Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

ramzes 1410

New member
rostan napisał:
no to super teraz w takim razie kwestia czy wersja led(786) czy zwykly(756) z bajerami a moze ktos mial porownanie tych 2 lcd??
Posiadam Le52A756 i jest super!!!Nie ma żadnych wiatraków jak niektórzy "znawcy" opisują.Posiada bardzo przydatna funkcję DLNA a obraz z SD jest jednym z najlepszych przy tak dużym formacie.
 

jtd

New member
Bez reklam
Pamietaj ze masz wersje z rurami i one sie moga mniej grzac i wiatraka moze wogole nie byc lub tez jest, tylko ze wolniej chodzi i go nie slychac.. a jak katy u ciebie w ciemnym pomieszczeniu ?
 

qazar

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie do posiadaczy tych modeli, na angielskich forach narzekają na imput lag w grach...czy faktycznie takowy istnieje ?
 

ramzes 1410

New member
jtd napisał:
Pamietaj ze masz wersje z rurami i one sie moga mniej grzac i wiatraka moze wogole nie byc lub tez jest, tylko ze wolniej chodzi i go nie slychac.. a jak katy u ciebie w ciemnym pomieszczeniu ?
Kąty są dobre a nawet bardzo dobre-lekko rozjaśniają powyżej 130 stopni (zarówno w pionie jak i w poziomie) ale jest wszystko czytelne i nie zamazane.Nieco irytująca może być ramka ze szkła która lśni kantem pod kątem ok.60-70stopni.Czyli reasumując - kąt super obrazu jest ok.135 stopni (ograniczony lśnieniem ramki) a widzialny bez mała 180st. Mnie to nie przeszkadza a wręcz pomaga ustawić sofe,fotel-jeśli widzę ramkę trzeba bliżej środka...i jakość jest idealna.
 

szumar

New member
nie pisz niemal 180 bo to fizycznie a nawet teoretycznie nie mozliwe, 178 to max podawany przez producentów...

odnośnie Twoich spostrzeżeń to czekamy na jakieś fotki potwierdzające obserwację i ukazjące sprzęt w akcji...
 

jtd

New member
Bez reklam
Ojj cos kolega przesadziles z tymi katami, jak dla mnie te nowe samsungi maja fatalne katy.. ledwo przechyle glowe do gory lub w bok i juz mam sliwke zamiast czerni i to na ledzie
 

bryczes

New member
jtd napisał:
Ojj cos kolega przesadziles z tymi katami, jak dla mnie te nowe samsungi maja fatalne katy.. ledwo przechyle glowe do gory lub w bok i juz mam sliwke zamiast czerni i to na ledzie

Nie wiem na jakim ledzie widziałeś te fatalne kąty? Miałem okazje pooglądać modele: 756 i 786 stające obok siebie. Faktycznie w przypadku 756 czerń przechodzi w śliwke już pod niewielkim kątem ale w 786 było bardzo dobrze. Jak dla mnie czerń w 786 (LED) jest super. Jakość obrazu w stosunku do ceny (około 4600 na necie) jest bezkonkurencyjna. Nie miałem szczęścia porównać go z philipsem 9803 bo na forum wychwalany jest przez niektórych pod niebiosa ale mam nadzieje że już wkrótce go gdzieś znajde. Jeżeli miał ktoś okazje porównać te dwa telewizorki to będe wdzięczny za opinie. Nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy w samsungach serii 7. Miałem okazje być w sklepie podczas wizyty przedstawiciela Samsunga i zarzekał się on, że cała seria 7 jest wyposażona w tuner obsługujący MPEG-4. Czy ktoś może potwierdzić tą informacje bo ja byłem pewien że 786 ma tylko MPEG-2. Druga sprawa to jakie faktycznie mają czasy reakcji 786'ki? Na stronie samsunga jest 4ms a większości sklepów podaje 6ms.
 

bryczes

New member
MM - Czeladź (woj śląskie). Są wystawione obok siebie ale nie wiem jak długo jeszcze bo wczoraj na 786 była juz wystawiona kartka rezerwacja. Tak więc może sie okazać że przez jakiś czas może nie być 786'ki
 

5ciastek

New member
Ok. Dzięki. Nawet wiem gdzie to jest :eek:k: Na skrzyżowaniu dwóch głównych dróg. Tam na górce jedzie się na Dąbrowę zgadza się ? Bo ja z Poznania. Pytałem wczoraj o 956 w MM i jeszcze nie mają. Polityka sklepu,że jest teraz seria 8... i na razie to ma schodzić a 9...później. Trochę dziwne ale cóż... Pytałem w pobliżu zamieszkania do innych nie zaglądałem ale chyba będzie tak we wszystkich MM w grodzie Przemysława :(
 

5ciastek

New member
Za 40" to przesada. MM i tym podobne zawsze będą miały wysoką cenę.
W sieci są jednak tańsze (też z polskiej dystrybucji), za tą cenę (+ -)jest 46" a to znaczna różnica ;)
 

stolar

New member
Szacuneczek... Odwiedziłem dziś cztery przodujące w naszym kraju markety rtv tj. MM/EWord/rtv-euro-agd/Awans i wszędzie podziwiałem 786 wpatrywałem się w niego łącznie z 3h pod różnymi kątami i jak na mój gust tv odbierał całkiem całkiem obok były wystawione JVC obraz jakoś tak pływał oraz Philipiak LED modelu nie pamiętam wiekszych rużnic nie zauważyłem ani w SD ani w HD... Co ważne cena phila wszędzie oscylowała około 10000 - 42" natomiast sam już od 7999 46"... Wiadomo w sieci ceny niższe... Co do MPEG-4 wszedzie sprzedawcy twierdzą iz 786 posiada to cudo wiec niech ktoś rozwieje raz i pożądnie mit o mpeg-u...
pozdro
 

bryczes

New member
jtd napisał:
Ja mam 786 i nie ma MPEGU-4

Rozumiem, że próbowałeś podłączyć sygnał nadawany w MPEG-4 i nie jest to informacja tylko z instrukcji. "JTD" jest to dla wielu osób bardzo cenna informacja więc mam nadzieje, że jesteś tego na 100% pewny. Samsung inoformuje że cała seria 7 ma tuner obsługujący MPEG-4.
 

jtd

New member
Bez reklam
A co wam tak zalezy na tym MPEG-4? Przeciez to bedzie usluga dla plebsu, biedoty, ktora nie bedzie stac na platformy cyfrowe, cyfrowe kablowki itd. Nic nie ma za darmo, bedzie tam raptem kilka, no maksymalnie kilkanascie podstawowych kanalow cyfrowych typu TVP1,2,polsaty i tvny
 

bryczes

New member
jtd napisał:
A co wam tak zalezy na tym MPEG-4? Przeciez to bedzie usluga dla plebsu, biedoty, ktora nie bedzie stac na platformy cyfrowe, cyfrowe kablowki itd. Nic nie ma za darmo, bedzie tam raptem kilka, no maksymalnie kilkanascie podstawowych kanalow cyfrowych typu TVP1,2,polsaty i tvny
Nie wiem czy osoby interesujące się tym tematem to plebs i biedota ale skoro ich to interesuje i nie żadko decyduje o wyborze danego modelu to znaczy że jest to istotna informacja. Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie czy jesteś pewien że model 786 nie ma tuneru z obsługą MPEG-4?
 
Do góry