dopoki nie okazalo sie, ze filmy przez usb przewijaja sie normalnie (podobnie wyglada sprawa odtwarzania mp4).

Znalazlem PC SHare Manager v2.1, sprobuje z ta wersje i zobacze czy beda dalej wystepowaly takie dziwne problemy.
pozdro

witaj, podaj linka do tej wersji please :p
 

roberto18

New member
Witam. Mam problem który mnie troszke denerwuje :/ Otóz mam telewizor samsunga 32B650 z najnowszym softem i kupilem kabel hdmi-dvi (dual link) zeby podlaczyc tv z kompem. Moja karta graficzna to gf 9600GT 512MB system XP professional sp 3 core 2 duo. wszystko podlaczylem elegancko w telewizorze jest hdmi podlaczone pod 3 port hdmi a drugi koniec w karcie graficznej DVI. tv jest skonfigurowane w programie nvidii wszystko jest ok, obraz idealny 1920x1080 HD ale niestety nie mogę dac odswiezania ekranu na 100 hz. w opcjach telewizorach w menu nie moge wybrac opcji motion plus (jest szara) a w opcjach karty graficznej max odswiezanie to 60 hz. wyczytalem na innych forach ze mozna ustawic wlasna rozdzielczosc ze swoimi opcjami a wiec dalem 1920x1080 i ustawilem na 100 hz odswiezanie ale gdy wlaczylem test byl czarny ekran (komunikat brak sygnalu). Czy ktos moze mi poradzic jak ustawic odswiezanie ekranu na 100 hz albo zrobic zebym mogl wybrac opcje motion plus w menu tv ? podczas ogladania filmu .mkv naprawde widac roznice miedzy 60 hz a 100 hz :/

z góry dziekuje, Pozdrawiam :)
 

boss131

New member
100Hz Motion plus

roberto18 napisał:
Witam. Mam problem który mnie troszke denerwuje :/ Otóz mam telewizor samsunga 32B650 z najnowszym softem i kupilem kabel hdmi-dvi (dual link) zeby podlaczyc tv z kompem. Moja karta graficzna to gf 9600GT 512MB system XP professional sp 3 core 2 duo. wszystko podlaczylem elegancko w telewizorze jest hdmi podlaczone pod 3 port hdmi a drugi koniec w karcie graficznej DVI. tv jest skonfigurowane w programie nvidii wszystko jest ok, obraz idealny 1920x1080 HD ale niestety nie mogę dac odswiezania ekranu na 100 hz. w opcjach telewizorach w menu nie moge wybrac opcji motion plus (jest szara) a w opcjach karty graficznej max odswiezanie to 60 hz. wyczytalem na innych forach ze mozna ustawic wlasna rozdzielczosc ze swoimi opcjami a wiec dalem 1920x1080 i ustawilem na 100 hz odswiezanie ale gdy wlaczylem test byl czarny ekran (komunikat brak sygnalu). Czy ktos moze mi poradzic jak ustawic odswiezanie ekranu na 100 hz albo zrobic zebym mogl wybrac opcje motion plus w menu tv ? podczas ogladania filmu .mkv naprawde widac roznice miedzy 60 hz a 100 hz :/

z góry dziekuje, Pozdrawiam :)

Proponuję spróbować ustawić w komputerze 1920x1080 i 50Hz wtedy funkcja 100Hz powinna się pojawić, bo w 50Hz nadawane są wszystkie kanały telewizyjne i działa (wydaje mi się że gdzieś już na ten temat czytałem). Sam nie mam takiego problemu bo nie mam grafiki z HD i wszystkie filmy oglądam z Pendive'a. Sprawdź z ustawieniem 50Hz, które TV na 100% obsługuje i może przetworzyć to na 100Hz właśnie dzięki oprogramowaniu 100Hz Motion plus - wiadomo (50Hzx2=100Hz). A z 60Hz nie da rady.
Pozdrawiam i powodzenia.
 

aazum

New member
youTube po raz kolejny

mcold napisał:
Już się poddałem zadowalając się widgetami Yahoo aż tu nagle niespodzianka: pojawił się widget YouTube w konfiguracji z Yahoo. Radość moja była krótka, bo po zainstalowaniu i próbie uruchomienia pojawia się komunikat "YouTube Data Error. We encountered an error attempting to fetch data from YouTube. Please try later bla bla bla". Ktoś to może miał i udało mu się zdiagnozować i rozwiązać problem? Pozostałe widgety działają bez problemu (pogoda, newsy, finanse itp).
Ja mam to samo:???: nic nie udało mi się w tej kwestii wydumać...
Można by spróbować podsłuchać wiresharkiem co jest wysyłane
do youtuba i na jakim etapie zachodzi to "zerwanie" połączenia
... ale ja już nie mam do tego siły.
 
Do góry