Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

Horhe Ortega

New member
Po "zabawach" w menu serwisowym ruszyłem "type" zamiast modelu tv, czy może ktoś mi podać prawidłową wersje pola type dla 40B550
Może to nie rozwiąże Twojego "problemu" ale przykład:type 40A1UF0C to:40-liczba cali,A-Samsung(D-CMO,L-AUO,I-CPT),1-100/120Hz(2-200/240Hz,6-50/60Hz),U-Ultra Clear(A-Anti Glare,T-TN),F-FullHD(H-HD,U-UD),0-1st panel(1-2nd panel...itd),C-CCFL(E-EdgeLED,L-LED).Napisz chociaż , jaki symbol jest na małej nalepce z boku TV(ten z samego dołu).
 
Ostatnia edycja:

krismagda

New member
witam na stronie samsunga pojawiły sie 2 nowe softy do LE32B554.LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CHL5DEUC-2007.0)/ LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CRLPEUWC-2002.2. czy ktos mi powie czym sie róznia?

Panowie dołączam się do pytania poprzednika.Nastronie producenta nie ma żadnych informacjina ten temat.
 

kivlov

New member
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć co byście wybrali na moim miejscu.
Moje dwa typy to jak w temacie Sony to 40" 40V5500 oraz Samsung 40B550, a może coś innego?
Nie ukrywam, że sprzęt, który zakupie będzie używany w 95% jako monitor czyli podłączone to będzie HDMI-HDMi (moja karta graficzna ma wyjście HDMI). Nie chciałbym, aby w temacie były zadawane standardowe pytania jakie jest nasłonecznienie itd.
Interesuje mnie tylko jakość obrazu przy rozdzielczości FullHD. Chcę z ok 2 metrów wygodnie przeglądać strony www, oglądać filmy oraz sporadycznie pograć.
Wiem, że Sony jest droższy i właśnie rodzi się pytanie czy warto dopłacać do niego 500zł?? A może kupić Samsunga B530? Czy znaczna różnica jest miedzy B550, a B551? Może jakiś inny model polecacie. Max mogę wydać ok 2900zł, ale nie ukrywam, że chciałbym zapłacić za telewizor jak najmniej więc rodzi się pytanie czy warto dopłacać tyle kasy? Czy na komputerze będą rażące różnice?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

matosa

New member
Hej, poproszę o podpowiedzi, jeśli konwertuje video do .avi lub .mp4 jakie parametry należy ustawić aby w tym TV (lb550) odtwarzało poprawnie i czym najlepiej to konwertować np. z pliku .flv ?? i jeszcze jedno mam nowszy soft niż 2003 (dokładnie 1008 po zmianie w opcjach na model lb650 odtwarza video lecz czas włączenia telewizora sięga aż 19 sekund ! jest jakaś rada na to ???? (dzieje się tak nawet po wyłączeniu Wiselink Movie
"Wiselink WithOut DB"). Dzięki Pzdr
 

krismagda

New member
Kivlov
W moim le37b554 po podłączeniu do kompa przez wejście PC (vga) obraz był bardzo dobrej jakości wręcz żyleta ( porównywalny z moim monitolrem lcd BENQ 22" ). Więc jeśli podłączysz pod hdmi to musi być tylko lepiej.
O Sony się nie wypowiadam bo nie mam a Samsung jak na 2 m-ce użytkowania to same pozytywy. Polecam ze względu na możliwość odtwarzania filmów z pendrive'a za co w wyższych modelach każą sobie dopłacićparę setek.
 

kivlov

New member
krismagda napisał:
Kivlov
W moim le37b554 po podłączeniu do kompa przez wejście PC (vga) obraz był bardzo dobrej jakości wręcz żyleta ( porównywalny z moim monitolrem lcd BENQ 22" ). Więc jeśli podłączysz pod hdmi to musi być tylko lepiej.
O Sony się nie wypowiadam bo nie mam a Samsung jak na 2 m-ce użytkowania to same pozytywy. Polecam ze względu na możliwość odtwarzania filmów z pendrive'a za co w wyższych modelach każą sobie dopłacićparę setek.

Żyleta? Ale chyba nie uzyskałeś rozdzielczości FullHD? Ten Benq 22" to ten fullHD? H2200 czy jakoś tak? Żadnych problemów z czcionką nie było na samsungu?
 

lirndl

New member
kivlov napisał:
Żyleta? Ale chyba nie uzyskałeś rozdzielczości FullHD? Ten Benq 22" to ten fullHD? H2200 czy jakoś tak? Żadnych problemów z czcionką nie było na samsungu?

Witam !
Potwierdzam żadnych problemów z czcionką Full HD po kablu HDMI rewelacja, gry wyglądają bajer !
W zestawie z bezprzewodową klawiaturą oraz myszką granie czysta przyjemność.
 

stachuu

New member
Mam pytanie do posiadaczy: Jak ten TV radzi sobie z sygnałem analogowym SD? Słyszałem też że w nowym FW nie da się już oglądać filmów prawda?
 

matosa

New member
Co do odtwarzania sygnału SD na tym TV (posiadam kablówkę Aster i 32" TV lb550) to miło się zaskoczyłem myślałem, że będzie o wiele gorzej niż na posiadanym przeze mnie już Panasonicu PV 80 42" a jest tylko nieznacznie gorzej i to tylko na niektórych kanałach. Co do odtwarzania filmów to można nadal....
BTW czy potrafi mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytania, które już zadałem wcześniej ?? tj. cyt. jeśli konwertuje video do .avi lub .mp4 jakie parametry należy ustawić aby w tym TV (lb550) odtwarzało poprawnie i czym najlepiej to konwertować np. z pliku .flv ?? i jeszcze jedno mam nowszy soft niż 2003 (dokładnie 1008 po zmianie w opcjach na model lb650 odtwarza video lecz czas włączenia telewizora sięga aż 19 sekund ! jest jakaś rada na to ???? (dzieje się tak nawet po wyłączeniu Wiselink Movie
"Wiselink WithOut DB"). Dzięki Pzdr
 

lirndl

New member
matosa napisał:
Co do odtwarzania sygnału SD na tym TV (posiadam kablówkę Aster i 32" TV lb550) to miło się zaskoczyłem myślałem, że będzie o wiele gorzej niż na posiadanym przeze mnie już Panasonicu PV 80 42" a jest tylko nieznacznie gorzej i to tylko na niektórych kanałach. Co do odtwarzania filmów to można nadal....
BTW czy potrafi mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytania, które już zadałem wcześniej ?? tj. cyt. jeśli konwertuje video do .avi lub .mp4 jakie parametry należy ustawić aby w tym TV (lb550) odtwarzało poprawnie i czym najlepiej to konwertować np. z pliku .flv ?? i jeszcze jedno mam nowszy soft niż 2003 (dokładnie 1008 po zmianie w opcjach na model lb650 odtwarza video lecz czas włączenia telewizora sięga aż 19 sekund ! jest jakaś rada na to ???? (dzieje się tak nawet po wyłączeniu Wiselink Movie
"Wiselink WithOut DB"). Dzięki Pzdr

Witam !
Spróbuję częściowo odpowiedzieć- Ja konwertuję wszystko do formatu MKV, z tym że najpierw dany plik filmowy przerabiam programem "Badaboom" na Mp4 zmieniając jeżeli zachodzi taka potrzeba rozdzielczość (pozbywam się czarnych pasów itp. ) następnie w pozycji Video encoder ustawiam level na 4.1 to jest max. Po konwersji plik wynikowy wklejam do programu mkvmerge GUI i na standardowych ustawieniach w parę chwil mam mkv . Jakość bardzo dobra. Filmy full HD w mkv wyglądają super. Praktycznie żadnych problemów jedyny minus to zakup zewnętrznego dysku twardego (mam 1 TB ) żeby to pomieścić, filmy w mkv potrafią mieć do kilkunastu GB. Niestety samsungi tej serii nie obsługują DTS ale na to też jest rada, program "PopCorn MKV AudioConverter. Mam soft 2007. LE37B554/650 czas włączania 10s.
Pozdrawiam !
 

tau7

New member
Chciałbym jeszcze coś dopowiedzieć na temat moich wrażeń odnośnie softów 2006 i 2003. Pojawiały się tu opinie że soft 2006 w zamian za długi czas włączania telewizora zapewnia koniec problemów z filmami na USB oraz PIP. Jeśli chodzi o problemy z filmami na USB to już wspominałem tutaj że u mnie te problemy zniknęły całkowicie tylko na sofcie 2003. Jeśli chodzi o PIP to istnieje możliwość włączenia go na sofcie 2003 (i pewnie wcześniejszych), wystarczy tylko w menu serwisowym ustawić liczbę wyświetlaczy na 2. Tak więc ja używam obecnie softu 2003, nie mam problemów z filmami (nawet jak nie od montuje patyka na kompie), mam PIP i do tego telewizor włącza mi sie w normalnym czasie. Pozdrawiam wszystkich szjsungomaniaków;]
 

11Solitary25

New member
Witam, a czy możesz szczegółowiej opisać procedurę włączania PIP na sofcie 2003 -> jak nazywają się "opcje", które należy przełączyć (najlepiej w angielskim nazewnictwie). Też obecnie mam 2006 +PIP+Movie (LE32B551) i włączanie (czas) to tragedia. Jak napisałeś że można PIP zrobić na 2003, to od razu się przesiadam i robie downgrade :D hehe
 

manipulator

New member
tau7 napisał:
...
Jeśli chodzi o PIP to istnieje możliwość włączenia go na sofcie 2003 (i pewnie wcześniejszych), wystarczy tylko w menu serwisowym ustawić liczbę wyświetlaczy na 2. Tak więc ja używam obecnie softu 2003, nie mam problemów z filmami (nawet jak nie od montuje patyka na kompie), mam PIP i do tego telewizor włącza mi sie w normalnym czasie. Pozdrawiam wszystkich szjsungomaniaków;]


Czy mógłbyś podać dokładne info gdzie w w menu serwisowym ustawić liczbę wyświetlaczy ?
Dzięki z góry !



I jeszcze jedno - mam soft 1007 - czy Twoim zdaniem jest sens apgrejdować do 2003 ?
 

tau7

New member
Wlączanie PIP

1. Wchodzimy w menu serwisowe. (przy wylączonym telewizorze wciskamy kolejno przyciski Info -> Menu -> Mute -> Power)

2. Po włączeniu się telewizora naszym oczom ukazuje się menu serwisowe. Wchodzimy w opcję "Control".

3. W nowo otwarty menu wchodzimy do opcji "Config Option".

4. Następnie zmieniamy wartość pozycji "Num Of Display" z 1 na 2.

5. Na koniec wyłączamy i uruchamiamy ponownie telewizor przy pomocy przycisku power.


PS. Ja zmieniłem soft 1007 na 2003 i jestem bardzo zadowolony, gdyż przynajmniej u mnie skończyły się problemy z resetem telewizora przy próbie uruchomienia niektórych filmów.
 

Attachments

  • pilot.JPG
    pilot.JPG
    52,8 KB · Wyś: 2990
  • main.JPG
    main.JPG
    59,9 KB · Wyś: 2589
  • control.JPG
    control.JPG
    60,4 KB · Wyś: 2444
  • config option.JPG
    config option.JPG
    69,4 KB · Wyś: 3395
Ostatnia edycja:
Do góry