Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czy komus sie udało zainstalowac aktualizacje 3000.2 ? U mnie pisze ze brak aktualizacji na USB.

Jasne że udało. Ale po co jak nic to nie wnosi a jedynie co się zmieniło to że ostatni soft blokuje pewne opcje TV. Raczej wiele osób żałuje że to zrobiło. Czy komuś się chce czytać wcześniejsze posty na tym forum? Jasne że można coś przeoczyć ale bez przesady. Pewne pytania wracają jak bumerang. Nie lepiej przeczytać te wcześniejsze tematy o swoim TV? Naprawdę się można się dowiedzieć mnóstwo rzeczy o które byśmy się jeszcze długo nie zapytali.
 

cybertal

New member
Do moras86

Moras86, pozdrawiam i oczywiście wyrazy szacunku dla Twojej tworczości!

Może uwzględnisz pare moich pomysłów, aktualizując NetSurf:

NetSurf z możliwością zmiany tapety, bądź w kilku wersjach (różne tła) strony startowej

Proszę o umieszczenie w NetSurf:

naszemiasto.pl
programosy.pl
Torrenty.org
pudelek.pl
nasza-klasa.pl


Moze jeszcze
Strony do ofert większych sklepów np. Biedronka, eleklerc, lidl, cerfour itd

Jeszcze raz pozdrawiam
 

maryurz

New member
Czy ktoś używa lub miał sposobność przetestowania jak się sprawdza Common Interface z kartą płatnej TV np. Canal+ lub TNK (oczywiście poprzez odpowiedni moduł dekodujący)?
 

Mateus33

New member
Witam chciałem zapytać jak wygląda opcja podłączenia dysku do samsunga 651 tj jakiej wilkośći dyski obsługuje, może konkretnie jakieś firmy są polecane Dzięki za odpowiedz. (Jak sprawdza się to w praktyce?)
 

interaktiv

New member
Czy ktoś używa lub miał sposobność przetestowania jak się sprawdza Common Interface z kartą płatnej TV np. Canal+ lub TNK (oczywiście poprzez odpowiedni moduł dekodujący)?

Przecież, ten telewizor (jeśli mówimy o B650 na polskim rynku T2W) nie ma tunera SAT więc jak chcesz sprawdzić działanie kart?
To złącze przyda Ci się jak się pojawią kodowane kanały w DVB-T a na pewno się pojawią.

---
a co do strony w NetSurf to można sobie to samemu zrobić, wystarczy wyedytować plik Options i zmienić w nim adres strony startowej - można też zmienić to na lokalną stronę która będzie na pendvie
ja sobie zrobiłem taką miłą dla oka stronkę (na serwerze)

preview.jpg
 
Ostatnia edycja:

wredota

New member
Witam serdecznie. Czy sa osoby , ktore posiadaja zestaw Logitecha Z-5500 podlaczony bezposrednio pod tv? Jesli tak to prosilbym o kilka slow refleksji jak to sie sprawuje.Nie jestem zadnym audiofilem, obecnie posiadam zestaw logitecha 2.1 podpiety poprzez jacka do telewizora, jednak czegos mi brakuje, (chyba efektu 5.1 :)) Czy tv pusci dzwiek 5.1 na te glosniki podlaczas seasnu filmu o dziweku Ac3 5.1? Jak to bedzie gralo? Jest sens inwestowac w te oto glosniczki? NIestety wielkim ograniczeniem jest u mnie budżet :/ Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Mam te głośniki podłączone optycznym kablem z TV, do tego PS3 przez HDMI.
Filmy w mkv odtwarzam przez Xtreamera podłączonego przez HDMI (połowiczna funkcja otwarzania w tv to chyba tylko po to aby ludzi wku*** i wprowadzać zamęt tym co można a czego nie można oglądać).
Głośniki kupiłem wcześniej po to aby móc je podłaczyć jednocześnie do komputera oraz PS3.

Jestem zadowolony z tego jak to teraz działa. Gdyby ktoś miał video testowe aby móc przesłuchać wyraźnie 5,1 to chętnie sprawdzę.
 

biper1

New member
na stronie niemieckiej samsunga jest oprogramowanie T-CHLCIPDEUC-2007.1 czy da sie wgrac do naszych tv bo mnie nie wykrywa tego oprogramowania
 

adamboro

New member
na stronie niemieckiej samsunga jest oprogramowanie T-CHLCIPDEUC-2007.1 czy da sie wgrac do naszych tv bo mnie nie wykrywa tego oprogramowania

Na Niemcy wypuszczone są inne modele TV, mają inny symbol niż nasze (T2W).


A do ludzi mających dylematy odnośnie XBOX360

Wczoraj podłączyłem zarówno przez component jak i HDMI i ja nie widzę żadnego inputlaga, czy jak tam to nazywane jest. Testowane na grze Fight Night Round 4. Nie włączałem, żadnych trybów gra, jedyne co to obniżyłem sobie wartość podświetlenia matrycy.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam te głośniki podłączone optycznym kablem z TV, do tego PS3 przez HDMI.
Filmy w mkv odtwarzam przez Xtreamera podłączonego przez HDMI (połowiczna funkcja otwarzania w tv to chyba tylko po to aby ludzi wku*** i wprowadzać zamęt tym co można a czego nie można oglądać).
Głośniki kupiłem wcześniej po to aby móc je podłaczyć jednocześnie do komputera oraz PS3.

Jestem zadowolony z tego jak to teraz działa. Gdyby ktoś miał video testowe aby móc przesłuchać wyraźnie 5,1 to chętnie sprawdzę.

Jeżeli masz PS3 podłączone przez hdmi to na wyjściu optycznym w TV masz stereo, ktoś już wcześniej o tym pisał.
Filmy mkv oglądam na TV prosto z pena lub dysku, fakt faktem że trzeba przekonwertować DTS do AC3, ale to zajmuje raptem 30 min na moim starym lapku.
Tak że, jeżeli chcesz przetestować te głośniki to najlepiej podłączyć je bezpośrednio do PS3 lub tego Xtreamera i zapodać coś nagrane w 5.1
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
na stronie niemieckiej samsunga jest oprogramowanie T-CHLCIPDEUC-2007.1 czy da sie wgrac do naszych tv bo mnie nie wykrywa tego oprogramowania

Jak na niemieckiej stronie to dla modelu TV na ich rynek. No chyba że masz przywieziony z tamtego kraju.
Version T-CHL7DEUC-3000.2 (nur für die W-Geräte) - model W posiada slot CI
Version T-CHLCIPDEUC-2007.1 (nur für die P-Geräte) - model P posiada slot CI+

Proponuje nic nie kombinować chyba że naprawdę uprzykrzył się działający telewizor. Wszędzie trąbią że nowy firmware nic pozytywnego nie wnosi. A dalej widzę niesamowity pęd do zmiany na najnowszy soft. Nie kumam tego. :confused:
 
Ostatnia edycja:

biper1

New member
Jak na niemieckiej stronie to dla modelu TV na ich rynek. No chyba że masz przywieziony z tamtego kraju.
Version T-CHL7DEUC-3000.2 (nur für die W-Geräte) - model W posiada slot CI
Version T-CHLCIPDEUC-2007.1 (nur für die P-Geräte) - model P posiada slot CI+

Proponuje nic nie kombinować chyba że naprawdę uprzykrzył się działający telewizor. Wszędzie trąbią że nowy firmware nic pozytywnego nie wnosi. A dalej widzę niesamowity pęd do zmiany na najnowszy soft. Nie kumam tego. :confused:
bo już niestety mam wgrany ten ostatni :( (choc nie używałem tych dodatkowych rzeczy co są teraz poblokowane) mnie potrzeba do szczęscia przewijania filmów .mkv po sieci i odtwarzania z pendrive
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
bo już niestety mam wgrany ten ostatni :( (choc nie używałem tych dodatkowych rzeczy co są teraz poblokowane) mnie potrzeba do szczęscia przewijania filmów .mkv po sieci i odtwarzania z pendrive

Uuuu. To fakt że teraz to troszkę późno. No też musisz ochłonąć z tego że musisz szybko to 'zreperować'. Trzeba poczekać może się znajdzie się niebawem na to metoda. Nie rozumiem co ci nie odtwarza z pendriva?
 

biper1

New member
z pendrive nie odtwarza mi filmów w formacie .mkv
Filmów również nie mogę przewijać po podłaczeniu tv z siecią i odtwarzaniu poprzez SAMSUNG PC Share Manager znaczy tylko .mkv bo z .avi jest wszystko ok
 

moras86

New member
Aspect Ratio 2 (AVrfix2) - niestandarowe proporcje dla filmów z USB/DLNA

Program może nie jest nowością dla osób przeglądających forum SamyGO, ale chciałbym o nim wspomnieć bo dla wielu jest nieznany.
----------
AVrfix2
samygo.png
Do czego służy?
Dodaje niestandardowe opcje dopasowywania filmów odtwarzanych z USB lub przez DLNA. Standardowo mamy dwie opcje: Dopasuj i Oryginalny. Aplikacja pozwala natomiast np. na rozciągnięcie filmu w formacie 4:3 do pełnego ekranu. Dodane tryby:
  • Full Screen
  • 4:3
  • Non Anamorph
  • 16:9
  • Anamorph
  • 1.85:1
  • 2.35:1
  • 2.37:1
  • 2.39:1
  • 2.76:1

Jak uruchomić?
  • pobierasz odpowiednią wersję z odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> Aspect Ratio 2
  • ekran mignie na krótki moment
  • uruchamiasz film, który chcesz obejrzeć
  • naciskasz przycisk Tools na pilocie i ustawiasz właściwe proporcje ekranu

Zalecenia:
  • nie należy odłączać pendriva od TV po uruchomieniu AVrfix2 bez uprzedniego wyłączenia TV
  • zalecane jest ustawienie jednego z 2 domyślnych trybów ratio przed wyłączeniem TV (TV zapamiętuje proporcje po restarcie i wszystkie filmy mogą być niewłaściwie rozciągnięte po ponownym uruchomieniu TV)

Skąd pobrać?

Moje spostrzeżenia:
Większość filmów w połączeniu z trybami innymi niż Full Screen (pełny ekran) i 4:3 pokazuje jedynie czarny ekran :(


PS: Aby nie było później problemów i niedomówień - NIE JESTEM AUTOREM TEGO PROGRAMU. Więcej informacji o programie w pliku README.

----------
Co sądzicie o tej aplikacji i sposobie opisu? Sądzę, że można w ten sposób opisać więcej rzeczy, które kryją się w czeluściach forum SamyGO. Macie jakieś swoje znaleziska?
 
Ostatnia edycja:

pldeczek1

New member
Program może nie jest nowością dla osób przeglądających forum SamyGO, ale chciałbym o nim wspomnieć bo dla wielu jest nieznany.
----------
AVrfix2
samygo.png
Do czego służy?

Dodaje niestandardowe opcje dopasowywania filmów odtwarzanych z USB lub przez DLNA. Standardowo mamy dwie opcje: Dopasuj i Oryginalny. Aplikacja pozwala natomiast np. na rozciągnięcie filmu w formacie 4:3 do pełnego ekranu. Dodane tryby:
  • Full Screen
  • 4:3
  • Non Anamorph
  • 16:9
  • Anamorph
  • 1.85:1
  • 2.35:1
  • 2.37:1
  • 2.39:1
  • 2.76:1

Jak uruchomić?
  • pobierasz odpowiednią wersję z odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> Aspect Ratio 2
  • ekran mignie na krótki moment
  • uruchamiasz film, który chcesz obejrzeć
  • naciskasz przycisk Tools na pilocie i ustawiasz właściwe proporcje ekranu

Zalecenia:
  • nie należy odłączać pendriva od TV po uruchomieniu AVrfix2 bez uprzedniego wyłączenia TV
  • zalecane jest ustawienie jednego z 2 domyślnych trybów ratio przed wyłączeniem TV (TV zapamiętuje proporcje po restarcie i wszystkie filmy mogą być niewłaściwie rozciągnięte po ponownym uruchomieniu TV)

Skąd pobrać?
  • Dla 'polskich' TV (bez CI+):
Moje spostrzeżenia:
Większość filmów w połączeniu z trybami innymi niż Full Screen (pełny ekran) i 4:3 pokazuje jedynie czarny ekran :(


PS: Aby nie było później problemów i niedomówień - NIE JESTEM AUTOREM TEGO PROGRAMU. Więcej informacji o programie w pliku README.

----------
Co sądzicie o tej aplikacji i sposobie opisu? Sądzę, że można w ten sposób opisać więcej rzeczy, które kryją się w czeluściach forum SamyGO. Macie jakieś swoje znaleziska?

no nie wiem ja wgralem sobie soft juz chyba z wbudowana taka aplikacja (ktory zreszta znalazlem u nas na forum kilkanascie stron wczesniej) mam mozliwosc zmiany obrazu na wyzej opisane formaty bez kombinowania z penem i nie ma czegos jak czarny ekran przy niestandardowych ustawieniach
Najpierw denerwowalo mnie iz przy niektorych filmach sa czarne pasy a teraz gdy juz moge to zmnienic to nie robie tego poniewaz obraz zostaje zniekształcony lub obciety po bokach a to denerwuje mnie jeszcze bardziej pzdr.:kom:
 
Do góry