Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

adam_wad

New member
Polska czcionka w napisach

Może proste pytanie ale czy ten telewizorek czyta z USB napisy z polskimi znakami "łżęćś" bo za chiny nie moge tego zrobić

Moge prosić o jakąś pomoc
 

jerzy_gw

New member
ziulek61 napisał:
Na naziemną to jeszcze poczekasz (zdąży Ci się umowa skończyć u nowego operatora) :D
To prawda, choć testowo już wchodzi. Niestety nie zapewni to wszystkiego. Nadal będę musiał łączyć naziemną (nie wiadomo na razie jakiej jakości) z kablówką analogową w czym widzę problem w postaci pojedynczego gniazda antenowego w TV. Nie uśmiecha mi się łączenie czegokolwiek przez dodatkowy tuner i potem przez HDMI. Nie chcę mieć 2 pilotów w użyciu. Użycia sumatora nie testowałem więc na razie nic nie mogę stwierdzić czy działa to dobrze.

Co do mojego oryginalnego problemu, to czy może być prawdą, że zwykły tuner zewnętrzny DVB-C posiadający moduł CI Conaxa w sobie wyświetlił mi poprawnie niekodowane kanały TV kablowej właśnie dlatego, że np. posiada ten moduł Conaxa? Jeśli tak, to faktycznie tłumaczyłoby to fakt, że mój TV nic nie znajduje cyfrowego w kablu. Jednocześnie powinno być tak, że jeśli do gniazda CI w TV włożę moduł Conaxa (ale bez karty żadnej), to niekodowane kanały cyfrowej z mojej kablówki będą dla mnie dostępne.
Czy ktoś może potwierdzić, że ww. przypuszczenia są prawdopodobne?
 

ziulek61

New member
Jak mogę przywrócić ustawienia fabryczne w B550 po zabawach z divxami...?
Po wbiciu nowego softu TV nadal był modelem 650 z divxami i nie zatracił ustawień w menu serwisowym.

Pytanie czysto z ciekawości...?
 

Wotti

New member
Witam wszystkich na forum!
Możecie mi podpowiedzieć co macie w menu serwisowym w opcji OPTION>Type?? bo chyba niechcący zmieniłem coś:/
mój tv to le32b551a6wxxh

aha, i potwierdzam, na najnowszym sofcie po zmianie na lb650 divixy śmigają aż miło:) ale nie mogę dojść jak włączyć ten cały pip:(
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

johny_b

New member
samsung b550 długo odpala!!!

Witam
W SAMSUNGU B550 zmienilem w menu serwisowym na model 650 wszystko jest ok czyta divix ale strasznie długo odpala okolo 20 sekund czy mozna to zmienic ???POMOCY
 

rosemaster

New member
ja z kolei zaliczyłem dzisiaj restart tv po próbie odpalenia dvix, ale i tu ciekawostka, wszytkie ustawienia mi pozostały tak jak były:hmm:
 

roman106

New member
rosemaster napisał:
ja z kolei zaliczyłem dzisiaj restart tv po próbie odpalenia dvix, ale i tu ciekawostka, wszytkie ustawienia mi pozostały tak jak były:hmm:
Sposób na restart przy próbie czytania divixów mam taki: na pendrive mam pewien film, który bez problemu zawsze się uruchamia. Przed odpaleniem nowego filmu odpalam na chwilę ten stary (na 2s) i potem nie ma już problemów z odczytaniem nowego filmu.
 

kivlov

New member
Może ktoś napisać jak wygląda czcionka w Wordzie, albo przy przeglądaniu stron WWW w tym samsungu w porównaniu z monitorem?
 

lukas10

New member
Nie wiem czy tylko u mnie ale restartuje się tv podczas oglądania divix tylko jak odpalę go zapomocą przycisku MEDIA.P, jak odpalam za pomocą SOURCE to działa doskonale i nie restartuje TV.
 

11Solitary25

New member
kivlov napisał:
Może ktoś napisać jak wygląda czcionka w Wordzie, albo przy przeglądaniu stron WWW w tym samsungu w porównaniu z monitorem?
Hey, czcionka powinna wyglądać tak samo -czyli ostra, bez rozjechanych krawędzi. Jeśli masz takie efekty jak wyżej , to wtedy musisz przełączyć sygnał na odpowiednie gniazdo : HDMI/DVI3 (w modelu LExxB550) lub HDMI2 (w modelu LExxA550) oraz zdefiniować dane gniazdo na dany tryb obrazu -przypisujesz to Menu->Wejście->Zmien nazwę (przypisujesz użytemu gniazdu DVI nazwę PC lub DVI-PC , w każdym razie coś w tym stylu -przełączając te nazwy powinieneś od razu widzieć różnice w obrazie).
 

lukas10

New member
Mam dwa pytanka odnośnie LE40B550

1. Factory Reset zmienia jakieś ustawienia w menu serwisowym bo wcisnąłem i nic się nie pozmieniało, do czego to służy.


2. Czy wgranie nowego T-CHL5DEUC powoduje zmianę wszystkich wcześniej ustawionych opcji w menu serwisowym do wartości domyślnych?
 

roman106

New member
lukas10 napisał:
Nie wiem czy tylko u mnie ale restartuje się tv podczas oglądania divix tylko jak odpalę go zapomocą przycisku MEDIA.P, jak odpalam za pomocą SOURCE to działa doskonale i nie restartuje TV.
Potwierdzam! Przetestowałem ten sposób i rzeczywiście przez 'source' nie ma restartu TV.
 

krumi1978

New member
Tryb serwisowy a gwarancja

Witam wszystkich.
Kupiłem Samsunga 50B551. Oczywiście ważną rzeczą jest dla mnie oglądanie tych filmów z USB. Wgrałem ten Soft 2003 i pozmieniałem ustawienia w Menu Serwisowym - wszystko hula. Dostałem informacje z serwisu Samsunga, że mogę utracić gwarancję. Nikt z Was nie przejmował się tym? Boję się, że jak coś nawali to albo sporo zapłacę za naprawę, albo będę bez sprawnego TV. Powiedzieli, że każde wejście w tryb serwisowy jest rejestrowane? Myślicie, że w razie czego mogą mi odmówić naprawy i dojdą do tego co zmieniałem? Co Wy na to?
Dzięki za odpowiedzi.
 

lukas10

New member
Proszę o pomoc.
Jakie macie ustawienia w LE40B550
menu serwisowe >SVC>SCC SOURCEDATA - i co tu powinno być?
menu serwisowe >SVC>SWAP - i cotu powinno być?


Pytanie 2 jak poprawnie przeprowadzićHDMI CALIBRATION, bawiłem się i nacisnąłem teraz mam napisFAILURE.
Podłączyłem kompa przez HDMI irobiłem kalibrację ale zawsze napis FAILURE wyskakuje.


Proszę o pomoc.
 

roman106

New member
krumi1978 napisał:
Wgrałem ten Soft 2003 i pozmieniałem ustawienia w Menu Serwisowym - wszystko hula. Dostałem informacje z serwisu Samsunga, że mogę utracić gwarancję. Nikt z Was nie przejmował się tym?
Ja się nie przejmowałem. Przetestowałem TV przez 2 tyg., wszystko działało ok, więc wszedłem do menu serwisowego. Niby czemu ma się później zepsuć?:)

Powiedzieli, że każde wejście w tryb serwisowy jest rejestrowane?
W menu serwisowym jest log, ale tam nie zaglądałem.

Myślicie, że w razie czego mogą mi odmówić naprawy i dojdą do tego co zmieniałem?
Naprawy nie odmówią, najwyżej będzie odpłatna. Wgranie software przez złącze serwisowe (jak za dużo namieszasz), nie powinno dużo kosztować.
 
Do góry