Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

gp72

New member
raqtimer napisał:
Panowie przeczytałem wątek na razie do 47 strony i znalazłem jedynie instrukcję jak podłączyć TV do kompa przez router a ja chciałbym to uczynić tylko poprzez sam kabel ethernet(skrosowany). Jak w TV wypełniam pola do konfiguracji sieci to w trakcie testu przechodzi mi pierwsze trzy i tylko na ostatnim ma problem "Pakiet dla domeny". Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję.
Spróbuj wyłączyć firewall. U mnie pomogło.
 

dan_385

New member
zima99 napisał:
l

z jakie anteny masz sygnał TV,ja mam c.polsat-czy uzyskam dobry obraz(porównywalny ze zwykłym TV)?

To może ja się wypowiem, gdyż wcześniej też zadawałem pytanie odnośnie współpracy tego tv z Cyfrowym Polsatem i nikt się nie wypowiedział jasno.

Użytkuję CP dekoder Samsung DSB-S305G czyli bez HD, od 3 dni posiadam 40b651 i jak dla mnie i paru innych osób oglądających jest to naprawdę rewelacja. Naprawdę i serio. Obraz jest b.dobry na większości kanałów(lekko słabiej jest na 1 i 2 oraz na polsat 2 - choc jak przed chwilą oglądałem LM na 2 to było naprawdę OK). Oglądam z 2,8-3,0 m.

Podobno(ale podobno) z dekoderami HD polsatu nie jest już tak różowo, ale Samsung DSB-S305G wypuszcza dobry sygnał, który Samsung tv scaluje rewelacyjnie(porównując do kilkunastu widzianych przeze mnie dłużej LCD u znajomych).

Nie wypowiem się już więcej w temacie polsatu HD, gdyż jutro będę miał Cyfrę + z PVR-em i z 6 kanałami HD :D

Ale podsumowując, jak ktoś twierdzi że jakość sygnału CP jest kiepska, to wg mnie bzdurki gada :cool:

Sam telewizor jest pierwsza klasa, długo się zastanawiałem wcześniej nad 40B7000 na ledach, jednak zakup 40b651 okazał się strzałem w 10 - no i dzwięk jest naprawdę dobry, co jest mega bolączką cieniutkich(obudów)ledowców.
 

meloki

New member
Problem z odtwarzaniem filmów z komputera

Mój pierwszy post, zatem witam serdecznie wszystkich forumowiczów :).

Parę dni temu kupiłem B650 i mam pewien problem z oglądaniem wideo z komputera. Podłączyłem PC (R4850 z przejściówką DVI->HDMI, Windows XP x64) do HDMI3. Ustawiłem nazwę wejścia na TV jako "PC", a rozdzielczość w komputerze 1920x1080@50Hz. Nawet z dzwiękiem przez HDMI sobie porawdziłem.
Za to cokolwiek bym nie kombinował mam problem ze "skaczącym" obrazem na ekranie telewizora. Szczególnie to widać na filmach wyższych rozdzielczości (np. mkv 720p) przy poziomych ruchach kamery. Próbowałem trybu "gra", różnego refresh rate'a, klonowania, rozszeżania pulpitu, zmian w opcji nakładki, trybu 100Hz na TV... Za każdym razem albo obraz jest szarpanięty albo widoczne są mini-zacięcia w płynności obrazu. Efekty nie występowały jedynie w trybie @24Hz - tam płynność była wręcz nadnaturalna i jak dla mnie nie do przyjęcia.
Nie wiem czy coś przeoczyłem, czy to może wina kodeków/filtrów? Nie wierzę, że procesor (Phenom II x3)/karta graf. się nie wyrabia. Monitor komputerowy mam 19", także fizycznie mogę w nim ustawić maksymalnie 1280x1024 (albo więcej w opcji przewijania ekranu) - w trybie klonowania nie zaobserwowałem na nim takiego efektu (napewno nie aż tak mocnego).

Co ciekawe próbowałem włączyć grę (GTA4 na 1920x1080@50Hz) i albo nie widzę albo wszystko jest OK.

Ktoś mi jest w stanie coś podpowiedzieć?
 

groch20

New member
meloki napisał:
Mój pierwszy post, zatem witam serdecznie wszystkich forumowiczów :).

Parę dni temu kupiłem B650 i mam pewien problem z oglądaniem wideo z komputera. Podłączyłem PC (R4850 z przejściówką DVI->HDMI, Windows XP x64) do HDMI3. Ustawiłem nazwę wejścia na TV jako "PC", a rozdzielczość w komputerze 1920x1080@50Hz. Nawet z dzwiękiem przez HDMI sobie porawdziłem.
Za to cokolwiek bym nie kombinował mam problem ze "skaczącym" obrazem na ekranie telewizora. Szczególnie to widać na filmach wyższych rozdzielczości (np. mkv 720p) przy poziomych ruchach kamery. Próbowałem trybu "gra", różnego refresh rate'a, klonowania, rozszeżania pulpitu, zmian w opcji nakładki, trybu 100Hz na TV... Za każdym razem albo obraz jest szarpanięty albo widoczne są mini-zacięcia w płynności obrazu. Efekty nie występowały jedynie w trybie @24Hz - tam płynność była wręcz nadnaturalna i jak dla mnie nie do przyjęcia.

Ktoś mi jest w stanie coś podpowiedzieć?

Mam podobny problem ale tylko gdy wlanczam opcje 100Hz, obraz nieprzyjemnie szarpie. Mozesz powiedziec jak ustawiles obraz na 24Hz.
 

meloki

New member
groch20 napisał:
Mam podobny problem ale tylko gdy wlanczam opcje 100Hz, obraz nieprzyjemnie szarpie.
To może akurat przez to, że się telewizor nie wyrabia się z przetwarzaniem na te 100Hz?

groch20 napisał:
Mozesz powiedziec jak ustawiles obraz na 24Hz.
W opcjach karty graficznej (ATI Catalyst) mogę ustawić różne rozdzielczości i odświeżania dla DVI/HDMI. Mam do wyboru bodajże 24,25,30,50 i 60Hz.

Edit: mam firmware 1008.
 
Ostatnia edycja:

groch20

New member
meloki napisał:
To może akurat przez to, że się telewizor nie wyrabia się z przetwarzaniem na te 100Hz?

W opcjach karty graficznej (ATI Catalyst) mogę ustawić różne rozdzielczości i odświeżania dla DVI/HDMI. Mam do wyboru bodajże 24,25,30,50 i 60Hz.

Edit: mam firmware 1008.

W XP mam cos okrojony wybor, pod Vista przelaczylem na 24Hz i ladnie dziala razem ze 100Hz
 

meloki

New member
groch20 napisał:
W XP mam cos okrojony wybor, pod Vista przelaczylem na 24Hz i ladnie dziala razem ze 100Hz
Mi się właśnie nie podoba na 24Hz. Poza tym zdaje się, że jednak teoretycznie coś się traci z jakości jeśli zamiast 50Hz idzie 24Hz?

A korzystasz może z kodeków cyberlinka do h264?
 
meloki

ja mam podlaczonego kompa kablem hdmi (5m) do hdmi3 w tv, w kompie natomiast siedzi przejsciowka z dvi na hdmi, karta to radeon 2600, wiec juz zabytek, kodeki to coreavc

jak podlaczalym to bylo ok, odpalilem pulpit rozszerzony na 1920x1080, odsniezania nie pamietam teraz, bede w domu to sprawdze, ale nic nie zmienialem w ustawieniach

jakosc byla super, zero problemow ze smuzeniem
w zaleznosci czy ustawilem w tv opcje dvi pc czy tez nie, dostepne bylo 100hz, ale nie zauwazylem zbytniej roznicy
z drugiej strony testy trwaly bardzo krotko, bo niestety amplituner trafil do serwisu a filmy bez dzwieku to tak troche glupio ogladac ;-)))
 

meloki

New member
lolekanabolek napisał:
ja mam podlaczonego kompa kablem hdmi (5m) do hdmi3 w tv, w kompie natomiast siedzi przejsciowka z dvi na hdmi, karta to radeon 2600, wiec juz zabytek, kodeki to coreavc
Dzięki za odpowiedź. Sprawdź jeszcze to odświeżanie jak będziesz mógł, bo jestem ciekaw. Pokombinuję z tymi kodekami, chociaż jeśli na normalnym monitorze jest dobrze to nie wiem czy to może być ich wina.
Co do trybów dvi-pc/pc itp. to zauważyłem że różnią się też własnie obsługą dzwięku z hdmi.
 

groch20

New member
heh jak nie urok to...
teraz przy 24hz nie ma rwania obrazu ale wystepuje dziwny page tearing nie wazne czy jest wlaczone 100hz czy nie
 

bartmot

New member
czas reakcji matrycy?

Witam !
Jaki jest czas reakcji matrycy w le32b650 bo nie mogę nigdzie znaleźć, chyba że przeoczyłem??????????????:grin:
 

perc

New member
jeszcze o INPUT LAG

Może ktoś z użytkowników sprawdził:
1) czy nowy firmware obniża input lag (Playstation3)
2) czy metoda opisana niżej jest skuteczna w walce z input lagiem na tym telewizorze (cytat z hdtvtest.co.uk, z komentarzy czytelników do recenzji B650):

1. Connect your PS3 using HDMI Input 2.
2. SELECT or RENAME the HDMI Input to PC.
3. On the PS3 start-up menu go to Settings---> Display ---->
Choose HDMI ----> DO NOT choose AUTOMATIC ----> SELECT CUSTOM ----->
4. Now, Select all the Resolution options EXCEPT 720p. This will force your games into 1080p mode.
5. Save and complete the display setup.
6. Turn off the PS3. Turn off the TV.
7. Turn on the TV. Turn on the PS3.
8. Complete! (Lag eliminated). Please spread this around!

*The key to eliminating ALL LAG is modern LCD's need to be in PC MODE (NOT GAME MODE) and the Source MUST BE IN 1080p so that the TV can use it's NATIVE RESOLUTION.*


Can someone confirm that this actually works?
 

witiaf

New member
Pozdrawiam Wszystkich

Witam
prosze o pomoc uzytkowników, gdy wyswietlam filmy przez usb napisy nie idą w odpowiednim czasie, gdy film jest 23 klatkowy konwertuje napisy na wartość fps 23,976 i wszystko gra ladnie, ale zauwazyłem, ze jak mam film 25 klatkowy i oczywiscie zmieniam wartosc fps na 25 napsiy nie "kleja sie"

prosze o pomoc

zgory dziekuje za odp
 

ebol

New member
Jekie ceny 40b650/40b651 ?

Już dawno nikt nie pisał o cenach, a szykuje się w MM dzień bez VATu... W marcowych postach pisaliście o cenie na poziomie 3800PLN, w kwietniowych chyba widziałem 4200... Pisaliście też o zróżnicowaniu cen MM w różnych miastach.

Bardzo proszę o podanie cen modelu 40b650 i/lub 40b651 jakie widzieliście ostatnio w sklapach:
- MM Poznań
- MM Bydgoszcz
- MM Szczecin
Do wszystkich mam około 150 km i jakiś kierunek muszę obrać ;).
 

akejup

New member
Różnice między LE37 B650/651/653

Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników powyższych modeli.
Przejrzałem całe forum szukając różnic w powyższych modelach i znalazłem iż różnią się tylko kolorem.
Czy tak faktycznie jest, bo występują modele np. 651 i 653, wyglądają tak samo na zdjęciach , a przecież czymś się muszą różnić.
Proszę o jakieś dane.
Pozdrawiam
 
Do góry