Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

rosemaster

New member
pytanie moje brzmi, po co wgrywac nowy soft w tv, czy nowe oprogramowania cos zmienia w dzialaniu urzadzenia?? pytam powaznie ,bo nie wiem czy jest sens w tym grzebac
ja mam oprogramowanie wersja 1005.2, po manewrze z serwisem divx dziala, raz tv sie zrstartowal, pendrive byl bezpiecznie odlaczany z kompa
 

ziulek61

New member
Jak by nie było różnicy to by się ludzie w d... całowali.

Pewnie że jest sens aktualizować soft, choć by dla tego żeby Ci divxy coraz lepiej działały (co prawda mi nic się nie wiesza ani nie resetuje na żadnym sofcie, nie wiem od czego to zależy ale wiem że takie problemy występują w 32b550)
producent udoskonala i ulepsza oprogramowanie w celu większej wydajności urządzenia.
 

itisme

New member
ziulek61 napisał:
Jak by nie było różnicy to by się ludzie w d... całowali.

Pewnie że jest sens aktualizować soft, choć by dla tego żeby Ci divxy coraz lepiej działały (co prawda mi nic się nie wiesza ani nie resetuje na żadnym sofcie, nie wiem od czego to zależy ale wiem że takie problemy występują w 32b550)
producent udoskonala i ulepsza oprogramowanie w celu większej wydajności urządzenia.
jaka masz wgrana wersje softu?
 

nowasz

New member
problem z telegazetą

witam !!! jestem posiadaczem le 37 b551 i mam problem z niedziałającą telegazetą. sygnał z cyfrowego polsatu. po wejściu w menu serwisowe i ustawieniu menu animowanego (ze zwykłego) oraz przestawieniu funkcji num of display z 1 na 2 przestała :(działać !!! ponownie wszedłem w menu serwisowe i num of display zmieniłem na 1. dalej nic, może ktoś wie o co chodzi lub coś podpowie lub link poda. dla jasności przed tymi zabiegami wszystko działało. soft 2003.:( :confused: dzieki
 

mat89

New member
jestem posiadaczem 37b650 moj ojciec chce kupic 40b550 i mam pytanko czy b550 tez odbiera na pendrive filmy ? czy ta funkcja rozni sie od b650 ? bo jak czytam parametry to b550 nie ma Internet@TV ale to ojcu nie jest potrzebne
 

lirndl

New member
Witam serdecznie !
Nurtuje mnie od pewnego czasu myśl, co by było gdybym do LE37B554 ze zmienionym softem na 650 wgrał właśnie oryginalne oprogramowanie ze strony samsunga do LE37B650 ... przyznam że mam pewne obawy ale może ktoś już próbował?...:niewiem:
 

lukas10

New member
mat89 napisał:
jestem posiadaczem 37b650 moj ojciec chce kupic 40b550 i mam pytanko czy b550 tez odbiera na pendrive filmy ? czy ta funkcja rozni sie od b650 ? bo jak czytam parametry to b550 nie ma Internet@TV ale to ojcu nie jest potrzebne

Oczywiście że odbiera. Doskonale działa na sofcie 2003.
Odczytuje nawet filmy z podłączonego telefonu E51.
Zero zacinania i restartów TV.
 

jerzy_gw

New member
LE40b551 problem z DVB-C

Witam,

Mój dopiero zakupiony LE40B551 nie potrafi znaleźć sygnału cyfrowego z kablówki. Z sygnałem nie ma problemu, gdyż sprawdziłem, że jest on poprawnie odbierany przez inny tuner z DVB-C. Czy spotkaliście się z czymś podobnym? Może to dlatego, że posiadam dość stary firmware (chyba 1005).

Pozdrawiam,
 

roman106

New member
jerzy_gw napisał:
Mój dopiero zakupiony LE40B551 nie potrafi znaleźć sygnału cyfrowego z kablówki. Z sygnałem nie ma problemu, gdyż sprawdziłem, że jest on poprawnie odbierany przez inny tuner z DVB-C.
W opcjach skanowania jest wybór pasma kablowego. Wybrałeś tą opcję?
 

jerzy_gw

New member
roman106 napisał:
W opcjach skanowania jest wybór pasma kablowego. Wybrałeś tą opcję?
Tak, oczywiście. TV skanuje pasmo, ale nie znajduje żadnego programu. Nawet jeśli biorę pełne skanowanie. Próbowałem też opcji 'sieć' oraz ręcznego podawania częstotliwości, modulacji oraz częstotliwości symboli.
Próbowałem też opcji pełnego wyszukiwania jednocześnie kanałów analogowych i cyfrowych. Bez skutku. TV znajduje wszystkie analogowe i 0 cyfrowych.
 

jerzy_gw

New member
roman106 napisał:
A jaką masz kablówkę? Bo kablówki często kodują programy cyfrowe i nie obejdziesz się bez ich "pudełka" (np. UPC).
Są kanały kodowane i niekodowane. Te niekodowane bez problemu odbieram innym tunerem z DVB-C, bez żadnego ich pudełka. Natomiast mój TV nic nie znajduje. Może cały moduł DVB-T/C w nim jest zepsuty? DVB-T nie mam jak sprawdzić.

W opcjach TV (analogowej i cyfrowej), w menu 'Kraj' wybieram 'Inne', gdyż nie ma tam u mnie Polski. Czy też tak macie?
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
jerzy_gw napisał:
Te niekodowane bez problemu odbieram innym tunerem z DVB-C, bez żadnego ich pudełka. Natomiast mój TV nic nie znajduje. Może cały moduł DVB-T/C w nim jest zepsuty? DVB-T nie mam jak sprawdzić.
Kablówki nie mam, ale programy DVB-T odbieram.
 

olo_fasolo

New member
jerzy_gw napisał:
Są kanały kodowane i niekodowane. Te niekodowane bez problemu odbieram innym tunerem z DVB-C, bez żadnego ich pudełka. Natomiast mój TV nic nie znajduje. Może cały moduł DVB-T/C w nim jest zepsuty? DVB-T nie mam jak sprawdzić.

W opcjach TV (analogowej i cyfrowej), w menu 'Kraj' wybieram 'Inne', gdyż nie ma tam u mnie Polski. Czy też tak macie?

W mojej kablówce w Katowicach nie miałem żadnego problemu z odbiorem kanałów cyfrowych. Też mam ustawione w menu kraj -> inne, ale wydaje mi sie ze przy pierwszym uruchomieniu miałem w tym miejscu coś innego i TV też znalazł wszystkie kanały z tunera DVB-C.
 

jerzy_gw

New member
Dziękuję wam za odpowiedzi.
Zadzwoniłem do serwisu lokalnego Samsung. Twierdzą oni, że moja kablówka koduje w jakiś sposób sygnał cyfrowy i dlatego TV nic nie widzi. Natomiast to, że na innym tunerze cyfrowym odbieram te kanały wytłumaczyli tym, że ten tuner musi posiadać jakiś dekoder (prosty) i pokazuje te kanały. Samsung ma to natomiast zablokowane softwareowo. Podobnie jak kiedyś firmowe odtwarzacze DVD nie odtwarzały zabezpieczonych płyt, a niefirmowe - tak. Na razie mnie przekonali. Muszę więc albo zapłacić kablówce - i niestety pewnie dostać oddzielny jakiś moduł/tuner co mi się nie podoba albo poczekać na uruchomienie cyfrowej TV naziemej.
 

kivlov

New member
Ktoś porównywał jakość obrazu Samsung B550 z Sony V5500 (najabradziej interesuje mnie wersja 40"). Chodzi mi tylko o jakośc obrazu bo na tym mi tylko zależy (jakość przy full hd - gdyż tv ma służyć jako monitor). Z góry dziękuję za informację.
 
Do góry