Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

lukas10

New member
Pytanie odnośnie HDMI CALIBRATION nieaktualne, skalibrowałem HDMI dziecinnie prosta operacja.


Proszę jednak o podanie co ma być wustawieniach


menu serwisowe >SVC>SCC SOURCE DATA - co tu powinno być?
menu serwisowe >SVC>SWAP- co tu powinno być?


Pytam ponieważ miałem tu napis ERROR,czy też tak macie???
 

lukas10

New member
Podłączyłem kompa po HDMI do TV.
Zrobiłem szachownicę biało czarną, Paint > nowy dokument o rozmiarach 1920x1080 > teraz 8 na 8 pól każde o rozmiarach 240x135.
Podłączyłem kompa po HDMI ustawiłem we właściwościach monitora rozdzielczość 1920x1080.
Teraz podgląd mapy bitowej wcześniej utworzonej i zapisanej jako 256 kolorów.
HDMI CALIBRATE i pełen sukces,


Dla zaoszczędzenie czasu i nerwów umieściłem bitmapę na:
rapidshare.com/files/306794803/calibrate_HDMI_SAMSUNG.rar.html


Po włączonym PIP zauważyłem że miałem zaciemnienie obrazu, po wyłączeniu PIP obraz dalej był zły.
Po przeprowadzeniu kalibracji wydaje mi się że jest o niebo lepszy i nie widać nawet tak bardzo śnieżycy podczas oglądania kanałów zwykłych, syn jak przyszedł to myślał że wszystkie są teraz nadawane w HD. :))


odnośnie


menu serwisowe >SVC>SCC SOURCEDATA - ERROR
menu serwisowe >SVC>SWAP- ERROR

Pytam ponieważ zmieniłem te ustawienie bo myślałem że są złe, skoro pisze ERROR.
Teraz nie wiem co tu ustawić a do wyboru mamy tylko PANEL i PBA
nie mam zielonego pojęcia co tuustawić żeby było dobrze, ERROR brak w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

roythekid

New member
kolory

Witam,
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem LE37B551 - .
Na fabrycznych ustawieniach nie dało się oglądać analogowej TV, ale bogactwo opcji konfiguracyjnych daje możliwość doprowadzenia obrazu do stanu bliskiego ideałowi. Mam tylko jeden problem - barwy - nie udaje mi się uzyskać naturalnych barw - są strasznie sztuczne. Być może jestem zbyt rozkapryszony, bo przed tym TV korzystałem z bardzo dobrej jakości obrazu 100hz 29-calowego analogowego Thomsona, ale przekonałem się że ten panel LCD też potrafi odtwarzać idealne barwy dla analogowej TV, kiedy udało mi się uruchomić na nim funkcję PIP - gdy mam włączony Playstation3 przez HDMI i podglądam kanał analogowej TV w PIP'ie - tam jest wszystko jak żyleta. Więc z czym jest problem???
Z góry dziękuję za pomoc.
roythekid
 

roman106

New member
roythekid napisał:
kiedy udało mi się uruchomić na nim funkcję PIP - gdy mam włączony Playstation3 przez HDMI i podglądam kanał analogowej TV w PIP'ie - tam jest wszystko jak żyleta. Więc z czym jest problem???
Zawsze jest tak, że obraz/zdjęcie słabej jakości przeskalowane do mniejszej rozdzielczości jest dużo ładniejsze.
 

demografik

New member
Też tak macie w 50b550 że ustawiając TV jako panel rozszerzony czyli obok pulitu z PC i dajac rozdzielczość 1920x1080 obraz nie wypełnia wam całego TV tylko na około jest ramka?
Oprócz tego obraz mam dużo ciemniejszy i bardzo kontrastowy niż wtedy gdy mam klonowanie obrazu i rodzielczość 1440x900 czyli taką jak na PC...
 

krumi1978

New member
roman106 napisał:
Naprawy nie odmówią, najwyżej będzie odpłatna. Wgranie software przez złącze serwisowe (jak za dużo namieszasz), nie powinno dużo kosztować.
Dzięki roman za reakcję. Ale szukałem w książce obsługi (bo karty gwarancyjnej nie dostałem) i nie mogę znaleźć punktu który by zabraniał wejście w tryb serwisowy :kom:Drażę ten temat bo wykupiłem sobie przedłużoną gwarancję na 5lat i nie chciałbym teraz mieć 720zł w plecy, jak będę musiał (odpukać) płacić za naprawę :shock:
 

sq9gk

New member
e-manual

Po raz kolejny ponawiam prośbę. Czy mógłby ktoś umieścić gdzieś na necie e-manual od telewizorka leXXB550, skasowałem sobie to z pendriva a teraz by się przydało. chciałem sprawdzić odtwarzanie innych prezentacji flashowych tylko muszę znać konstrukcje e-manual'a.
 

dzanus100

New member
Witam
Czy ktos mi moze wytlumaczyc jak zrobic upgarde firmware
Bo opcja podana na stronie samsunga:
Włozyc USB i wlaczyc TV z wcisnietym "Source"
nie działa
Takie proste a nigdzie nie moge znalezc
 

matti110

New member
mam pytanko, wczoraj kupiłem le37b551, powiedziano mi że można odtwarzać filmy z USB, jednak tak u mnie nie jest. weszłem do menu serwisowego i ta opcja wiselink movie jest przygaszona, nie da się na nią najechać ;/ . oprogramowanie mam 2005.
czy jak zmienię oprogramowanie na 2003. bo na tym ponoć działa wiselink movie, to czy nadal będę miał polskie menu?
Ewentualnie czy można potem wrócić do tego oprogramowania które było 2005.? bo na stronie samsunga widzę tylko 2003. i 2008.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 

barthezz1

New member
sq9gk napisał:
Po raz kolejny ponawiam prośbę. Czy mógłby ktoś umieścić gdzieś na necie e-manual od telewizorka leXXB550, skasowałem sobie to z pendriva a teraz by się przydało. chciałem sprawdzić odtwarzanie innych prezentacji flashowych tylko muszę znać konstrukcje e-manual'a.

sq9gk podaj meil to ci podesle.:D
 

lukas10

New member
matti110 napisał:
mam pytanko, wczoraj kupiłem le37b551, powiedziano mi że można odtwarzać filmy z USB, jednak tak u mnie nie jest. weszłem do menu serwisowego i ta opcja wiselink movie jest przygaszona, nie da się na nią najechać ;/ . oprogramowanie mam 2005.
czy jak zmienię oprogramowanie na 2003. bo na tym ponoć działa wiselink movie, to czy nadal będę miał polskie menu?
Ewentualnie czy można potem wrócić do tego oprogramowania które było 2005.? bo na stronie samsunga widzę tylko 2003. i 2008.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam


Zmień na 2003 link masz kilka postów wcześniej w tym wątku, kolejne wersje softu są po to by utrudnić życie użytkownikowi nic nie wnoszą nowego.
Zawsze możesz wgrać nowy soft i naodwrót.
 

matti110

New member
a czy menu po polsku będzie jak zmienię ten soft na 2003? na stronie samsunga jest ten soft, ale przy języku pisze english, tak samo przy 2008 pisze english. n
 

dzanus100

New member
A ja mam taki problem, ze moj LE32B551 ma soft T-CRLPEUWC i tak nie zadnych opcji WISELINK MOVIE etc
Czy jest mozliwosc ogladania filmow na tym TV?
Probowalem wgrac soft z linkow ale mam komunikat brak plikow do aktualizacji
Wychodzi na to ze wersji CRLPEUWC nie da sie zastapic tymi z linkow
Moze ma ktos pomysl jak to rozwiazac??
 

lukas10

New member
matti110 napisał:
a czy menu po polsku będzie jak zmienię ten soft na 2003? na stronie samsunga jest ten soft, ale przy języku pisze english, tak samo przy 2008 pisze english. n


Będzie po polsku.
Czytaj ze zrozumieniem, soft masz kilka postów wcześniej, coś się czepił tak softu ze strony samsunga.
 

matti110

New member
próbowałem wgrać soft 2003 ale pisze brak plików do aktualizacji. dlaczego tak? zauważyłem że jak rozpakowuje soft 2003 to w folderze są 2 pliki, a jak rozpakowuje soft 2008 to jet kilka plików i 1 folder w którym też są jakieś pliki. jak wgrać ten 2003?
 
Ostatnia edycja:

lukas10

New member
matti110 napisał:
próbowałem wgrać soft 2003 ale pisze brak plików do aktualizacji. dlaczego tak? zauważyłem że jak rozpakowuje soft 2003 to w folderze są 2 pliki, a jak rozpakowuje soft 2008 to jet kilka plików i 1 folder w którym też są jakieś pliki. jak wgrać ten 2003?


Skoro wgrywasz ze strony Samsunga.
Czytaj ze zrozumieniem!!!!!!!!!
 

matti110

New member
nie mogę pobrać tego pliku co jest kilka stron wcześniej. wychodzi błąd , więc skąd mam to pobrać? na tym 2008 też nie chodzą filmy z USB?
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
sq9gk napisał:
Czy mógłby ktoś umieścić gdzieś na necie e-manual od telewizorka leXXB550, skasowałem sobie to z pendriva a teraz by się przydało. chciałem sprawdzić odtwarzanie innych prezentacji flashowych tylko muszę znać konstrukcje e-manual'a.
Manual jest do ściągnięcia ze strony Samsunga. Wybierz typ TV i przejdź do zakładki 'support i centrum pobierania'.
 
Do góry