Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

ravenp

New member
Jedni i drudzy mają trochę racji odnośnie tego tunera.
Ale...
Proszę o opinie innych użytkowników co do wyboru tv tylko coś więcej poproszę niż tylko 'bierz 786' :)

Naprawdę ten tuner mam gdzieś ;)
 

fungous

New member
kurde za tydzien chce zamawiac tv i wciaz jestem w kropce. czy wziazc sams 52a856 czy 52a756 czy SONY KDL52w4500 ???
jednak gwarancja sony na 5 lat troche mnie przekonuje i nie wiem jak z awaryjnoscia samsungow bo slyszalem rozne opinie...

przekonajcie mnie do czegos bo zwariuje !!!

dzieki
 

adamys2

New member
awarie 786

witam.
mam pytanie .byłem w sklepie i pytałem o 786. Sprzedawca zaczął bardzo mi go odradzać mówiąc , że facet z Samsunga mówił mu , że mają dużo zwrotów tego tv z uwagi, na uszkodzenie diod led coś wspominał o kolorze niebieskim. czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat. czy ktoś się z tym spotkał.jest to tylko info od sprzedawcy i nie wiem czy to prawda.pozdrawiam
 

r.ludwig

New member
adamys2 napisał:
witam.
mam pytanie .byłem w sklepie i pytałem o 786. Sprzedawca zaczął bardzo mi go odradzać mówiąc , że facet z Samsunga mówił mu , że mają dużo zwrotów tego tv z uwagi, na uszkodzenie diod led coś wspominał o kolorze niebieskim. czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat. czy ktoś się z tym spotkał.jest to tylko info od sprzedawcy i nie wiem czy to prawda.pozdrawiam
witaj.. mam go od 2 miesiecy i nic sie nie dzieje z niebieskim...tzn prawie nic... dziś zauważyłem cienką zieloną pionową linię tuż przy lewej krawędzi i nie wiem co to jest. pojwiło się dziś..może ktoś z forumowiczów natknął się na takie zjawisko?
 

bonzo

New member
Też to miałem na jednym programie w trybie bez overscanu. Wyglądało to, jakby nadawany program miał trochę za wąski format i w miejscu, gdzie brakowało obrazu powstawała ta zielona linia.
 

grzymek.72

New member
Witam
U mnie w 40A756 po 2 dniach od zakupu pojawiła się czerwona pionowa kreska na środku matrycy,w tym wypadku nie ma wątpliwości - TV do wymiany.
 

jedrek_LCD

New member
qazar napisał:
32 fullHd tylko jako monitor komputerowy:D

Mam 32"756 i jako monitor się nie nadaje. Przynajmniej nie do tekstu. W grach po vga jest ok, prawie brak input laga więc nawet do fpsów nie jest zły.
Po hdmi niestety jest zauważalny. Minimalna odległośc do gry to 100-120cm. Idealna to ok 150cm.
Tv nie potrafi wyświetlić obrazu bez skalowania, nawet jeśli sygnał jest w rozdzielczości natywnej to i tak i po vga i hdmi widać nieostre znaki o szerokości piksela. Czyli tv nie potrafi wyswietlić obrazu piksel w piksel.
Ponoć 32"551 potrafi wyświetlić natywną ale nie widziałem tego na własne oczy.
Ta matryca 1920x1080 to tylko jako chwyt i tylko poprawia skalowanie z bliskiej odległości. Powoduje tylko zwiększenie smużenia drobnych elementów.

Ciekawe jak wygląda wświetlanie sygnału z pc w natywnej rozdzielczości(piksel w piksel) w innych modelach serii 7.
 

bonzo

New member
Jeśli chcesz mieć obraz 1:1, to ustaw tryb obrazu "bez overscanu".
Nie chcesz mieć laga po HDMI, wyłącz systemy polepszające obraz jak 100Hz i DNR albo zmień nazwę HDMI2 na PC.
 

SavageOrk

New member
adamys2 napisał:
witam.
mam pytanie .byłem w sklepie i pytałem o 786. Sprzedawca zaczął bardzo mi go odradzać mówiąc , że facet z Samsunga mówił mu , że mają dużo zwrotów tego tv z uwagi, na uszkodzenie diod led coś wspominał o kolorze niebieskim. czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat. czy ktoś się z tym spotkał.jest to tylko info od sprzedawcy i nie wiem czy to prawda.pozdrawiam

Ja mam ten tv i srasznie dużo mam niebieskiego koloru np szary wpada pod niebieski czy to jest wada tv czy normalne ??
 

SavageOrk

New member
znaczy w kalibracji nie był a obraz ustawiłem ze strony angielskiej ale ti nic nie pomogło w każdym trybie i ustawieniu szary wpada w niebieski a jak puszcze scoobby doo synowi to wszytko jest niebieskie
 

premek111

Active member
Bez reklam
ma ten model i nie narzekam chociaz jak jest bardzo ciemno to jest jakby lekki `smearing`na ciemnych obiektach podczas ruchu
i nie wiem czy to norma
 

zoltar23

Member
Witajcie,
od kilku miesięcy rozglądam się za telewizorami LCD.
Interesuje mnie tylko 46cali.
Najpierw wybór padł na dwa modele: sams A656 lub LG6000 z przewagą na samsa.
Aktualnie są nowsze modele i zastanawiam się nad A756 lub A786 z przewagą na A786.
Mam zamiar oglądać tv z naziemnego analoga, zakupić Cyfre lub Polsat, ewent. N (jeszcze się nie zdecydowałem którą platforme wybrać), a także oglądać filmy z kompa (divx, hd). Jak sprawa wyglada z divx'em na A786? da się oglądać? czy jakość fatalna? Słyszałem też o jakimś "mkv" (proszę o jakieś większe info w tym temacie). W sieci można też ściągać filmy w wysokiej rozdziałce (ale to są chyba ciągle divx'y)?
Jeśli ktoś siedzi w temacie to proszę o małe przybliżenie tematu.
Dzięki.
 
Do góry