Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

jtd

New member
Bez reklam
Kup sobie leda i ciesz sie piekna czernia juz dzis, a nie martw sie tym czy za dwa lata bedzie 5 czy 8 kanalow w standardzie MPEG4 za darmo w Polsce
 

pom22

New member
Odezwał się burak

jtd napisał:
A co wam tak zalezy na tym MPEG-4? Przeciez to bedzie usluga dla plebsu, biedoty, ktora nie bedzie stac na platformy cyfrowe, cyfrowe kablowki itd. Nic nie ma za darmo, bedzie tam raptem kilka, no maksymalnie kilkanascie podstawowych kanalow cyfrowych typu TVP1,2,polsaty i tvny

Czasami troszkę trzeba ruszyć makówką!!! , a może ktoś ma N-kę a tam nie ma polsatu i chce odbierać nie analogowy sygnał . I przydało by ci się trochę więcej szacunku dla ludzi .Pozdrawiam
 

bryczes

New member
Owszem zamierzam kupić 786'ke i tylko czekam żeby móc ją porównać z 956 i na pewno nie będzie tu decydować brak obslugi MPEG-4 bo za te 4 lata zawsze będzie można dokupić zewnętrzny tuner za parę groszy jeżeli będzie taka potrzeba. Wątek jednak jest o cechach 786 i byłbym wdzięczny za pewne informacje na ich temat.
 

kobra21

New member
jtd napisał:
A co wam tak zalezy na tym MPEG-4? Przeciez to bedzie usluga dla plebsu, biedoty, ktora nie bedzie stac na platformy cyfrowe, cyfrowe kablowki itd. Nic nie ma za darmo, bedzie tam raptem kilka, no maksymalnie kilkanascie podstawowych kanalow cyfrowych typu TVP1,2,polsaty i tvny
Taki post dla kogoś z podpisem "expert" na tym forum to porażka.Więc muszę napisać że lepiej być "plebsem i biednym" finansowo ,niż jak Ty "plebsem i biednym"umysłowo.To że napisałeś na forum 1117 postów nie pozwala Ci obrazać ludzi którzy chcą się czegoś dowiedzieć na dany temat.
 

component

New member
bryczes napisał:
Rozumiem, że próbowałeś podłączyć sygnał nadawany w MPEG-4 i nie jest to informacja tylko z instrukcji. "JTD" jest to dla wielu osób bardzo cenna informacja więc mam nadzieje, że jesteś tego na 100% pewny. Samsung inoformuje że cała seria 7 ma tuner obsługujący MPEG-4.
Witam, jestem tu nowy i z góy zaznaczę,że nie jestem ekspertem,niestety.
Od dziś jestem za to posiadaczem Samsunga 40A786.Przed kupnem dzwonilem na infolinię Samsung Polska gdzie zdecydowanie poinformowano mnie o obecności tunera MPEG-4 na pokładzie.Podczas instalacji(Warszawa) tuner wyłapał kilka kanałów cyfrowych:polsat,Polsat Sport HD(test),PR pr1,PR pr2,PR pr3,TV4,TVN i TVP Sport. Niestety jest tylko dźwięk, i napis: rozdzielczośc HD nie jest obsługiwana. Nie wiem czy to świadczy o braku tunera MPEG-4 czy też ja coś źle robię, w każdym razie obrazu nie ma.
Pozdrawiam
 

tasba

New member
component napisał:
Witam, jestem tu nowy i z góy zaznaczę,że nie jestem ekspertem,niestety.
Od dziś jestem za to posiadaczem Samsunga 40A786.Przed kupnem dzwonilem na infolinię Samsung Polska gdzie zdecydowanie poinformowano mnie o obecności tunera MPEG-4 na pokładzie.Podczas instalacji(Warszawa) tuner wyłapał kilka kanałów cyfrowych:polsat,Polsat Sport HD(test),PR pr1,PR pr2,PR pr3,TV4,TVN i TVP Sport. Niestety jest tylko dźwięk, i napis: rozdzielczośc HD nie jest obsługiwana. Nie wiem czy to świadczy o braku tunera MPEG-4 czy też ja coś źle robię, w każdym razie obrazu nie ma.

Podziel się wrażeniami z jakości obrazu. Jak odbiera i wyświetla analogowy sygnał SD oraz jak na nim wyglądają filmy z DVD?

Zamierzam kupić ten telewizor. W sobotę zamierzałem złożyć zamówienie, ale nie dotarłem na czas do sklepu. W jakim sklepie go kupiłeś i ile zapłaciłeś?
Rozumiem, że w/w kanały próbowałeś odbierać z anteny?

Pzdr
Mirek
 

jtd

New member
Bez reklam
Co z tego ze infolinia Samsunga zapewnia ze ma MPEG4, moze nawet prezes Samsunga twierdzic ze ma on MPEG4, ale oni poprostu klamia w zywe oczy i tyle.
 

tasba

New member
jtd napisał:
Kup sobie leda i ciesz sie piekna czernia juz dzis, a nie martw sie tym czy za dwa lata bedzie 5 czy 8 kanalow w standardzie MPEG4 za darmo w Polsce
Jedno małe pytanie. A co będzie jeśli kablówka kompleksowo też przejdzie na mpeg-4?
Chyba lepiej jest mieć możliwość odebrania kanałów za pomocą wbudowanego do TV tunera niż stawiać kolejny pożeracz energii z kolejnym pilotem do klikania?
Poza tym mpeg-4 spowoduje, że kanałów może być znacznie więcej niż tylko 5-8 ponieważ filozofia naziemnej techniki cyfrowej polega między innymi dużym upakowaniu kanałów TV w nie wiele szerszym kanale częstotliwości. To oznacza zwiększenie liczby kanałów lub nawet powstanie większej ilości nadawców. Stąd pytania o dekoder mpeg-4...
 

marceli52

New member
Otrzymałem podobną informację od firmy Samsung:Zgodnie z zapisem w instrukcji obsługi tego urządzenia ten sprzęt przez
tuner DVB-T powinien obsługiwać sygnał
MPEG-2 jak także MPEG-4.Ale rodzi się pytanie.Jeśli LE40A786 obsługuje format MPEG-4,to ciekawe dlaczego na stronie firmowej Samsunga nie ma w opisie tego telewizora takiej informacji? Tak jak to ma miejsce np. w opisie LE40A756 oraz LE40A856-gdzie jasno i czytelnie napisano że obsługują one format MPEG-4.Coś mi wygląda na to że konsultanci samsunga,w tym wypadku nie mają rozeznania co do LE40786.Jestem napalony na ten LCD ale bez tunera MPEG-4 nie kupię go.:(
 

oficer

New member
To niech to ktoś wreszcie rozjaśni, bo mi także samsung napisał, że:

"Uprzejmie informujemy, iż model LE40a786 posiada możliwość dekodowania
telewizji cyfrowej w formacie MPEG4."

W instrukcji nic na ten temat nie ma a raczej to przyciągnęłoby klientów, no chyba, że chcą sprzedać jeszcze a756 tam reklamując mpeg4.

Podobnie jest przy philipsie 42pfl9803, trzeba sprawdzać na tabliczce na tv, ale tam oficjalnie reklamują Mpeg4, tylko nie we wszystkich krajach jest z Mpeg4.
 

bryczes

New member
component napisał:
Witam, jestem tu nowy i z góy zaznaczę,że nie jestem ekspertem,niestety.
Od dziś jestem za to posiadaczem Samsunga 40A786.Przed kupnem dzwonilem na infolinię Samsung Polska gdzie zdecydowanie poinformowano mnie o obecności tunera MPEG-4 na pokładzie.Podczas instalacji(Warszawa) tuner wyłapał kilka kanałów cyfrowych:polsat,Polsat Sport HD(test),PR pr1,PR pr2,PR pr3,TV4,TVN i TVP Sport. Niestety jest tylko dźwięk, i napis: rozdzielczośc HD nie jest obsługiwana. Nie wiem czy to świadczy o braku tunera MPEG-4 czy też ja coś źle robię, w każdym razie obrazu nie ma.
Pozdrawiam

Rozmawiałem z technikami z Samsung'a o Twoim przypadku. Ich odpowiedź brzmiała, że telewizor powinien mieć wbudowany tuner z obsługą MPEG-4 zgodnie ze spoecyfikazją. Jeżeli to nie dzała (tak jak w Twoim przypadku) należy reklamować towar ponieważ jest to usterka.
 

tomekHD

New member
Witam. Mam takie pytanie odnośnie 786. Jaki jest naprawde czas reakcji tego tv bo spotkałem się z dwoma różnymi 6ms i 4ms ?? i czy problem ze słabymi kątami jest naprawde ?? czy ten kłopot jest tylko wyolbrzymiony ??
i spotkałem się róznież z tym że ten TV cierpi na input LAG głównie dotyczy to grania, czy ktoś moze coś powiedzieć czy ten input lag naprawde występuje czy nie ?? Zastanawiam się między tym własnie tv le 40 a786 a le 40 a856 i mam mały problem :(
Z góry dzięki za pomoc !!
 

tasba

New member
tomekHD napisał:
Witam. Mam takie pytanie odnośnie 786. Jaki jest naprawde czas reakcji tego tv bo spotkałem się z dwoma różnymi 6ms i 4ms ?? i czy problem ze słabymi kątami jest naprawde ?? czy ten kłopot jest tylko wyolbrzymiony ??
i spotkałem się róznież z tym że ten TV cierpi na input LAG głównie dotyczy to grania, czy ktoś moze coś powiedzieć czy ten input lag naprawde występuje czy nie ?? Zastanawiam się między tym własnie tv le 40 a786 a le 40 a856 i mam mały problem :(
Z góry dzięki za pomoc !!

Widziałem 786 w MM i powiem szczerze, że problemu zawężonych kątów nie zauważyłem, ale też przyznam że oglądałem materiał który był wręcz idealny aby zachwycić się TV.

Co do czasu odświeżania: wszędzie stoi, że ma 4 ms. Input laga nie sprawdzałem na żywo ani w specyfikacjach.
 

component

New member
bryczes napisał:
Rozmawiałem z technikami z Samsung'a o Twoim przypadku. Ich odpowiedź brzmiała, że telewizor powinien mieć wbudowany tuner z obsługą MPEG-4 zgodnie ze spoecyfikazją. Jeżeli to nie dzała (tak jak w Twoim przypadku) należy reklamować towar ponieważ jest to usterka.
Dzięki za zainteresowanie :) Ja też dzis rozmwiałem infolinią Samsunga, zapisano numer seryjny telewizora,datę zakupu i mój telefon, jutro po kontakcie z technikami mają mi oddzwonic czy "należy" mi się wizyta serwismena. Pożyjemy,zobaczymy, na pewno Wam opiszę co dalej nastąpi...
do @ tomekHD
z grami Ci nie pomogę, bo nie grywam. Jeśli chodzi o czas reakcji to w instrukcji użytkownika tego nie ma. W specyfikacjach rzeczywiście spotkałem tylko 4ms, a co do rzeczywistości: Na razie oglądałem głównie sport w jakości HD(cyfra i "N"), efektów smużenia nie dostrzegłem(obraz jak dla mnie super), jedną siatkówke obejrzałem na TV 4 z ant. naziemnej i tez smużenia nie widziałem.
Pozdrawiam
 

tasba

New member
No i stało się.
Od 16 października 2008 r. LE40A786 mam i ja :)

Nie wiele mogę napisać o TV, bo telewizor zaledwie wyjąłem i uruchomiłem, ale obrazem jestem zachwycony. To co widać na ekranie przy odbiorze zwykłych programów z kablówki (nie nadawanych w HDTV) oraz przy odtwarzaniu DVD dla mnie jest rewelacyjne.

Pzdr
Mirek
 

tasba

New member
jtd napisał:
mirek sprawdz to czy u ciebie po okolo pol godzinie ogladania wiatrak sie rozkreca na szybkie obroty i go slychac

Wczoraj telewizor banglał u mnie od 19:00 do 23:00 i nie słyszałem wiatraka. Dopiero gdy wyłączałem telewizor podszedłem do niego z pilotem oraz jednocześnie miałem też wyciszony głos usłyszałem, że coś szumi. Wsadziłem głowę za TV i stwierdziłem że faktycznie jest w nim ukryty wentylator o czym ktoś już pisał na forum.

Jednak przez cały czas oglądania nie miałem zupełnie żadnej śwaidomości, że w telewizorze jest wentylator. Innymi słowy - nie słyszałem go.

Pzdr
Mirek
 
Do góry