Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Max123

New member
maciej_maj napisał:
Popatrzcie ludziska sobie w widżety gdyż samusng dodał nową usługę i można podglądać pogodę oczywiście przy konfigu z YouT. Szczerze mówiąc to fajnie że to zrobili. Mam nadzieje że jeszcze coś dodadzą :p
Nie znam się na tyle, co to znaczy Samsung dodał? Czy chodzi Tobie o nowy soft do TV?
Pozdrawiam Max
 

rymuz

New member
problem z dźwiękiem

Dzisiaj zakupiłem LE32B650. niestety nie działa mi dźwięk z głośników telewizora. Przy włączaniu i wyłączaniu nie słychać nawet melodii. Dźwięk działa jedynie na słuchawkach lub głośniczkach zewnętrznych. W MENU->Dźwięk->Wybierz głośnik mam ustawione "Głośn. tele.". Dzwięk nie jest wyciszny. Także Test diagnostyczny dostępny pomocy technicznej nic nie daje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? niestety jest już za późno by skontaktować się z serwisem. Proszę pomóżcie
 

adachorr

New member
MICHAŁ 102 Telewizora nie zwracaj, oko też zostaw w spokoju :grin:
Skoro kupiłeś jeden z lepszych TV LCD (w swojej klasie cenowej oczywiście), to nie lepiej kupić jeszcze konsolę (PS3 lub X360) która wykorzysta jego możliwości w pełni?
Tyle że wydaje mi się że jesli jest lag przez chinche to i przez hdmi będzie.
Trochę dziwne że ludzie pisza o lagu gdy mają PC podpięty przez HDMI a wy piszecie że jest ok podłączając konsole tez przez HDMI a przecież TV przechodzi na ten sam tryb GAME(chyba):hmm:
MICHAŁ 102 vbmenu_register("postmenu_368410", true);
Tak jak pisałem wcześniej - PS2 się nie nadaje do LCD-ka i choć byś nie wiem jaki TV podłączył, to i tak nie wyciśniesz takiego obrazu jak na porządnym CRT.

Ja tez uważam że ps2 ma lepszy obraż na CRT ale mi chodzi tylko o porónanie laga.
Jak znajdę chwilę, to podłącze PS3 kablem composit i zobaczę czy lag się pojawi. Powinno być wtedy to samo co na PS2.

Będę Ci naprawdę bardzo wdzięczny bo to powinno rozwiac moje wątpliwości(najlepiej żebys to porównał na 2 TV ustawionych obok siebie przepinając kabelki)
 
Ostatnia edycja:

bczajka

New member
rymuz napisał:
Dzisiaj zakupiłem LE32B650. niestety nie działa mi dźwięk z głośników telewizora. Przy włączaniu i wyłączaniu nie słychać nawet melodii. Dźwięk działa jedynie na słuchawkach lub głośniczkach zewnętrznych. W MENU->Dźwięk->Wybierz głośnik mam ustawione "Głośn. tele.". Dzwięk nie jest wyciszny. Także Test diagnostyczny dostępny pomocy technicznej nic nie daje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? niestety jest już za późno by skontaktować się z serwisem. Proszę pomóżcie

no nieźle, a próbowałeś zresetować dźwięk w menu->dźwięk->reset dźwięku?
 

maciej_maj

New member
Max123 napisał:
Nie znam się na tyle, co to znaczy Samsung dodał? Czy chodzi Tobie o nowy soft do TV?
Pozdrawiam Max

nie, dziś chciałem zajrzeć na YouT i nacisnąłem klawisz internet i pojawiło mi się że jest dostępna nowa usługa AccuWeather. Wcisnąłem zainstaluj i teraz pokazuje mi pogodę.
 

L8EK

New member
amadeo napisał:
Twój dekoder może odpadać z innego powodu - musi wspomagać HDMI-CEC czyli mieć możliwość sterowania poprzez HDMI. Anynet+ może posiadać rozbudowane funkcje do urządzeń Samsunga ale być może działają podstawowe funkcje dla urządzeń innych firm, kompatybilnych z HDMI-CEC.

kumam ale się nie zrozumieliśmy

mi chodziło że na SCARCIE tv po włączeniu dekodera automatycznie przełączał się na dekoder (a sterowanie wiadomo że drugim pilotem - od dekodera). na HDMI muszę ręcznie wybrać źródło (na pilocie SOURCE itd). ale jak już mówiłem nie ma tematu bo się przyzwyczaiłem :)
 

rymuz

New member
bczajka napisał:
a inne zewnętrzne głośniki, kino domowe podłączałeś?

podłączałem słuchawki i głośniki komputerowe i wtedy jest dźwięk. ale nie działają głośniki telewizora mimo ze mam wybrane je w ustawieniach dźwięku i odłączone słuchawki.
 

prozac0

New member
maciej_maj napisał:
Chyba koledze coś się pomyliło bo tryb "gra" jest dostępny napewno w trybie PC sam go używam !

Jeśli chodzi o tryb gry w menu Ustawienia, to zdecydowanie pozostaje on wyłączony i zarazem nieaktywny przy wspomnianych przeze mnie źródłach PC/DVI/DVI PC. Dodam tylko że komputer mam podpięty kablem HDMI bez przejściówki z DVI po stronie komputera (karta graficzna GF 9800GX2 posiada dedykowane złącze HDMI) pod HDMI3/DVI po stronie telewizora.

Chętnie dowiedziałabym się jak udało się koledze uaktywnić tryb gry u siebie (jednak zmniejsza on input lag znacząco, przydałby się w trybie PC/DVI).
 

adachorr

New member
Panowie powiedzcie mi czy i jak to możliwe aby podłączając tv do PC byl lag a podłączając konsole nie:hmm: (załużmy że kablem HDMI -pytam teoretycznia)
 

maciej_maj

New member
prozac0 napisał:
Jeśli chodzi o tryb gry w menu Ustawienia, to zdecydowanie pozostaje on wyłączony i zarazem nieaktywny przy wspomnianych przeze mnie źródłach PC/DVI/DVI PC. Dodam tylko że komputer mam podpięty kablem HDMI bez przejściówki z DVI po stronie komputera (karta graficzna GF 9800GX2 posiada dedykowane złącze HDMI) pod HDMI3/DVI po stronie telewizora.

Chętnie dowiedziałabym się jak udało się koledze uaktywnić tryb gry u siebie (jednak zmniejsza on input lag znacząco, przydałby się w trybie PC/DVI).
ja posiadam radeona 4850. Podłączone z TV 10 metrowym HDMI przez przejściówkę. mogę również przesłać dźwięk z kompa na TV. Tryb gra mam od zawsze i normalnie go mogę uaktywnić
Co więcej mogę zrobić tak że .. na monitorze obraz mam wyświetlany w 1280x1024 a na TV klon obrazu w 1920x1080.
 

michal102

New member
maciej_maj napisał:
ja posiadam radeona 4850. Podłączone z TV 10 metrowym HDMI przez przejściówkę. mogę również przesłać dźwięk z kompa na TV. Tryb gra mam od zawsze i normalnie go mogę uaktywnić
Co więcej mogę zrobić tak że .. na monitorze obraz mam wyświetlany w 1280x1024 a na TV klon obrazu w 1920x1080.

A czy masz TV ustawiony w tryb PC?
W trybie PC (MENU>WEJŚCIE>EDYTUJ NAZWĘ>HDMI3/DVI: PC) tryb gry jest na 100% nie dostępny.

Tylko tryb gry eliminuje laga praktycznie do zera i najlepiej na złączu HDMI. Innych typów połączeń (SCART, YPbPr, AV IN, PC) jeszcze pod względem input laga nie sprawdzałem.
 

prozac0

New member
michal102 napisał:
A czy masz TV ustawiony w tryb PC?
W trybie PC (MENU>WEJŚCIE>EDYTUJ NAZWĘ>HDMI3/DVI: PC) tryb gry jest na 100% nie dostępny.

Tylko tryb gry eliminuje laga praktycznie do zera i najlepiej na złączu HDMI. Innych typów połączeń (SCART, YPbPr, AV IN, PC) jeszcze pod względem input laga nie sprawdzałem.


Potwierdzam, potwierdzam.
 
Do góry