Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

walery

New member
pom22 napisał:
mam sama 52A656 a on posiada tuner DVBT MPG2 a nadaja cyfrowo naziemnej MPG4 i dla tego trzeba dokupić moduł na wejście do tv CI żeby przerobił sygnał z mpg4 na mpg2 i bedziesz odbierał sygnał naziemny cyfrowy.

Pom22 to super. Więc ten mpeg4 tak naprawdę do jest o d... rozbić. Wystarczy zatem mpeg2 dokupienie modułu i już. Ja mam sata i moduł Polsatu do TV satelitarnej. jedna zasadnicza różnica, ja płacę abonament8) a Ty nie.

Yellow skoroś tu wpadł z tym pytaniem i mieścisz się w LE40A786 więc go kup !!! Tutaj byl link gdzie TV z tą matrycą samsunga 956 dokopał Philipsowi 9803D i Soniemu X4500 cha. 786 to jedne z najnowocześniejszych TV co prawda nie maja dodatkowych "pierdół jak seria np 8 czy 9 ale to są dodatki nie mające wpływu na jakość obrazu. Na zakończenie podam, że wszystkie serie Samsunga są bardzo dobre i co najmniej takie same jak konkurencja a są tańsze więc po co przepłacać.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
yellow__ napisał:
zastanawiam sie nad ktoryms z modeli samsunga 37-40 calowym z serii 7 lub 8 , a sharpem37lx8e badz plazma panasonica th42-py80 , bede ogladal tv z odleglosci 2.5-3m , mam kablowke vectry z dodanym do niej dekoderem cyfrowym. Np lepszy bedzie SamsungLe40A756 lub 786 czy ten sharp badz plazma? chodzi mi o jakosc obrazu. Dziekuje z gory za odp. Aha dodam ze mam do wydania do 4.5 tys zł

PY85 to rewelacyjny telewizor. Stasze samsungi zjada na sniadanie. 1080p, 720p to bajka. W domu obecnie mam PV80 przetestowany w kazda strone wiec wiem co mowie. W poniedzialek bede mial 786 zobaczymy jak to sie ma do plazmy Panasia...
 

andzia_02

New member
piastun napisał:
Witam.

Mam model 46A786. Jak wejsc do menu serwisowego?
Z gory dziekuje.

gdzies znalazlem : na wyłączonym TV naciskasz kolejno info-menu-mute-power, ...... tylko czy warto namieszać i mieć problemy

A tak z innej beczki, szukałem i było kilka razy dadawane pytanie , przy sygnale SD i HD (cyfra) po nacisnieciu w moim tv 52A756 pzyciski info na pilocie zawsze dostaje informacje o rozdzielcosci i czestotliwości 50Hz i zawsze jest to 50Hz - czy tak powinno być? :confused:

Tv jeszcze nie opanowany wiec stad pytanie

I jeszcze jedno pytanie dotyczące montażu na ścianie a w zasadzie w rogu, stąd problem. Szukam jakiegos sensownego uchwytu tak by zamontować go w narożniku
 
Ostatnia edycja:

lord1972

New member
sviru napisał:
PY85 to rewelacyjny telewizor. Stasze samsungi zjada na sniadanie. 1080p, 720p to bajka. W domu obecnie mam PV80 przetestowany w kazda strone wiec wiem co mowie. W poniedzialek bede mial 786 zobaczymy jak to sie ma do plazmy Panasia...
Ok.czekam na opinie.Sam sie do niego przymierzam:D
 

OLRO

New member
yellow__ napisał:
zastanawiam sie nad ktoryms z modeli samsunga 37-40 calowym z serii 7 lub 8 , a sharpem37lx8e badz plazma panasonica th42-py80 , bede ogladal tv z odleglosci 2.5-3m , mam kablowke vectry z dodanym do niej dekoderem cyfrowym. Np lepszy bedzie SamsungLe40A756 lub 786 czy ten sharp badz plazma? chodzi mi o jakosc obrazu. Dziekuje z gory za odp. Aha dodam ze mam do wydania do 4.5 tys zł
Popieram głos Walery'ego. Jeśli już miabym coś dodać od siebie, to warto też zastanowić się nad Samsungiem LE40A856, który wygląda bardzo ciekawie. Nie ma wprawdzie podświetlenia diodami Smart LED, ale te inne "pierdółki" (np. MPEG4) mogą się jednak czasami przydać... Najbardziej podobają mi się jednak gabaryty (tylko 986,7 x 618 x 44,4 mm). Jakość obrazu bardzo dobra - porównywałem w sklepie m.in. z wiszącymi obok i chodzącymi na tym samym sygnale Philipsem 42PFL9603D, Sony KDL-40X4500 i jakąś 42-calową plazmą Panasonica (nie pamiętam modelu).
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
OLRO napisał:
Popieram głos Walery'ego. Jeśli już miabym coś dodać od siebie, to warto też zastanowić się nad Samsungiem LE40A856, który wygląda bardzo ciekawie. Nie ma wprawdzie podświetlenia diodami Smart LED, ale te inne "pierdółki" (np. MPEG4) mogą się jednak czasami przydać... Najbardziej podobają mi się jednak gabaryty (tylko 986,7 x 618 x 44,4 mm). Jakość obrazu bardzo dobra - porównywałem w sklepie m.in. z wiszącymi obok i chodzącymi na tym samym sygnale Philipsem 42PFL9603D, Sony KDL-40X4500 i jakąś 42-calową plazmą Panasonica (nie pamiętam modelu).

Ja też się do ostatniej chwili zastanawiałem nad serią 8 bo wygląd zewnętrzny i gabaryty bardziej mi leżą od 8 niż 7.:)
 

tasba

New member
miki25 napisał:
Czy samsung 786 czyta filmy divix z usb,bo sam... 756 czyta prosze o odpowiedz:???:
Nie. 786 nie czyta divx-ów.
Czyta jedynie pliki mp3 i obrazki jpg.

Pytanie jest innego rodzaju - czy czytanie divx-ów by Ci wystarczyło? Bo moim zdaniem ma to sens wówczas gdy A786 odczytałby napisy do filmów. Bez tej funkcjonalności siakoś nie widzi mi się ta funkcja.

Pzdr
Mirek
 

pom22

New member
tasba napisał:
Nie. 786 nie czyta divx-ów.
Czyta jedynie pliki mp3 i obrazki jpg.

Pytanie jest innego rodzaju - czy czytanie divx-ów by Ci wystarczyło? Bo moim zdaniem ma to sens wówczas gdy A786 odczytałby napisy do filmów. Bez tej funkcjonalności siakoś nie widzi mi się ta funkcja.

Pzdr
Mirek

Witam , tak sie przyglądam dyskusj i sorki ale chyba to jest wielkie nieporozumienie z tymi divixami , chcecie mieć fajny lcd i warunkiem jest oglądanie w diviksach - zgroza i profanacja . Ja mam ps3 od roku gdzie można ogladać divix i nawet razu nie skorzystałem , wole obejrzeć mniej i wdorej jakości niż lecieć na ilość bo super nowość . Dobra rada kup tv bez tego bajeru do tego ps3 i bedzie git . Pozdrawiam
 

bonzo

New member
Albo odtwarzacz DVD/DivX ze skalowaniem do 1080i, a jeszcze lepiej do 1080p. Po co komu możliowść oglądania DivX-ów bez napisów, porażka.
 

pom22

New member
bonzo napisał:
Albo odtwarzacz DVD/DivX ze skalowaniem do 1080i, a jeszcze lepiej do 1080p. Po co komu możliowść oglądania DivX-ów bez napisów, porażka.

Zgadzam się w 100% , jak tak bardzo zależy na divix to tylko taki odtwarzacz . Ja osobiścir nie jestem za divixem i nie oglądam szkoda oczu .
 

Sierek

New member
Nie do końca wykorzystanie WISELINK do oglądania filmów jest bez sensu. Poniżej załączam informację o obsługiwanych formatach video z instrukcji mojego 46A956. Podejrzewam, że w serii 7 będą obsługiwane te same.

avi
XviD 720 x 576 24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer 1, 2, 3), PCM
MPEG2 720 x 576
H.264 HP 1920 x 1088
MPEG-4 ASP 720 x 576

mp4
H.264 HP 1920 x 1088 24/25/30 ADPCM (MS, IMA),
MPEG-4 ASP 720 x 576 24/25/30 AAC LC

PS
MPEG2 1920 x 1088 24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer 1, 2, 3), LPCM

TS
MPEG2 1920 x 1088 24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer 1, 2, 3), LPCM


Pozdrawiam serdecznie.
 

pogrzebacz

New member
panowie o czym wy tutaj gadacie jaki divix, lcd full hd i divix to profanacja, z tym formatem już dawno sie pożegnałem (kiepska jakość) teraz tylko mkv sie liczy , a divix to już historia teraz to ja sie z tego moge śmiać z tego
 

jpiotr77

New member
kto słyszał o modelu le40a796

kto słyszał o modelu le40a796 podobno ma tuner dvb-t mpeg-4:) ale narazie znalazłem go tylko na stronach .fr
 

bonzo

New member
pogrzebacz napisał:
panowie o czym wy tutaj gadacie jaki divix, lcd full hd i divix to profanacja, z tym formatem już dawno sie pożegnałem (kiepska jakość) teraz tylko mkv sie liczy , a divix to już historia teraz to ja sie z tego moge śmiać z tego

Jeśli nie widziałeś dobrej jakości Divxa, niewiele ustepującego jakością DVD, to sorry. Ja tam lubię sobie obejrzeć nowość kinową, nie wychodząc z domu.
 

marceli52

New member
Jest model LE40A796

jpiotr77 napisał:
kto słyszał o modelu le40a796 podobno ma tuner dvb-t mpeg-4:) ale narazie znalazłem go tylko na stronach .fr
Znalazłem ten model LE40A796 na stronach francuskich.Wystarczy wprowadzić do wyszukiwarki Google ten typ LCD i wyświetla się wiele linków.Potwierdzam,że posiada on tuner MPEG4.Ciekawe kiedy trafi on na polski rynek?Brakuje w Polsce właśnie tego modelu z podświetlaniem LED i tunerem MPEG4 wsród 40-dziestek Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

andzia_02

New member
A tak z innej beczki, szukałem i było kilka razy dadawane pytanie , przy sygnale SD i HD (cyfra) po nacisnieciu w moim tv 52A756 pzyciski info na pilocie zawsze dostaje informacje o rozdzielcosci i czestotliwości 50Hz i zawsze jest to 50Hz - czy tak powinno być? :confused:



Panowie, ma ktoś jakieś info?!
 

profes

New member
Witam wszystkich serdecznie, gdyz to moj pierwszy post na forum.
Od wczoraj stalem sie posiadaczem Sama LE40A786. Swiezutki wjechal wczoraj wieczorem do mojego salonu. Teraz czeka go kalibracja, bo jak na razie to daje bardzo duzo czerwonego koloru.
Wybierałem pomiedzy 786, 756, 856 i powiem Wam, ze o wyborze zdecydowal dozo lepszy obraz z sygnalu SD na 786.
Lepszy kontrast to tak naprawde niuans a 756 i 786 wyswietlaja bardzo podobnie na HD. Za to na SD roznica byla duza, szczegolnie jezeli chodzi o smuzenie.
Oba telewizory byly ustawione tak samo i korzystaly z tego samego sygnalu.
Co ciekawe najgorzej w porownaniu wypadl 856, zarowno pod wzgledem kontrastu jak i smuzenia.
Jak juz skalibruje i poustawiam swoj LCD to dam znac jak efekty.
 
Do góry