Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
Aspect Ratio 2 (AVrfix2)

no nie wiem ja wgralem sobie soft juz chyba z wbudowana taka aplikacja (ktory zreszta znalazlem u nas na forum kilkanascie stron wczesniej) mam mozliwosc zmiany obrazu na wyzej opisane formaty bez kombinowania z penem (...)
Tylko, że wgranie spatchowany softu z VideoARv1 powoduje (teoretycznie) utratę gwarancji, a użycie AVrfix2 nie.
 

Pryk99

New member
Co sądzicie o tej aplikacji i sposobie opisu? Sądzę, że można w ten sposób opisać więcej rzeczy, które kryją się w czeluściach forum SamyGO. Macie jakieś swoje znaleziska?

Witam, kolejna dobra wstawka na to forum, jak dla mnie opis perfekcyjny! Dodam, że podobny patach jest Telnet Login ale zmienia obraz nagrany na pendrive lub HDD.
 

pldeczek1

New member
Tylko, że wgranie spatchowany softu z VideoARv1 powoduje (teoretycznie) utratę gwarancji, a użycie AVrfix2 nie.
Chyba oszaleliscie wiecie jak wyglada naprawa gwarancyjna? bo ja wiem pisałem juz o tym wczesniej Denerwowaly mnie takie duszki pojawiajace sie za postaciami np osoba w czarnym ubraniu na tle jasnej sciany jak sie poruszala to pozostawaly za nia taka biala poswiata wystepowalo to tylko na TVN najczesciej przy W11 zadzwoniłem wiec do serwisu Po tygodniu przyjechało dwoch panow obejrzeli powiedzieli ze oni nic tu nie widza ale ze i tak plyte wymienią dla swietego spokoju ja miedzy czasie zorientowalem sie ze to nie wina tv bo na innym starym kineskopowym jest to samo nawet juz nie chcialem aby wymieniali a oni na siłe przeciez za darmo nie bedą jezdzic . Po tygodniu znow przyjechal juz tym razem jeden pan wymienil plyte i nic sie nie zmienilo poza tym ze mialem niebieskie menu a teraz mam czerwone
Tak ze panowie jaka utrata gwarancji ??? Ten koles nawet nie miał pojecia o czym do niego mowie jak pytalem o inne kwestie techniczne tego tv
Samsun wspopracuje z prywatnymi serwisami rtv a oni tam bladego pojecia nie maja ze mozna nawet soft uaktualnic a co dopiero sprawdzac logi z plyty głownej czy soft był zmieniany na inny czy nie!
Im zalezy aby wymieniac i fakturki samsungowi wysylac i tyle !!!:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Chyba oszaleliscie wiecie jak wyglada naprawa gwarancyjna? bo ja wiem pisałem juz o tym wczesniej Denerwowaly mnie takie duszki pojawiajace sie za postaciami np osoba w czarnym ubraniu na tle jasnej sciany jak sie poruszala to pozostawaly za nia taka biala poswiata wystepowalo to tylko na TVN najczesciej przy W11 zadzwoniłem wiec do serwisu Po tygodniu przyjechało dwoch panow obejrzeli powiedzieli ze oni nic tu nie widza ale ze i tak plyte wymienią dla swietego spokoju ja miedzy czasie zorientowalem sie ze to nie wina tv bo na innym starym kineskopowym jest to samo nawet juz nie chcialem aby wymieniali a oni na siłe przeciez za darmo nie bedą jezdzic . Po tygodniu znow przyjechal juz tym razem jeden pan wymienil plyte i nic sie nie zmienilo poza tym ze mialem niebieskie menu a teraz mam czerwone
Tak ze panowie jaka utrata gwarancji ??? Ten koles nawet nie miał pojecia o czym do niego mowie jak pytalem o inne kwestie techniczne tego tv
Samsun wspopracuje z prywatnymi serwisami rtv a oni tam bladego pojecia nie maja ze mozna nawet soft uaktualnic a co dopiero sprawdzac logi z plyty głownej czy soft był zmieniany na inny czy nie!
Im zalezy aby wymieniac i faktorki samsungowi wysylac i tyle !!!

Dokładnie jest jak piszesz, serwis realizuje prywatna firma
koledze padły wejścia HDMI w 37b550, jak przyjechał serwis
to się trochę zdziwił bo auto serwisowe obklejone było reklamą LG :)
 

myszonokr

New member
czy ktos wie jakie formaty muzyczne odtwarza ten Tvik?
wystarczy podac gdzie szukać, sam poszperam.
w intrukcji nie znalazłem...
w necie szukałem troche i też nic, może źle szukam,
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
nie moge znalesć gdzie sie przełacza na widok podstawowy ??
ok juz znalazlem i dziala :-D :mrgreen: dzieki

Dlatego się wcześniej zdziwiłem dlaczego niby Tobie nie chodzą MKV z pena. A masz to przecież zapewnione. Ale juz dostałes dobrą odpowiedź. To jest właśnie potęga forum :) Forum które jest aktywne.
 

biper1

New member
Dlatego się wcześniej zdziwiłem dlaczego niby Tobie nie chodzą MKV z pena. A masz to przecież zapewnione. Ale juz dostałes dobrą odpowiedź. To jest właśnie potęga forum :) Forum które jest aktywne.
czytalem czytale ale jakos nikt tak dosłownie nie powiedział co i jak z tymi filmami z pena.
A ja się mordowałem z ogladaniem poprzez sieć, gdzie nie da rady ich przewijać (juz nie raz mi sie zdażyło że film w polowie przerwalem i kapa :-? trzeba bylo od początku) teraz albo trzeba kupic obudowe na dysk albo wiekszego pena.
Wiec Dzięki Wielkie jeszcze raz :mrgreen::mrgreen::mrgreen::eek:k:
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Program może nie jest nowością dla osób przeglądających forum SamyGO, ale chciałbym o nim wspomnieć bo dla wielu jest nieznany.
--ciach-- --ciach-- --ciach-- --ciach-- --ciach-- --ciach-- --ciach--
Co sądzicie o tej aplikacji i sposobie opisu? Sądzę, że można w ten sposób opisać więcej rzeczy, które kryją się w czeluściach forum SamyGO. Macie jakieś swoje znaleziska?

Kolego Moras86, myślę że zrobiłeś kawał solidnej roboty. Poświęciłeś sporo czasu by opracować bardzo przejrzysty opis postępowania z tym softem. Aż się chce czytać i szybko realizować. Tak na marginesie tej funkcji mi brakowało i czasami leciałem z penem do USB w DVD by mieć poprawny AR. A przecież nie o to chodzi jak mamy B650 :). Brakowało mi też czegoś takiego jak na innym forum o TV LG. Co jakiś czas było podsumowanie, aktualizacja i korekta danego problemu. Widzę że Ty się za to dobrze wziąłeś. Ciągniesz dalej konkretne tematy. Dzięki Stary :)

Co do znalezisk to mnie zaintrygował post kolegi mcold nr 3179. Głownie chodzi mi w tym przypadku o kolor i wielkość czcionki w filmach (ale nie tylko!!). Opis troszkę szybki i zawiło napisany i na wiele pytań jakby nie ma odpowiedzi. A sprawa dość delikatna jeżeli chodzi o uwalenie TV:)
Posiedziałem i zpatchowałem firmware (chyba dobrze) ale jeszcze nie odważyłem się go wgrać do TV. dalej nie jestem pewien jaki wybrać kod koloru subtitles i skąd go przepisać. I czy dobrze robie używając SamyGO Firmware Patcher v0.21.gz a w opisie był jeszcze stary v0.10.gz. I takie inne rozterki. Ten temat wydaje mi się warty rozbudowania. Wiem że wielu forumowiczów ma juz poprawiony samodzielnie firmware ale fajnie by było gdyby sie podzielili doświadczeniem w tym konkretnym temacie.





[FONT=&quot]http://www.hdtv.com.pl/forum/members/mcold.html[/FONT] [FONT=&quot][URL="http://www.hdtv.com.pl/forum/427924-post3179.html"][/FONT][/URL]
 

tribon

New member
moras85 - bardzo dobra robota. Tego nam było trzeba. Należałoby dodać ten tekst do pierwszego wpisu na forum aby pozostał dla potomnych. w przeciwnym razie zaraz pojawi się pytanie jak to uruchomić.
 

CyberPL

New member
Co do wrzucania na pena filmu divx żeby widział pliki mkv:

wystarczy w zupełności stworzyć nowy plik, dać mu nazwe z rozszerzeniem .avi i bedzie działać, szkoda miejsca na cały film :)
 

tribon

New member
Co do wrzucania na pena filmu divx żeby widział pliki mkv:

wystarczy w zupełności stworzyć nowy plik, dać mu nazwe z rozszerzeniem .avi i bedzie działać, szkoda miejsca na cały film :)

Tak czy siak jest to błąd oprogramowania, który umknął Samsungowi podczas kolejnych aktualizacji ...
 

golab52

New member
Witam :) :???::???: od paru dni posiadam LE40B651 i mam pare pytan:
1. co da mi upgarde oprogramowania ?? bo poczytałem troche i jedni piszą tak jedni tak, posiadam oprogramowanie 2009/09/03 stare :( ale chciałbym miec youtube itd.
2. da rade zainstalować kodeki do TV by z dlna odpalał np. rmvb divix
3. jest może jakaś strona z dodatkami do tego TV np. gierki, oprogramowanie (i co polecacie zainstalować) ?
4. można widzieć przez dlna swój pulpit komputera ?
5. da rade powiększyć rozdzielczość oglądanych filmów na YouTube np. do 1080p ??

pozdro na razie tyle pytan do fachowców :D
 

interaktiv

New member
Witam :) :???::???: od paru dni posiadam LE40B651 i mam pare pytan:
1. co da mi upgarde oprogramowania ?? bo poczytałem troche i jedni piszą tak jedni tak, posiadam oprogramowanie 2009/09/03 stare :( ale chciałbym miec youtube itd.
2. da rade zainstalować kodeki do TV by z dlna odpalał np. rmvb divix
3. jest może jakaś strona z dodatkami do tego TV np. gierki, oprogramowanie (i co polecacie zainstalować) ?
4. można widzieć przez dlna swój pulpit komputera ?
5. da rade powiększyć rozdzielczość oglądanych filmów na YouTube np. do 1080p ??

pozdro na razie tyle pytan do fachowców :D

1. Jeśli mówisz o wersji 3000.2 to nic Ci nie da oprócz ograniczenia dostępu do dodatków typu SamyGO
2. NIE
3. JEST, Samygo
4. NIE
5. NIE

A tak poza tym to najpierw mógłbyś użyć funkcji szukaj (logujesz sie, wchodzisz na pierwszą stronę tego wątku i nad pierwszym postem masz narzędzia). Widać, że to Twój pierwszy post wiec znaczy to że wszedłeś z ignoranckim nastawieniem że ta strona to centrum pomocy i siedzą tu na słuchawkach i przy komputerach konsultanci samsunga
 

lesiu13

New member
Skype tylko w modelach LED 7000 i 8000

Jak wieść niesie: nt.interia.pl/audio-wideo/news/internettv-siec-w-telewizorach-samsunga,1451038,3610
Skype tylko w modelach LED 7000 i 8000. Jestem ciekaw dlaczego. Czy aż tak bardzo te model różnią się od b650 który posiadam ? Co o tym sądzicie ?
 

markatan

New member
A no po to byś wywalił swój TV i kupił nowy.
Przecież Samsung musi z czegoś żyć a z zadowolenia klientów którzy już raz zapłacili się nie da.
 

vorobiej

New member
Moze dlatego, że B650 nie ma mikrofonu. Nie wiem jak jest w TV serii 7000 i 8000, ale bez mikrofonu SKYPE chyba nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry