Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

manipulator

New member
podziękowania

Bardzo Ci dziękuje Tau7 za świetny opis i sugestie co do softu - mam właśnie ten problem z resetującym się czasami tv przy odpalaniu filmów, a skoro soft 2003 rozwiązuje te problemy to naprawdę super !

Może naiwne pytanie ale JAK korzystać z PIPa przy jednym tunerze ? Wiem że działa z innymi źródłami ale jak go uaktywnić !?
 

stokaj

New member
Witajcie. Ja wczoraj na najnowszym sofcie ze strony Samsunga 2007w menu systemowym w zakładce wyboru modeli zmieniłem 550 na 650 i to wszystko o czym piszecie miałem w przeciągu zaledwie kilku minut wliczając w to czas ściągnięcia najnowszego softu. Uruchomienie kolorowych animowanych ikonek to dodatkowo kilkadziesiąt sekund. Wszystko śmiga bez problemów. Wyciszyłem też startową melodyjkę. Jest taka możliwość. Czas uruchomienia telewizora 10 sekund. Coś za coś.
 

ARexx2

New member
Mi po wgraniu 2007.0 i zmianie na pb650 obraz obrócił się o 180 stopni :( Mógłby mi ktoś zrobić fotkę albo spisać ustawienia z menu SVC bo tam mi się wyświetlają błedy ...

AZ
 

tobrex

New member
stokaj napisał:
Wyciszyłem też startową melodyjkę. Jest taka możliwość.
Cześć, Jak udało Ci się wyciszyć to cholerstwo? :)

EDIT:
OK, sam sobie poradziłem jak zwykle najciemniej jest pod latarnią... w MELODIA...

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

manipulator

New member
manipulator napisał:
Może naiwne pytanie ale JAK korzystać z PIPa przy jednym tunerze ? Wiem że działa z innymi źródłami ale jak go uaktywnić !?
Doszedłem do tego sam :)
A więc:
W momencie kiedy zrobicie sobie te Num of Display na 2, PIP jest uaktywniony.

Działa to tak że np. na HDMI pod przyciskiem Tools jest opcja PIP i można w niej wybrać który kanał chce się podglądać - niestety nie można wybrać sobie nic innego niż kanał z TV.

Co mnie dziwi to to że jeśli oglądamy TV to nie ma możliwości podglądnięcia DVD (czyli w drugą stronę).

Podsumowując- dość ograniczony ten PIP - no chyba że coś pominęłem i ktoś mnie poprawi:cool:
 

solidsnake

New member
46b551

witam mam zamiar kupić b551 w wersji 46 cali i w związku z tym pytam jak daje rade z kablówką i w ogóle z odległości 2,7m. Za radę z góry bardzo dziekuje!
 

_QMAN_

New member
Czy ktoś bawił się już tymi ustawieniami w menu serwisowym, może da się zrobić żeby n-ka po włączeniu przełączała tv na odpowiednie źródło :D.
Albo jakieś inne fajne opcje.
Filmy odblokowane na 2006, ale czas włączenia tragedia ok 19 sekund :(
Pozdrawiam
 

Splesh

New member
Mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)

Otóż ostatnio bawiłem się trochę w menu serwisowym telewizora 37b550. Chciałem głównie ustawić go tak, aby po uruchomieniu ps3 sygnał w telewizorze automatycznie przełączał się na hdmi - nie udało się :(.
Cóż... mówi sie trudno ;)

Gorzej, że zmieniłem coś czego nie potrafie naprawić.... Otóż wszedłem w ADC/WB -> ADC -> HDMI Calibration - wcześniej był tu napis Success. Ja bez przemyślenia kliknąłem w ten napis i telewizor kazał mi czekać przez jakieś 5-10 minut po czym pojawił się napis Failure. Czyli kalibracja sie nie udała. Od tego czasu mam wrażenie, że w niektórych grach w ciemnych miejscach praktycznie nic nie widać...

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i powiedzieć czy da się to jakoś naprawić? Czy na przykład zresetowanie ustawień do domyślnych przywróci odpowiednia kalibrację?

Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

11Solitary25

New member
Splesh napisał:
Od tego czasu mam wrażenie, że w niektórych grach w ciemnych miejscach praktycznie nic nie widać...

Hi, używam LE32B551 na sofcie 2006+Movie+PIP unlocked i bez względu jaki soft był wgrany też mam efekt "ciemnej czerni" w grach -zarówno na PC jak i na konsoli XBox360 - niestety za każdym razem gdzie są czarne lub ciemne fragmenty w grze -na TV ewidentnie nic nie widać -jakby nie było pośrednich barw czerni. Lekko pomaga zwiększenie jasności lub pobawienie się opcją "Kontrast dynamiczny" czy coś takiego -jak widać ta opcja wyłączona daje najlepsze efekty ale kosztem "mgiełki", która zaczyna się pojawiać. Obecnie włączam "Kontrast dynamiczny" ale daje jednocześnie jaśniej lub bawie się kontrastem zwykłym. Ogólnie nie jest to jakaś wada ale konieczność pobawienia się parametrami obrazu -jak wszyscy piszą trzeba po prostu nad tym "chwilę" posiedzieć i efekt można zniwelować.
 

roman106

New member
krismagda napisał:
Ale przez euro jest gorsza jakość obrazu a jak n-ka to tylko przez hdmi.Trzeba cisnąć source na pilocie i zacisnąć zęby bo inaczej nie da rady.
"Anynet - Inteligentny system CEC (Consumer Electronic Control) umożliwia przesyłanie sygnałów sterujących między wszystkimi urządzeniami audio wideo z interfejsem HDMI-CEC. Po podłączeniu kablem HDMI, urządzenia audio/wideo, takie jak odtwarzacz BD, amplituner lub system kina domowego, można stworzyć zintegrowany system domowej rozrywki, który daje się łatwo obsługiwać przy użyciu jednego pilota zdalnego sterowania."

Tuner 'n' chyba nie obsługuje Anynet, więc przez HDMI nie przełączysz TV.
 

rybikus

New member
Horhe Ortega mam instrukcje serwisową :)
a że nic z tego nie rozumiem to inna kwestia..
Jedyne "naklejki" jakie posiadam na tv to "HD tv", "SRS" i "DOLBY DIGITAL"
Chyba to w niczym nie pomoże....
 

ziulek61

New member
Zaryzykowałem z nowym softem 2008
Na pierwszy rzut oka nie widać zmian, divxy działają tak samo (u mnie nic się wcześniej na 2007 nie wieszało).
TV nadal uruchamia się długo...

Jak ktoś dopatrzy się zmian proszę pisać...
 
Ostatnia edycja:
Do góry