Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

Negative

New member
walery napisał:
Ludzie zgłupieliście kompletnie. Cena na dzisiaj w RTV EURO AGD telewizora LE40A786 to 6000zł a w Sklepie dla Idiotów 6300zł !!! Ten telewizor mogę kupić w normalnym sklepie z polską gwarancją wniesiony do domu za 4600 zł. A są i niższe ceny.;)

Ot to tylko jedno porównanie ile zdzierają z naiwniaków.:mrgreen:

Tu masz jeszcze taniej.
http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=samsung_le_40a786
Ale w takim sklepie niestety należy doliczyć koszt 20 rat około 1000zł.

Moj tv 46", 20 listopada kosztował jeszcze 6299zł (z RTV euro agd) także jeszcze sie opłacało. W maximedia kosztował 5400zł, czyli po dodaniu 1200zł kredytu = 6600zł, czyli w RTV eur.... było taniej o 300zł

Oczywiście gdybym kupował za gotówkę pewnie bym kupił gdzieś gdzie jest najtaniej, moze nawet z allegro.
 
Ostatnia edycja:

dandii

New member
Witam kupiłem sobie tv samsunga 40 calowy 786 i uzywam go jako monitor do kompa.Teraz mam pytanie jak zaleca instrukcja nalezy podłaczyc kompa przewodem dvi-hdmi wejsciem hdmi 2 i musimy miec obraz jak igła a tu nic z tego.
Rozdzielczosc obrazu mam 1920@1080 a obraz powinien byc bardzo ładny.
Obraz mam rozmazany na wszystkich wejsciach do tego jak mam ustawiona rozdzielczosc 1920@1080 i w trybie 16:9 obraz wychodzi poza tv ale jak zmienie na tryb rozmiar bez overscanu wszystko ładnie sie miesci na tv tylko ze literki sa rozmazane.

Mam jeszcze samsunga 32 calowego hd i kiedy podłaczyłem pod hdmi 1 obraz miałem rozmazany ale kiedy podłaczyłem pod hdmi2 obraz miałem jak kryształ.

Robiłem formata i nie nie pomogło, co moze go bolec, karte mam 8800 gts 512 2X w sli
 

bonzo

New member
Podłącz pod HDMI2 i zmień nazwę w menu telewizora na PC.
Możesz jeszcze podłączyć kompa przez D-sub i zobaczyć czy będzie lepiej.
 

r.ludwig

New member
kalibracja LE40A786

walery napisał:
Ludzie zgłupieliście kompletnie. Cena na dzisiaj w RTV EURO AGD telewizora LE40A786 to 6000zł a w Sklepie dla Idiotów 6300zł !!! Ten telewizor mogę kupić w normalnym sklepie z polską gwarancją wniesiony do domu za 4600 zł. A są i niższe ceny.;)

Ot to tylko jedno porównanie ile zdzierają z naiwniaków.:mrgreen:
Dokładnie!!
Ja dzis kupiłem w internetowym Neo24 za 4566!!!

I od razu prośba: czy ma ktoś z użytkowników link do kalibracji le40a786 lub info kto może podac dobra kalibarcje do tego modelu?
 
Ostatnia edycja:

dandii

New member
bonzo napisał:
Podłącz pod HDMI2 i zmień nazwę w menu telewizora na PC.
Możesz jeszcze podłączyć kompa przez D-sub i zobaczyć czy będzie lepiej.

Tak zrobiłem i wszystko ładnie lata, tylko zdziwiłem sie kiedy zobaczyłem ze opcje takie jak 100 hz, dine i dioda smart led jest wyłaczona.
Kiedy podłaczymy kompa z tv za pomoca przewodu hdmi @dvi i zmienimy nazwe na pc, kupiłem samsunga tylko jako monitor do komputera.Bede go testował na grach w rozdzielczosci full hd i napisze jak sie wszystko toczy.Crysis bede testował on mnie bardzo interesuje.
 
Ostatnia edycja:

gboy

New member
Witam.Mam od dziś Sama 52 A756:).Obraz z HD powala rzeczywiście:)Mam pytanie czy ktos ma jakies parametry kalibracji obrazu czy mozna np.użyc tych z modelu 786?POzdro.
 

digitgreg

New member
Negative napisał:
Niebieska obramówka nie jest tak bardzo widoczna jak na zdjęciach w necie. Musi być bardzo jasno w pomieszczeniu żeby ją zbaczyć. Napewno będzie bardzej widoczna w słoneczne dni. Moim zdaniem jest to bardzo ładny dodatek, stonowany i elegancki.

Jak napisaliście.
Gdyby nie fakt że wspomniano o niebieskim kolorku obramówki nie zwróciłbym na to uwagi.
Czerwone ramki w A656 były bardziej widoczne.
 

paradise_lost

New member
Różnice seria 7 i 8

Koledzy proszę o podpowiedź, jakie są róznice oprócz grubości i wyglądu zewnętrznego oczywiście między modelami el 52a 756 a el 52a 856. Będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem czy jesy sens dopłacać około 900 pln za mniejszą grubość, bo pozostałe parametry są chyba bez zmian. Z góry dzięki.
 

radio-fm

New member
paradise_lost napisał:
Koledzy proszę o podpowiedź, jakie są róznice oprócz grubości i wyglądu zewnętrznego oczywiście między modelami el 52a 756 a el 52a 856. Będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem czy jesy sens dopłacać około 900 pln za mniejszą grubość, bo pozostałe parametry są chyba bez zmian. Z góry dzięki.

szybkoscią matrycy i zużyciem prądu - niestety wiekszym w 856
np przy 52 calowych

756 -6ms , zużycie prądu do 290 W
856 -4ms , obudowa slim , wieksze zużycie prądu - do 390 W


poza tym funkcjonalnie identyczne
 
Ostatnia edycja:

fungous

New member
a jak porownanie czerni w 756 i 856 ?
to te same matryce czy 856 bedzie bardziej zaawansowana ?

i jeszcze bardzo wazne bo w sumie caly czas zastanawiam sie czy LCD czy jednak plazma (rowniez samsung ps50a756) jak na tych LCD wyglada odbior sygnalu z cyfrowego polsatu zwlaszcza TVP2. slyszalem ze sa problemy jesli chodzi o normalny sygnal a nie HD.
 

surfer

New member
konukrencja?

Od jakiegoś czasu (gdy Z-tka Toshibyodeszła w cień) moim faworytem był Samsung 786. Obecnie pojawił się nowy gracz tj. Toshiba RV555.
I tutaj pytanie - wydaje mi się, że oba TV sa swoimi naturalnymi kokurentami w związku z czym warto je chyba porównać:
Cenowo, Tośka a Samsung to 46" do 40" - oba około 4,5 tyś (na korzyść Tośki wielkość przy tej samej cenie - mowa o odległości rzędu 3,5-4 m)
Wyposażenie, Tośka podobno ma tuner MPEG4 (czy ktoś może to potwierdzić?), Samsung na pewno nie ma.
Jakie dalsze cechy wskazują na jeden lub drugi TV?
A ponieważ TV ma zagościć, to chętnie wysłucham (przeczytam) waszych opinii.
pozdrawiam
 

gizzmo

New member
od jakiegoś tygodnia jestem - raczej szczęśliwym - posiadaczem A786. Mam tylko jeden problem. Kalibracja. Jestem zupełnie zielony w tym temacie i zgłaszam się z prośbą w szczególności do GRACZY (obojętnie 360 czy PS3, pocinam na obydwu konsolkach) - na jakich gracie ustawieniach, z jakimi opcjami, mam tu też na myśli ustawienia white balance i colour... Po prostu codziennie w tym grzebię i grzebię i żadne opcje mnie jakoś nie satysfakcjonują.. SPRAWDZAŁEM RÓWNIEŻ TE PODANE WCZEŚNIEJ W WĄTKU
 
Ostatnia edycja:

fungous

New member
czesc

czy model 52A756 ma obrotowa podstawe czy jednak nie jest ona obrotowa ?
czy w komplecie dostaliscie ten maly pilocik "jajeczko" ?

dzieki
 
Do góry